VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

10.2.2012

Saxofonem vyjádří celou škálu pocitů

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ -Dvaadvacetiletý saxofonista Martin Florián by k bučovickému orchestru rád přidal angažmá v jazzových klubech.

3.2.2012

Závodně tančí, taneční si užili i přesto

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Mladí studenti vyškovského gymnázia spolu už pět let závodně tančí. Vytančili si třídu B v latině i standardu.

31.1.2012

Prokop: Dveře do mé kanceláře jsou vždy otevřené

Otnice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Otnický starosta Pavel Prokop si myslí, že starostové se poslední dobou vlivem přibývajícího papírování mění na úředníky. Přesto svou prací chce pomáhat lidem.

10.1.2012

Výtvarnice: Děti mi mohly kdykoliv kouknout přes rameno

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ -Zpěvačka Marta Kubišová byla idolem slavkovské výtvarnice Aleny Slezákové už od mládí. Portrét, který jí namalovala na památku, pak pomohl charitě. Dlouhá léta předtím učila.

4.1.2012

Mikulka: Lidé s názorem jsou hned postavení do latě

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Baví ho historie, která se dotýká jeho pedagogické profese. Sbírá menší grafické listy, a když mu vyjde čas, tak se zajímá o sukulentní rostliny. Vyškovský pedagog, spisovatel a zastupitel Radek Mikulka se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

20.12.2011

Starosta Válek: Je proti mému smýšlení lidi umlčovat

Bučovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Sice sedí takzvaně na dvou židlích, ale podle jeho vlastních slov mu to nedělá velký problém. Naopak si na druhé židli od té první rád odpočine.

16.12.2011

Zpěvák Pokrocku: Slivovici užívám jen jako lék

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jan Koudelka z Bučovic přešel od strunných nástrojů výhradně k mikrofonu. Za ním si prý koncerty víc užije.

13.12.2011

Gabrielová: Raduji se, když absolventi přivedou partnery

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Práce s postiženými dětmi je pro ni radost i profese. Olga Gabrielová stojí v čele Mateřské a základní školy sídliště Osvobození ve Vyškově pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, která má od letošního školního roku ještě třetí část. Tou je praktická jednoletá škola. Díky práci ředitelky a učitelek této instituce se děti učí zvládat životní komplikace už od mateřské školy.

9.12.2011

Dívka si vyzpívala vítězství v okrese

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Její hlas jí vynesl první místo v okresním kole celostátní soutěže hudebních oborů základních uměleckých škol. Sedmnáctiletá Ivana Holásková studuje na vyškovském gymnáziu a v současnosti vystupuje jako členka studentského pěveckého sboru Re-canto. Dříve zpívala také sólově, nakonec se však rozhodla pro sbor.

6.12.2011

Ředitel zámku: Lidé si k nám už sami hledají cestu

Slavkov u Brna /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Když nastupoval Aleš Šilhánek na pozici ředitele zámku ve Slavkově u Brna, procházela jeho budova rozsáhlou obnovou. Teď ve funkci začíná pátý rok a stále pracuje na tom, aby kulturní program zaujal co nejvíc návštěvníků.

4.12.2011

Barmanka: Komisaři mají raději hořké koktejly

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Ivana Smutná studuje ve Slavkově u Brna hotelnictví a svůj talent našla ve sklenicích s míchanými koktejly.

29.11.2011

Jandora: Slavkov-Austerlitz by se líp hledal na mapách

Slavkovské bojiště /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Víkendové vzpomínkové akce k 206. výročí bitvy tří císařů přitáhnou do regionu tisíce návštěvníků. Za vyhlášenou rekonstrukcí slavné bitvy nejen u nás ale i ve světě léta stojí hlavně prezident pořádajícího Projektu Austerlitz Miroslav Jandora.

25.11.2011

Mladý bubeník zaskakoval i v kapele Michala Davida

Bučovice /MLADÉ TALETNY VYŠKOVSKA/ - Sextán z bučovického gymnázia usedl za bubny poprvé už ve čtyřech letech. Jak sám říká, bylo to tenkrát jenom takové ťukání, ale po osmi letech se k bubnům vrátil a už od nich doslova nevstal.

22.11.2011

Podplukovník: Člověk padnout může, postavit se musí

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Začínal jako opravář zemědělských strojů, ale nakonec skončil u armády, přestože si to jeho otec nepřál. Postupně se vypracoval až do velitelských pater a v současnosti sedí na židli, která kloubí armádní vedení se státní správou.

15.11.2011

Paprsek? Odolávala jsem tři měsíce, říká Bednářová

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Přestože si v životě vytrpěla své, nevzdává se a je plná optimismu. Jaroslava Bednářová z Vyškova je pro mnoho lidí symbolem Asociace Paprsek, kterou spoluzakládala a která si dala za cíl pomáhat zdravotně postiženým dětem a jejich rodinám. Předsedkyně klubu se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

11.11.2011

Ochotník Raška: Režisér může být přísnější

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Na svou hlavní roli na drnovických prknech zatím Filip Raška čeká. V mezidobí mezi zkouškami zpívá v kostele.

9.11.2011

Starosta Slavkova: Přišla nabídka, kterou jsem přijal

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Starostou Slavkova u Brna je druhé volební období. V komunální politice však působí už devět let. Příští rok ho navíc čeká obhajoba křesla v krajském zastupitelstvu.

3.11.2011

Nestor hasičů: Jsem nejzdravější, když jdu do práce

Hodějice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Dvaaosmdesátiletý nestor hasičů Jan Červinka z Hodějic obětoval hasičství celý svůj život. Společenské dění v obci každoročně obohacuje pestrými akcemi, na hasičská léta vzpomíná především díky rodinné firmě, kterou v rodné obci postavil na nohy.

25.10.2011

Starosta Heretík: Baví mě potkávat lidi a jednat s nimi

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Říká o své práci bývalý vysokoškolský učitel a voják z povolání Jozef Heretík z Chvalkovic na Hané, který už rok vede ivanovickou radnici.

21.10.2011

Byl prý k ničemu, teď má vlastní kapelu

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Přestože mu učitelka v základní umělecké škole řekla, že s kytarou mu to vůbec nejde, Jiří Šmehlík se nevzdal. Dnes je mu sedmnáct a na svou elektrickou kytaru nedá dopustit. Hraje ve vyškovské metalové skupině Maggots a když sní, tak o velkém turné po Americe.

18.10.2011

Stryjová: Národní hrdost má stále svůj význam

Račice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Na kontě má deset knížek převážně s regionální tematikou, další má zrovna rozpracovanou. Vyškovsko je podle ní specifické především krásnou přírodou a krajinou bohatou na historické památky. „Jde mi o to, přiblížit mladým lidem nenásilnou formou historii zajímavých míst jejich kraje,” svěřuje se spisovatelka Dagmar Stryjová z Račic.

14.10.2011

Školačka má radost, že může na pythagoriádu

Lovčičky /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Požární sport, matematika, ale hlavně ekologie, to jsou věci, které baví Adélu Hrbáčovou z Lovčiček.

11.10.2011

Vedoucí souboru Nosková: Na naše divadelníky jsem hrdá

Slavkov u Brna /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Kromě vedení souboru má Ludmila Nosková ze slavkovského ochotnického divadla Simsala Bim na starosti i dramaturgii a scénáristiku.

8.10.2011

S programem pro děti došla do kraje

Vyškov /MLADÉ TALENTY/ - Barbora Bezděková připravuje volnočasové programy pro věřící děti, aby jim usnadnila pozici ve společnosti.

6.10.2011

Zpěvačka i herečka: Hudba mě často drží nad vodou

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Galileo Galilei, Hamlet, Tajemství, mezinárodní multimediální projekt Vichry, to je stručný výčet představení, kde si vyškovská rodačka Elin Špidlová zahrála a zazpívala. A to hned v hlavních rolích.

4.10.2011

Zpěvačka a herečka: Hudba mě často podržela nad vodou

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Galileo Galilei, Hamlet, Tajemství, mezinárodní multimediální projekt Vichry, to je stručný výčet představení, kde si vyškovská rodačka Elin Špidlová zahrála a zazpívala.

28.9.2011

Písně vypovídají o smutku z válčení

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Přestože je Vyškov jen okresní město, má velice bohatou historii. Do historických knih se zapsal asi nejvíc na začátku devatenáctého století v souvislosti s bitvou tří císařů nedaleko Slavkova u Brna. Jana Kolčářová patří k lidem, kteří i po letech mapují, jak to tenkrát vlastně bylo.

23.9.2011

Dívčina kresba radnice zdobí kalendář

Ivanovice na Hané /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Výtvarné umění, hudba, tanec, zpěv, literatura… Patnáctiletá Monika Pivodová z Ivanovic na Hané si od dětství vyzkoušela snad všechny druhy umění.

20.9.2011

Jsem asi prací trochu deformovaná, říká Bezdomniková

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Když přijede někdo poprvé do Vyškova, dost často je prvním člověkem, který s ním mluví, vysoká brunetka s příjemným hlasem. Petra Bezdomniková z Turistického informačního centra ve Vyškově se stará o to, aby lidé po městě nebloudili, našli to, co chtějí, a možná se zase po čase vrátili.

13.9.2011

Správce muzea: Dali mi klíčky do ruky, ať se starám

Švábenice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Libor Pištělka má v rodných Švábenicích na starosti hned dvě muzea. O jedno se stará ve věži kostela svatého Michala, druhé sídlí jen o pár metrů dál v budově bývalé školy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení