VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

5.6.2014

Průměrný plat vzrostl na jižní Moravě o 890 korun. Nejvíc v České republice

Jižní Morava – Na bezmála čtyřiadvacet tisíc korun se zvedla v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná hrubá mzda v Jihomoravském kraji. Konkrétně o 890 korun. Jižní Morava tak zaznamenala mezi kraji v České republice největší nárůst. Informaci zveřejnil Český statistický úřad.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

25.5.2014

Brněnský investor Hlavenka: Paralen budou časem předepisovat mobily

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský investor Jiří Hlavenka byl u počátků českého internetu a hlad po technologických novinkách se ho drží dál. V následujících letech očekává rozvoj elektronických senzorů, které budou nepřetržitě hlídat zdraví lidí. „Člověk, který je kardiak a hrozí mu infarkt, si pořídí malý senzor ve formě náplasti. Lékaři zjistili, že dvacet minut před infarktem vysílá tělo varovné signály, které tento senzor může zachytit a zavolat záchranku," nastiňuje Hlavenka budoucnost technologií.

12.5.2014

Nezaměstnaných na jižní Moravě s nástupem sezónních prací ubylo

Jižní Morava – Nezaměstnaných na jižní Moravě v dubnu ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 procentního bodu na 8,5 procenta. Celkem bylo v kraji 68 885 lidí bez práce. Ukázaly to dubnové statistiky Úřadu práce.

24.4.2014

Plyn v Jihomoravském kraji patří mezi nejdražší. Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Jihomoravský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Vyškova, Bučovic, Slavkova, Ivanovic a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

31.3.2014

Suchý duben? Úroda v regionu může být i poloviční

Vyškovsko – Zemědělci, zahrádkáři, vinaři a v podstatě všichni, kteří se každoročně těší, až po zimě vyrazí obdělávat své pozemky, letos zřejmě víc než v mnoha v minulých letech sledují předpovědi počasí. Z úst meteorologů chtějí slyšet jediné. Že začne pršet. A vydatně.

9.1.2014

Firmy v Jihomoravském kraji se těší na mírný růst ekonomiky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Přelomový rok očekávají jihomoravské firmy. Po několika letech útlumu se má ekonomika začít zvedat. Rozšiřování výroby plánují tradiční obory v kraji jako vinařství nebo strojírenský průmysl. Podle ekonomů je však na místě opatrnost, růst bude jen pozvolný.

12.9.2013

Chmele bude méně. Cena piva zůstane stejná

Vyškovsko - Letošní úroda chmele bude s největší pravděpodobností průměrná až podprůměrná. Alespoň to hlásí jeho pěstitelé z různých koutů země. Na vině jsou podle nich nejen povodně, kdy došlo k zaplavení chmelnic, ale také nízké teploty a velké množství srážek na jaře. Milovníci piva Vyškovska však můžou zůstat klidní. Zlatavý mok kvůli tomu dražší nebude.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

30.6.2013

Nerovnost mužů a žen v práci? Projekt poradí

Vyškovsko – Ženy, které jsou dlouhodobě evidované na úřadu práce, nebo matky na rodičovské dovolené, mají zajímavou příležitost. Okresní hospodářská komora Vyškov, poradenská a vzdělávací společnost BEVE a město Vyškov totiž přicházejí s projektem Ženy a podnikání.

5.5.2013

Chci otevřít obchod. V centru a v přízemí, zní od zájemců

Vyškov – O některé kanceláře ve Vyškově není zájem. Často neobsazené jsou i prodejní prostory. Přitom přibude další objekt. Otázka ceny za budovu bývalého okresního úřadu je zatím předčasná.

7.4.2013

Nová hala Fischeru v Ivanovicích vyroste poblíž pravěkého pohřebiště

Ivanovice na Hané – Stavební ruch už několik dní panuje v areálu firmy Fischer automotive system v Ivanovicích na Hané. Podnik totiž dostal povolení na stavbu nové výrobní haly, která má dát od září práci desítkám lidí.

4.4.2013

Sýrárna v Bohdalicích bude už letos v létě, slibuje Manner

Bohdalice-Pavlovice – Už letos v létě by měli lidé mít možnost ochutnat ovčí sýr z nové sýrárny, která vznikne v areálu bývalých kasáren v Bohdalicích-Pavlovicích. Stavět ji tam bude občanské sdružení Manner, které se zabývá obnovou krajiny a ekologickým zemědělstvím. Sýry a další produkty z ovčího mléka by měly být časem v prodeji i ve Vyškově nebo v Brně.

16.3.2013

Otničtí letos investují čtrnáct milionů. Ušetří na energiích

Otnice - Investice za čtrnáct milionů korun plánuje v letošním roce vedení Otnic. Zateplí třeba mateřinku. „Nechali jsme si vypracovat projektovou dokumentaci na zlepšení jejích energetických vlastností a na jejím základě jsme rozhodli o zateplení. Podařilo se nám uspět s žádostí o dotaci u Státního fondu životního prostředí, která nám pokryje polovinu z potřebných pěti a půl milionu korun. Mateřskou školu zateplíme v létě, proto bude zavřená," poznamenal starosta Otnic Pavel Prokop.

13.3.2013

Ivanovičtí: Pro supermarket chybí pozemky

Vyškovsko – Osm. Tolik supermarketů je v současnosti možné najít na Vyškovsku. Srovnatelně velké Blanensko jich má přitom hned třináct. Pro řetězce není vyškovský okres příliš lákavý, protože bývá problém najít v katastru menších měst dostatečně velký pozemek pro stavbu. Nebo se obchody podle společností nevyplatí. Drtivá většina jich tak je ve Vyškově. Výjimkou je Slavkov u Brna, kde Penny Market ještě letos doplní nový Interspar.

8.3.2013

Lidí bez práce opět přibylo. Vyškov je na tom ale na jihu Moravy nejlépe

Vyškovsko – Přestože se míra nezaměstnanosti na Vyškovsku v únoru opět zvýšila, okres eviduje nejméně nezaměstnaných v celém Jihomoravském kraji. Potvrzují to v pátek zveřejněné statistiky ministerstva práce a sociálních věcí.

19.1.2013

Pivovar loni zvedl produkci o polovinu. Chce do Španělska

Vyškovsko – Velké firmy v regionu loni zvýšily tržby i produkci. Daří se jim také nepropouštět své zaměstnance. Vyhráno ale ještě nemají.

17.1.2013

Firmy z Vyškovska navážou vztahy s Indonésií nebo Čínou

Vyškov – V partnerském městě Vyškova, chorvatské Virovitici, se od pátku do neděle koná už 18. ročník mezinárodního veletrhu hospodářství, řemeslnictví a zemědělství Viroexpo 2013. Okresní město na něm nebude chybět, Českou republiku navíc reprezentuje jako jediné.

16.11.2012

Řeči o propouštění jsou fámy, tvrdí vedení hypermarketu Tesco

Vyškov – Zvěsti o velkém propouštění v nedávno otevřeném hypermarketu Tesco ve Vyškově v posledních dnech kolují okresním městem. Někteří nezaměstnaní nesoucí tam s nadějí své životopisy odcházejí zklamaní.

14.11.2012

Farma Bolka Polívky údajně dluží miliony stavební firmě

Olšany - Osm milionů korun má dlužit Farma Bolka Polívky v Olšanech firmě, která tam dostavovala bazén, saunu a další wellness prvky. Stavební firma už dala věc k soudu.

13.11.2012

Marek: Podniky z Vyškovska teď budou přijímat méně lidí

Vyškovsko – Necelých dvacet uchazečů na jedno pracovní místo. Taková je říjnová bilance úřadu práce, kdy se na Vyškovsku míra nezaměstnanosti zastavila na osmi procentech. To je o pět desetin méně, než dělá státní průměr.

9.11.2012

Vyškovský pivovar představil speciál s příběhem

Vyškov – Vedení vyškovského pivovaru se může pochlubit hned několika letošními vavříny. A zdaleka se nejedná pouze o úspěchy na českém území. Se svými pivy bodovalo i v Japonsku.

10.10.2012

Snovídecká firma láká další ševce, Fritzmeier bude slavit

Snovídky, Vyškov – Protože má stále víc zákazníků, kteří mají potíže s nohama, rozhodl se snovídecký švec Josef Hanák rozšířit výrobu. Už v nejbližších dnech, pokud to počasí dovolí, začne stavět novou halu a slibuje i další pracovní místa. Dál se zaměřuje na zdravotní obuv.

10.10.2012

Slavkovská pálenice se rozjede už v pondělí, minipivovar později

Slavkov u Brna – Už za několik dní začne ve Slavkově u Brna fungovat nová pálenice. Za několik měsíců poté spustí výrobu i nový minipivovar. Oba podniky jsou projekty společnosti Destila. První z nich začne měnit ovocný kvas na alkohol už v pondělí.

8.10.2012

Manner chce u Vážan nová biocentra. Pomoci mají dotace

Vážany – Projekt na obnovu tradiční venkovské krajiny připravuje občanské sdružení Manner. Úpravy se mají týkat desítek hektarů převážně zemědělské krajiny v okolí Vážan. Sdružení plánuje výsadbu stromů i obnovu polních cest. „Dlouhodobě se snažíme vrátit venkovské krajině ráz, o který přišla s kolektivizací českého zemědělství," vysvětlil jednatel sdružení Manner Jiří Novotný.

3.9.2012

Švábenická mlékárna nabídne i jogurty. Možná

Švábenice – Přípravy na znovuotevření švábenické mlékárny jsou údajně v plném proudu. Zájemci se mají dočkat až sedmi druhů sýra.

9.8.2012

Další komplikace. Vyškovské bioplynce hrozí problémy s dotací

Vyškovsko - Nečekané komplikace se objevily při výběrovém řízení na stavbu bioplynové stanice ve Vyškově. Jedna firma se odvolává.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení