VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Sídliště Hraničky: 160 parkovacích míst? Obyvatelům vadí, že na úkor zeleně

Vyškov – Propadlé chodníky, nemoderní vzhled, počmárané lavičky, polorozpadlá pískoviště i problémy s parkováním. Některá vyškovská sídliště stále potřebují miliony korun na zlepšení vzhledu, jiná prošla výraznou obnovou.

Stěny tělocvičny bučovické školy napadla plíseň. Čeká ji rekonstrukce

Vyškovsko – Vlhké zdi i základy, místy plíseň. Tak nyní vypadá tělocvična Základní školy 711 v Bučovicích. Proto se jí přes letní prázdniny ujmou dělníci.

Obec hřiště postaví hlavně pro mládež, díky fondu zaplatí polovinu

Bošovice – Lovčičky, Bučovice a nyní i třeba Bošovice. Venkovní fitness neboli workoutová hřiště získávají na popularitě. Pomáhají rozvíjet tělesnou kondici. A právě na to Bošovičtí myslí. Hřiště zřídí hlavně pro mládež. „Je to z toho důvodu, aby mohli čas, který tráví venku, smysluplně využít. Občas se totiž stává, že chodí na dětské hřiště, které pro ně není určené. I to byl důvod, proč jsme k vybudování přistoupili. Přemýšlíme nad ním od začátku roku, ale vše pochopitelně záviselo na penězích," nastínil bošovický starosta Aleš Matyáš.

Značku Stop řidiči ignorují. Na křižovatce proto Otnice chtějí kruhový objezd

Otnice – Až sto padesát kamionů denně projede po silnici druhé třídy, která vede z Otnic do Újezdu u Brna. I to se podepsalo na jejím špatném stavu. Kraj proto nyní plánuje rekonstrukci za desítky milionů.

Hyzdí střed vesnice. Chátrající budovu uprostřed Kučerova čeká velká přestavba

Kučerov – Jedenaosmdesátiletá Ludmila Vokurková z Kučerova vzpomíná na setkávání se sousedy při poslechu dechových kapel. Vesnice ožila, lidé se bavili. „Tehdy šla organizace akcí sama, lidé měli zájem. Bohužel mládež dnes na nic nemá čas. Pokud někdo v obci něco pořádá pro veřejnost, tak jsou to hlavně hasiči," ocenila důchodkyně. Vítá proto, že vedení vesnice kývlo na to, že chátrající budova v centru Kučerova poslouží částečně jako hasičská zbrojnice. Objekt, který roky hyzdí střed vesnice, čeká totální přestavba.

V Bučovicích vznikne dalších sedm parkovacích stání. V Zahradní ulici

Bučovice – Nad kostelem v bučovické Zahradní ulici před vinárnou u Šembery přibudou parkovací místa. Ne všechna však poslouží návštěvníkům podniku. Město chce umožnit parkování v ulici i jejím obyvatelům. „Půjde o sedm nových míst. O tom, kolik jich bude pro hosty vinárny a kolik pro místní, ovšem ještě rada města nerozhodla," řekl místostarosta Bučovic Jiří Horák s tím, že akci zaplatí radnice.

Kvůli víceúčelovému hřišti obec musí směnit pozemek

Nemotice – O kousek posunout fotbalové hřiště tak, aby vedle něj mohlo vzniknout nové. Víceúčelové. To je záměr, na kterém už nějakou dobu pracují v Nemoticích.

Dráze chybí povolení města. Některým Rychtářovským tak vadí

Vyškov – Na jedné straně skupina upozorňující na černou stavbu, na druhé lidé, kteří ji hájí s tím, že se motorkáři o zarůstající pozemek alespoň postarali. A na straně třetí pak vedení města, které se k situaci musí nějak postavit. Tak vypadá momentální stav okolo motokrosové dráhy v Rychtářově. Vznikla na pozemcích Vyškova. Ovšem bez souhlasu jeho úředníků.

S novou kanalizací čekají v Prusech-Boškůvkách na dotace

Prusy-Boškůvky – Sto milionů korun by měla podle projektu stát nová kanalizace v Prusech-Boškůvkách na Vyškovsku. Obec už požádala o dotaci na ministerstvu životního prostředí. „Původní kanalizace je z padesátých nebo šedesátých let. V plánu máme i pořízení nové čističky," sdělil starosta obce Lubomír Šebesta. Do budoucna by se na ni podle něj mohly napojit i Vážany, až budou plánovat novou kanalizaci.

Vyškov plánuje novou sportovní halu i s hledištěm. Už měla stát, shodují se lidé

Vyškov – Tělocvičny nestačí. A to jak svou velikostí, tak i tím, kdy je můžou Vyškované využít. Leckdy se do nich sportovní veřejnost ani nedostane. Sportující děti zase kolikrát cvičí na chodbách. Tomu všemu má být v horizontu dvou let konec. Vyškovská radnice začíná plánovat výstavbu nové sportovní haly. Jako vůbec první ve městě má navíc umožnit návštěvy stovek diváků. Chybět v ní totiž nemá hlediště.

AKTUALIZOVÁNO

Stavba domů i bytů na jižní Moravě vzrostla. Kraj je v republice na třetím místě

Jižní Morava - Více domů i bytů než v posledních letech bylo v roce 2015 postaveno nejen v celé České republice, ale i na jižní Moravě. Zvýšila se ale i celková stavební produkce.

AKTUALIZOVÁNO

Zimní stadion postaví bez úvěru. Vyškovští se rozhodli pro koncesionáře

Vyškov – Sice nemají celou potřebnou částku, i tak se ale nejspíš vyškovská radnice vyhne při stavbě nového zimního stadionu úvěru. Zastupitelé tento týden schválili jít cestou koncesní smlouvy. To znamená, že ten kdo objekt postaví, ho bude řadu let i provozovat. Oproti klasické cestě výběrového řízení má mít koncesní řadu výhod. Třeba minimalizaci rizika závad.

Obchvat? Bučovičtí čekají dál, město chystá pozemkové úpravy

Bučovice – Je to už rok, co bučovičtí zastupitelé odhlasovali jižní variantu obchvatu města. Ten má odklonit provoz z dopravně přetíženého centra, kterým denně projedou tisíce aut, kamiony nevyjímaje. Přestože se už loni podařilo připravit stavbu do fáze, v níž vedení města před šesti lety zastavilo práce na přeložce hlavního tahu z Brna do Uherského Hradiště, vše je v podstatě stále na začátku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies