VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

16.12.2011

Zpěvák Pokrocku: Slivovici užívám jen jako lék

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jan Koudelka z Bučovic přešel od strunných nástrojů výhradně k mikrofonu. Za ním si prý koncerty víc užije.

13.12.2011

Gabrielová: Raduji se, když absolventi přivedou partnery

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Práce s postiženými dětmi je pro ni radost i profese. Olga Gabrielová stojí v čele Mateřské a základní školy sídliště Osvobození ve Vyškově pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, která má od letošního školního roku ještě třetí část. Tou je praktická jednoletá škola. Díky práci ředitelky a učitelek této instituce se děti učí zvládat životní komplikace už od mateřské školy.

9.12.2011

Dívka si vyzpívala vítězství v okrese

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Její hlas jí vynesl první místo v okresním kole celostátní soutěže hudebních oborů základních uměleckých škol. Sedmnáctiletá Ivana Holásková studuje na vyškovském gymnáziu a v současnosti vystupuje jako členka studentského pěveckého sboru Re-canto. Dříve zpívala také sólově, nakonec se však rozhodla pro sbor.

6.12.2011

Ředitel zámku: Lidé si k nám už sami hledají cestu

Slavkov u Brna /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Když nastupoval Aleš Šilhánek na pozici ředitele zámku ve Slavkově u Brna, procházela jeho budova rozsáhlou obnovou. Teď ve funkci začíná pátý rok a stále pracuje na tom, aby kulturní program zaujal co nejvíc návštěvníků.

4.12.2011

Barmanka: Komisaři mají raději hořké koktejly

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Ivana Smutná studuje ve Slavkově u Brna hotelnictví a svůj talent našla ve sklenicích s míchanými koktejly.

29.11.2011

Jandora: Slavkov-Austerlitz by se líp hledal na mapách

Slavkovské bojiště /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Víkendové vzpomínkové akce k 206. výročí bitvy tří císařů přitáhnou do regionu tisíce návštěvníků. Za vyhlášenou rekonstrukcí slavné bitvy nejen u nás ale i ve světě léta stojí hlavně prezident pořádajícího Projektu Austerlitz Miroslav Jandora.

25.11.2011

Mladý bubeník zaskakoval i v kapele Michala Davida

Bučovice /MLADÉ TALETNY VYŠKOVSKA/ - Sextán z bučovického gymnázia usedl za bubny poprvé už ve čtyřech letech. Jak sám říká, bylo to tenkrát jenom takové ťukání, ale po osmi letech se k bubnům vrátil a už od nich doslova nevstal.

22.11.2011

Podplukovník: Člověk padnout může, postavit se musí

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Začínal jako opravář zemědělských strojů, ale nakonec skončil u armády, přestože si to jeho otec nepřál. Postupně se vypracoval až do velitelských pater a v současnosti sedí na židli, která kloubí armádní vedení se státní správou.

15.11.2011

Paprsek? Odolávala jsem tři měsíce, říká Bednářová

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Přestože si v životě vytrpěla své, nevzdává se a je plná optimismu. Jaroslava Bednářová z Vyškova je pro mnoho lidí symbolem Asociace Paprsek, kterou spoluzakládala a která si dala za cíl pomáhat zdravotně postiženým dětem a jejich rodinám. Předsedkyně klubu se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

11.11.2011

Ochotník Raška: Režisér může být přísnější

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Na svou hlavní roli na drnovických prknech zatím Filip Raška čeká. V mezidobí mezi zkouškami zpívá v kostele.

9.11.2011

Starosta Slavkova: Přišla nabídka, kterou jsem přijal

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Starostou Slavkova u Brna je druhé volební období. V komunální politice však působí už devět let. Příští rok ho navíc čeká obhajoba křesla v krajském zastupitelstvu.

3.11.2011

Nestor hasičů: Jsem nejzdravější, když jdu do práce

Hodějice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Dvaaosmdesátiletý nestor hasičů Jan Červinka z Hodějic obětoval hasičství celý svůj život. Společenské dění v obci každoročně obohacuje pestrými akcemi, na hasičská léta vzpomíná především díky rodinné firmě, kterou v rodné obci postavil na nohy.

25.10.2011

Starosta Heretík: Baví mě potkávat lidi a jednat s nimi

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Říká o své práci bývalý vysokoškolský učitel a voják z povolání Jozef Heretík z Chvalkovic na Hané, který už rok vede ivanovickou radnici.

21.10.2011

Byl prý k ničemu, teď má vlastní kapelu

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Přestože mu učitelka v základní umělecké škole řekla, že s kytarou mu to vůbec nejde, Jiří Šmehlík se nevzdal. Dnes je mu sedmnáct a na svou elektrickou kytaru nedá dopustit. Hraje ve vyškovské metalové skupině Maggots a když sní, tak o velkém turné po Americe.

18.10.2011

Stryjová: Národní hrdost má stále svůj význam

Račice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Na kontě má deset knížek převážně s regionální tematikou, další má zrovna rozpracovanou. Vyškovsko je podle ní specifické především krásnou přírodou a krajinou bohatou na historické památky. „Jde mi o to, přiblížit mladým lidem nenásilnou formou historii zajímavých míst jejich kraje,” svěřuje se spisovatelka Dagmar Stryjová z Račic.

14.10.2011

Školačka má radost, že může na pythagoriádu

Lovčičky /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Požární sport, matematika, ale hlavně ekologie, to jsou věci, které baví Adélu Hrbáčovou z Lovčiček.

11.10.2011

Vedoucí souboru Nosková: Na naše divadelníky jsem hrdá

Slavkov u Brna /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Kromě vedení souboru má Ludmila Nosková ze slavkovského ochotnického divadla Simsala Bim na starosti i dramaturgii a scénáristiku.

8.10.2011

S programem pro děti došla do kraje

Vyškov /MLADÉ TALENTY/ - Barbora Bezděková připravuje volnočasové programy pro věřící děti, aby jim usnadnila pozici ve společnosti.

6.10.2011

Zpěvačka i herečka: Hudba mě často drží nad vodou

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Galileo Galilei, Hamlet, Tajemství, mezinárodní multimediální projekt Vichry, to je stručný výčet představení, kde si vyškovská rodačka Elin Špidlová zahrála a zazpívala. A to hned v hlavních rolích.

4.10.2011

Zpěvačka a herečka: Hudba mě často podržela nad vodou

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Galileo Galilei, Hamlet, Tajemství, mezinárodní multimediální projekt Vichry, to je stručný výčet představení, kde si vyškovská rodačka Elin Špidlová zahrála a zazpívala.

28.9.2011

Písně vypovídají o smutku z válčení

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Přestože je Vyškov jen okresní město, má velice bohatou historii. Do historických knih se zapsal asi nejvíc na začátku devatenáctého století v souvislosti s bitvou tří císařů nedaleko Slavkova u Brna. Jana Kolčářová patří k lidem, kteří i po letech mapují, jak to tenkrát vlastně bylo.

23.9.2011

Dívčina kresba radnice zdobí kalendář

Ivanovice na Hané /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Výtvarné umění, hudba, tanec, zpěv, literatura… Patnáctiletá Monika Pivodová z Ivanovic na Hané si od dětství vyzkoušela snad všechny druhy umění.

20.9.2011

Jsem asi prací trochu deformovaná, říká Bezdomniková

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Když přijede někdo poprvé do Vyškova, dost často je prvním člověkem, který s ním mluví, vysoká brunetka s příjemným hlasem. Petra Bezdomniková z Turistického informačního centra ve Vyškově se stará o to, aby lidé po městě nebloudili, našli to, co chtějí, a možná se zase po čase vrátili.

13.9.2011

Správce muzea: Dali mi klíčky do ruky, ať se starám

Švábenice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Libor Pištělka má v rodných Švábenicích na starosti hned dvě muzea. O jedno se stará ve věži kostela svatého Michala, druhé sídlí jen o pár metrů dál v budově bývalé školy.

9.9.2011

Matouš Ruml byl pro mě největší učitel, říká mladá herečka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKO/ – Když jí bylo jedenáct let, přivedla ji matka do divadla, jestli by tam pro ni v amatérském souboru nebylo místo. Po deseti letech má za sebou titulní roli v celovečerní pohádce, studuje činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění a už ví, že se chce herectvím v budoucnu živit.

6.9.2011

Divadelník Vlach: Už mi odrůstá třetí herecká generace

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Divadelní spolek Haná při Městském kulturním středisku ve Vyškově brzy oslaví sto padesát let od svého vzniku. Dodnes pokračuje v tradici amatérského divadla.

2.9.2011

Pro mažoretku je důležitý také úsměv

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Janě Kostelkové z Vyškova zabírá působení u mažoretek téměř veškeré volno. Přesto prahne po dalším úspěchu.

30.8.2011

Michalčík: Když mě to chytne, vydržím i do noci

Bučovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Někdo tráví zasloužený důchodový odpočinek na procházkách v lese, někdo zase u psaní pamětí. Pak tu jsou tací, kteří dokáží obojí zkombinovat.

28.8.2011

Miluje vesmír a na logiku nedá dopustit

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Malé děti pokládají rodičům spoustu otázek, aby zjistily něco o světě, který je obklopuje. Většinou jde o banální otázky, ale najdou se i takoví, kteří položí svému otci dotaz: Proč žárovka svítí? a požadují logicky správnou odpověď.

23.8.2011

Koutník: Předpověď počasí sleduji každý den

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Už několik let šéfuje Vyteze, která zásobuje vyškovské domácnosti teplem. Pět měsíců stojí také v čele Vyškovských služeb, které v nejbližší době čekají výrazné změny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies