VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Souhlas stavebního úřadu? Betonárka prý stála dřív

Vyškov – Stavební úřad města sděluje, že podle něj je dočasná mobilní betonárna v Opatovicích navržena v souladu s platným územním plánem Vyškova. To je tvrzení, které stojí ve vyjádření vyškovského stavebního úřadu k provozu zařízení, z nějž míří denně těžká nákladní auta k právě rekonstruované dálnici D1 u Vyškova. Dokument má k dispozici i redakce Vyškovského deníku Rovnost. Pochází z 9. června. Žádost o postoj úřadu pak stavitel na odbor odeslal 7. června.

Víceúčelové hřiště v Kojátkách letos nevznikne. Chtějí ho postavit i bez dotace

Kojátky – Sportovní hřiště v Kojátkách slouží lidem desítky let. Obyvatelé ho vybudovali za minulého režimu v rámci akce Z. Nyní pomalu dosluhuje, a tak se vedení vesnice rozhodlo udělat nové víceúčelové sportoviště.

AKTUALIZOVÁNO

Betonárna v Opatovicích jede. A dál budí u Vyškovanů emoce

Vyškov /FOTO/ – Opatovice, Dědická, 9. května, Havlíčkova, Dukelská, Nádražní, náměstí Čsl. armády, Křečkovská. To je oficiální trasa, kterou za den projedou přes Vyškov kvůli betonování při opravě dálnice D1 stovky těžkých nákladních aut společnosti Metrostav. Akce, o níž jako první informoval minulý týden Vyškovský deník Rovnost, vzbudila obavy nejen u vedení Vyškova, ale doslova i paniku mezi obyvateli města.

Supermarket se Slavkovu vzdaluje. Investor prodává pozemek

Slavkov u Brna – Poslední věc, která chyběla investorovi, aby mohl začít se stavbou supermarketu ve Slavkově u Brna, bylo stavební povolení na úpravu křižovatky v ulici Československé armády. To získal téměř před třemi měsíci. Tehdy také mluvčí města Veronika Slámová řekla, že kruhový objezd, který byl podmínkou pro stavbu prodejny, může i s ní začít vznikat okamžitě. Areál bývalého cukrovaru, kde má vyrůst, včetně příjezdové cesty, nicméně staveniště zatím nepřipomíná ani vzdáleně.

Zoopark opět odsouvá vznik pavilonu Austrálie. Stavba je příliš staticky náročná

Vyškov – Nejprve chtěli vše stihnout na hlavní letní sezonu. Pak vedení Zooparku Vyškov stavební práce přehodnotilo a oznámilo, že nový pavilon Austrálie bude přístupný až na podzim. Nyní se letošní plány zbortily úplně. Investice se přesouvá do příštího roku.

Ve školce v Hruškách přidají umyvadla, záchody i sprchu. Kvůli hygieně

Hrušky – Víc umyvadel a záchodů a také sprchový kout. Na to se můžou těšit děti, které chodí do mateřské školy v Hruškách. Vedení vesnice totiž musí vylepšit její sociální zařízení. „A to z podnětu hygieny," sdělil starosta Hrušek Jan Kauf.

Opravy dálnice: stovky těžkých aut s betonem projedou téměř denně Vyškovem

Vyškov – Se stáním v kolonách kvůli opravě dálnice D1 u Vyškova většina řidičů počítala. Jakou dopravní zátěž ale přinese její další etapa, to jen tak někdo nečekal. Vyškovští cestáři v těchto dnech přišli se zjištěním, že kvůli betonování rekonstruovaného úseku budou auta převážet materiál přes celý Vyškov včetně některých jeho místních částí.

Hezčí prostor před muzeem? V plánu je revitalizace předzámecké zahrady

Vyškov – Neutěšený stav nádvoří je minulostí. Rozbahněnou plochu nahradila dlažba. I nadále se ovšem prostor před vyškovským zámkem, kde sídlí Muzeum Vyškovska, dočká úprav. Jen tentokrát krajské peníze vystřídají městské. Vedení vyškovské radnice totiž počítá s revitalizací takzvané předzámecké zahrady.

Nové parkoviště a silnice zaberou zahrádky i chodník. Obyvatelé sepisují petici

Vyškov – Návrh jde úplně proti zásadám zdravého bydlení. To hlásají nespokojení obyvatelé vyškovských ulic Na Hraničkách a Puškinova. Radnice chce totiž v lokalitě postavit zhruba sto šedesát nových parkovacích stání a namísto chodníku obousměrnou komunikaci.

Slavkov může opravovat atletický stadion. V první etapě za 26 milionů korun

Slavkov u Brna – Atletický stadion sice k hodinám tělesné výchovy využívají, za příliš důstojný ho ale nejen vedení Základní školy Komenského ve Slavkově u Brna nepovažuje. A i když její ředitel Vladimír Soukop tvrdí, že pro děti je důležitější pohyb než terén, po kterém běhají, jako zastupitel města s velkou pravděpodobností zvedne ruku pro přijetí dotací z ministerstva školství a Jihomoravského kraje na rekonstrukci sportoviště.

Kraj dá 12 milionů na opravu silnice v Medlovicích. Práce začnou v srpnu

Medlovice – Výmoly, ve kterých se po dešti drží voda. Hrboly v zatáčce uprostřed vesnice, které vznikly pravděpodobně v době, když přes obec jezdily plné kamiony z nedaleké pískovny. Silnice třetí třídy procházející Medlovicemi na Vyškovsku připomíná spíš tankodrom. To se má už o letních prázdninách změnit.

Návrh územního plánu Rousínova? Může mi zničit podnik, bojí se muž

Rousínov – Před časem si Rousínovan Michal Svoboda postavil na svém pozemku halu pro skladování. Jako majitel výkupny kovů v Zahradní ulici ji využívá při svém podnikání. V současnosti se však obává nejen zmařené investice, ale i omezení v podnikání. V návrhu územního plánu se oblast, v níž se jeho pozemky nachází, mění ze smíšené zóny bydlení s podnikáním na zónu městskou. „A v té je zákaz skladování. Pokud se kvůli změně skladování zakáže, pak mi zkolaudovaná hala k ničemu nebude a pro mě se stane jen zmařenou investicí," podotkl Svoboda.

Pod cestou přes Kalvárii zpevní podloží. Oprava se prodraží

Bučovice – Využívají ji chodci i technické služby města. Cestu, která vede z bučovické ulice U Škol přes Kalvárii dolů na Slavkovskou ulici, čeká rekonstrukce. „V loňském roce jsme U Škol dělali první etapu opravy komunikace, touto částí nyní pokračujeme," upřesnila vedoucí bučovického odboru majetku, rozvoje a investic Dagmar Janíčková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies