VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

5.6.2012

Politika a práce v Piafě spolu souvisí, říká Lenka Obořilová

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Na střední škole odjela jako dobrovolnice stavět statek do Německa. Teď už několik let dobrovolníky vede. Lenka Obořilová z Vyškova je kromě své práce v neziskové organizaci Piafa známá také z komunální politiky. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

1.6.2012

První koncert? Noční můra, říká mladý bubeník

Vyškov /SERIÁL MLADÉ TALENTY/– Nejhorší noční můra bubeníka? Když vám při koncertě vypadne z ruky palička, má okamžitě jasno osmnáctiletý student vyškovského gymnázia Jaroslav Bezděk. Bicí a vše, co k nim patří, jsou jeho velkou láskou už tři roky, a pravidelně se jim věnuje na hodinách v základní umělecké škole. Ruku v ruce s jeho zájmem jde také účinkování v kapele Maggots. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

30.5.2012

Vrtílek Vyškov proslavil svými vazbami knih

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Šiktancovy Heinovské noci celé v kůži a se zlatým písmem na obalu. Stejně tak třeba Nezvalova sbírka Z mého života, Baudelairovy Květy zla, Hálkovy Povídky, Rollandův Michelangelo nebo Danteho Božská komedie. To je jen slabý výčet knižních vazeb, které pocházejí z dílny mistra umělecké knižní vazby, vyškovského rodáka Jana Vrtílka.

29.5.2012

Náš způsob chválí i zahraniční turisté

Vyškov - Výletníky v přírodě navádí k cíli jako majáky lodě do přístavů. Turistické značky. Samy však na stromech, sloupech nebo kamenech nerostou. O to, aby mohly dobře sloužit, se starají značkaři Klubu českých turistů. Jejich vedoucím na Vyškovsku je už několik desetiletí Jiří Kýn. Dnes se představí v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

23.5.2012

Houslistu a rodáka z Bučovic Sokolu hrají i za hranicemi

Bučovice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Pocházel z hudební rodiny, není proto divu, že se už v útlém dětství při rozhodování o svém povolání dlouho nerozmýšlel. Snad jediné dilema, které v této souvislosti řešil, bylo, zda se vydat na dráhu houslisty nebo skladatele. Nakonec u Miloše Sokoly, rodáka z Bučovic, vyhrálo obojí.

22.5.2012

Režná z DDM: Po třiceti letech sedím ve stejné kanceláři

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Třicet let už pracuje jako pedagog v Domě dětí a mládeže Vyškov a pod jejím vedením už absolvovaly tábory, víkendy nebo jednodenní akce stovky účastníků. Původně přitom Jarmila Režná vystudovala knihovnictví. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

16.5.2012

Obzina proslavil Vyškov hlavně knihtiskem

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Karel Čapek o něm napsal, že skrze jeho jméno vešel Vyškov rovnou do literatury. Přátelé, zákazníci i podřízení ho popisovali jako srdečného člověka milujícího svoji práci. Není proto divu, že se rodák z Bystrovan u Olomouce František Obzina, majitel tiskárny ve Vyškově, proslavil i daleko za hranicemi. Nejen proto Obzinovy patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost o osobnostech, které proslavily Vyškovsko.

11.5.2012

Zpěv člověka zpotí stejně jako tělocvik

Vyškov - Zlato v hrdle. Tak by se dal popsat talent osmnáctileté Vyškovanky Karolíny Ilgnerové, studentky střední pedagogické školy. Z celostátního kola pěvecké soutěže si právě předminulý týden přivezla čestné ocenění, minulý týden si užila svůj absolventský koncert na vyškovské základní umělecké škole. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

7.5.2012

Vrch Člupy: o archeologických nalezištích vědí jen místní

Vyškovsko /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Nenápadný vrch Člupy ukrýval pozůstatky hradiště z doby kamenné. V současnosti je přírodní rezervací a evropsky významnou lokalitou.

1.5.2012

Olympijského vítěze vychoval račický Sokol

Račice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Prvenství na kruzích na olympiádě v Berlíně rodákovi z Račic Aloisi Hudcovi zajistilo místo mezi osobnostmi, které proslavily Vyškovsko.

25.4.2012

Sekora studoval vyškovské gymnázium

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Když se vysloví jméno Ondřeje Sekory, nejen dospělému, ale i každému dítěti školou povinnému i nepovinnému se vybaví Ferda Mravenec, Brouk Pytlík, Beruška nebo Karafiátovi Broučci, které ilustroval. Není snad nikdo, kdo by neměl některou z jeho knížek někde doma na poličce. Ne všichni už pak ale vědí, že jeho osobnost je spjatá také s Vyškovem.

24.4.2012

Děkan Vavro: Aktivity mimo kostel? Za minulého režimu žádné

Slavkov u Brna /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jako děkan působí Milan Vavro ve Slavkově u Brna už patnáctým rokem. Knězem je od roku 1991, ze studií však zná i minulý režim.

20.4.2012

Mladík závodil na čtyřkolce i ve vypůjčených botách

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Už šest let zdolává terén a závodní dráhy v sedlech čtyřkolek. Jednou závodil i nemocný, ve vypůjčeném oblečení, na vypůjčeném stroji a v o tři čísla větších botách. Jednadvacetiletý Lukáš Kalous z Vícemilic tehdy i přes nepříznivé okolnosti vybojoval třetí místo. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

18.4.2012

Revolucionáře Klementa Gottwalda pobyt na Vyškovsku ovlivnil

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Postoje prezidenta Klementa Gottwalda ovlivnil život v prostředí chudé vrstvy nejen ve Vyškově, ale také v Hošticích a Rousínově.

17.4.2012

Při vyhlašování lidé štěstím plakali, říká starostka Šíblová

Krásensko /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Svou obec dovedla k titulu nejkrásnější vesnice Jihomoravského kraje, lidé se jí odměnili nominací na starostu roku. Hana Šíblová stojí v čele Krásenska už osm let a než v úřadě starostky skončí, chtěla by stihnout ještě několik věcí. „Nedovedu si představit, že bych žila jinde než na vesnici,“ svěřuje se.

11.4.2012

Kachyňa na Vyškov zapomněl, místní se jím přesto pyšní

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ – Když se řekne slovo Puglietta, většina Vyškovanů jen váhavě pokrčí rameny. Při vyslovení názvu filmu Smrt krásných srnců se jim naopak blýskne v očích. Natočil ho přece jeden z nejslavnějších vyškovských rodáků, režisér, dokumentarista a herec v jedné osobě Karel Kachyňa. A právě jeho jméno úzce souvisí i s výše jmenovanou stavbou.

10.4.2012

Zastupitel Krutílek: Bojím se, že se Vyškov dostane do dluhové pasti

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V současné době vyškovský zastupitel a soukromý zemědělec Jiří Krutílek se řadu let věnoval polygrafii. Vše to začalo v Německu, kam v roce 1987 emigroval. „Nesouhlasil jsem se systémem, který u nás byl,“ shrnuje komunální politik.

7.4.2012

Volejbalistky jsou nejšťastnější s míčem

Vyškov /SERIÁL MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Nejšťastnější jsou v dresu a s míčem v ruce. Osmnáctiletá Andrea Koutníková a o rok mladší Veronika Pospíšilová, studentky vyškovského gymnázia, jsou totiž volejbalistky tělem i duší. Teď se představují v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

4.4.2012

Miroslav Doležal hrál divadlo poprvé doma v Bučovicích

Bučovice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Nový seriál Vyškovského deníku Rovnost představuje slavné rodáky, kteří Vyškovsko proslavili. Zasloužilý umělec Miroslav Doležal mezi takové rozhodně patří.

3.4.2012

Můj oblíbený skladatel je i otec, říká dirigentka Jolana Němcová

Rousínov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Padesátiletá Jolana Němcová je dirigentkou Smíšeného pěveckého sboru Sušil z Rousínova už od založení v roce 1988.

30.3.2012

Bez stanů si tábor nedokážu představit, tvrdí skaut Šperka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Přestože mnoho osmnáctiletých dnes tráví volný čas hraním počítačových her a vysedáváním v různých podnicích, stále se najdou tací, kteří svůj volný čas raději věnují přírodě a předávání zkušeností mladším ročníkům. Zástupce vůdce vyškovského skautského oddílu Ondřej Šperka, který umí nejenom zaučovat mladé skauty, ale také je pořádně zabavit, se představuje jako další Mladý talent v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnost.

27.3.2012

Nejlepší škola je život, říká ekozemědělec Jiří Novotný

Bohdalice-Pavlovice /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Etnolog, ekolog, ekozemědělec, krajinář, folklorista, radní. Škatulek, do kterých by se Jiří Novotný z Bohdalic-Pavlovic vešel, je hodně, jednu si však vybrat nedokáže.

23.3.2012

Nadějná plavkyně Kalášková zná z republiky hlavně bazény

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY/ – Plavání zabírá Kateřině Kaláškové ze Slavkova u Brna doslova veškerý volný čas. Protože ve Slavkově není krytý bazén, musí k času strávenému na trénincích připočítat také téměř každodenní cestování do Vyškova. Přesto ji stále baví a chce u něj zůstat. Teď se žačka šesté třídy představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.3.2012

Režisér Dvořák: Muzika dělá divadlo mnohem veselejším

Drnovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Drnovický kulturní dům začal před téměř pěti lety po více než dvacetileté pauze znovu hostit ochotnická představení. Operety, které i při větším počtu představení navštěvují až čtyři stovky diváků, zde oživil harcovník tamního divadla.

19.3.2012

Vzácná kobylka bez jména z Větrníků na Vyškovsku zmizela

Letonice /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - I když se jinde nepohne ani lístek, na kopci u Letonic na Vyškovsku fouká. Proto také dostal jméno Větrník. Vrch je dominanta okolní krajiny. Jižní svah kopce pokrývají chráněné rostliny. Je to jedna z nejstarších chráněných oblastí na Moravě. O národní přírodní rezervaci Větrníky pojednává další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Přírodní klenoty jižní Moravy.

16.3.2012

Cukrářský samouk u modelování postaviček slušně zuří

Habrovany - Už ve dvanácti letech upekla Lenka Svobodová z Habrovan svůj první dort. Má za sebou i vydařenou výstavu.

13.3.2012

Šéf VAKu Kramář: Tak dlouhé poruchové období nepamatujeme

Vyškov /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Ještě při studiu myslel, že bude stavět přehrady, teď už mnoho let vede společnost Vodovody a kanalizace Vyškov a jeho hlavní starostí je zajistit, aby vše fungovalo. A pije vodu z kohoutku. „Když někdy v obchodě kupuji balenou, přiznám se, že se občas i stydím,“ říká se smíchem Vladimír Kramář.

6.3.2012

Občas má člověk jen dobrý pocit, říká starosta Rousínova Havíř

Rousínov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - V čele rousínovské radnice stojí František Havíř už třetí volební období. I když by rád chodil po ulicích a promlouval s lidmi, rozhodl se usednout za stůl nebo jezdit po úřadech, a snaží se pro město získat dotace, aby městské peníze sloužily jen jako spoluúčast. Teď se Havíř představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.2.2012

Vyškovští skauti z Lucky circus si podmanili Brno

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Přestože název jejich kapely zní anglicky, je v něm zašifrované jméno jediné ženské členky souboru. Vyškovskou hudební skupinu Lucky circus tvoří tři skauti a jedna skautka, kteří přednedávnem zvítězili v soutěži junáckých hudebních skupin Vozembouch. Teď se představují v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

21.2.2012

Šlampová: Když něco chcete, musíte za tím jít

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Víc než rok stojí v čele vyškovské komunitní nadace Tři brány, kromě toho zastupuje předsedu dědického osadního výboru. Původní profesí je přitom Martina Šlampová porodní asistentka. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení