VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Konec bruslení ve Vyškově: zbývají už jenom tři dny

Vyškov – Už jen tři dny zbývají do úplného uzavření vyškovského zimního stadionu. K 31. prosinci svůj provoz definitivně ukončí. Převezme ho firma Zimní stadion Vyškov, která je vítězným koncesionářem a nový zimní stánek tak má ve Vyškově nejen postavit, ale i patnáct let provozovat.

Místo selských staveb Ivanovice chtějí moderní dům. S byty i restaurací

Ivanovice na Hané – Zhruba dvě století pomáhají utvářet ráz centra Ivanovic na Hané. Tři stará rozsáhlá selská stavení, která se nacházejí uprostřed Palackého náměstí naproti fary, nicméně možná už v příštím roce čeká demolice. Objekty mají podle vize vedení města ustoupit moderní multifunkční stavbě.

Stadion postaví firma z Rousínova. Lidé si zabruslí možná už koncem roku 2017

Vyškov – Cena a délka výstavby. Dvě kritéria, ke kterým vedení vyškovské radnice přihlíželo v případě nabídek pro výstavbu a provozování zimního stadionu. Koncesní smlouvu už vyškovští zastupitelé podpořili. Město ji uzavře se společností Zimní stadion Vyškov z Rousínova. „Jde o dceřinou společnost firmy H+H, která staví a provozuje stadiony nejen v Česku, ale i v zahraničí. Není tedy nijak neprověřená. Pokaždé si kvůli účetnictví zakládá dceřinou společnost. Tímto završujeme víc než dvouleté úsilí," potvrdil starosta města Karel Goldemund.

Chodník jako ze zlata: čtyřsetmetrový úsek ve svahu vyšel na 4,5 milionu korun

Vyškov – Nachází se ve svahu, proto se jeho cena vyšplhala na několik milionů korun. Právě z toho důvodu o něm starosta Vyškova Karel Goldemund prohlásil, že stojí tolik, jako by byl ze zlata. Nejdražší chodník ve střední Evropě, jak říká, je hotový. Obyvatelé vyškovské místní části Lhota na něj čekali patnáct let.

Po čtyřiceti letech má sídliště moderní hřiště. Chybí už jen položit povrch

Vyškov – Popraskaný a vydutý asfalt, zrezivělý a částečně zborcený plot prorostlý náletovou zelení. To ale není konečný výčet stavu víc než čtyřicetiletého hřiště na Sídlišti Víta Nejedlého v Dědicích. Osvětlení na silničních sloupech nebylo funkční a přístupový chodník vlastně ani nebyl vidět. Vzhledem k tomu, že jeho stav nesplňoval ani základní požadavky na sportovní vybavení, rozhodl se ho Vyškov nechat opravit.

Ivanovice rozšíří Dům s pečovatelskou službou. O osm bytů za dvacet milionů

Ivanovice na Hané – Přibližně sedmdesát lidí čeká v současné době na ubytování v Domě s pečovatelskou službou v Ivanovicích na Hané. Situace se podle starosty Vlastislava Drobílka dlouhodobě nemění. „Místa se uvolňují v podstatě jen v případě, že klient zemře. Proto jsme se rozhodli situaci alespoň trochu zlepšit," přiblížil Drobílek. Změnu má přinést objekt s bezbariérovými byty.

Kulturní dům v Drnovicích může mít i výtah. Zastupitelé už vybrali studii

Drnovice – Taneční, výstavy, plesy, schůze i divadelní představení. Kulturní dům v Drnovicích toho za pětašedesát let své existence zažil hodně. Kompletní rekonstrukci však ne. Vedení obce už k ní má ale reálně nakročeno. Ve středu zastupitelé odsouhlasili studii, která podobu rekonstrukce představuje.

Obnovu sídliště Dukelská zdržují dotace. Přitom už za rok měla končit

Vyškov – Program regenerace zastupitelé schválili v roce 2014. V násle­dujícím roce město dokončilo první etapu. Na zbývající dvě si však obyvatelé musí počkat. Přestože obnova vnitrobloku mezi Sportovní, Letní a Jarní ulicí na vyškovském sídlišti Dukelská byla v plánu na letošek, dělníky v místě obyvatelé nepotkali.

Kadeřník a posilovna? Nově zřejmě v bývalém okresním úřadu ve Vyškově

Vyškov – V roce 1928, kdy byla postavena, patřila k nejmodernějším. Sídlil v ní třeba berní a katastrální měřický úřad, četníci, ale i zvěrolékař. A to až do posledního dne války, kdy při osvobozování Vyškova vyhořela. Znovu zprovozněná byla v roce 1948. O třicet let později rozhodlo stranické vedení, že ji rozšíří o přístavbu okresního národního výboru. A nyní bývalý okresní úřad ve Vyškově přejde poprvé do rukou soukromníka. Vyškovské společnosti RC Reinvest.

Oprava bývalého stavebního podniku: služebna policie i byty vzniknou společně

Vyškov – Původní majitel počítal se 46 byty. Část z nich však podle vedení vyškovské radnice nevyhovuje vyhlášce o technických požadavcích na stavby, proto je třeba budovu bývalého Okresního stavebního podniku v Žižkově ulici rekonstruovat. Tím dojde ke snížení počtu bytů. Město jich původně zamýšlelo vytvořit přes dvacet, z technických důvodů jich nakonec vznikne osmnáct. Zastupitelstvo města nyní schválilo aktualizovaný investiční záměr.

Rampa u Moravanu je hotová. Vyžádala si víc peněz

Vyškov – O tři sta sedmdesát tisíc se zvýšila cena za práce na původní části rampy. Za spojovací chodník pak radnice zaplatila přes šest set dvacet tisíc. Celkové zvýšení ceny za výstavbu pěší rampy namísto starého a nebezpečného schodiště u obchodního domu Moravan ve vyškovských Dědicích tak dosáhlo téměř milionu korun. Radnice za ni zaplatila přes dva miliony sedm set sedmdesát tisíc. Stavební práce jsou nyní definitivně hotové.

Hráz v Opatovicích: přístup Vyškovanům zřejmě povolí po dvouleté rekonstrukci

Vyškov – Přestože byla plánovaná na letošní rok, nakonec poprvé kopnou do země až na jaře. Za odložení začátku v historii první rekonstrukce vodní nádrže ve vyškovských Opatovicích prý může hlavně zdlouhavá administrativa. S termínem dokončení se pak podle všeho odsouvá i vyřešení otázky, která zajímá nejen Opatovické a Vyškovany. Zpřístupnění hráze pro veřejnost.

Zelenohorští opraví chodník podél pálenice. Zaměří se i na sportoviště

Zelená Hora – Je centrem společenského dění obce. Postavený byl v šedesátých letech minulého století a nedávno se dočkal rekonstrukce. Kulturnímu domu v Zelené Hoře však stále chybí nové topení v sále. Toho se má dočkat ještě letos.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení