VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Cesta je po výstavbě v havarijním stavu. Při opravě u ní postaví i nový chodník

Heršpice – Shodnou se na tom všichni. Vedení obce i lidé. Přibližně třistametrový úsek cesty od školy k hřišti opravu nutně potřebuje. Na největší letošní investici se v Heršpicích vrhnou ještě tento měsíc. Přibyde k ní i nový chodník.

Prach obtěžuje. Lidé pro příště žádají po radnici lepší brusky

Vyškov – Chápeme, že je nutné dlažbu pro pokládku chodníku řezat. Jenže není řezání jako řezání. Na to upozorňují obyvatelé Kašíkovy ulice ve Vyškově, kde právě dělníci dodělávají chodník. Místní totiž v posledních dnech obtěžují oblaka prachu. Firma podle nich využívá klasické brusky. „A ty nadměrně práší," poukázal jeden z obyvatel Pavel Vrcha.

Chodník jako ze zlata. Obyvatelé Lhoty se k zastávce dostanou bezpečněji

Vyškov – Před lety požadovali umístění autobusové zastávky u vodárny. To však z technických ani dopravních důvodů nešlo. Obyvatelé spodní části vyškovské místní části Lhota proto přišli s požadavkem na chodník, díky kterému by se bezpečně dostali na stávající zastávku u bývalé školy. Právě chodník totiž v nebezpečném úseku plném rychle projíždějících aut chybí. Lhotečtí na něj čekali zhruba patnáct let. Tento týden se však poprvé kopne do země. A bude to zatraceně drahé kopnutí.

OBRAZEM: Kvůli rekonstrukci musí chodci k autobusovému nádraží jinudy

Vyškov – Na autobusové nádraží nebo třeba na kroužky vyškovského Majáku nyní musí lidé volit jinou trasu. Od přechodu u Základní školy Nádražní 5 se totiž tímto směrem nevydají. Zabrání jim v tom plot.

Nová průmyslová zóna ve Veselí nabídne místo až dvanácti firmám

Veselí nad Moravou – Plán? Nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická ve Veselí nad Moravou vyroste vedle té stávající. „Navazovala by na průmyslový prostor Kollárova, kde by zabírala celou plochu mezi silnicemi směrem na Kozojídky a I/54 na Blatnici," popsal záměr radnice místostarosta Petr Kolář.

Nové cyklostezky: spojení Vyškova s Pustiměří je u ledu, peníze půjdou do školky

Vyškovsko – Propojení Vyškova s Pustiměří cyklostezkou je v plánu už dlouhou dobu. Už jen kvůli lidem, kteří jezdí za prací do vyškovské průmyslové zóny. Starosta Pustiměře Miloš Nevřala však uvedl, že stavba stezky zatím není na pořadu dne. „Nyní se musíme zaměřit na jiné investiční akce. Například na rozšíření kapacity mateřské školy," vysvětlil Nevřala.

Práce na dálnici u Vyškova skončí o týden dřív. Dělníci stihli i uhasit požár

Vyškovsko – Když před několika týdny startovala rekonstrukce silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi, město tvrdilo, že práce, které omezí provoz právě u Slavkova, skončí nejpozději poslední prázdninový den. Termín dodavatel nejen dodržel, ale o několik dní uspíšil. Dřív nejspíš skončí i rekonstrukce dálnice D1 u Vyškova.

Divně řešený chodník se zužuje. Šlo jen o opravu, rozměry zůstaly, říká úřad

Bučovice – Oprava chodníku, která trvala dlouho a nedopadla podle jejích představ, a také stav vjezdu k domům ve Vinohradské ulici v Bučovicích při úpravách pálily obyvatelku Libuši Benešovou. Za deště auta nemohla vjet do dvora. „Když začalo pršet, udělalo se tam bahno, do kterého auta zapadla. Bylo to zkrátka nešťastné," přiblížila Benešová redakci Vyškovského deníku Rovnost problém, na který upozornila i na webu Bučovic.

Odpočinek u krysaře? Až vyřeší restituce. Nejistý je i osud pivovaru

Vyškovsko – Verzí příběhu je několik. Jedna z nich říká, že bájný krysař odvedl sto třicet dětí z Hamelnu do zaniklé obce Hamlíkov nedaleko Podomí. Jako připomínku legendy chce obec v budoucnu v lesní lokalitě takzvaného Psího žlebu nechat postavit odpočinkové místo pro turisty. Zatím ale musí počkat na vyřešení církevních restitucí.

Mělo být levnější a stát už před rokem. Na hřiště zatím stále čekají

Vyškov – O ulici dál už sice jedno stojí, ale podle Petry Prachařové je naprosto nevhodné pro děti. Jeho povrch je podle ní příliš kamenitý. Vyškovanka tak rozhodně stojí o to, aby hřiště v Joklově ulici vzniklo. Ač poslouží spíš starším ročníkům. „Podle mě bude mít určitě maximální využití. Další možnost sportování uvítáme," podělila se o svůj názor Prachařová. Vyroste v oblasti nové zástavby a sloužit bude široké skupině sportovců.

Workout v Bučovicích: naráz může posilovat až 13 lidí

Blanensko, Vyškovsko – Workoutová hřiště. Stále oblíbenější způsob, jak protáhnout tělo. Sportovci na nich cvičí vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu a nemusí navštěvovat posilovny. Města na Blanensku i Vyškovsku jim vycházejí vstříc a hřiště tohoto druhu tak přibývají.

Konec moknutí. Vyškovské autobusové nádraží bude po rekonstrukci pod střechou

Vyškov – Uvolněné dlažební kostky, oprýskané informační tabule s jízdními řády, zcela chybějící střechy nad ostrůvky. O nedostatcích vyškovského autobusového nádraží už redakce Vyškovského deníku Rovnost několikrát informovala. Podle všeho se nyní blýská na lepší časy.

Obnovu oválu ve Slavkově chystají, ve Vyškově končí

Slavkov u Brna, Vyškov – Už mají vypracovanou projektovou dokumentaci, v současné době tak je rekonstrukce slavkovského atletického stadionu ve fázi stavebního řízení a soutěže na dodavatele. Pokud půjde všechno, jak má, mohli by se dělníci pustit do práce zhruba za měsíc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies