VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

OBRAZEM: Kvůli rekonstrukci musí chodci k autobusovému nádraží jinudy

Vyškov – Na autobusové nádraží nebo třeba na kroužky vyškovského Majáku nyní musí lidé volit jinou trasu. Od přechodu u Základní školy Nádražní 5 se totiž tímto směrem nevydají. Zabrání jim v tom plot.

Nová průmyslová zóna ve Veselí nabídne místo až dvanácti firmám

Veselí nad Moravou – Plán? Nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická ve Veselí nad Moravou vyroste vedle té stávající. „Navazovala by na průmyslový prostor Kollárova, kde by zabírala celou plochu mezi silnicemi směrem na Kozojídky a I/54 na Blatnici," popsal záměr radnice místostarosta Petr Kolář.

Nové cyklostezky: spojení Vyškova s Pustiměří je u ledu, peníze půjdou do školky

Vyškovsko – Propojení Vyškova s Pustiměří cyklostezkou je v plánu už dlouhou dobu. Už jen kvůli lidem, kteří jezdí za prací do vyškovské průmyslové zóny. Starosta Pustiměře Miloš Nevřala však uvedl, že stavba stezky zatím není na pořadu dne. „Nyní se musíme zaměřit na jiné investiční akce. Například na rozšíření kapacity mateřské školy," vysvětlil Nevřala.

Práce na dálnici u Vyškova skončí o týden dřív. Dělníci stihli i uhasit požár

Vyškovsko – Když před několika týdny startovala rekonstrukce silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi, město tvrdilo, že práce, které omezí provoz právě u Slavkova, skončí nejpozději poslední prázdninový den. Termín dodavatel nejen dodržel, ale o několik dní uspíšil. Dřív nejspíš skončí i rekonstrukce dálnice D1 u Vyškova.

Divně řešený chodník se zužuje. Šlo jen o opravu, rozměry zůstaly, říká úřad

Bučovice – Oprava chodníku, která trvala dlouho a nedopadla podle jejích představ, a také stav vjezdu k domům ve Vinohradské ulici v Bučovicích při úpravách pálily obyvatelku Libuši Benešovou. Za deště auta nemohla vjet do dvora. „Když začalo pršet, udělalo se tam bahno, do kterého auta zapadla. Bylo to zkrátka nešťastné," přiblížila Benešová redakci Vyškovského deníku Rovnost problém, na který upozornila i na webu Bučovic.

Odpočinek u krysaře? Až vyřeší restituce. Nejistý je i osud pivovaru

Vyškovsko – Verzí příběhu je několik. Jedna z nich říká, že bájný krysař odvedl sto třicet dětí z Hamelnu do zaniklé obce Hamlíkov nedaleko Podomí. Jako připomínku legendy chce obec v budoucnu v lesní lokalitě takzvaného Psího žlebu nechat postavit odpočinkové místo pro turisty. Zatím ale musí počkat na vyřešení církevních restitucí.

Mělo být levnější a stát už před rokem. Na hřiště zatím stále čekají

Vyškov – O ulici dál už sice jedno stojí, ale podle Petry Prachařové je naprosto nevhodné pro děti. Jeho povrch je podle ní příliš kamenitý. Vyškovanka tak rozhodně stojí o to, aby hřiště v Joklově ulici vzniklo. Ač poslouží spíš starším ročníkům. „Podle mě bude mít určitě maximální využití. Další možnost sportování uvítáme," podělila se o svůj názor Prachařová. Vyroste v oblasti nové zástavby a sloužit bude široké skupině sportovců.

Workout v Bučovicích: naráz může posilovat až 13 lidí

Blanensko, Vyškovsko – Workoutová hřiště. Stále oblíbenější způsob, jak protáhnout tělo. Sportovci na nich cvičí vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu a nemusí navštěvovat posilovny. Města na Blanensku i Vyškovsku jim vycházejí vstříc a hřiště tohoto druhu tak přibývají.

Konec moknutí. Vyškovské autobusové nádraží bude po rekonstrukci pod střechou

Vyškov – Uvolněné dlažební kostky, oprýskané informační tabule s jízdními řády, zcela chybějící střechy nad ostrůvky. O nedostatcích vyškovského autobusového nádraží už redakce Vyškovského deníku Rovnost několikrát informovala. Podle všeho se nyní blýská na lepší časy.

Obnovu oválu ve Slavkově chystají, ve Vyškově končí

Slavkov u Brna, Vyškov – Už mají vypracovanou projektovou dokumentaci, v současné době tak je rekonstrukce slavkovského atletického stadionu ve fázi stavebního řízení a soutěže na dodavatele. Pokud půjde všechno, jak má, mohli by se dělníci pustit do práce zhruba za měsíc.

Konec jímek. Nové domy Radslavičtí napojí na kanalizaci

Radslavice – Nová zástavba s sebou přináší i nutnost zajištění nezbytného zasíťování pozemků. Své o tom vědí v Radslavicích, kde se v poslední době rozšiřuje možnost nového bydlení. Jenže zatímco domy už stojí, kanalizace a vodovod k některým ještě nevedou. Obecní úřad tak v současnosti pracuje na nápravě.

Cyklostezka do Hodějic: Slavkov už chystá žádost o dotaci

Slavkov u Brna, Hodějice – Stavební povolení je vydané, což je tím hlavním, co posouvá zhruba deset let plánovanou cyklostezku ze Slavkova u Brna do Hodějic blíž k jejímu vybudování. Nyní už totiž město může žádat o dotaci. „V září budeme mít žádost zkompletovanou a budeme se ucházet o peníze z Brněnské metropolitní oblasti, odkud mají putovat peníze hlavně na dopravní stavby, tedy na terminály nebo právě také na cyklostezky," sdělila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Větší komfort pro hospodu i svatebčany. Vzniknou oddělené toalety i kuchyňka

Lysovice – Loni se kulturní dům v Lysovicích dočkal zateplení. Letos pak úpravy pocítí nejen návštěvníci obecní hospody, která v něm sídlí, ale i lidé, co si v něm pronajmou sál. Ten už zažil desítky svateb, oslav narozenin i pohřbů. Právě těmto nájemcům obec nabídne větší komfort v podobě oddělených toalet a kuchyňky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies