VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

26.1.2016

Z vyškovské tělocvičny se gymnastka dostala až na mistrovství světa

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Sotva přišla do mateřské školy, našla si kromě hraní s novými kamarády i jinou zábavu, ač podstatně náročnější: gymnastiku. Dnes už devatenáctiletá Anna Taušová díky gymnastice procestovala řadu zemí, soutěžila mezi těmi nejlepšími z nejlepších a našla ve svém týmu, jak sama říká, druhou rodinu. Dnes se dívka z Vyškova představuje v dalším díle pravidelného seriálu Mladé talenty.

15.12.2015

Záliba se jí stala povoláním. Kopecká patří mezi špičku v endurance

Olšany, Habrovany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Endurance, jinak také vytrvalostní jízda, prověřuje umění jezdce bezpečně ovládat vytrvalost a kondici koně na trati. Bojuje nejen s ní samotnou, její délkou a terénem, ale také s povětrnostními podmínkami a časem. Své o tom ví šestadvacetiletá Tereza Kopecká z Olšan na Vyškovsku, která se sportu věnuje profesionálně. O jejích úspěších i o tom, jak se k takovému povolání člověk dostane, pojednává další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.

3.11.2015

Atletka si na závody bere učení. Běžela i s Rosolovou

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Do kroužku atletiky chodili její kamarádi. A tak začala také. Brala ji jen jako dobrou zábavu. Brzy se to otočilo. Zkoušela různé disciplíny a právě pro pestrost u sportovního odvětví zůstala. Od atletické přípravky se sedmnáctiletá Karolína Strnadová z Drnovic po několika letech dostala až na stupně vítězů v celosvětových soutěžích. Nejen o tom, kolik úsilí takový úspěch vyžaduje, pojednává další díl pravidelného seriálu Mladé talenty.

1.11.2015

Jsme hrdí na své ženy, říkají dobrovolní hasiči z Hostěnic

Hostěnice - Jeden prosincový večer začala v Hostěnicích na Brněnsku houkat siréna. V každém z tamních dobrovolných hasičů zatrnulo. Hořel totiž dům jednoho z nich. I když zasáhli včas, střechu už se nepodařilo zachránit. Od čeho jsou ale kamarádi, kdyby si nepomohli v nouzi. Ještě o víkendu měl dům střechu novou. Vánoce tak mohla rodina prožít v klidu.

24.10.2015

Jsme seriáloví herci, chlubí se dobrovolní hasiči z Doubravníku

Doubravník – Herci ze seriálu Labyrint, těší nás. Tak se s velkou nadsázkou a vtipem představili dobrovolní hasiči z Doubravníku na Brněnsku. Letos se totiž účastnili tří natáčecích dnů nového krimiseriálu. V televizi je pak sledoval celý městys.

20.10.2015

Malý ragbista zahájil zápas na mistrovství. Svou fotku viděl i na taxi v Londýně

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - V boji na letošním světovém ragbyovém šampionátu česká reprezentace chyběla. Jediným tuzemským ragbistou, který vstoupil při mistrovství na hřiště, byl desetiletý Šimon Novák z Drnovic na Vyškovsku, který hraje za ragbyový klub Jimi Vyškov. V Anglii zahájil poslední zápas základních skupin.

22.9.2015

Gymnazista uspěl v soutěži. Od třeťáku tak má jistou univerzitu

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jen stěží mu jde mezi spolužáky najít konkurenci. Alespoň co se týká počtu absolvovaných vědomostních olympiád. Má bohatou slovní zásobu a všeobecný rozhled. Své vrstevníky tak devatenáctiletý student osmého ročníku vyškovského víceletého gymnázia Šimon Pavlas v mnohém hravě strčí do kapsy. Dnes se představuje v seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.

17.6.2015

Hráčky amerického fotbalu? Lidé se jich ptají, jestli je někdo nebije

Brno /NA DEN S…/ – Bojové pokřiky, brnění řinčící při nárazech a místy se ozývající bolestivé skučení. Řeč není o válečné řeži středověkých bojů, ale o tréninku amerického fotbalu. Ženského amerického fotbalu. Jaké je být hráčkou amerického fotbalu si v dalším díle pravidelného seriálu Na den (s) vyzkoušela redaktorka Brněnského deníku Rovnost a jedna z členek brněnského ženského týmu amerického fotbalu Amazons Brno.

17.6.2015

Vedou tříleté i třicátníky, tancem se N-Yoj! dál baví

Vyškovsko /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Poklidné vody Vyškovska začali čeřit před jedenácti lety. Tehdy patnáctka nadšenců a tanečníků sloučila dva kroužky, street dance a breakdance, které fungovaly pod Domem dětí a mládeže ve Vyškově. Taneční skupina N-Yoj! se za dobu svého působení rozrostla na stopadesátičlennou rodinu, která působí kromě okresního i v dalších městech regionu.

10.6.2015

Restaurátorka? Na dovolenou musí jezdit v zimě a při práci přidává na objemu

Nebovidy – Podle legendy zpovědník královny Jan Nepomucký odmítl prozradit zpovědní tajemství a Václav IV. ho za to nechal shodit do Vltavy, kde se světec utopil. Socha oblíbeného mučedníka nyní zdobí desítky míst po celé zemi. Jedna stojí i v brněnském Žebětíně. Nyní je však sokl prázdný a socha čeká v dílně restaurátorky Radky Levínské v Nebovidech na Brněnsku. Dole je vydrolený kámen a dílo potřebuje opravit. S povoláním restaurátorky mě seznamuje právě Brňanka Levínská v pravidelném seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

10.6.2015

Obrozený Křenovák znovu připomíná tradice. Tance a zpěvy ocenili i v Německu

Křenovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Starší generace se nechala inspirovat mladou. Zní to trochu neobvykle? V případě folkloru v Křenovicích to však do jisté míry platí. Dětský foklorní soubor Křenováček vznikl už v roce 1963. Dospělý soubor se přitom dal dohromady přesně o dvacet let později. Základ Křenováku, kterým pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, ale pochopitelně vytvořili ti, co z Křenováčku už odrostli.

4.6.2015

Kapela Dejsi se chystá i na pochod proti rakovině

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Na počátku stáli dva přeživší z jedné revivalové kapely z Prostějovska: basák Vojtěch Žák a saxofonista Jaroslav Voříšek. Psal se Silvestr roku 2012, když se jim po delším přemlouvání podařilo dosáhnout svého: připojil se k nim třetí člen nově vzniklé kapely Ondřej Žák, který se chopil kytary. Oprášil akordy E, Cis, B, A, z nichž pak vznikla první písnička Sama. Vyškovskou skupinu Dejsi nyní představuje pravidelný seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

3.6.2015

Vlakvedoucí odpovídá za vlak, lidi i zboží v něm. Vlak je jeho kancelář

Znojmo /NA DEN S…/– Je stále na cestě. Srdce mu tluče v rytmu kolejí. Zná všechny železniční stanice na své trase a v hlavě má téměř všechny časy příjezdů a odjezdů z nich. Na minutu. Na denní směnu vstává v době, kdy mají ostatní lidé hlubokou noc. Má rád lidi a pro ně ve vlaku slouží. Má vždy dobrou náladu a občas mu ji zkazí černý pasažér či příliš hlučný opilý cestující. Ale i toho musí zvládnout. Sám. Řeč je o profesi vlakvedoucího. Tu si v dalším díle seriálu Na den (s) ve vlaku na trati Znojmo – Hrušovany nad Jevišovkou – Břeclav vyzkoušel redaktor Znojemského deníku Rovnost.

27.5.2015

Děti jsou obrazem svých rodičů, myslí si školník s třiadvacetiletou praxí

Brno /NA DEN S/ – Zvládá práci psychologa, malíře, elektrikáře či zedníka zároveň. Má čas čtyřiadvacet hodin denně u toho nezapomíná vychovávat zlobivé žáky. Pro radu za ním chodí celá škola a má přehled o každém zákoutí. Mimo to se neustále hádá s příliš starostlivými rodiči. Řeč je o profesi školníka. Tu si v dalším díle seriálu Na den (s) na základní a mateřské škole v Kotlářské ulici vyzkoušela redaktorka Brněnského deníku Rovnost.

27.5.2015

Premiéra Paní Ministrové nastavila zbýšovským ochotníkům laťku vysoko

Zbýšov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Chyběl už jen týden do premiéry a napětí sílilo. Nikdo nevěděl, co může očekávat. A v tu chvíli se stalo skutečně něco neočekávaného: představitelka hlavní role si zlomila ruku a musela na operaci. První vystoupení nového ochotnického sboru ze Zbýšova se tak muselo odsunout z února na květen. Tentokrát už šlo ale všechno nad očekávání dobře a zaplněný sál zbýšovského hostince aplaudoval vestoje. Spolek ochotníků Lidivadlo, kterým pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, má za sebou víc než úspěšný vstup na divadelní prkna.

20.5.2015

Planetárium je zrádné. Hvězdáře může uspat, zjistila redaktorka Deníku Rovnost

Brno /NA DEN (S)…/- Merkur, Venuše, Země, Mars, Uran, Neptun, ale Pluto už ne, říkám si v duchu, když chvíli před půl osmou ráno procházím liduprázdným parkem na Kraví hoře směrem k brněnské hvězdárně. Právě tam budu dnes pracovat jako průvodkyně a moderátorka dětských programů. V dalším díle seriálu Rovnosti Na den (s) si vyzkouším, jaké to je představovat taje vesmíru zvědavým dětským návštěvníkům.

20.5.2015

Trojice z Drnovic si plní sen. Se svým punk rockem chce šířit pravdu

Drnovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Ještě se osobně neznali, když Pavel Otevřel, kterému nikdo neřekne jinak než Otýsek, přišel k Daliboru Kunhartovi domů na montáž sádrokartonů. To, co uviděl na půdě, nečekal: monitory. Tedy šikmé bedny, pomocí kterých kapela hraje sama na sebe, aby se slyšela při vystoupení. Zmínil, že od mládí chce hrát v kapele. Slovo dalo slovo a díky tomu nyní Vyškovský deník Rovnost představuje drnovickou kapelu Punkevní jesvyně v dalším díle seriálu Baví nás z pódia.

13.5.2015

Kapela varuje: metal není mrtvý. A má vizi

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Klávesista Lukáš Krejsa se ještě ani nestačil ukázat na první zkoušce a už dostal od ostatních členů kapely přezdívku. Zněla paní Colombová. To proto, že poté, co kapelník ohlásil jeho příchod, se zbylí členové skupiny dost načekali, než si s ním mohli poprvé zahrát.

6.5.2015

Hry vznikají na cestách v rychlíku. Zpoždění autor vítá

Rousínov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Přijďte, hrajeme s Davou Křížem divadlo, říkávali herci, když na představení zvali blízké a kamarády. Název souboru tak byl nasnadě. Loni oslavil rousínovský spolek ochotníků D.A.V.A Divadelní a výtvarný ansámbl deset let existence. Dnes se představuje v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

29.4.2015

Jenom o životě. Politice se punkeři z Čertových květů vyhýbají

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Učitelka na základní škole mu prý řekla, že jeho zpěv připomíná vytí vlka na měsíc. Přesto s ním Michal Marast alias Banán pravidelně vystupuje. A spolu s vyškovskou punkovou skupinou Čertovy květy, kterou pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, slaví úspěchy.

22.4.2015

Výtečníci: od trémy pomůže panák a humor za oponou

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Do prominentního domu náměstka newyorského starosty se sjíždějí pozvané páry na oslavu manželského výročí. Se zděšením zjišťují, že se jejich společný přítel z neznámých důvodů pokusil o sebevraždu. V sále se setmělo a na pódiu se odkrývá zápletka hry, která vtahuje milovníky divadla do děje. Na prknech stojí herci spolku ochotníků Bučovičtí výtečníci, kteří se svou zatím poslední uvedenou hrou Řeči slavili úspěch v celém regionu. Blíž je představí seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

16.4.2015

Sladké bylo jako droga. Teď už na něj chuť nemám, říká účastnice Fit s Deníkem

Brno – Reality show Fit s Deníkem, ve které se ženy ze čtrnácti krajů snaží o životní proměnu, je za svou polovinou a jihomoravská soutěžící Adéla Procházková z Troubska na Brněnsku postoupila měření, aby zjistila, jak pokročila.

15.4.2015

K obzoru plynu vrtají stovky metrů. Dlátem

Valtice – Spousta oceli, speciální techniky a mně neznámých slov. Dostat se za přísných bezpečnostních předpisů k ložisku přírodního bohatství, které denně využívají lidé po celém světě, není jen tak. V seriálu Deníku Rovnost Na den (s) jsem si vyzkoušel práci vrtařů, kteří se snaží získat zemní plyn.

15.4.2015

Snažíme se udržovat vysokou laťku, říká Poutník Jiří Pola

Slavkov u Brna /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – O tom, jak vznikli, sami vědí pouze z vyprávění. Nikdo ze současného složení u toho nebyl. Ale nelze se tomu divit. Kapela brázdí českou country scénou už skoro půl století. Za tu dobu se v ní vystřídala celá řada muzikantů. Hudební skupina Poutníci, kterou pokračuje pravidelný seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, má ale jasno: dokud budou lidi poslouchat, budou hrát. Třeba do stovky.

3.4.2015

Fit s Deníkem: Zhubla jsem do snubního prstýnku, raduje se Jihomoravanka

Jižní Morava – Už měsíc uplynul od začátku unikátní reality show Fit s Deníkem, ve které se čtenářky ze všech čtrnácti krajů republiky zaměřují na cvičení, zdravý životní styl a pozměňují jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny. Jihomoravskou soutěžící Adélu Procházkovou čeká za dva týdny měření a vážení, kde zjistí, jak pokročila.

1.4.2015

Vidátoři: hrají si s ohněm a mají strach o návštěvníky

Brno /NA DEN S…/ – Nořím ruce do vany s vodou, aby žádný chloupek nezůstal suchý. Do dlaní nabírám bubliny z jaru, pak moje průvodkyně škrtá a já hořím. Plamen větší než já na mých rukou svítí, cítím obrovský žár. Trhám rukama a kůže je opět chladná. Rutinu vidátorů, průvodců Vida science centrem, jsem si vyzkoušela v seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

1.4.2015

Divadlo bez střechy hraje tragikomedie. Nastavuje lidem zrcadlo

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/– Když začínali, neměli domácí scénu. Název byl proto nasnadě. V současnosti herci Divadla bez střechy Adriana Roučková a Alois Kummer s nadsázkou tvrdí, že by se měli jmenovat spíš Divadlo bez derniér. Kolikrát ani netušili, že odehraná repríza byla tím posledním představením dané inscenace. Z různých osobních důvodů totiž ostatní členové odcházeli. Oba protagonisté divadla se dnes představují v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

25.3.2015

Rada za bar? Hlídat si záda a mít dobré boty, poznal redaktor Rovnosti

Brno - Každý si myslí, že práce za barem je naprostá pohodička. Jste u zdroje, kde si příjemně pokecáte, dáte drink a ještě možná někoho sbalíte. Tak to je velký omyl. Přesvědčil jsem se o tom v populárním Baru, který neexistuje. A to jsem se na míchání drinků jen díval. Staral jsem se hlavně o umývání nádobí a dolívání vody hostům. I tak jsem po dvanácti hodinách lehl do postele totálně hotový. Ale zážitek s výbornou partou lidí za to stál. Redaktor Brněnského deníku Rovnost Jaroslav Kára si vyzkoušel v pravidelném seriálu Na den… práci barmana.

25.3.2015

Smíšený sbor z Vyškova už nese jméno skladatelského velikána Antonína Tučapského

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jen málokterý hudební soubor má v regionu takovou tradici a bohatou minulost jako právě tento. A přesto možná budou mnozí Vyškované marně tápat v paměti, když se řekne Pěvecký sbor Antonína Tučapského. Vysvětlení je jednoduché: změna názvu po třiceti letech. Seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia pokračuje představením Vyškovského smíšeného pěveckého sboru, který od začátku letošního roku nese jméno loni zesnulého skladatele a opatovického rodáka.

18.3.2015

Z trampů se stali vojáci: Bagration bojuje už dvacet let

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jméno si zvolili podle Petra Ivanoviče Bagrationa, generálporučíka, který vedl pátý a šestý pluk ruských vojáků v bitvě u Slavkova. Právě šestý myslivecký pluk byl v té době jeden z nejlepších v carské monarchii. Zmiňuje ho i Lev Nikolajevič Tolstoj ve svém románu Vojna a mír. A právě jemu vzdává hold i devět členů vyškovského spolku vojenské historie šestého mysliveckého pluku Bagration. Vyškovský deník Rovnost ho představuje v dalším dílu seriálu Baví nás z pódia.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies