VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

8.8.2012

Bída a mizérie, shodují se zemědělci. Někteří sáhnou po úvěru

Vyškovsko – Černý scénář se naplnil. Dlouhodobé sucho dostalo některé zemědělce Vyškovska do kolen. Zemědělská družstva hlásí až o polovinu menší úrodu než v loňském roce.

3.8.2012

Včely nosily málo nektaru, medu je málo. Ceny zůstanou

Vyškovsko - Lesní nebo akátový? Některé druhy medu prý letos k dostání nebudou, sladkého včelího produktu bude málo. Může za to hlavně studený červen, květiny často zmrzly.

2.8.2012

Rohlíky a housky z mrazáku? Vyškované změnu vítají

Vyškovsko – Rozmrazeno, ze zmrazeného polotovaru, čerstvé pečivo. S těmito nápisy se budou nově setkávat zákazníci v obchodech Vyškovska. Změnu přináší nová vyhláška.

30.7.2012

Firmy v létě nabízejí i maringotku

Vyškovsko – Firemní chaty jsou už v dnešní době skoro k nenalezení. Přesto některé podniky na Vyškovsku svým zaměstnancům letní zvýhodnění poskytují.

24.7.2012

Miska s vodou pro psy? V restauracích už běžné

Vyškovsko – Zajít si s rodinou na oběd do restaurace spolu s čtyřnohým miláčkem je dnes běžné. Přesto se u některých návštěvníků podniků často objevují na přítomnost psa negativní reakce. „Když jsme jeli ze Slovenska z dovolené, tak jsme s rodinou i s pejskem zašli na oběd do restaurace. Sice nás tam pustili, ale všichni okolo se na nás dívali divně," popsala svou zkušenost třeba Vyškovanka Jarmila Tesáčková.

19.7.2012

Ministr Bendl nabídl zemědělcům pomoc

Znojemsko – Úlevy a odklady splátek slíbil dnes ministr zemědělství Petr Bendl statkářům na Znojemsku. Na své návštěvě oblastí zasažených suchem jednal se zemědělci z Trstěnic, Miroslavi a Suchohrdel u Miroslavi.

11.7.2012

Vyškovské Hestego rozšiřuje výrobu, postaví i novou lakovací linku

Vyškov – Rozšíření výroby a nová lakovací linka, to je plán vyškovské společnosti Hestego. Díky němu firma přijme asi třicet nových zaměstnanců.

5.6.2012

Policie varuje: levnější energie se může i prodražit

Vyškovsko - Chcete ušetřit? Uzavřete s námi smlouvu a budete za elektřinu platit mnohem méně. Takovými sliby se v poslední době snaží nalákat podomní prodejci lidi z regionu k uzavření smlouvy. Policisté proto upozorňují, že je vhodné s takovými lidmi vůbec nemluvit. Ne vždy se to ovšem podaří.

28.5.2012

Průmyslová zóna v Holubicích se pravděpodobně rozroste

Holubice - Průmyslová zóna v Holubicích se do budoucna možná rozroste. Soukromý investor tam plánuje výstavbu dvou hal. Zóna se nachází ve vyhrazeném prostoru za dálnicí.

22.5.2012

Vedení Vyškova hledá firmu na opravu Křečkovské ulice

Vyškov – Rekonstrukce chodníků ve vyškovské Křečkovské ulici, která naváže na opravy silnice, začne na přelomu srpna a září. Město tak brzy vypíše výběrové řízení na firmu, která se o jednu z nejrozbitějších ulic ve Vyškově postará.

22.5.2012

Zájemce o práci v Tescu už láká náborové centrum

Vyškov – Míra nezaměstnanosti v regionu dosahuje v posledních měsících téměř devíti procent a na úřadech práce jsou na Vyškovsku registrovány tisíce lidí. Situaci může zlepšit příchod nového řetězce do regionu.

17.5.2012

Krize z Vyškovska zřejmě odchází, firmy nabírají lidi

Vyškovsko - Propouštění letos postihlo některé zaměstnance vyškovské firmy PB Plast. Může za to nákup nových strojů. Ostatní firmy v regionu však naopak zaměstnance přibírají, například komořanská pobočka firmy EDP už jich od března nabrala kolem sto dvaceti.

10.5.2012

Lidé třídí ukázněně, tvrdí Respono. Vyvezlo už 200 tun

Vyškov - Už měsíc funguje na Vyškovsku sběr bioodpadu do speciálních hnědých kontejnerů. Respono si ho zatím chválí.

8.5.2012

Zemědělci čekají na déšť. Trápí je sucho, které ohrožuje úrodu

Vyškovsko – Příchod dlouhodobějších dešťů, které slibují meteorologové, očekávají netrpělivě i zemědělci na Vyškovsku. Vlivem teplého a suchého jarního počasí totiž letos zřejmě budou menší výnosy obilí, a to hlavně pšenice. S obavami zemědělci vyhlížejí také budoucí úrodu cukrové řepy.

11.4.2012

Sýrárna, moštárna, pivovar. Manner plánuje budoucnost

Bohdalice-Pavlovice – Dát si čerstvý ovčí sýr, zapít ho originálním pivem z malého pivovaru a domů si ještě odvézt v lahvi mošt a pálenku. Tak si představuje budoucnost mnoha návštěvníků Vyškovska občanské sdružení Manner. Chystá totiž na své základně v Manerově postupně vystavět všechny uvedené stavby. A to do dvou nebo tří let.

10.4.2012

Nezaměstnanost klesla. Práci hledá necelých devět procent lidí

Vyškovsko – Necelých devět procent lidí na Vyškovsku hledalo v březnu práci. Ještě v únoru však byla nezaměstnanost o 0,4 procenta vyšší. Podle ředitelky vyškovského pracoviště úřadu práce Jaroslavy Šmejkalové za tím stojí začínající nabídka sezonních prací.

9.4.2012

Tesco začíná růst. Nabídne skoro stovku pracovních míst

Vyškov – Necelou stovku nových pracovních míst nabídne vyškovský hypermarket, který plánuje v okresním městě otevřít britský řetězec Tesco. Dlouho připravovaná stavba začala v těchto dnech. Hotová má být v září.

16.3.2012

S novým webem chtějí i soutěžit o Zlatý erb

Heršpice - Zcela nové obecní internetové stránky spustily Heršpice. Nenabízejí jen nový grafický vzhled, ale přinášejí také mnoho nových funkcí. Nové informace na nich získají nejen obyvatelé vesnice, ale také lidé mířící do okolí Heršpic na výlet.

13.3.2012

Pálenice ve Slavkově začne fungovat už v letošní sezoně

Slavkov u Brna - Ve Slavkově u Brna pokračuje stavba nové pálenice a pivovaru. Pálenice má zahájit provoz už letos, pivovar napřesrok.

6.11.2011

Luleč: svoz odpadu dál zajistí Respono

Luleč – Vývoz odpadků z Lulče bude i v následujících měsících zajišťovat vyškovská společnost Respono. Rozhodli o tom lulečští zastupitelé po zvážení nabídek od jiných firem zabývajících se odpadovým hospodářstvím.

4.10.2011

Otevírání obálek nahradí ve Vyškově aukce

Vyškov – Nový systém nakupování zemního plynu a elektrické energie se v příštím roce rozhodla zavést vyškovská radnice. Chce totiž začít nakupovat tyto energie pomocí elektronické aukce. Slibuje si od toho výhodnější ceny a tím i úspory v rozpočtu.

9.9.2011

Kovář Tomáš Gala se zasloužil o obnovení historického kříže

Nížkovice – S prací nížkovického uměleckého kováře jsem se poprvé seznámil na počátku letošních prázdnin, když při sjezdu rodáků požehnal slavkovský děkan obnovenému kříži.

9.9.2011

Za pokrývačem Břetislavem Švédou se zákazníci vrací už půl století

Bohdalice - Pokud někdo hledá šikovného pokrývače, který hravě zvládá současné i dříve používané techniky, jeho cesta by měla směřovat k právě tomuto řemeslníkovi na Vyškovsku.

9.9.2011

Uzenářství Vlachových trvá generace. Roman Vlach zastupuje tu poslední

Bučovice – Uzenářství Vlachových je na první pohled docela obyčejný velký vesnický dům s dvorem. Teprve při pohledu na velké boxy udíren pochopím, že jsem tu skutečně správně.

19.7.2011

Benzín je na jižní Moravě nejdražší

Jižní Morava – Cestování autem se opět o něco prodraží. Ceny pohonných hmot po období mírného klesání a stagnace opět stouply. Zdražení je až padesátihaléřové a nejdražší benzín je na Jižní Moravě.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

5.4.2011

Nový majitel mlékárny je stále nejistý

Švábenice – Situace kolem švábenické mlékárny se zatím rozuzlení neblíží. Kdysi populární mlékárna bojuje dlouhou dobu o přežití.

24.2.2011

Velkochov brojlerů dostal zelenou

Brno, Kučerov - Krajský úřad Jihomoravského kraje dal zemědělské akciové společnosti Rostěnice zelenou pro výstavbu sedmi nových hal na chov brojlerů v Kučerově.

29.1.2011

Pivo chtějí ve Vyškově vařit dál. Smlouvu podepíšou

Vyškov – Podpis smlouvy mezi státním podnikem Jihomoravské pivovary a vítěznou pražskou firmou o pronájem vyškovského pivovaru je na spadnutí. Podpisy po měsících dohadů, čekání a spekulací konečně stvrdí to, že se ve Vyškově bude dál vařit pivo. A zároveň utnou nejistotu zaměstnanců.

25.1.2011

Firmy si pochvalují dostatek zakázek. Vyhráno ale ještě nemají

Vyškovsko – Některým firmám regionu poklesly tržby v průběhu posledních dvou let až o polovinu. Hospodářská krize je donutila propustit desítky svých zaměstnanců i omezit výrobu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení