VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

10.7.2013

Křehká blokařka dokáže svým soupeřkám pořádně zavařit

Vyškov – Mezi všemi medailemi, které má doma, se nejvíc vyjímá ta zlatá z letošního mistrovství České republiky. Patnáctiletá Vyškovanka Gabriela Klusáková, žákyně vyškovské Základní školy v Nádražní ulici, získala titul mistryně republiky v žákovském volejbalu. „Při vyhlášení jsem měla v očích slzy," vzpomíná dívka.

2.7.2013

Starosta Kozlan: Zájem lidí pomáhat mě mile překvapil

Kozlany /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Lidé u dveří jeho domu můžou zaťukat klidně i v osm hodin večer. „Raději se ozvat desetkrát zbytečně, než jednou pozdě," zdůrazňuje milovník motorismu a sváteční myslivec Karel Pospíšil, který je kozlanským starostou pouhé tři roky.

28.6.2013

Pády byly, ale nevzdávám se, říká mladá bučovická žokejka

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Zatímco spousta školáků a dospělých se nemůže dočkat prázdnin a nedokáže si je představit bez dovolené strávené u moře, třináctiletá studentka víceletého bučovického gymnázia Lucie Kumarová by se jen těžko smiřovala s povalováním se na pláži. Je totiž žokejkou a celé dva volné měsíce chce strávit v sedle.

25.6.2013

Mikoška: Strach o život? Ten jsem měl po výbuchu v Tržní ulici

Letonice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Zhruba osm let se dennodenně oblékal do modrého mundúru se žlutostříbrnými reflexními pruhy a vyrážel zachraňovat lidi, kteří se ocitali i v bezprostředním ohrožení života. A přestože už půl roku nepůsobí u výjezdového týmu jihomoravských hasičů, příležitost pomáhat při požárech se mu čas od času naskytne. Působí totiž i v dobrovolné jednotce.

23.6.2013

Baletní sukně na pódiu? Kdepak, říká moderní gymnastka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Kuželky, míč, obruč, stuha, švihadlo. To všechno jsou nástroje moderních gymnastů. Čtrnáctiletá Tereza Studňařová z vyškovské základní školy v Nádražní ulici je zná velice dobře. Některé z nich má totiž v ruce prakticky denně.

21.6.2013

Zeměpis? Baví mě hlavně průmysl, říká mladík

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Chemie, zeměpis, matematika. Čerstvě patnáctiletý Petr Míka, který navštěvuje vyškovskou základní školu v Nádražní ulici, má své priority jasné. Rozhodně leží na straně přírodních věd. Vždyť i třída, do které chodí, je zaměřená na matematiku. Stávající žák deváté třídy a budoucí student se teď představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

18.6.2013

Schovávat se za "se" je cesta do pekel, říká Kolařík

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Od pozice učitele fyziky se dostal až na místo vedoucího kanceláře starosty a tajemníka na vyškovské radnici. Pro mnoho lidí se vztahem k hudbě je však známý také jako organizační ředitel festivalu dětských pěveckých sborů ZpívejFest. Stanislav Kolařík se teď představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

14.6.2013

Patnáctiletý mladík obdivuje Karla Havlíčka Borovského

Moravské Prusy /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Ve své kategorii skončil třetí v celorepublikové literárnědějepisné soutěži Komenský a my. Svou silnou stránku vidí jasně jednoznačně je to sloh. I když pro soutěž musel ten svůj trochu mírnit, jeho úvahy jsou prý někdy dost radikální. Patnáctiletý Michal Klíč z Moravských Prus, který navštěvuje devátou třídu vyškovské Základní školy v Nádražní ulici, se teď představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

11.6.2013

Starosta Šaratic: Chtěl bych dokončit ještě stavbu kanalizace

Šaratice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Víc než deset let života už strávil ve starostovském křesle. Za tu dobu se obec rozrostla o dvě stě lidí. Karel Kalouda ze Šaratic, který si myslí, že církevní restituce výrazně pomůžou rozvoji obcí, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

7.6.2013

Devítiletá dívka se chystá do Evropy. Jde jí hip hop i další tance

Medlovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Bude jí teprve deset let, medailí ale má tolik, že se jí sotva vejdou na krk. Nikol Nejedlá z Medlovic tančí hip hop a rozhodně se v poli soutěžících ve své kategorii neztratí. Už příští týden pojede reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy do Amsterodamu. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

4.6.2013

Skladatel Tučapský: Hudba nezná hranic. I v tom je její přednost

Vyškov, Londýn /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V březnu oslavil pětaosmdesáté narozeniny, přesto dál komponuje. Hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský je autorsky podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně-instrumentální hudby.

31.5.2013

Mladík z gymnázia zkoumal lucemburské rozsivky

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jen tři studenti z celé republiky se mohli zúčastnit mezinárodní soutěže v Lucembursku. Z několika desítek vybraných, kteří bojovali o postup na prestižní klání, odborná porota vybrala Jana Pokorného z Bučovic, který studuje první ročník místního gymnázia. Nejde o jediný úspěch nadaného žáka, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

28.5.2013

Bučovický zastupitel Koudelka: Stovku jsem zaběhl za 10,8 sekundy

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Vystudoval architekturu, ale svému původnímu povolání se věnoval jen krátce, teď ho má jako koníček. Jako mladík, ještě za minulého režimu, totiž vstoupil do komunální politiky a bez přestávky v ní působí dodnes. Na zasedáních bučovického zastupitelstva občas přednese kontroverzní názor, za kterým si ovšem stojí. Nyní se bývalý šéf místních technických služeb Zdeněk Koudelka představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.5.2013

Republikový vítěz čte v angličtině běžně i knihy

Rostěnice /MLADÉ TALENTY/ - Vítěz celorepublikového kola olympiády v anglickém jazyce v hodinách biologie nejraději pracuje s mikroskopem a doma má vlastní malou laboratoř. Čtrnáctiletý Martin Mátl z 8. A vyškovské Základní školy Nádražní 5 je nadaný hned v několika oborech. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

21.5.2013

Nejlepší nápady jsem dostal ve volném čase, říká ředitel Charity

Vyškov, Marianín /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Už pět měsíců vede vyškovskou Charitu. Denně je tak v kontaktu s lidmi, které většinová společnost často opomíjí. Karel Kosina byl předtím ředitelem Charity v Brně, do mnohem menšího Vyškova ho přivedla touha po změně. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

17.5.2013

Svářeč Hrabovský: Číňané připomínali spíš stroje

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/- Svářečku držel v ruce poprvé ani ne před rokem. Za tu dobu se však stihl zúčastnit prestižní soutěže Zlatý pohár Linde. V mezinárodní konkurenci Ruska, Číny nebo Běloruska si nevedl vůbec špatně a stupně vítězů mu unikly jen o vlásek. Nadaného svářeče a učně Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Tomáše Hrabovského představuje v další dílu seriálu Mladé talenty Vyškovský deník Rovnost.

14.5.2013

Josef Hlaváč: Politika na úřadě? Vše se prodlužuje

Brankovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Pětašedesátiletý Josef Hlaváč byl starostou v Brankovicích celých 35 let. Funkce starosty se však podle něj výrazně změnila.

10.5.2013

Ochotník Ondřej Cabala: Rád improvizuji. Jsem rebel

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Hrát prince bojujícího za dobro v některé z filmových pohádek, zcela jistě učaruje kdejaké náctileté dívce a nejedna z nich bude mít jeho plakát vylepený ve svém dětském pokojíčku. Jenomže Ondřej Cabala si vybral ochotnické divadlo, kde se mu zalíbily záporné role. Přestože má své fanynky hlavně v Bučovicích, možná se v budoucnu objeví i na prknech mnohem větších divadel. Nyní se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

7.5.2013

Moderátor Rosák: Své první grotesky jsem viděl v ivanovickém kině

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Kultivovaný projev, pečlivě zastřižený knírek a usměvavá tvář. Rozhlasový a televizní moderátor, scénárista a příležitostný herec Jan Rosák téměř tři desítky let přitahuje k televizním obrazovkám i rozhlasovým přijímačům miliony lidí. Rodák z Ivanovic na Hané známý mimo jiné i pro svou spisovnou češtinu se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

3.5.2013

Mladý muzikant hraje na klavír, baskytaru i bicí

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Kdyby chtěl někdo jedním slovem popsat Davida Ševčíka z Bučovic, mohl by použít slovo multiinstrumen­talista. Začínal s klavírem, v současnosti hraje na basovou kytaru a bicí. Jen dechovým nástrojům se dvaadvacetiletý David zatím vyhýbá. Teď se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

30.4.2013

Při oblékání mě usměrňují moje dámy, říká trenér tance

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Desítky let učí studenty z celého okresu standardní i latinskoamerické tance. A přitom jim ještě vtlouká do hlavy, jak se chovat ve společnosti a jak se co nejvhodněji obléknout při různých událostech. Taneční školu ve Vyškově L'ubomír Sedlák vede se svojí ženou přes dvacet let.

26.4.2013

Dívce má kniha pomoct v boji s kuřáky

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Začátek a konec žárovky Járovky je název knihy, kterou napsala a také ilustrovala žákyně osmé třídy Základní školy Komenského ve Slavkově u Brna Žaneta Lažková. Několikadenní úsilí se jí však vyplatilo. Nedávno totiž zvítězila v celostátní knižní soutěži Moje veličenstvo kniha, kterou pořádalo Eko Centrum Brno. Dnes se tak představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

23.4.2013

O mně platí, že kovářova kobyla chodí bosa, říká šéf sportovišť

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Sport je jeho celoživotním koníčkem, nikdy však nečekal, že ho jednou bude řešit i z jiné stránky, než je běhání na hřišti nebo plavání v bazénu. Teď je Jaroslav Hastík nejen vedoucím vyškovského aquaparku, ale také zodpovídá za všechna městská sportoviště a nověji za celou Správu majetku města Vyškova. Představuje se proto v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

19.4.2013

Na soutěže se mladá tanečnice líčí sama. Hodinu a půl

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jako malá se chtěla stát lékařkou, v deseti letech však bučovická studentka Aneta Krejčí představu o životě v bílém plášti vyměnila za taneční parket. Dnes ve svých šestnácti letech díky své zálibě cestuje po celém světě a má před sebou slibnou kariéru tanečnice. Nyní se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

16.4.2013

Organizátor srazu veteránů: Spanilé jízdy se zúčastnila i moje babička

Habrovany /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V posledních dvou letech se vždy na habrovanském Otevírání šoupátek představilo přes sto historických motocyklů a vozidel. Habrovanskou náves hodlají zaplnit také letos, konkrétně ve středu 8. května, kdy se koná už třináctý ročník populárního srazu. Duchovním otcem setkání byl Anton Pavlík, funkci hlavního pořadatele však po něm převzal třicetiletý Bronislav Nejtek z Habrovan.

12.4.2013

K japonštině přivedl septimánku seriál Naruto

Drnovice /MLADÉ TALENTY/ – Hiragana, katakana, kandži. Tři japonské abecedy jsou pro většinu lidí jen směsí neznámých znaků, připomínajících rozsypaný čaj. Pro osmnáctiletou Kateřinu Kudličkovou, studentku septimy vyškovského gymnázia, je však japonština dlouhodobým koníčkem. Jednou se chce do země vycházejícího slunce i osobně podívat. Teď se Kateřina představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

9.4.2013

V padesáti jsem se chtěla učit latinu, říká bývalá ředitelka Nadace Tři brány

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Víc než třicet let působila učitelka češtiny, ruštiny a latiny Libuše Procházková na vyškovském gymnáziu. Za tu dobu nejenže přivedla k maturitě stovky studentů, ale stala se také ředitelkou nadace, která vznikla na půdě školy, a vedla ji víc než deset let. Teď je v důchodu, z veřejného života se však nevytratila. Nejen proto se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

5.4.2013

Mladý atlet Osolsobě ročně odběhá i třicet závodů

Luleč /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Kilometry a kilometry týdně naběhá čtrnáctiletý Jan Osolsobě z Lulče, který má na kontě už několik mistrovských titulů z běhu ve své kategorii. Mladý atlet, který studuje vyškovské gymnázium, považuje běhání za způsob odpočinku, skvělé trávení volného času i možnost porovnat si síly s vrstevníky. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

2.4.2013

Třídění má rozhodně velký smysl, říká šéf odboru životního prostředí

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Stojí v pozadí za každým skáceným stromem ve Vyškově, ale také za každým nově vysazeným. V jeho kompetenci je i odpadové hospodářství, vodohospodářská evidence nebo deratizace. Jiří Kutálek vede vyškovský odbor životního prostředí od jeho vzniku po zániku okresních úřadů a teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

29.3.2013

Oceněný rousínovský autoopravář jezdí i traktorem

Rousínov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ -  Třetí místo v česko-slovenské soutěži a díky tomu zájezd do zahraničí a spoustu dalších věcí získal nadějný student oboru automechanik Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Václav Machálek z Rousínova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení