VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Kulturní dům byl podle Nemochovických ostudou. Opravy završí nová fasáda

Nemochovice – Už dva roky Nemochovičtí rekonstruují budovu kulturního domu. V příštím roce mají práce podle starosty Lubomíra Hofírka skončit. „Loni jsme se pustili do sklepních prostor, letos jsme rekonstruovali interiér. Změny se dočkaly také toalety a vyměnili jsme i všechna okna a dveře," vyjmenoval Hofírek.

Základní škola Tyršova ve Slavkově bude bez bariér. Díky přístavbě

Slavkov u Brna – Téměř polovinu dětí, které se k nim letos hlásily do první třídy, museli v Základní škole Tyršova ve Slavkově u Brna odmítnout. Důvod: nedostatečná kapacita. Tu mají stanovenou na tři sta čtyřicet dětí. Na začátku školního roku praskala škola doslova ve švech. „Dvě děti se odstěhovaly, takže jich k nám teď chodí 338. Z těch, co k nám přišly na zápis do první třídy, jsme museli odmítnout sedmnáct. Šlo o děti z jiných spádových oblastí. Ty ze Slavkova, které k nám spádově patří, jsme samozřejmě přijali," sdělil ředitel školy Jiří Půček.

Poklepání kamene: ve Slavkově oficiálně začala rekonstrukce atletického stadionu

Slavkov u Brna – Přestože se dělníci pustili do práce už zhruba před deseti dny, dlouho očekávaná rekonstrukce slavkovského atletického stadionu, respektive její první etapa, začala oficiálně v pondělí. Poklepáním základního kamene. Vyjít má zhruba na pětadvacet milionů korun a dělníci musí areál opustit do konce roku.

Konec pokut. Chodci už zrekonstruovanou Hřbitovní ulicí bez problémů projdou

Vyškov – Na jedné straně dva měsíce plné porušování předpisů, na straně druhé období, za které musela firma pracující na rekonstrukci Hřbitovní a Cukrovarské ulice ve Vyškově stihnout první etapu prací. Ta nyní skutečně končí. A lidé tak už nemusí obcházet uzavírku na hlavní spojnici mezi Základní školou Nádražní 5 a autobusovým nádražím přes křižovatku.

Práce na domě s pečovatelskou službou vyjdou dráž. Slavkov opraví i balkony

Slavkov u Brna – Důchodkyně Věra Janoušková bydlí v Domě s pečovatelskou službou v Polní ulici ve Slavkově u Brna od doby, kdy vznikl. Tedy přes dvacet let. Je ráda, že budova má nové dveře a vyměněná okna. Když k nim ale přiloží ruku, jakmile rtuť na venkovním teploměru začne klesat, cítí zimu. Objekt totiž zatím není zateplený. Změnit se to mělo letos, radnice nicméně akci odložila. „Musíme dát jiný druh zateplení, než jsme původně zamýšleli. A zadruhé jsme se rozhodli, že k akci připojíme i rekonstrukci balkonů," odůvodnil slavkovský starosta Michal Boudný.

Stadion bude celý, ujišťuje vedení Slavkova. Město má v rezervách 35 milionů

Slavkov u Brna – Rozšíření Základní školy Tyršova, cyklostezka do Hodějic a druhá etapa rekonstrukce atletického stadionu. Už nyní vedení Slavkova u Brna ví, jaké akce budou pro město příští rok stěžejní. V plánu je třeba také rekonstrukce suterénu Společenského centra Bonaparte. Právě ta může být ohrožená. Kvůli stadionu.

Místo hřiště parkoviště. Na palánku přibudou desítky nových míst

Vyškov – Šestatřicet parkovacích míst začalo v uplynulých dnech vznikat v zadní části hřiště mezi Rostěnickým potokem a bytovými domy s čísly popisnými 189 až 191 na vyškovském sídlišti Palánek. Dvě z nich budou vyhrazená pro tělesně postižené.

Z chátrající pošty vznikne penzion. O jeho podobě pomáhali rozhodnout lidé

Rousínov – Najdou se ještě pamětníci, kteří zažili dobu, kdy sloužila původnímu účelu. Nyní stačí jediný pohled a každému je jasné, že budova ve středu Sušilova náměstí v Rousínově má nejlepší léta za sebou. Stará pošta má dnes narušenou statiku, její zdi se rozestupují, chybí trámy a strop se propadá. „Je z ní zbor," konstatoval rousínovský důchodce, který kdysi do budovy chodil telefonovat. „Teď by bylo nejlepší srovnat ji se zemí," myslí si.

Ve vyškovském Kačenci je nově prostor i pro ptáky a žáby

Vyškov – Rodina Vyškovanky Marie Bauerové bydlí nedaleko lokality, kde se nachází velký a malý rybník Kačenec. Jak ale sama říká, asi dva roky tam nebyla. „Vycházku plánujeme delší dobu, ale ještě nám to nevyšlo," řekla. V místě ji přitom čeká překvapení. Za poslední rok menší z rybníků prošel výraznou změnou. Nejenže je odbahněný, dočkal se i celkové revitalizace. Asi po čtyřech desítkách let. A ve středu se dočkal slavnostního otevření.

Čtyřicetileté hřiště na sídlišti Víta Nejedlého opraví. A rozpůlí

Vyškov – Popraskaný a vydutý asfalt, zrezivělé a částečně zborcené oplocení i nefunkční osvětlení. To je stav víc než čtyřicetiletého hřiště na sídlišti Víta Nejedlého ve vyškovských Dědicích. Je však jediným, kde si můžou dědické děti zasportovat. Vzhledem k tomu, že nesplňuje ani základní požadavky na sportovní vybavení, rozhodla se vyškovská radnice přistoupit k jeho rekonstrukci.

Zájem o zimní stadion mají dva koncesionáři. Vítěz bude známý v listopadu

Vyškov – Necelé tři měsíce. Tak dlouho ještě můžou lidé chodit bruslit na vyškovský zimní stadion. Posledního prosince se jeho dveře uzavřou. A o několik dnů později už na něj nastoupí dělníci. Příprava demolice a výstavby nového sportovního stánku města jde dle vedení radnice podle plánu. Momentálně je v běhu koncesní řízení, ze kterého vzejde nejen stavitel, ale současně i provozovatel budoucí novinky.

Opravy staré hospody jsou v plném poudu, objekt nejprve přivítá hasiče

Kučerov – Před desítkami let byla hospodou a za první republiky i řeznictvím. A pokud vše půjde podle plánu, donedávna chátrající budova uprostřed vesnice poskytne zázemí hasičům. V Kučerově už jsou práce v plném proudu. Kromě sboru se však do ní v budoucnu přestěhuje také obecní úřad a knihovna.

OBRAZEM: Kuchyňka i nová okna. V Bučovicích otevřeli zrekonstruovanou Wrtulku

Bučovice – Donedávna neměli kuchyňku ani toalety. Rekonstrukci tak budova stojící na dvoře polikliniky v Bučovicích, kde sídlí mateřské centrum Wrtulka, potřebovala podle předsedkyně Naděždy Habartové nutně. V pátek ji slavnostně otevřeli. „Město nám zázemí kompletně zrekonstruovalo díky dotaci. Nepřibyl pouze záchod, ale nově je tady například i kuchyňka a také jsou vyměněná okna," přiblížila Habartová. Centrum je otevřeno od pondělí do pátku. „Slouží nejmenším dětem do tří let, které si u nás můžou dle libosti hrát. V úterý sem maminky můžou chodit na cvičení s dětmi a také pořádáme nejrůznější přednášky o tématech spojených s mateřstvím," dodala Habartová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení