VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

1.4.2015

Divadlo bez střechy hraje tragikomedie. Nastavuje lidem zrcadlo

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/– Když začínali, neměli domácí scénu. Název byl proto nasnadě. V současnosti herci Divadla bez střechy Adriana Roučková a Alois Kummer s nadsázkou tvrdí, že by se měli jmenovat spíš Divadlo bez derniér. Kolikrát ani netušili, že odehraná repríza byla tím posledním představením dané inscenace. Z různých osobních důvodů totiž ostatní členové odcházeli. Oba protagonisté divadla se dnes představují v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

25.3.2015

Rada za bar? Hlídat si záda a mít dobré boty, poznal redaktor Rovnosti

Brno - Každý si myslí, že práce za barem je naprostá pohodička. Jste u zdroje, kde si příjemně pokecáte, dáte drink a ještě možná někoho sbalíte. Tak to je velký omyl. Přesvědčil jsem se o tom v populárním Baru, který neexistuje. A to jsem se na míchání drinků jen díval. Staral jsem se hlavně o umývání nádobí a dolívání vody hostům. I tak jsem po dvanácti hodinách lehl do postele totálně hotový. Ale zážitek s výbornou partou lidí za to stál. Redaktor Brněnského deníku Rovnost Jaroslav Kára si vyzkoušel v pravidelném seriálu Na den… práci barmana.

25.3.2015

Smíšený sbor z Vyškova už nese jméno skladatelského velikána Antonína Tučapského

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jen málokterý hudební soubor má v regionu takovou tradici a bohatou minulost jako právě tento. A přesto možná budou mnozí Vyškované marně tápat v paměti, když se řekne Pěvecký sbor Antonína Tučapského. Vysvětlení je jednoduché: změna názvu po třiceti letech. Seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia pokračuje představením Vyškovského smíšeného pěveckého sboru, který od začátku letošního roku nese jméno loni zesnulého skladatele a opatovického rodáka.

18.3.2015

Z trampů se stali vojáci: Bagration bojuje už dvacet let

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jméno si zvolili podle Petra Ivanoviče Bagrationa, generálporučíka, který vedl pátý a šestý pluk ruských vojáků v bitvě u Slavkova. Právě šestý myslivecký pluk byl v té době jeden z nejlepších v carské monarchii. Zmiňuje ho i Lev Nikolajevič Tolstoj ve svém románu Vojna a mír. A právě jemu vzdává hold i devět členů vyškovského spolku vojenské historie šestého mysliveckého pluku Bagration. Vyškovský deník Rovnost ho představuje v dalším dílu seriálu Baví nás z pódia.

11.3.2015

Čtveřice rockerů: Wake Snakes je pro nás srdcová záležitost

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - O syndromu středoškolských kapel už byla řeč v jednom z předchozích dílů seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia. Další z výjimek potvrzující pravidlo, že parta muzikálních kluků, co se dá dohromady na gymnáziu, se zpravidla rozpadne chvíli po maturitě, je vyškovská rocková kapela Wake Snakes, kterou seriál představuje dnes. Už to bude skoro deset let, co zakládající členové opustili své předchozí kapely, aby se našli a padli si do noty.

4.3.2015

Úspěšně obhajovat klienta? Musí mi říct pravdu, jinak to nejde, říká právník

Brno – Velký mahagonový stůl, kouř z doutníku, který se rozléhá po celé místnosti. V koženém křesle sedí právník v kravatě, který zběsile listuje v trestním zákoníku. Tak nějak si podle filmů představuji práci právníka. Je to ale skutečně tak? V dalším díle seriálu Na den (s) si vyzkouším práci právničky.

AKTUALIZOVÁNO
4.3.2015

Fit s Deníkem: jihomoravská reprezentantka neváhala s přihlášením ani chvíli

Jižní Morava /FIT S DENÍKEM/ – Když se devětadvacetiletá Adéla Procházková dočetla o projektu Fit s Deníkem, ani chvíli neváhala. „Jakmile jsem viděla přihlášku, zabavila jsem tchyni noviny a hned jsem odepsala," říká usměvavá žena. Postoupila jako reprezentantka Jihomoravského kraje do finále dvouměsíční unikátní reality show, ve které se ženy ze čtrnácti krajů republiky zaměří na cvičení, zdravý životní styl a pozmění svůj jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny.

4.3.2015

Za zrodem bošovické la Bande stojí zánik tří kapel a jedna rvačka

Bošovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Antifluidum, PŠT, Safari Nox. Kapely, které už jsou takříkajíc pod drnem. Z jejich trosek ale povstala la Bande, která v nezměněné sestavě hraje už pátým rokem. Právě touhle svéráznou rockovou pěticí se sídlem v Bošovicích pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

25.2.2015

Motýlci zkouší bez mobilu. Do sboru přesto děti chodí rády. Motivují je koncerty

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Koncertovali s Petrem Kolářem, Jankem Ledeckým, Petrem Kotvaldem, cimbalistkou Zuzanou Lapčíkovou, ale i s Vyškovským smíšeným pěveckým sborem a s Vyškovským big bandem. Jak vznikl název Motýlek, si už jeho sbormistr Aleš Musil nepamatuje. Je si ale jistý, že s názvem přišly děti. Dnes se vyškovský dětský pěvecký sbor představí v seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2015

Vlekař na sjezdovce? Všeuměl s vysílačkou

Hodonín u Kunštátu /NA DEN S…/ – Obloha bez mraků. Mírně pod nulou, upravená sjezdovka zalitá sluncem. Na čerstvém vzduchu, kafíčko, pokec s vyfintěnými lyžařkami. Pohoda. Je to opravdu tak? V dalším dílu seriálu Na den (s) si vyzkouším práci vlekaře. Jediné, z čeho mám hrůzu, je moje zručnost. Ta začíná a končí u výměny žárovky nebo namontování garnýže v pokoji.

18.2.2015

Od volejbalu přešly k divadlu. A pomáhají dětem

Tučapy /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Je to už skoro sedmnáct let, co se pár kamarádek začalo scházet a krátit si léto volejbalem. Postupně se k nim přidávaly další a amatérské hraní volejbalu pak vyměnily za účast v okresním přeboru žen. Jak ale samy říkají, roky přibývaly, ohebnosti a mrštnosti naopak ubývalo, a tak vyvstala otázka, čím se budou bavit dál. Nejen o tom, jak se z volejbalistek staly ochotnice divadelního souboru Apollo Tučapy, vypráví další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

11.2.2015

Největší úspěch: Šašci v manéži hráli málem před Deep Purple

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Historek by tato parta mohla vykládat mnoho, na Vyškovsku a hlavně v domovských Bučovicích hraje skoro deset let. Jedna za všechny: před časem kapela absolvovala živý rozhovor v jednom rockovém rádiu, jehož záznam je dostupný i na internetu. Protože do výstupu ještě scházelo asi tři čtvrtě hodiny, moderátorka neprozřetelně vyzvala členy skupiny, aby se zatím šli trochu občerstvit do blízké hospody.

4.2.2015

Prvním maňáskem byl kašpárek. Stál za vznikem divadla

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Košíkářka a kouzelná píšťalka, Haniččino štěstí, O Nesytovi nebo Na samotě u lesa. Nejen tyto pohádky nazkoušelo maňáskové divadlo Sokolík z Vyškova za téměř dvacet let své existence. Letos k nim přibyla další, Čertova nevěsta, se kterou od poloviny ledna těší dětské návštěvníky každé pondělí v Besedním domě ve Vyškově. Soubor tvoří samé dámy důchodového věku. Nejen o tom, jak je těžké vyrobit maňáska, pojednává další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

28.1.2015

Syndrom středoškolské kapely na Červy nedolehl. Hrají i po maturitě

Vyškov – Příběh nezačíná nijak výjimečně. Dva spolužáci ze střední školy se začnou po vyučování scházet a přehrávat si na kytary písničky svých oblíbených kapel. Pak k sobě přiberou ještě někoho, kdo hraje na bicí, a z obýváku se přesunou do garáže. A nakonec se naskytne možnost vystoupit na koncertě, takže se mladíci ještě poohlédnou po baskytaristovi, dají si název a kapela je na světě. Netradiční ale v případě vyškovské metalcoreové kapely Maggots, kterou pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, je, že o pět let později jsou stále spolu, třebaže vyškovské gymnázium už všichni opustili a vesměs studují na vysoké škole.

21.1.2015

Do Dubaje. Bučovický revival obdivuje i cizina

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Je to už skoro devět let, co se poprvé potkali. Šlo o akci věnovanou oslavě Mezinárodního dne žen. Jeden byl zapřisáhlým rockerem, druhý bezmezným obdivovatelem Karla Gotta. Záhy vzniklo uskupení, které sklízí úspěchy nejen na Vyškovsku a za jeho hranicemi, ale také v cizině. Další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia představuje bučovicko-brankovické duo Karel Gott revival Morava, tedy Josefa Boudu a Radka Vernera.

17.1.2015

K dívkám se přidali vojáci. A vznikla Trnka

Vyškov /SERIÁL BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Název si vybrali podle tance, který vyjadřuje náladu při vaření povidel, jimž se na Vyškovsku říká trnky. Šlo ovšem o samé ženy, respektive dívky. Folklorní soubor bez zástupců mužského pohlaví je však jak hrnek bez ucha, takže nezbylo, než hledat. Tanečnice z Trnky nemusely ani moc daleko.

15.1.2015

Freediving? Redaktorka vydržela pod vodou na jeden nádech přes dvě minuty

Brno – V sobotu ráno postává před potápěčskou prodejnou v areálu bazénu za Lužánkami skupina lidí. Někteří jsou upovídaní a uvolnění, jiní mírně nervózní a plní očekávání, k těm patřím já. Jako jeden z devíti účastníků se chystám absolvovat kurz freedivingu, tedy potápění na jeden nádech bez výstroje. V dalším díle seriálu Na den (s)…

16.12.2014

Hrát začali před rokem. A některé akce už kvůli vytíženosti odmítli

Slavkov u Brna /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Čtyřčlenná kapela ze Slavkova u Brna koncertuje sice teprve od loňského léta, má už ale za sebou celou řadu úspěchů. Zvítězila v brněnském kole soutěže University Band Contest, zahrála si také na letošním brněnském Majálesu. Na domácí půdě pak dělali tihle kluci předkapelu Petru Kolářovi. Skupině The Firearms se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

11.12.2014

Cimbálovka Kalečník chce přispět k dobré tradici rousínovského festivalu

Rousínov – Osmičlenná cimbálová skupina z Rousínova a okolí se zaměřuje především na propagaci písní ze sbírky místního rodáka Františka Sušila. Hraje ale i známé moravské lidové melodie. Střídavě ji doprovází několik externích cimbalistů. Nejčastěji jsou k vidění na koštech vína, vinobraní a besedách u cimbálu. Další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia se věnuje skupině Kalečník.

4.12.2014

Výroba gumových medvídků? Nejprve kotel, pak cvrkání, zjistil redaktor Rovnosti

Rohatec – Jsou žlutí, červení oranžoví i zelení. Gumové medvídky zná snad většina dětí. Také dospělí se jejich chutí nechávají zlákat. Cestu želé výrobků a dalších sladkých bonbonů přicházím poznat do rohatecké společnosti The Candy Plus Sweet Factory, která v letošním roce oslavila deset let od doby, co na Slovácku započala s výrobou. Dnes se Candy Plus řadí mezi největší výrobce cukrovinek v České republice. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) se v rohateckém závodě stávám jedním ze čtyř set zaměstnanců předákem varny licí linky.

3.12.2014

Zaměřují se na spirituály. Rousínovský sbor Danielis ale pobaví i nářkem husy

Rousínov – Je jich dvanáct a sborovému zpěvu se věnují už čtrnáctým rokem. Ve svém repertoáru mají kolem sto padesáti skladeb. Bydlí v Rousínově, dobře je ale znají lidé i za hranicemi města. Vystupují převážně v kostelech Vyškovska. Řeč je o komorním pěveckém sboru Danielis, kterému je věnovaný další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

26.11.2014

Vyzývavost břišních tanců závisí i na výrazu v obličeji

Ježkovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Je to zhruba tři roky, kdy si poprvé společně oblékly orientální kostým, sebraly odvahu a s odhalenými bříšky předstoupily před publikum. Jejich svůdné vlnění sklidilo úspěch, nyní už devítičlenná skupina břišních tanečnic z Ježkovic vystupuje na plesech, oslavách i v domovech pro důchodce. Nyní se jim věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

19.11.2014

Na posedu myslivec i přespí. Vzbudí jej pes, vyzkoušel si redaktor Rovnosti

Račice-Pístovice – Toulky lesem s věrným psem, slušivé zelené oblečení s kloboučkem, napínavé lovy a skvělé jídlo z ulovené zvěřiny. Tak nějak jsem si jako dítě představoval, že vypadá práce myslivce. Později mi samozřejmě bylo jasné, že toho obnáší mnohem více. Ale o tom, co všechno myslivec dělá, jsem měl jen mlhavé představy.

12.11.2014

Modřiny? Při hře s ohněm přicházejí i o vlasy

Vyškov – Točení se zapálenými tyčemi, vějíři nebo poi, to je jejich záliba, se kterou s oblibou předstupují před publikum. Zatím bezejmenná skupina se objevuje na akcích hlavně ve Vyškově a okolí. Naposledy je bylo možné vidět na Vyškovských světýlkách. Skupině zabývající se fire a light show se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

5.11.2014

V Drnovicích hrají a zpívají už tři generace ochotníků

Drnovice – Ochotnické divadlo má v Drnovicích tradici už od padesátých let minulého století. Každoročně se na jevišti kulturního domu objevují současně i tři generace ochotníků, kteří dávají zájemcům možnost nahlédnout do svého hereckého umění. Nejčastěji v hudebních komediích a muzikálech. Právě ochotnickému divadlu Osvětová beseda Drnovice se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

22.10.2014

Skutečný šerm? Od filmového se výrazně liší, tvrdí členové Armetu

Vyškov - Letos slaví dvacáté výročí od svého vzniku. Na domácí i zahraniční půdě předvádí šermířské souboje, ale i historií inspirované divadelní scénky. Své nástupce vychovává skupina v šermířském kroužku v Domě dětí a mládeže ve Vyškově. Právě vyškovské skupině historického šermu Armet se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

15.10.2014

Svaly zvládnout kovat nanejvýš šest hodin

Lovčičky /NA DEN S/ – Jak žhavé musí být železo, aby se ještě dalo kovat? Opravdu mají kováři jednu ruku silnější? Nejen na tyto otázky jsem se vydal hledat odpovědi za odborníkem na slovo vzatým. Za uměleckým kovářem Jiřím Simandlem z Lovčiček. V jeho ateliéru tak pokračuje seriál Deníku Rovnost Na den s.

15.10.2014

Dark Gamballe: K názvu alba insipiroval Forrest Gump

Vyškovsko /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Koncertují a vydávají alba už přes dvacet let a základnu fanoušků si získali po celé republice. Na vystoupení na festivalu Masters of Rock s nimi pod pódiem zpívalo až pět tisíc lidí. Nejraději ale kvůli atmosféře hrají ve Vyškově a Brně. Z původní sestavy zbyl už jen zpěvák a v průběhu let prošlo kapelou dohromady dvanáct členů. Řeč je o kapele Dark Gamballe z Vyškovska, které se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

1.10.2014

Prý skoro vymřel. Teď Vyškovský big band bere i mladé

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jak to že nehrajete? Uslyšíme vás ještě někdy? Vánoční svátky začínaly koncertem big bandu, následně Vyškovského pěveckého sdružení a na Štědrý den koledami z radniční věže, bez vás je to neúplné. I tyto věty slýchával od lidí vedoucí Vyškovského big bandu Jaroslav Novák poté, co v roce 2010 kapela ukončila činnost. Původním názvem Velký vyškovský taneční orchestr se dnes představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

24.9.2014

Ivanovické tanečnice připravily Italům Vánoce na pláži. V červenci

Ivanovice na Hané /SERIÁL BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Znají se a tančí spolu už od útlého dětství. Potkaly se v kroužku základní umělecké školy, když jim bylo pět let. Dnes je jim kolem dvaceti a stále tvoří nerozlučnou partu. A také základ tanečního klubu Dance Flow, který působí v Ivanovicích na Hané a redakce Vyškovského deníku Rovnost jeho představením startuje nový pravidelný seriál Baví nás z pódia.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení