VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

6.5.2014

Zajímavou nabídku z jiné profese bych přijala

Rostěnice-Zvonovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/- Vystudovala dvě školy, a když nastupovala na brněnskou kriminálku, ani zdaleka ji nenapadlo, na jakém místě bude sedět dnes. Už zhruba sedm let pomáhá bezmála polovině obcí Vyškovska, neziskovkám i podnikatelům shánět dotace. Manažerka Místní akční skupiny Společná cesta Ludmila Kolářová se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Osobnost Vyškovska.

29.4.2014

Bývalý prvoligový hráč Drnovic: Ze stavu drnovického stadionu je mi smutno

Vyškov /O­SOBNOST VYŠKOVSKA/– Když kopal za Duklu Vyškov, tak si ho, tehdy osmnáctiletého, všiml jeden z trenérů Drnovic, kde se hrávala divize. Změnil klub a díky vzestupu Drnovic postoupil do první ligy a dostal se tak do povědomí lidí. Valdemar Horváth odehrál asi sedmadvacet prvoligových zápasů. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Osobnost Vyškovska.

15.4.2014

Šéfka drogové služby: Narkomani končí i sami. Život na droze je o ničem

Vyškov – Mezi pracovníky obecně prospěšné Společnosti Podané ruce, kteří se mimo jiné zaměřují na prevenci a pomoc drogově závislým, se vyjímá i drobná brunetka Zuzana Krátká. Vedoucí Drogové služby Vyškov těší, že jí klienti věří. „Dokáží se otevřít se svými problémy. Berou nás jako ty, kteří drogy neberou, ale neodsuzují je," naznačuje Krátká, která když nesedí na základně na vyškovském Palánku, chodí po městech regionu označená šipkami na batohu.

8.4.2014

Na začátek je potřeba mít hlavně dost síly, říká mistryně v cheerleadingu

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Studium a příprava mladých vyškovských roztleskávaček na závody. To jsou dvě činnosti, které teď ze všeho nejvíc zaměstnávají mistryni Evropy v cheerleadingu Kateřinu Pávkovou. Její tvář Vyškované můžou znát z několika vystoupení, která se svými žákyněmi předvedla třeba na hřišti místní orlovny. Nyní se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Osobnost Vyškovska.

12.3.2014

Nálezy v brněnském podzemí? Třeba sněhulák z jílu

Jižní Morava, Brno /NA DEN S…/ – Stát se na den bankovním lupičem prchajícím s naditými pytli peněz na Havaj. Nebo archeologem, který odkrývá stopy lidí, kteří už jsou dávno pryč. Takové představy se mi honily hlavou při domlouvání dalšího dílu seriálu Deníku Rovnost Na den (s). Z vůle šéfredaktora mě ale čeká den strávený v brněnském podzemí. S odborníkem a jedním z objevitelů řady podzemních památek, třeba známé Kostnice nebo Labyrintu pod Zelným trhem, Alešem Svobodou. Rozčarování dlouho nevydrží. Nakonec se totiž za jediný den přiblížím všem vysněným profesím.

11.3.2014

Když nejde o život, je lepší se zásahem počkat, říká Chaloupková

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Mateřské centrum Radost funguje ve Vyškově třináctým rokem. Na pověry spojené s tímto číslem předsedkyně představenstva organizace Iveta Chaloupková nevěří. Letos se jí a jejím kolegyním už podařilo rozjet několik aktivit, které jsou určené nejen pro matky a otce na mateřské dovolené, a další ještě plánuje. Právě teď se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Osobnost Vyškovska.

5.3.2014

Jeden den biologem v Podyjí: za obnovou luk a vodních tůní

Jižní Morava, Podyjí /SERIÁL NA DEN …/ – Abnormálně suché dny končící zimy mohly ještě chvíli vydržet, i když příroda už tolik volala po opaku. Přesně to si trochu sobecky říkám, když stojím v úterý ráno po půl osmé u hlavní budovy Správy Národního parku Podyjí ve Znojmě. Prší, je sotva pár stupňů nad nulou a mě čeká vidina dne stráveného v hlubokých podyjských lesích. Kvůli dalšímu dílu seriálu Deníku Rovnost Na den (s) svolil biolog Správy Podyjí Robert Stejskal, že mu můžu jeden jeho pracovní den nahlížet přes rameno. „Počasí nám nakloněno příliš není, ale to nevadí. Za chvíli odjíždíme," vítá mě v teple budovy, a aniž na mé bundě stačí uschnout kapky deště, opět už vyrážím ven. Úkol pro tento den je jasný: zaměřit místa v národním parku, kde by se v blízké budoucnosti měly obnovit původní mokřady nebo menší vodní tůně. „Tyto prvky jsou v přírodě Podyjí velmi důležité, bohužel někde už zarostly anebo úplně zanikly," vysvětluje biolog.

26.2.2014

Den s hasiči: Vyjet k požáru pod dvě minuty? Nejlépe po namydlené tyči

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN …/ – Jako nešikovný kocour v botách se závažím na zádech. Nějak tak teď určitě vypadám, pomyslím si, zatímco se oblečená do minimálně o tři čísla větší hasičské uniformy a osmikilové vesty se vzduchovou lahví a dvěma hadicemi na zádech snažím dostat do čtvrtého patra domu. „Hadici musíš hodit do bytu tak, aby se rozvinula a mohla jí proudit voda," poučuje mě můj "kolega" Jiří Buček. Smotanou ji hodím s bídou metr před vlastní nohy. Musím znovu. Neřekla bych, že to bylo o moc lepší, ale na další reparát není čas. Už mám v ruce spouštěč vody a mířím na cvičný oheň. Takovým tempem bych mnoho lidských životů nezachránila, říkám si. O tom, že být hrdinou není žádný med, mám po celém dni jasno. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) jsem se stala hasičkou na stanici Lidická v Brně.

25.2.2014

Malíř Ladislav Rolný: Umění má lidi hladit a být příjemné

Vyškov – Na díla čtyřiašedesáti­letého Vyškovana Ladislava Rolného mohli lidé narazit třeba ve vyškovském Turistickém informačním centru nebo v Knihovně Karla Dvořáčka. Kouzlu malby podlehl až v pozdějším věku, chybějící praxi nicméně doháněl poctivým samostudiem. Od mládí má rád toulky přírodou, což se projevuje i v hlavním námětu jeho obrazů, které zdobí téměř každý kout jeho domu. Dnes se představí v pravidelném seriálu Osobnost Vyškovska.

19.2.2014

Den preventistkou: Patnáct kilometrů v nohách a jedno napadení

Brno /SERIÁL NA DEN …/ – Je šedivé ráno, chvíli před sedmou hodinou. Stojím před budovou Dopravního podniku města Brna v Novobranské ulici a čekám na c. „Dobré ráno. Přišla jste dost nalehko. Máte pod tím kabátem alespoň svetr a termoprádlo? Většinu času totiž strávíte čekáním na zastávkách," vítá mě energický muž. Jako koordinátor na preventisty dohlíží a jejich působení pak vyhodnocuje. Když jsou linky městské hromadné dopravy plné, pomáhá jim s kontrolou cestujících. Preventisté jsou novou skupinou pracovníků dopravního podniku. Zajišťují bezpečnost a pořádek ve spojích a také kontrolují jízdenky. V linkách jezdí od začátku února. A já se v dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) stávám jednou z nich.

18.2.2014

Uniformy sbírám už třicet let. Mám jich stovky, říká starosta Letonic

Letonice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Osm vojenských čepic zaujme návštěvníka při vstupu do kanceláře starosty v Letonicích. Jsou pouze zlomkem sbírky čítající tisícovku brigadýrek, osm stovek uniforem a asi sto padesát historických rádií a televizorů, které letonický sběratel a současný starosta obce Jiří Skokan vlastní. Vyškovský deník Rovnost ho představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

12.2.2014

Jeden den v ringu: dřina, pot a velká bolest

Brno /SERIÁL NA DEN…/ - Sportovní redaktor Deníku Rovnost okusil, jak vypadá tréninkový den brněnského profesionálního thajboxera Tomáše Hrona. Přežil. 

11.2.2014

Bučovický místostarosta: hlasitější opozice mi vrásky nedělá

Bučovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Zájem o politiku zřejmě zdědil, minimálně po pradědečkovi, témata s ní související se pak v jeho rodině řešila poměrně často. Není tedy divu, že i současný bučovický místostarosta Jiří Horák, pohybující se v tomto prostředí takřka od plenek, zvolil dráhu politika. 

5.2.2014

Den v lesní školce: Teploty pod nulou dětem nevadí. Pořád běhají

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN …/ – Na vyšlapané cestě v zasněženém lese leží klacek. „Hele, meč," jásá malý Filip a zvedá svoji novou zbraň do vzduchu. Chvíli s ní šermuje a pak začne rýt v zemi. „Hledám poklad, musím ho vykopat lopatou," vysvětluje. Za jedno dopoledne se kus dřeva mění ještě ve štětec, zapalovač nebo jelení paroh. „Děti mají neuvěřitelnou fantazii," vysvětluje předseda sdružení Jinou cestou Zdeněk Maděra. Svolil, že mě zasvětí do své práce. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) se stávám vychovatelkou v Dětském lesním klubu Cestička Brno, který je jednou z brněnských lesních mateřských škol.

4.2.2014

Nový vedoucí Úřadu vlády: Názory vnímám, rozhodnout ovšem musí šéf

Hodějice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Zkušený úředník, který nově vede nejdůležitější úřad České republiky. Dlouholetý tajemník slavkovské radnice Pavel Dvořák se minulý týden stal vedoucím Úřadu vlády. Varhaníka a milovníka fotbalu si vybral premiér Bohuslav Sobotka. Vystudovaný strojní inženýr se nyní představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

29.1.2014

Chovatelkou v zoo? Dostat se lachtanovi na první metu trvá asi týden

Brno /SERIÁL NA DEN S…/ – Na zemi za mřížemi v budově veteriny leží obrovská hromada peří. Chvíli se vrtí, potom z ní vykoukne jedno oko, druhé a postupně se vysouvá dlouhatánský krk, až přede mnou sedí kasuár, jeden z největších nelétavých ptáků. Nalepená na mřížích pozoruji tu opeřenou hromádku neštěstí a přemýšlím, proč nemůže být ve výběhu zoologické zahrady s ostatními ptáky. „Měl nějaké záchvaty, ale už se lepší," vytrhává mě ze zamyšlení chovatel Milan Šebesta. Právě on svolil, že mě do své práce zasvětí. Rychle zjišťuji, že mazlit se celý den se zvířaty mi neprojde. Je potřeba uklízet výkaly, opravit bazén a zlámat vaz několika desítkám myší. V dalším díle seriálu Rovnosti Na den (s) se tak stávám chovatelkou v brněnské zoo.

28.1.2014

Nejsem výjimka. Obětavé jsme všechny, říká bývalá zdravotní sestra

Dražovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Na bývalou zdravotní sestru Květoslavu Krejčířovou z Dražovic se sousedé často obraceli. Některým z nich zachránila život. Naposledy novorozenci.

21.1.2014

Junák byl první. Známých lidí chci přivést víc

Slavkov u Brna /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Jako ryba ve vodě se v kulturním prostředí pohybuje nový šéf slavkovského Společenského centra Bonaparte Martin Křížka. Příznivci divadla ho můžou znát z Městského divadla v Brně. Nyní se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

15.1.2014

Na den hodinovým manželem: ruce od lepidla a den bez oběda

Brno /SERIÁL NA DEN S… /– Lepidlo na obklady se mi překvapivě lepí na ruce. Opatrně manipuluji s kachličkou a pokládám důležité otázky. Po jedné z těch nejchytřejších se dozvídám, že to, co držím v ruce, je špachtle. Odpovídá mi pětatřicetiletý Pavel Ryšánek z Brna, který měl tu odvahu, že mě vzal s sebou do práce. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den s… se tak stávám hodinovým manželem.

14.1.2014

Fotbalista Petržela: Kolena se mi už neklepou. Ani proti Bayernu

Hoštice, Plzeň /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – S kulatým nesmyslem, jak zejména něžné pohlaví fotbalový balon rádo označuje, se seznámil v Hošticích. Dnes záložník Milan Petržela válí za mistrovskou Viktorii Plzeň i fotbalovou reprezentaci. Kontakt se svým rodným krajem rozhodně neztratil, kdykoliv to jde, za rodinou a přáteli přijede. Dnes mu patří další díl seriálu Osobnost Vyškovska.

8.1.2014

Na den s dispečery: Odtlačování nepojízdné tramvaje i zkoušky na alkohol

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN S …/ – Fabia s modrými majáčky a houkačkou si razí cestu tmou k Semilassu. Narazí na zhasnutou tramvaj linky jedenáct, hned za ní stojí osmička. Není ani tři čtvrtě na pět ráno a dispečeři dopravního podniku už jsou na své první středeční akci. Den s nimi si vyzkoušel také redaktor Brněnského deníku Rovnost Petr Jeřábek. Na videu si o povolání povídá s Martinem Juračkou. Deník Rovnost tak začíná s novým seriálem, v němž redaktoři a reportéři každý týden přiblíží lidem jedno zajímavé povolání. V reportážích se podělí o své pocity, proberou se zaměstnanci-profesionály jejich zajímavosti z práce a ukáží, že každé povolání má svou jedinečnost. První díl otevírá povolání dispečera dopravního podniku.

10.12.2013

Daň za bouřlivý život jsem zaplatil. Čtyřikrát, říká hudebník Monath

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Kdokoliv projde zadními dveřmi do budovy Bombastic klubu ve vyškovských Smetanových sadech, uvítá ho místnost s kytarami rozvěšenými po zdech, velkým mixážním pultem, nejrůznější audiotechnikou i malým stolkem s dvěma barovými židličkami a popelníkem. Za tím svoje ranní kávy pije už patnáct let zakladatel vyškovského nahrávacího studia Davos Records a zkušený kytarista Bořivoj Monath, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

26.11.2013

Šéf cestářů: Kalamita v regionu? Naposledy v roce 1987

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Skoro padesát procent provozních nákladů, které dělají ročně necelých šedesát milionů korun, stála vyškovské silničáře zima v roce 2010. Ta, která skončila letos v dubnu, se jí skoro vyrovnala. Tvrdí to šéf vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Gardelka, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

19.11.2013

Nadymáček: Ve světě jsem známý víc než doma v regionu

Rychtářov /O­SOBNOST VYŠKOVSKA/ – Umění ho zajímá od dětství. Navzdory překážkám osudu se mu v dospělosti začal plně věnovat, vybudoval galerii a úspěchy slaví také v zahraničí. Malíř Zdeněk Nadymáček alias Carpin se nejen proto dnes představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

5.11.2013

Dirigent Macek: Mé začátky u sboru? Typické hození do vody

Tupesy, Vyškov /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Příští rok uplyne už dvacet let, co Vyškovský smíšený pěvecký sbor vede a řídí dirigent Filip Macek. Pod jeho taktovkou mohli Vyškované slyšet taková vrcholná díla jako například Carminu buranu od C. Orfa, Stabat Mater nebo Te Deum Antonína Dvořáka, Mozartovo Requiem, Bachovo Vánoční oratorium a desítky dalších.

15.10.2013

Holíček: Fotografie, která někomu něco řekne, je umění

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – S fotografováním začal už jako dítě. Učarovalo mu natolik, že se stalo jeho celoživotním koníčkem. Postupem času se zaměřil na tvorbu srovnávacích fotografií, které zachycují Vyškov před lety a dnes. Dva snímky, které zachycují stejné místo, tak často dělí i desítky let. Fotografie Jindřicha Holíčka můžou pravidelně vídat i naši čtenáři. Nejen proto se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

1.10.2013

Herečka Lorencová: Brno bych odmítla, Ostrava je kulturně výš

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Před několika lety ji mohli diváci spatřit na divadelních prknech vyškovského souboru Haná. Město ovšem pohledná brunetka opustila a zamířila na studia do Brna. Dokonce se už několikrát objevila i před kamerou. Teď má Vyškovanka Petra Lorencová stálé angažmá v Národním divadle moravskoslezském. Do Brna už by se prý nevrátila. Její vysněnou metou jsou pražské scény. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.9.2013

Nový chodník poslouží víc než zbrojnice, má jasno starosta Tučap

Tučapy /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Miloslav Brandýs usedl do křesla tučapského starosty po revoluci. Jako mladý milovník požárního sportu a elektrotechniky po večerech studoval vyhlášky a zákony a zůstal v něm jako uvolněný i neuvolněný dodnes. Nejen proto mu patří další díl pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

17.9.2013

Moje kniha se dostala až na Gibraltar, říká Železný

Drnovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Čtyři knihy věnované dětem za uplynulých devět let napsal drnovický rodák Zdeněk Železný. Jeho nejnovějším počinem jsou Prapověsti naše s trochou vtipné kaše, které v těchto dnech představuje čtenářům. Kromě rýmovaných povídek a básní napsal divadelní hru, kterou nastudovali i divadelníci z Čech. Jeho díla ovšem čtou i děti žijící daleko za hranicemi republiky, což kromě jiného přibližuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

3.9.2013

Výtvarník Peitl: U obrazů světců je potřeba potlačit fantazii

Manerov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Manerovský výtvarník Vlastislav Peitl ve svém volnu tvoří sakrální díla. Kromě toho se věnuje metodou air-brushe malování na tělo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení