VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

23.11.2012

Na houslové kobylce má dívka svou iniciálu

Luleč /MLADÉ TALENTY/ - Šestnáctiletá Kateřina Micková z Lulče sklízí úspěchy ve hře na housle a v sólovém i skupinovém tanci. Dívka, která navštěvuje druhý ročník vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.11.2012

Starosta Medlovic: Starosta bez účetní nemá vůbec smysl

Medlovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Bohuslav Klemsa byl čtyři roky místostarostou Medlovic, nyní je v druhém volebním období v pozici starosty obce. Pokračování na postu by se nebránil, práce má před sebou podle svých slov pořád dost. Tu hotovou pak pro potřeby obce rád fotografuje.

17.11.2012

Studentka zpívá i pro charitu a učí tančit děti

Kojátky /SERIÁL MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Hraje na klavír, zpívá, vede dětský taneční kroužek a ještě nedávno i šplhala po skalách. Devatenáctiletá vysokoškolačka Jana Kokešová z Kojátek je všestranně nadaná a dobře ví, kde všechny své záliby zúročí. Patří jí proto další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

13.11.2012

Švec Hanák: Nejhezčí nohy měla pětaosmdesátnice

Snovídky /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Když se Josefa Hanáka ze Snovídek někdo zeptá, jestli mu ušije boty na míru, určitě nedostane zápornou odpověď. Ačkoliv se v oboru nevyučil, může s klidným svědomím říct, že je skutečným odborníkem přes obuv.

9.11.2012

Zpěvák Pecl: Těžký text se dá nalepit i na záda

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Doma si zpívá Kabáty, ve sboru, kterému se věnuje po škole, podstatně odlišnější písně. Rád má obojí. Šestnáctiletý David Pecl z druhého ročníku Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a zemědělsko-ekonomické Vyškov je jedním z několika mála chlapců, kteří se ve městě sborovému zpěvu věnují. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

2.11.2012

Kočky kvůli její hře na klavír raději prchají z domu na mráz

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Haně Krskové je osmnáct let a po hře na klavír zatoužila po varhanách. Hrát chce na mších.

30.10.2012

Vedoucí hvězdárny: Ostatní holky měly na zdi obrázek Gotta, já Saturnu

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Dlouhá léta učila matematiku a fyziku, od loňského léta je ve vedení vyškovské hvězdárny, která pro svou první sezonu denního provozu naplno využila svou polohu v areálu dinoparku a otevřela zájemcům cestu k dennímu pozorování Slunce. Vyškovanka Dobromila Patáková o sobě hovoří jako o lokální patriotce, těší ji, že tisíce návštěvníků odcházejí z atrakce s lepší orientací na obloze. Dnes ji patří další díl seriálu Osobnost Vyškovska.

26.10.2012

Má nádherný hlas. Chce zpívat v opeře

Rašovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Na co sáhne, to se jí podaří. Alespoň tak mluví o třináctileté Anně Gulové z Rašovic lidé, kteří ji dobře znají. Žákyně Základní umělecké školy v Bučovicích hraje od útlého věku na klavír, nedávno přidala housle a hlas má jako zvon. Právě proto jí patří další díl pravidelného seriálu Mladé talenty.

23.10.2012

Ředitel Raška: Občas si mysleli, že Dvořáček jsem já

Vyškov – Celý svůj život zasvětil především literatuře a knihovnictví. V ředitelském křesle Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově sedí dvaadvacet let. Za tu dobu pozvedl Vladislav Raška úroveň knihovny na jednu z nejlepších v republice, alespoň podle odborníků. Proto mu patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

19.10.2012

Mladý hasič ze Švábenic chce pracovat u rentgenu

Dětkovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Zatímco mnoho jeho vrstevníků tráví volný čas v klubech, u počítače nebo jen tak s kamarády, osmnáctiletý Jan Vrána z Dětkovic se rozhodl věnovat se práci s mládeží. A to konkrétně s mladými dobrovolnými hasiči ze Švábenic. Sám ve Švábenicích působí v zásahové jednotce jako zdravotník. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

12.10.2012

Desetiletá Anežka se hře na klavír věnuje polovinu života

Habrovany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Desetiletá Anežka Koudelková z Habrovan sklízí úspěchy ve hře na klavír, ráda však také literárně tvoří. I když zatím jen do šuplíku. Jejím snem je přesto napsat dobrodružnou knížku, která by zaujala mladé čtenáře po celém světě. Dívka, která navštěvuje pátou třídu habrovanské základní školy, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

9.10.2012

Kovář Bartošek: Vyrábím i repliky starých mučicích nástrojů

Křenovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Poté, co se ve Školském ústavu umělecké výchovy v Praze vyučil uměleckým kovářem, chtěl Oldřich Bartošek z Křenovic zůstat v Praze nebo v Brně. Osud ho však zavál zpět do rodných Křenovic, kde působí i jako zastupitel.

5.10.2012

Doma si s dívkou rád zazpívá i její Bohoušek

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – I když je jí teprve jedenáct let, má tato mladá slečna jasnou představu o své budoucnosti. Vzhledem k svému talentu se chce stát buď učitelkou na základní umělecké škole nebo zpěvačkou. „Asi bych zpívala popové písničky. Jako Jennifer Lopez," říká s naprostou rozhodností žákyně Základní umělecké školy v Bučovicích Tereza Vasková, která se představuje v dalším díle seriálu Mladé talenty.

25.9.2012

Modelka Langmannová: Pořád jsem vymýšlela, jak se do Prahy dostat

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Léto je nenávratně pryč a Vyškovský deník Rovnost se vrací po letní pauze k tradičnímu rozsahu novin. Vrací se tak i pravidelné seriály. První ochutnávkou je seriál Osobnost Vyškovska, který představuje přední českou modelku, příležitostnou moderátorku a rodačku z Ivanovic na Hané Renatu Langmannovou.

11.9.2012

Esa sajdkárkrosu přilákala do Bučovic deset tisíc fanoušků

Bučovice /LETNÍ RETRO/ - V Bučovicích na Vyškovsku se konaly do roku 1989 populární závody sajdkár. Účastnili se jich nejlepší domácí jezdci i světové špičky.

31.8.2012

Mladý ochotník by si chtěl zahrát Truffaldina

Ivanovice na Hané /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– „Cirkus je tu." Přesně touhle větou zahájil dnes šestnáctiletý Pavel Vaculík z Ivanovic na Hané svou ochotnickou kariéru. Mladík, který už po víkendu nastoupí na střední školu do Brna, se chce divadlu věnovat i nadále, jak mu to čas dovolí. Teď se Pavel představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

24.8.2012

Vyhrávat soutěže pomáhá dívce tužka. A také meč

Vyškov – Pravidelně vyhrává školní výtvarné soutěže a obsazuje přední příčky v okresních a krajských kolech. Třináctiletá Karolína Hájková z Rychtářova se učí kreslit ve vyškovské Základní umělecké škole a mezi její koníčky patří také šerm. Karolína, která se nyní chystá do osmé třídy Základní školy Letní pole, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

17.8.2012

Úspěšná fotbalistka z Habrovan nezavrhuje ani podpatky

Habrovany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Na fotbalové zápasy jsou dívky většinou vpouštěné s nižším vstupným nebo neplatí vůbec nic. Hlavně proto, že jich tam většinou moc nechodí. Dvacetiletá Aneta Pospíšilová z Habrovan však tento mýtus boří. A co víc, věnuje se fotbalu na vysoké úrovni, hraje totiž za ženy ve Zbrojovce Brno a už několikrát reprezentovala naši zemi i v Evropě. Před pěti lety se stala fotbalistkou roku v Brně. Nyní se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

10.8.2012

Tančí polovinu svého života. A sbírá medaile

Pustiměř /MLADÉ TALENTY/ - Ivona Skoupá tráví většinu víkendů v roce na tanečních soutěžích. Sbírá v nich jeden úspěch za druhým, což dokazuje její sbírka medailí.

6.8.2012

Pískovna vydala zprávu o dávné době ledové

Němčany /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Při těžbě za obcí Němčany lidé objevili takzvaný mrazový klín. Vzácný geologický jev v okolí doplňuje známé poutní místo Lutršték.

3.8.2012

Hartlovku u Lulče si oblíbili ke schůzkám zamilovaní

Luleč /PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ/ - Skalní tůň Hartlovku u Lulče na Vyškovsku využívají rybáři stejně jako vyznavači přírodního koupání. Oceňují tam hlavně klidné prostředí

3.8.2012

Desetiletá Karolína si pouštěla symfonie od Dvořáka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Vyhrála první místo v okresním kole pěvecké soutěže v sólovém a komorním zpěvu a ráda navštěvuje dramatický kroužek. Takhle zeštíhlit úspěchy a záliby talentované Vyškovanky Karolíny Anny Měřínské by ale bylo přinejmenším troufalé. Desetiletá dívka, která před létem ukončila čtvrtou třídu vyškovské Základní školy Letní pole, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

31.7.2012

Žně uzavírala pouť. Bývaly na ní také banány

Vyškov /LETNÍ RETRO/ - Začátek září patřil každoročně na Vyškovsku marchanickým dožínkám. Pamětníci na ně vzpomínají jako na velkou slávu, přijely tisíce lidí.

27.7.2012

Mladík dostřelí na sedmdesát metrů

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Natáhnout, zamířit, vystřelit. A doufat v pevnou ruku a přesnou mušku. Přesně takhle vypadají tréninky patnáctiletého Jana Suchomela z vyškovské základní školy v Nádražní ulici. Jeho koníčkem je totiž lukostřelba. A podařilo se mu už vystřílet pěknou řádku úspěchů. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.7.2012

Dívka ovládá salta i hasičskou hadici

Luleč – Dítě, které se při škole věnuje nějakému kroužku, není nic zvláštního. Jen některé děti však dokáží zvládat kroužků více. Osmiletá Veronika Konšelová z Lulče je přesně ten druhý případ. Její snaha navíc přináší mnoho úspěchů a doma tak má slušnou sbírku medailí. Teď se žákyně, která půjde po prázdninách do třetí třídy, představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

25.6.2012

Bošovičtí si doma svítili ropou z Visengruntů. I když čadila

Bošovice /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Visengrunty na Vyškovsku jsou chráněné kvůli zbytkům původní stepi. Území málem zničili zemědělci. Dnes se vrací do původní podoby.

22.6.2012

S hůlkou trénuji skoro pořád, říká mistryně republiky

Luleč /MLADÉ TALENTY/ – Doma jí cinkají medaile, ve skříni má ukryté barevné trikoty a huňaté koule z třásní. Patnáctiletá Eva Vlčková z Lulče není jen žákyní deváté třídy vyškovské základní školy v Nádražní ulici, ale také několikanásobnou mistryní republiky v mažoretkovém sportu. Teď se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

19.6.2012

Policejní šéf: Trápí mě zvyšující se agresivita u mládeže

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Zajímavý pracovní kolotoč má za sebou Jiří Dokoupil, šéf policistů na Vyškovsku i na Blanensku. Léta totiž působil jako okresní policejní ředitel ve Vyškově, předloni Vyškov opustil a stal se vedoucím Územního odboru v Blansku. Když se ale v dubnu letošního roku oba územní odbory sloučily, stal se velitelem obou regionů. Nejen proto mu patří další díl pravidelného seriálu Osobnosti Vyškovska.

15.6.2012

Šafaříková: Herectví je pro mě až příliš silná motivace

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Třináctiletá Lucie Šafaříková z Vyškova účinkuje v muzikálovém představení a sklízí úspěchy také v řečnictví.

12.6.2012

Bedřich Maleček: Jsem Slavkovan tělem i duší

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Už třináctým rokem vydává Bedřich Maleček ze Slavkova u Brnaměstský zpravodaj, zároveň vlastní grafické studio a stará se o slavkovský informační web. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení