VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

9.2.2016

Devatenáctiletá dívka v oceněných povídkách rozebírá mezilidské vztahy

Vyškov – Povídky píše od svých dvanácti let. Ve čtrnácti ji poprvé napadlo poslat některou z nich do literární soutěže. Nakonec to i zkusila. Nezůstala však u jedné a od té doby se může chlubit už několika vyhranými soutěžemi. Devatenáctiletá Kateřina Orságová není ani ve Vyškovském cedníku žádným nováčkem. Klání pořádané vyškovskou knihovnou za podpory nadace Tři brány patří mezi přední literární soutěže pro mladé pisálky na Vyškovsku.

26.1.2016

Z vyškovské tělocvičny se gymnastka dostala až na mistrovství světa

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Sotva přišla do mateřské školy, našla si kromě hraní s novými kamarády i jinou zábavu, ač podstatně náročnější: gymnastiku. Dnes už devatenáctiletá Anna Taušová díky gymnastice procestovala řadu zemí, soutěžila mezi těmi nejlepšími z nejlepších a našla ve svém týmu, jak sama říká, druhou rodinu. Dnes se dívka z Vyškova představuje v dalším díle pravidelného seriálu Mladé talenty.

15.12.2015

Záliba se jí stala povoláním. Kopecká patří mezi špičku v endurance

Olšany, Habrovany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Endurance, jinak také vytrvalostní jízda, prověřuje umění jezdce bezpečně ovládat vytrvalost a kondici koně na trati. Bojuje nejen s ní samotnou, její délkou a terénem, ale také s povětrnostními podmínkami a časem. Své o tom ví šestadvacetiletá Tereza Kopecká z Olšan na Vyškovsku, která se sportu věnuje profesionálně. O jejích úspěších i o tom, jak se k takovému povolání člověk dostane, pojednává další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.

3.11.2015

Atletka si na závody bere učení. Běžela i s Rosolovou

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Do kroužku atletiky chodili její kamarádi. A tak začala také. Brala ji jen jako dobrou zábavu. Brzy se to otočilo. Zkoušela různé disciplíny a právě pro pestrost u sportovního odvětví zůstala. Od atletické přípravky se sedmnáctiletá Karolína Strnadová z Drnovic po několika letech dostala až na stupně vítězů v celosvětových soutěžích. Nejen o tom, kolik úsilí takový úspěch vyžaduje, pojednává další díl pravidelného seriálu Mladé talenty.

1.11.2015

Jsme hrdí na své ženy, říkají dobrovolní hasiči z Hostěnic

Hostěnice - Jeden prosincový večer začala v Hostěnicích na Brněnsku houkat siréna. V každém z tamních dobrovolných hasičů zatrnulo. Hořel totiž dům jednoho z nich. I když zasáhli včas, střechu už se nepodařilo zachránit. Od čeho jsou ale kamarádi, kdyby si nepomohli v nouzi. Ještě o víkendu měl dům střechu novou. Vánoce tak mohla rodina prožít v klidu.

24.10.2015

Jsme seriáloví herci, chlubí se dobrovolní hasiči z Doubravníku

Doubravník – Herci ze seriálu Labyrint, těší nás. Tak se s velkou nadsázkou a vtipem představili dobrovolní hasiči z Doubravníku na Brněnsku. Letos se totiž účastnili tří natáčecích dnů nového krimiseriálu. V televizi je pak sledoval celý městys.

20.10.2015

Malý ragbista zahájil zápas na mistrovství. Svou fotku viděl i na taxi v Londýně

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - V boji na letošním světovém ragbyovém šampionátu česká reprezentace chyběla. Jediným tuzemským ragbistou, který vstoupil při mistrovství na hřiště, byl desetiletý Šimon Novák z Drnovic na Vyškovsku, který hraje za ragbyový klub Jimi Vyškov. V Anglii zahájil poslední zápas základních skupin.

22.9.2015

Gymnazista uspěl v soutěži. Od třeťáku tak má jistou univerzitu

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jen stěží mu jde mezi spolužáky najít konkurenci. Alespoň co se týká počtu absolvovaných vědomostních olympiád. Má bohatou slovní zásobu a všeobecný rozhled. Své vrstevníky tak devatenáctiletý student osmého ročníku vyškovského víceletého gymnázia Šimon Pavlas v mnohém hravě strčí do kapsy. Dnes se představuje v seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.

17.6.2015

Hráčky amerického fotbalu? Lidé se jich ptají, jestli je někdo nebije

Brno /NA DEN S…/ – Bojové pokřiky, brnění řinčící při nárazech a místy se ozývající bolestivé skučení. Řeč není o válečné řeži středověkých bojů, ale o tréninku amerického fotbalu. Ženského amerického fotbalu. Jaké je být hráčkou amerického fotbalu si v dalším díle pravidelného seriálu Na den (s) vyzkoušela redaktorka Brněnského deníku Rovnost a jedna z členek brněnského ženského týmu amerického fotbalu Amazons Brno.

17.6.2015

Vedou tříleté i třicátníky, tancem se N-Yoj! dál baví

Vyškovsko /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Poklidné vody Vyškovska začali čeřit před jedenácti lety. Tehdy patnáctka nadšenců a tanečníků sloučila dva kroužky, street dance a breakdance, které fungovaly pod Domem dětí a mládeže ve Vyškově. Taneční skupina N-Yoj! se za dobu svého působení rozrostla na stopadesátičlennou rodinu, která působí kromě okresního i v dalších městech regionu.

10.6.2015

Restaurátorka? Na dovolenou musí jezdit v zimě a při práci přidává na objemu

Nebovidy – Podle legendy zpovědník královny Jan Nepomucký odmítl prozradit zpovědní tajemství a Václav IV. ho za to nechal shodit do Vltavy, kde se světec utopil. Socha oblíbeného mučedníka nyní zdobí desítky míst po celé zemi. Jedna stojí i v brněnském Žebětíně. Nyní je však sokl prázdný a socha čeká v dílně restaurátorky Radky Levínské v Nebovidech na Brněnsku. Dole je vydrolený kámen a dílo potřebuje opravit. S povoláním restaurátorky mě seznamuje právě Brňanka Levínská v pravidelném seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

10.6.2015

Obrozený Křenovák znovu připomíná tradice. Tance a zpěvy ocenili i v Německu

Křenovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Starší generace se nechala inspirovat mladou. Zní to trochu neobvykle? V případě folkloru v Křenovicích to však do jisté míry platí. Dětský foklorní soubor Křenováček vznikl už v roce 1963. Dospělý soubor se přitom dal dohromady přesně o dvacet let později. Základ Křenováku, kterým pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, ale pochopitelně vytvořili ti, co z Křenováčku už odrostli.

4.6.2015

Kapela Dejsi se chystá i na pochod proti rakovině

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Na počátku stáli dva přeživší z jedné revivalové kapely z Prostějovska: basák Vojtěch Žák a saxofonista Jaroslav Voříšek. Psal se Silvestr roku 2012, když se jim po delším přemlouvání podařilo dosáhnout svého: připojil se k nim třetí člen nově vzniklé kapely Ondřej Žák, který se chopil kytary. Oprášil akordy E, Cis, B, A, z nichž pak vznikla první písnička Sama. Vyškovskou skupinu Dejsi nyní představuje pravidelný seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

3.6.2015

Vlakvedoucí odpovídá za vlak, lidi i zboží v něm. Vlak je jeho kancelář

Znojmo /NA DEN S…/– Je stále na cestě. Srdce mu tluče v rytmu kolejí. Zná všechny železniční stanice na své trase a v hlavě má téměř všechny časy příjezdů a odjezdů z nich. Na minutu. Na denní směnu vstává v době, kdy mají ostatní lidé hlubokou noc. Má rád lidi a pro ně ve vlaku slouží. Má vždy dobrou náladu a občas mu ji zkazí černý pasažér či příliš hlučný opilý cestující. Ale i toho musí zvládnout. Sám. Řeč je o profesi vlakvedoucího. Tu si v dalším díle seriálu Na den (s) ve vlaku na trati Znojmo – Hrušovany nad Jevišovkou – Břeclav vyzkoušel redaktor Znojemského deníku Rovnost.

27.5.2015

Děti jsou obrazem svých rodičů, myslí si školník s třiadvacetiletou praxí

Brno /NA DEN S/ – Zvládá práci psychologa, malíře, elektrikáře či zedníka zároveň. Má čas čtyřiadvacet hodin denně u toho nezapomíná vychovávat zlobivé žáky. Pro radu za ním chodí celá škola a má přehled o každém zákoutí. Mimo to se neustále hádá s příliš starostlivými rodiči. Řeč je o profesi školníka. Tu si v dalším díle seriálu Na den (s) na základní a mateřské škole v Kotlářské ulici vyzkoušela redaktorka Brněnského deníku Rovnost.

27.5.2015

Premiéra Paní Ministrové nastavila zbýšovským ochotníkům laťku vysoko

Zbýšov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Chyběl už jen týden do premiéry a napětí sílilo. Nikdo nevěděl, co může očekávat. A v tu chvíli se stalo skutečně něco neočekávaného: představitelka hlavní role si zlomila ruku a musela na operaci. První vystoupení nového ochotnického sboru ze Zbýšova se tak muselo odsunout z února na květen. Tentokrát už šlo ale všechno nad očekávání dobře a zaplněný sál zbýšovského hostince aplaudoval vestoje. Spolek ochotníků Lidivadlo, kterým pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, má za sebou víc než úspěšný vstup na divadelní prkna.

20.5.2015

Planetárium je zrádné. Hvězdáře může uspat, zjistila redaktorka Deníku Rovnost

Brno /NA DEN (S)…/- Merkur, Venuše, Země, Mars, Uran, Neptun, ale Pluto už ne, říkám si v duchu, když chvíli před půl osmou ráno procházím liduprázdným parkem na Kraví hoře směrem k brněnské hvězdárně. Právě tam budu dnes pracovat jako průvodkyně a moderátorka dětských programů. V dalším díle seriálu Rovnosti Na den (s) si vyzkouším, jaké to je představovat taje vesmíru zvědavým dětským návštěvníkům.

20.5.2015

Trojice z Drnovic si plní sen. Se svým punk rockem chce šířit pravdu

Drnovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Ještě se osobně neznali, když Pavel Otevřel, kterému nikdo neřekne jinak než Otýsek, přišel k Daliboru Kunhartovi domů na montáž sádrokartonů. To, co uviděl na půdě, nečekal: monitory. Tedy šikmé bedny, pomocí kterých kapela hraje sama na sebe, aby se slyšela při vystoupení. Zmínil, že od mládí chce hrát v kapele. Slovo dalo slovo a díky tomu nyní Vyškovský deník Rovnost představuje drnovickou kapelu Punkevní jesvyně v dalším díle seriálu Baví nás z pódia.

13.5.2015

Kapela varuje: metal není mrtvý. A má vizi

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Klávesista Lukáš Krejsa se ještě ani nestačil ukázat na první zkoušce a už dostal od ostatních členů kapely přezdívku. Zněla paní Colombová. To proto, že poté, co kapelník ohlásil jeho příchod, se zbylí členové skupiny dost načekali, než si s ním mohli poprvé zahrát.

6.5.2015

Hry vznikají na cestách v rychlíku. Zpoždění autor vítá

Rousínov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Přijďte, hrajeme s Davou Křížem divadlo, říkávali herci, když na představení zvali blízké a kamarády. Název souboru tak byl nasnadě. Loni oslavil rousínovský spolek ochotníků D.A.V.A Divadelní a výtvarný ansámbl deset let existence. Dnes se představuje v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

29.4.2015

Jenom o životě. Politice se punkeři z Čertových květů vyhýbají

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Učitelka na základní škole mu prý řekla, že jeho zpěv připomíná vytí vlka na měsíc. Přesto s ním Michal Marast alias Banán pravidelně vystupuje. A spolu s vyškovskou punkovou skupinou Čertovy květy, kterou pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, slaví úspěchy.

22.4.2015

Výtečníci: od trémy pomůže panák a humor za oponou

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Do prominentního domu náměstka newyorského starosty se sjíždějí pozvané páry na oslavu manželského výročí. Se zděšením zjišťují, že se jejich společný přítel z neznámých důvodů pokusil o sebevraždu. V sále se setmělo a na pódiu se odkrývá zápletka hry, která vtahuje milovníky divadla do děje. Na prknech stojí herci spolku ochotníků Bučovičtí výtečníci, kteří se svou zatím poslední uvedenou hrou Řeči slavili úspěch v celém regionu. Blíž je představí seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

16.4.2015

Sladké bylo jako droga. Teď už na něj chuť nemám, říká účastnice Fit s Deníkem

Brno – Reality show Fit s Deníkem, ve které se ženy ze čtrnácti krajů snaží o životní proměnu, je za svou polovinou a jihomoravská soutěžící Adéla Procházková z Troubska na Brněnsku postoupila měření, aby zjistila, jak pokročila.

15.4.2015

K obzoru plynu vrtají stovky metrů. Dlátem

Valtice – Spousta oceli, speciální techniky a mně neznámých slov. Dostat se za přísných bezpečnostních předpisů k ložisku přírodního bohatství, které denně využívají lidé po celém světě, není jen tak. V seriálu Deníku Rovnost Na den (s) jsem si vyzkoušel práci vrtařů, kteří se snaží získat zemní plyn.

15.4.2015

Snažíme se udržovat vysokou laťku, říká Poutník Jiří Pola

Slavkov u Brna /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – O tom, jak vznikli, sami vědí pouze z vyprávění. Nikdo ze současného složení u toho nebyl. Ale nelze se tomu divit. Kapela brázdí českou country scénou už skoro půl století. Za tu dobu se v ní vystřídala celá řada muzikantů. Hudební skupina Poutníci, kterou pokračuje pravidelný seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, má ale jasno: dokud budou lidi poslouchat, budou hrát. Třeba do stovky.

3.4.2015

Fit s Deníkem: Zhubla jsem do snubního prstýnku, raduje se Jihomoravanka

Jižní Morava – Už měsíc uplynul od začátku unikátní reality show Fit s Deníkem, ve které se čtenářky ze všech čtrnácti krajů republiky zaměřují na cvičení, zdravý životní styl a pozměňují jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny. Jihomoravskou soutěžící Adélu Procházkovou čeká za dva týdny měření a vážení, kde zjistí, jak pokročila.

1.4.2015

Vidátoři: hrají si s ohněm a mají strach o návštěvníky

Brno /NA DEN S…/ – Nořím ruce do vany s vodou, aby žádný chloupek nezůstal suchý. Do dlaní nabírám bubliny z jaru, pak moje průvodkyně škrtá a já hořím. Plamen větší než já na mých rukou svítí, cítím obrovský žár. Trhám rukama a kůže je opět chladná. Rutinu vidátorů, průvodců Vida science centrem, jsem si vyzkoušela v seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

1.4.2015

Divadlo bez střechy hraje tragikomedie. Nastavuje lidem zrcadlo

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/– Když začínali, neměli domácí scénu. Název byl proto nasnadě. V současnosti herci Divadla bez střechy Adriana Roučková a Alois Kummer s nadsázkou tvrdí, že by se měli jmenovat spíš Divadlo bez derniér. Kolikrát ani netušili, že odehraná repríza byla tím posledním představením dané inscenace. Z různých osobních důvodů totiž ostatní členové odcházeli. Oba protagonisté divadla se dnes představují v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

25.3.2015

Rada za bar? Hlídat si záda a mít dobré boty, poznal redaktor Rovnosti

Brno - Každý si myslí, že práce za barem je naprostá pohodička. Jste u zdroje, kde si příjemně pokecáte, dáte drink a ještě možná někoho sbalíte. Tak to je velký omyl. Přesvědčil jsem se o tom v populárním Baru, který neexistuje. A to jsem se na míchání drinků jen díval. Staral jsem se hlavně o umývání nádobí a dolívání vody hostům. I tak jsem po dvanácti hodinách lehl do postele totálně hotový. Ale zážitek s výbornou partou lidí za to stál. Redaktor Brněnského deníku Rovnost Jaroslav Kára si vyzkoušel v pravidelném seriálu Na den… práci barmana.

25.3.2015

Smíšený sbor z Vyškova už nese jméno skladatelského velikána Antonína Tučapského

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jen málokterý hudební soubor má v regionu takovou tradici a bohatou minulost jako právě tento. A přesto možná budou mnozí Vyškované marně tápat v paměti, když se řekne Pěvecký sbor Antonína Tučapského. Vysvětlení je jednoduché: změna názvu po třiceti letech. Seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia pokračuje představením Vyškovského smíšeného pěveckého sboru, který od začátku letošního roku nese jméno loni zesnulého skladatele a opatovického rodáka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení