VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

5.3.2013

Bučovický kněz Filo: Papežova zodpovědného gesta si vážím

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Na bučovické faře působí Maximilián Vladimír Filo od roku 1993. Kromě povinností, které jsou spojené s kněžským posláním, učí na Teologické fakultě v Olomouci a je místopředsedou Diecézního církevního soudu v Brně. Nejen proto se představuje v dalším díle seriálu Osobnost Vyškovska.

1.3.2013

Streetdance tanečnice z Bučovic chce do talentové soutěže

Bučovice /MLADÉ TALENTY/ - Sotva se desetiletá Alena Volcová z Bučovic naučila chodit, učaroval jí tanec. Doma se pořád vlnila a kroutila, a proto se její rodiče rozhodli, že ji přihlásí do nějakého tanečního kroužku. Vybrali jí balet. Záhy ale zjistili, že to pro Alenu nebude tím pravým ořechovým. Přešla tedy na streetdance. Že to byla správná volba, o tom přesvědčuje nejen svou rodinu dodnes. Teď se žákyně čtvrté třídy bučovické základní školy představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

26.2.2013

Promítač Čadík: Vždycky to nějak jde a není důvod se vzdávat

Nesovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Skloubit termíny s obecními akcemi, přibrat volné 35milimetrové filmy, najít vhodné místo k promítání a především si vše pečlivě domluvit s počasím. Počátky Kinematografu bratří Čadíků sahají až do roku 1991. Bratři Josef a Pavel tehdy koupili první maringotku, kterou vybavili promítacím zařízením a vyrobili konstrukci na zavěšení promítacího plátna.

22.2.2013

Mladý muzikant bude hrát už ve čtvrté kapele

Nížkovice – V současnosti hraje ve třech kapelách, pracuje ovšem ještě na založení čtvrté. Muzikou by se rád živil, po maturitě by chtěl proto vycestovat na nějakou dobu do zahraničí a nasbírat zkušenosti. Sedmnáctiletý Adam Matyáš z Nížkovic se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

19.2.2013

Wasserburger: Práce strážníka je hlavně o pomoci ostatním

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Dvacet let funguje v Bučovicích městská policie a přesně tak dlouho u ní působí dlouholetý velitel strážníků Jiří Wasserburger. Práce je jeho velkým koníčkem a podle svých slov ji vykonává čtyřiadvacet hodin denně. Čtenářům Vyškovského deníku Rovnosti se teď představuje v pravidelném seriálu Osobnost Vyškovska.

15.2.2013

Od světel se dostal až k hraní divadla

Olšany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Sedmnáctiletý Filip Kolmačka z Olšan je nerozlučně spjatý s rousínovským ochotnickým divadelním souborem D.A.V.A., kde v posledních letech působí jako osvětlovač. V minulém roce získal u příležitosti festivalu Rousínovský divadelní podzim také jednu z hlavních rolí v činohře Císařova brázda.

12.2.2013

Chtěl jsem být policista nebo učitel, vzpomíná Miloslav Brtníček

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Ředitel vyškovské Základní školy Na Vyhlídce je kromě toho také předsedou okresního fotbalového svazu a vyškovským radním. Zdálo by se, že Miloslav Brtníček nemá kvůli všem svým funkcím žádný volný čas, ale tak úplně to pravda není. „Nějaký čas si vždy najdu. Ale hlavně mám to štěstí, že moje práce je zároveň můj koníček," usmívá se Brtníček, který se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

8.2.2013

Devítiletá tanečnice postoupila do Nizozemí

Medlovice - Když se Lucie Nejedlá z Medlovic narodila, byla o něco větší než dlaň dospělého člověka. Její rodiče měli strach, aby vůbec přežila a mohli si ji odvézt z porodnice. Dnes je jí devět let, sice je stále nejmenší ve třídě, ale na sportovním poli, hlavně v tanci, se jí vyrovná jen málokdo. Oblíbila si street dance a sklízí jeden úspěch za druhým. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

5.2.2013

Šéfka cheerleaders: Teď patříme mezi nejlepší týmy v republice

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Sport a tanec je jejím celoživotním koníčkem. Spojením těchto svých dvou největších zálib se Slavkovance Renátě Macharové podařilo vytvořit skupinu Glitter Stars, která v takzvaném cheerleadingu, rozšířeném hlavně v Americe, sklízí úspěchy v České republice i v Evropě.

1.2.2013

Když jsem nervózní, dopadne to dobře, říká nadaná studentka

Rousínov - Čtrnáctiletá Zuzana Salcburgerová z Rousínova sklízí úspěchy ve zpěvu, hře na klavír a s nadšením hraje divadlo s rousínovským souborem D.A.V.A. Dívka, která navštěvuje kvartu vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

29.1.2013

Křik mé herce vyprovokuje k lepším výkonům, říká Dorazil

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Začínal jako redaktor Vyškovských novin a nakonec skončil u divadla. Původně si myslel, že se vydá na hereckou dráhu. Víc mu ovšem učarovala režie a v divadle se pohybuje už šestadvacet let, z toho dvaadvacet jako režisér.

25.1.2013

Talentovaná dívka si hledá univerzitu v zahraničí

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Přestože je doma ve Vyškově, táhne ji to za hranice. Přesněji do Velké Británie. Angličtina se totiž osmnáctileté septimánce z vyškovského gymnázia Veronice Kapounkové stala druhým přirozeným jazykem. Po maturitě by ve Spojeném království chtěla studovat. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

22.1.2013

Lektorka Kellner Fialová: Tančit umíme, tak proč za vším jezdit do Brna

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Ráda pracuje s lidmi a tanec je pro ni celoživotním posláním. Do té doby lektorka taneční školy Viktoria Brno Eva Kellner Fialová stála u zrodu vyškovské taneční skupiny N-yoj!, která vznikla v roce 2004.

18.1.2013

Mladá herečka: Je fajn si vyzkoušet být fúrií

Vyškov - /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ Jako malá se chvíli věnovala country tancům, dělala keramiku, plavala, ale daleko víc jí učarovala kytara a v posledních pěti letech také divadlo. Diváci ji naposledy mohli vidět v její největší roli. Tou byla Yerma v představení Pláňka vyškovského Divadla Haná. A teď se dvacetiletá studentka Andrea Špaková představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

15.1.2013

Břetislav Usnul: Každému vítězství předcházejí také porážky

Vyškov - /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ Na kole seděl poprvé ve třech letech, od té doby ho cyklistika provází celý život. Jako trenér dovedl k duhovému trikotu mistryně světa Ladu Kozlíkovou, jako zastupitel se už druhé volební období snaží ovlivňovat chod Vyškova. Právě včera se oficiálně stal druhým vyškovským místostarostou. Teď se Břetislav Usnul představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

11.1.2013

Už tři roky stojí na baletních špičkách

Rousínov (MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Čtrnáctiletá Vítězslava Ševčíková sklízí úspěchy ve zpěvu, k tomu hraje divadlo, tančí balet a hraje na klavír. Po vystudování konzervatoře by se chtěla stát herečkou. Dívka, která navštěvuje osmou třídu rousínovské základní školy, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

8.1.2013

Policista roku: Vulgárně nadávat policii? Dřív těžko

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/– Prestižní ocenění určené policistům, kteří svou prací významně přispěli k vyšetřování trestné činnosti nebo k dopadení pachatele, za loňský rok získal muž, kterého můžou lidé potkat v uniformě kdekoliv ve Vyškově nebo jeho okolí. Devětatřicetiletý policejní inspektor Marek Jurůj z Obvodního oddělení policie České republiky ve Vyškově totiž jen několik dnů před koncem roku získal ocenění jako Policista roku 2012 v rámci celého Jihomoravského kraje. Cenu převzal na brněnské radnici.

21.12.2012

Talentovaná školačka zazářila v televizní soutěži

Vyškov /MLADÉ TALENTY/ – S dětským sborem hostovala na koncertě Petra Koláře, byt svých rodičů zdobí keramickými výrobky a má za sebou i účast v jednom televizním klání. Dvanáctiletá Michaela Johanová navštěvuje sedmou třídu základní školy a rozhodně nepatří k těm, kteří prosedí hodiny před obrazovkou počítače nebo televize.

18.12.2012

Mým mottem je Dej a bude ti dáno, říká divadelník Hýzl

Rousínov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Před osmi lety nastoupil do rousínovského divadelního souboru D.A.V.A. Postupem času převzal manažerské otěže a vede spolek také po produkční stránce. Za jeho vedení se soubor stal občanským sdružením a se svými představeními začal vyjíždět i do jiných měst. Jinak je ovšem učitelem na místní základní škole. Teď se Jiří Hýzl představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

14.12.2012

Talent z Vyškova bude zuby kazit, nebo spravovat

Vyškov – Sedmnáctiletá Petra Růžičková z Vyškova sklízí úspěchy ve hře na příčnou flétnu a také na klavír. K tomu ještě stíhá péct na zakázku dorty a v budoucnu se chce stát zubařkou. Dívka, která navštěvuje třetí ročník vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

11.12.2012

Komunální politika pro mě byla zklamáním, říká starosta Orla

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jedno a půl volebního období sedí ve starostovském křesle vyškovského Orla Jaromír Zbořil z Lulče. Za jeho vedení se orelský areál sousedící s Muzeem Vyškovska dočkal řady novinek a ke sportovním aktivitám přilákal velké množství mladých. A jeho úsilí o zvelebení sportoviště zdaleka nekončí. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

7.12.2012

Letonický "Tomáš Klus" si zazpíval i s Hrůzou

Letonice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Jeho písničku Stín si vybrali jako pilotní song studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku pro svůj absolventský film. To považuje čtyřiadvacetiletý zpěvák Martin Ledvina z Letonic za jeden ze svých největších úspěchů. Jeho fanoušci a přátelé ho nazývají letonickým Tomášem Klusem. A protože své nadání opravdu nezapře, patří mu další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

30.11.2012

Mladý truhlář chce mít časem vlastní firmu

Podbřežice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Vzít do ruky dláto nebo pilku uměl dřív, než se naučil pořádně číst a psát. Osmnáctiletý Pavel Haizler z Podbřežic už jako dítě věděl, že ze všeho nejvíc ho baví práce se dřevem. A podle toho se celý život choval. Teď se truhlářský učeň z druhého ročníku dřevařského učiliště v Rousínově představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

27.11.2012

Ve Vyškově z nás byli jen návštěvníci, říká starosta Bošovic

Bošovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Už přes třicet let působí v politice v Bošovicích. V prvních volbách po sametové revoluci se stal Jaroslav Šimandl poprvé starostou a tento post si udržel dodnes. Kromě toho je předsedou Dobrovolného svazku obcí Ždánický les a Politaví. „Příští starosta to bude mít podstatně složitější, než jsem to měl já na počátku devadesátých let," říká Šimandl, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

23.11.2012

Na houslové kobylce má dívka svou iniciálu

Luleč /MLADÉ TALENTY/ - Šestnáctiletá Kateřina Micková z Lulče sklízí úspěchy ve hře na housle a v sólovém i skupinovém tanci. Dívka, která navštěvuje druhý ročník vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.11.2012

Starosta Medlovic: Starosta bez účetní nemá vůbec smysl

Medlovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Bohuslav Klemsa byl čtyři roky místostarostou Medlovic, nyní je v druhém volebním období v pozici starosty obce. Pokračování na postu by se nebránil, práce má před sebou podle svých slov pořád dost. Tu hotovou pak pro potřeby obce rád fotografuje.

17.11.2012

Studentka zpívá i pro charitu a učí tančit děti

Kojátky /SERIÁL MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Hraje na klavír, zpívá, vede dětský taneční kroužek a ještě nedávno i šplhala po skalách. Devatenáctiletá vysokoškolačka Jana Kokešová z Kojátek je všestranně nadaná a dobře ví, kde všechny své záliby zúročí. Patří jí proto další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

13.11.2012

Švec Hanák: Nejhezčí nohy měla pětaosmdesátnice

Snovídky /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Když se Josefa Hanáka ze Snovídek někdo zeptá, jestli mu ušije boty na míru, určitě nedostane zápornou odpověď. Ačkoliv se v oboru nevyučil, může s klidným svědomím říct, že je skutečným odborníkem přes obuv.

9.11.2012

Zpěvák Pecl: Těžký text se dá nalepit i na záda

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Doma si zpívá Kabáty, ve sboru, kterému se věnuje po škole, podstatně odlišnější písně. Rád má obojí. Šestnáctiletý David Pecl z druhého ročníku Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a zemědělsko-ekonomické Vyškov je jedním z několika mála chlapců, kteří se ve městě sborovému zpěvu věnují. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

2.11.2012

Kočky kvůli její hře na klavír raději prchají z domu na mráz

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Haně Krskové je osmnáct let a po hře na klavír zatoužila po varhanách. Hrát chce na mších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies