VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Ve vyškovském Kačenci je nově prostor i pro ptáky a žáby

Vyškov – Rodina Vyškovanky Marie Bauerové bydlí nedaleko lokality, kde se nachází velký a malý rybník Kačenec. Jak ale sama říká, asi dva roky tam nebyla. „Vycházku plánujeme delší dobu, ale ještě nám to nevyšlo," řekla. V místě ji přitom čeká překvapení. Za poslední rok menší z rybníků prošel výraznou změnou. Nejenže je odbahněný, dočkal se i celkové revitalizace. Asi po čtyřech desítkách let. A ve středu se dočkal slavnostního otevření.

Čtyřicetileté hřiště na sídlišti Víta Nejedlého opraví. A rozpůlí

Vyškov – Popraskaný a vydutý asfalt, zrezivělé a částečně zborcené oplocení i nefunkční osvětlení. To je stav víc než čtyřicetiletého hřiště na sídlišti Víta Nejedlého ve vyškovských Dědicích. Je však jediným, kde si můžou dědické děti zasportovat. Vzhledem k tomu, že nesplňuje ani základní požadavky na sportovní vybavení, rozhodla se vyškovská radnice přistoupit k jeho rekonstrukci.

Zájem o zimní stadion mají dva koncesionáři. Vítěz bude známý v listopadu

Vyškov – Necelé tři měsíce. Tak dlouho ještě můžou lidé chodit bruslit na vyškovský zimní stadion. Posledního prosince se jeho dveře uzavřou. A o několik dnů později už na něj nastoupí dělníci. Příprava demolice a výstavby nového sportovního stánku města jde dle vedení radnice podle plánu. Momentálně je v běhu koncesní řízení, ze kterého vzejde nejen stavitel, ale současně i provozovatel budoucí novinky.

Opravy staré hospody jsou v plném poudu, objekt nejprve přivítá hasiče

Kučerov – Před desítkami let byla hospodou a za první republiky i řeznictvím. A pokud vše půjde podle plánu, donedávna chátrající budova uprostřed vesnice poskytne zázemí hasičům. V Kučerově už jsou práce v plném proudu. Kromě sboru se však do ní v budoucnu přestěhuje také obecní úřad a knihovna.

OBRAZEM: Kuchyňka i nová okna. V Bučovicích otevřeli zrekonstruovanou Wrtulku

Bučovice – Donedávna neměli kuchyňku ani toalety. Rekonstrukci tak budova stojící na dvoře polikliniky v Bučovicích, kde sídlí mateřské centrum Wrtulka, potřebovala podle předsedkyně Naděždy Habartové nutně. V pátek ji slavnostně otevřeli. „Město nám zázemí kompletně zrekonstruovalo díky dotaci. Nepřibyl pouze záchod, ale nově je tady například i kuchyňka a také jsou vyměněná okna," přiblížila Habartová. Centrum je otevřeno od pondělí do pátku. „Slouží nejmenším dětem do tří let, které si u nás můžou dle libosti hrát. V úterý sem maminky můžou chodit na cvičení s dětmi a také pořádáme nejrůznější přednášky o tématech spojených s mateřstvím," dodala Habartová.

Petice matek neuspěla. Hřiště ale v Kloboučkách vznikne

Bučovice – Jedno hřiště pro potřeby bučovické mateřinky, druhé pro širokou veřejnost. Přesto to bylo matkám z bučovické místní části Kloboučky málo. Nešlo ovšem o počet, ale o umístění. Žádaly ho totiž v jiné části Kloboučků. Jenže podle vedení města přišly s návrhem až příliš pozdě. „Bylo potřeba vybudovat hřiště zvlášť pro školku a zvlášť pro veřejnost. Město to vyřešilo tak, že to druhé postavilo hned vedle mateřinky. To se ovšem místním matkám nelíbilo, protože je to na kraji dědiny a Kloboučky se rozrůstají úplně na druhou stranu. Pro většinu rodin je tedy dost daleko," popsal situaci zastupitel Bučovic Jiří Šarman.

U městského úřadu zaparkuje o devět aut víc. Půlhodina zdarma platí

Rousínov - Víc parkovacích míst v centrální části města. To požadovali obyvatelé Rousínova po vedení radnice. Jejich přání vyslyšelo. Momentálně je tak v plném proudu výstavba dalších devíti stání v prostoru před městským úřadem. Hotovo má být nejpozději v polovině října.

Ivanovičtí postaví garáže i domy. Vyrůst mají do tří let

Ivanovice na Hané – Pronajmout nebo klidně i koupit. Pokud by v Ivanovicích na Hané byla garáž, v níž by si obyvatel Karel Jedlička mohl zaparkovat auto, rozhodně by o ni měl zájem. Taková možnost nicméně nyní ve městě není, ačkoliv projekt na garáže existuje řadu let. „Uvítal bych, kdyby vznikly. Například když je nasněženo a silnice jsou posypané solí, autem ani nejezdím, abych neriskoval, že mi zreziví. A hodilo by se, kdybych ho mohl mít pod střechou," řekl Jedlička.

Oprava školy za dvacet milionů. Speciální učebnu plánují dokončit do zimy

Kobeřice u Brna – Obří investici v hodnotě přes dvacet milionů korun právě dokončují v Kobeřicích u Brna. Mateřská a základní škola prochází velkou rekonstrukcí. Důvod je stejný jako v jiných obcích Vyškovska: buď zvyšující se počet žáků, nebo prostory nevyhovující normám. U zastaralé kobeřické budovy platí nakonec obě varianty. „Podařilo se nám získat dotaci od ministerstva školství v hodnotě asi osmnácti milionů korun. Zbytek zaplatí obec. Jedná se o nadčasové řešení," sdělil starosta Kobeřic Roman Hanák.

Rekonstrukce vyškovské neurologie za více než sto milionů potrvá déle než rok

Vyškov /INFOGRAFIKA/ – Postavili ji v roce 1951. Je tak jednou z nejstarších částí areálu okresní nemocnice. Sloužila jako internát sester a kanceláře administrativy. V roce 1978 byla s minimálními úpravami přestavěná na lůžkové zařízení. Už v té době se ošetřující personál potýkal s nevyhovujícími sociálními zařízeními. Nyní má budova neurologie ve vyškovské nemocnici své nejlepší roky dávno za sebou. Rekonstrukce objektu začala v úterý při příležitosti oslav 65. výročí nemocnice. Symbolicky. Poklepáním na základní kámen.

Hřiště v Joklově ulici: lidé mají obavy ze záplav i z parkování

Vyškov – Když jsme se asi před deseti lety rozhodovali o koupi nového rodinného domu, prohlédli jsme si plány a různé vizualizace. V těch bylo zakreslené jen stávající malé oplocené hřiště a altánek. Objevilo se v nich i další hřiště, nicméně jsme se dozvěděli, že jde pouze o studii a nic takového se stavět nemá. Právě na tomto tvrzení se shodují dvě rodiny bydlící ve vyškovské Joklově ulici, Špilarovi a Hrubí. Tedy jedni z těch, kteří nesouhlasí s výstavbou víceúčelového hřiště.

Cesta je po výstavbě v havarijním stavu. Při opravě u ní postaví i nový chodník

Heršpice – Shodnou se na tom všichni. Vedení obce i lidé. Přibližně třistametrový úsek cesty od školy k hřišti opravu nutně potřebuje. Na největší letošní investici se v Heršpicích vrhnou ještě tento měsíc. Přibyde k ní i nový chodník.

Prach obtěžuje. Lidé pro příště žádají po radnici lepší brusky

Vyškov – Chápeme, že je nutné dlažbu pro pokládku chodníku řezat. Jenže není řezání jako řezání. Na to upozorňují obyvatelé Kašíkovy ulice ve Vyškově, kde právě dělníci dodělávají chodník. Místní totiž v posledních dnech obtěžují oblaka prachu. Firma podle nich využívá klasické brusky. „A ty nadměrně práší," poukázal jeden z obyvatel Pavel Vrcha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení