VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

16.5.2012

Obzina proslavil Vyškov hlavně knihtiskem

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Karel Čapek o něm napsal, že skrze jeho jméno vešel Vyškov rovnou do literatury. Přátelé, zákazníci i podřízení ho popisovali jako srdečného člověka milujícího svoji práci. Není proto divu, že se rodák z Bystrovan u Olomouce František Obzina, majitel tiskárny ve Vyškově, proslavil i daleko za hranicemi. Nejen proto Obzinovy patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost o osobnostech, které proslavily Vyškovsko.

11.5.2012

Zpěv člověka zpotí stejně jako tělocvik

Vyškov - Zlato v hrdle. Tak by se dal popsat talent osmnáctileté Vyškovanky Karolíny Ilgnerové, studentky střední pedagogické školy. Z celostátního kola pěvecké soutěže si právě předminulý týden přivezla čestné ocenění, minulý týden si užila svůj absolventský koncert na vyškovské základní umělecké škole. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

7.5.2012

Vrch Člupy: o archeologických nalezištích vědí jen místní

Vyškovsko /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Nenápadný vrch Člupy ukrýval pozůstatky hradiště z doby kamenné. V současnosti je přírodní rezervací a evropsky významnou lokalitou.

1.5.2012

Olympijského vítěze vychoval račický Sokol

Račice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Prvenství na kruzích na olympiádě v Berlíně rodákovi z Račic Aloisi Hudcovi zajistilo místo mezi osobnostmi, které proslavily Vyškovsko.

25.4.2012

Sekora studoval vyškovské gymnázium

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Když se vysloví jméno Ondřeje Sekory, nejen dospělému, ale i každému dítěti školou povinnému i nepovinnému se vybaví Ferda Mravenec, Brouk Pytlík, Beruška nebo Karafiátovi Broučci, které ilustroval. Není snad nikdo, kdo by neměl některou z jeho knížek někde doma na poličce. Ne všichni už pak ale vědí, že jeho osobnost je spjatá také s Vyškovem.

24.4.2012

Děkan Vavro: Aktivity mimo kostel? Za minulého režimu žádné

Slavkov u Brna /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jako děkan působí Milan Vavro ve Slavkově u Brna už patnáctým rokem. Knězem je od roku 1991, ze studií však zná i minulý režim.

20.4.2012

Mladík závodil na čtyřkolce i ve vypůjčených botách

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Už šest let zdolává terén a závodní dráhy v sedlech čtyřkolek. Jednou závodil i nemocný, ve vypůjčeném oblečení, na vypůjčeném stroji a v o tři čísla větších botách. Jednadvacetiletý Lukáš Kalous z Vícemilic tehdy i přes nepříznivé okolnosti vybojoval třetí místo. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

18.4.2012

Revolucionáře Klementa Gottwalda pobyt na Vyškovsku ovlivnil

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Postoje prezidenta Klementa Gottwalda ovlivnil život v prostředí chudé vrstvy nejen ve Vyškově, ale také v Hošticích a Rousínově.

17.4.2012

Při vyhlašování lidé štěstím plakali, říká starostka Šíblová

Krásensko /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Svou obec dovedla k titulu nejkrásnější vesnice Jihomoravského kraje, lidé se jí odměnili nominací na starostu roku. Hana Šíblová stojí v čele Krásenska už osm let a než v úřadě starostky skončí, chtěla by stihnout ještě několik věcí. „Nedovedu si představit, že bych žila jinde než na vesnici,“ svěřuje se.

11.4.2012

Kachyňa na Vyškov zapomněl, místní se jím přesto pyšní

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ – Když se řekne slovo Puglietta, většina Vyškovanů jen váhavě pokrčí rameny. Při vyslovení názvu filmu Smrt krásných srnců se jim naopak blýskne v očích. Natočil ho přece jeden z nejslavnějších vyškovských rodáků, režisér, dokumentarista a herec v jedné osobě Karel Kachyňa. A právě jeho jméno úzce souvisí i s výše jmenovanou stavbou.

10.4.2012

Zastupitel Krutílek: Bojím se, že se Vyškov dostane do dluhové pasti

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V současné době vyškovský zastupitel a soukromý zemědělec Jiří Krutílek se řadu let věnoval polygrafii. Vše to začalo v Německu, kam v roce 1987 emigroval. „Nesouhlasil jsem se systémem, který u nás byl,“ shrnuje komunální politik.

7.4.2012

Volejbalistky jsou nejšťastnější s míčem

Vyškov /SERIÁL MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Nejšťastnější jsou v dresu a s míčem v ruce. Osmnáctiletá Andrea Koutníková a o rok mladší Veronika Pospíšilová, studentky vyškovského gymnázia, jsou totiž volejbalistky tělem i duší. Teď se představují v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

4.4.2012

Miroslav Doležal hrál divadlo poprvé doma v Bučovicích

Bučovice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Nový seriál Vyškovského deníku Rovnost představuje slavné rodáky, kteří Vyškovsko proslavili. Zasloužilý umělec Miroslav Doležal mezi takové rozhodně patří.

3.4.2012

Můj oblíbený skladatel je i otec, říká dirigentka Jolana Němcová

Rousínov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Padesátiletá Jolana Němcová je dirigentkou Smíšeného pěveckého sboru Sušil z Rousínova už od založení v roce 1988.

30.3.2012

Bez stanů si tábor nedokážu představit, tvrdí skaut Šperka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Přestože mnoho osmnáctiletých dnes tráví volný čas hraním počítačových her a vysedáváním v různých podnicích, stále se najdou tací, kteří svůj volný čas raději věnují přírodě a předávání zkušeností mladším ročníkům. Zástupce vůdce vyškovského skautského oddílu Ondřej Šperka, který umí nejenom zaučovat mladé skauty, ale také je pořádně zabavit, se představuje jako další Mladý talent v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnost.

27.3.2012

Nejlepší škola je život, říká ekozemědělec Jiří Novotný

Bohdalice-Pavlovice /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Etnolog, ekolog, ekozemědělec, krajinář, folklorista, radní. Škatulek, do kterých by se Jiří Novotný z Bohdalic-Pavlovic vešel, je hodně, jednu si však vybrat nedokáže.

23.3.2012

Nadějná plavkyně Kalášková zná z republiky hlavně bazény

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY/ – Plavání zabírá Kateřině Kaláškové ze Slavkova u Brna doslova veškerý volný čas. Protože ve Slavkově není krytý bazén, musí k času strávenému na trénincích připočítat také téměř každodenní cestování do Vyškova. Přesto ji stále baví a chce u něj zůstat. Teď se žačka šesté třídy představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.3.2012

Režisér Dvořák: Muzika dělá divadlo mnohem veselejším

Drnovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Drnovický kulturní dům začal před téměř pěti lety po více než dvacetileté pauze znovu hostit ochotnická představení. Operety, které i při větším počtu představení navštěvují až čtyři stovky diváků, zde oživil harcovník tamního divadla.

19.3.2012

Vzácná kobylka bez jména z Větrníků na Vyškovsku zmizela

Letonice /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - I když se jinde nepohne ani lístek, na kopci u Letonic na Vyškovsku fouká. Proto také dostal jméno Větrník. Vrch je dominanta okolní krajiny. Jižní svah kopce pokrývají chráněné rostliny. Je to jedna z nejstarších chráněných oblastí na Moravě. O národní přírodní rezervaci Větrníky pojednává další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Přírodní klenoty jižní Moravy.

16.3.2012

Cukrářský samouk u modelování postaviček slušně zuří

Habrovany - Už ve dvanácti letech upekla Lenka Svobodová z Habrovan svůj první dort. Má za sebou i vydařenou výstavu.

13.3.2012

Šéf VAKu Kramář: Tak dlouhé poruchové období nepamatujeme

Vyškov /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Ještě při studiu myslel, že bude stavět přehrady, teď už mnoho let vede společnost Vodovody a kanalizace Vyškov a jeho hlavní starostí je zajistit, aby vše fungovalo. A pije vodu z kohoutku. „Když někdy v obchodě kupuji balenou, přiznám se, že se občas i stydím,“ říká se smíchem Vladimír Kramář.

6.3.2012

Občas má člověk jen dobrý pocit, říká starosta Rousínova Havíř

Rousínov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - V čele rousínovské radnice stojí František Havíř už třetí volební období. I když by rád chodil po ulicích a promlouval s lidmi, rozhodl se usednout za stůl nebo jezdit po úřadech, a snaží se pro město získat dotace, aby městské peníze sloužily jen jako spoluúčast. Teď se Havíř představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.2.2012

Vyškovští skauti z Lucky circus si podmanili Brno

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Přestože název jejich kapely zní anglicky, je v něm zašifrované jméno jediné ženské členky souboru. Vyškovskou hudební skupinu Lucky circus tvoří tři skauti a jedna skautka, kteří přednedávnem zvítězili v soutěži junáckých hudebních skupin Vozembouch. Teď se představují v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

21.2.2012

Šlampová: Když něco chcete, musíte za tím jít

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Víc než rok stojí v čele vyškovské komunitní nadace Tři brány, kromě toho zastupuje předsedu dědického osadního výboru. Původní profesí je přitom Martina Šlampová porodní asistentka. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

10.2.2012

Saxofonem vyjádří celou škálu pocitů

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ -Dvaadvacetiletý saxofonista Martin Florián by k bučovickému orchestru rád přidal angažmá v jazzových klubech.

3.2.2012

Závodně tančí, taneční si užili i přesto

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Mladí studenti vyškovského gymnázia spolu už pět let závodně tančí. Vytančili si třídu B v latině i standardu.

31.1.2012

Prokop: Dveře do mé kanceláře jsou vždy otevřené

Otnice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Otnický starosta Pavel Prokop si myslí, že starostové se poslední dobou vlivem přibývajícího papírování mění na úředníky. Přesto svou prací chce pomáhat lidem.

10.1.2012

Výtvarnice: Děti mi mohly kdykoliv kouknout přes rameno

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ -Zpěvačka Marta Kubišová byla idolem slavkovské výtvarnice Aleny Slezákové už od mládí. Portrét, který jí namalovala na památku, pak pomohl charitě. Dlouhá léta předtím učila.

4.1.2012

Mikulka: Lidé s názorem jsou hned postavení do latě

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Baví ho historie, která se dotýká jeho pedagogické profese. Sbírá menší grafické listy, a když mu vyjde čas, tak se zajímá o sukulentní rostliny. Vyškovský pedagog, spisovatel a zastupitel Radek Mikulka se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

20.12.2011

Starosta Válek: Je proti mému smýšlení lidi umlčovat

Bučovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Sice sedí takzvaně na dvou židlích, ale podle jeho vlastních slov mu to nedělá velký problém. Naopak si na druhé židli od té první rád odpočine.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies