VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Petice matek neuspěla. Hřiště ale v Kloboučkách vznikne

Bučovice – Jedno hřiště pro potřeby bučovické mateřinky, druhé pro širokou veřejnost. Přesto to bylo matkám z bučovické místní části Kloboučky málo. Nešlo ovšem o počet, ale o umístění. Žádaly ho totiž v jiné části Kloboučků. Jenže podle vedení města přišly s návrhem až příliš pozdě. „Bylo potřeba vybudovat hřiště zvlášť pro školku a zvlášť pro veřejnost. Město to vyřešilo tak, že to druhé postavilo hned vedle mateřinky. To se ovšem místním matkám nelíbilo, protože je to na kraji dědiny a Kloboučky se rozrůstají úplně na druhou stranu. Pro většinu rodin je tedy dost daleko," popsal situaci zastupitel Bučovic Jiří Šarman.

U městského úřadu zaparkuje o devět aut víc. Půlhodina zdarma platí

Rousínov - Víc parkovacích míst v centrální části města. To požadovali obyvatelé Rousínova po vedení radnice. Jejich přání vyslyšelo. Momentálně je tak v plném proudu výstavba dalších devíti stání v prostoru před městským úřadem. Hotovo má být nejpozději v polovině října.

Ivanovičtí postaví garáže i domy. Vyrůst mají do tří let

Ivanovice na Hané – Pronajmout nebo klidně i koupit. Pokud by v Ivanovicích na Hané byla garáž, v níž by si obyvatel Karel Jedlička mohl zaparkovat auto, rozhodně by o ni měl zájem. Taková možnost nicméně nyní ve městě není, ačkoliv projekt na garáže existuje řadu let. „Uvítal bych, kdyby vznikly. Například když je nasněženo a silnice jsou posypané solí, autem ani nejezdím, abych neriskoval, že mi zreziví. A hodilo by se, kdybych ho mohl mít pod střechou," řekl Jedlička.

Oprava školy za dvacet milionů. Speciální učebnu plánují dokončit do zimy

Kobeřice u Brna – Obří investici v hodnotě přes dvacet milionů korun právě dokončují v Kobeřicích u Brna. Mateřská a základní škola prochází velkou rekonstrukcí. Důvod je stejný jako v jiných obcích Vyškovska: buď zvyšující se počet žáků, nebo prostory nevyhovující normám. U zastaralé kobeřické budovy platí nakonec obě varianty. „Podařilo se nám získat dotaci od ministerstva školství v hodnotě asi osmnácti milionů korun. Zbytek zaplatí obec. Jedná se o nadčasové řešení," sdělil starosta Kobeřic Roman Hanák.

Rekonstrukce vyškovské neurologie za více než sto milionů potrvá déle než rok

Vyškov /INFOGRAFIKA/ – Postavili ji v roce 1951. Je tak jednou z nejstarších částí areálu okresní nemocnice. Sloužila jako internát sester a kanceláře administrativy. V roce 1978 byla s minimálními úpravami přestavěná na lůžkové zařízení. Už v té době se ošetřující personál potýkal s nevyhovujícími sociálními zařízeními. Nyní má budova neurologie ve vyškovské nemocnici své nejlepší roky dávno za sebou. Rekonstrukce objektu začala v úterý při příležitosti oslav 65. výročí nemocnice. Symbolicky. Poklepáním na základní kámen.

Hřiště v Joklově ulici: lidé mají obavy ze záplav i z parkování

Vyškov – Když jsme se asi před deseti lety rozhodovali o koupi nového rodinného domu, prohlédli jsme si plány a různé vizualizace. V těch bylo zakreslené jen stávající malé oplocené hřiště a altánek. Objevilo se v nich i další hřiště, nicméně jsme se dozvěděli, že jde pouze o studii a nic takového se stavět nemá. Právě na tomto tvrzení se shodují dvě rodiny bydlící ve vyškovské Joklově ulici, Špilarovi a Hrubí. Tedy jedni z těch, kteří nesouhlasí s výstavbou víceúčelového hřiště.

Cesta je po výstavbě v havarijním stavu. Při opravě u ní postaví i nový chodník

Heršpice – Shodnou se na tom všichni. Vedení obce i lidé. Přibližně třistametrový úsek cesty od školy k hřišti opravu nutně potřebuje. Na největší letošní investici se v Heršpicích vrhnou ještě tento měsíc. Přibyde k ní i nový chodník.

Prach obtěžuje. Lidé pro příště žádají po radnici lepší brusky

Vyškov – Chápeme, že je nutné dlažbu pro pokládku chodníku řezat. Jenže není řezání jako řezání. Na to upozorňují obyvatelé Kašíkovy ulice ve Vyškově, kde právě dělníci dodělávají chodník. Místní totiž v posledních dnech obtěžují oblaka prachu. Firma podle nich využívá klasické brusky. „A ty nadměrně práší," poukázal jeden z obyvatel Pavel Vrcha.

Chodník jako ze zlata. Obyvatelé Lhoty se k zastávce dostanou bezpečněji

Vyškov – Před lety požadovali umístění autobusové zastávky u vodárny. To však z technických ani dopravních důvodů nešlo. Obyvatelé spodní části vyškovské místní části Lhota proto přišli s požadavkem na chodník, díky kterému by se bezpečně dostali na stávající zastávku u bývalé školy. Právě chodník totiž v nebezpečném úseku plném rychle projíždějících aut chybí. Lhotečtí na něj čekali zhruba patnáct let. Tento týden se však poprvé kopne do země. A bude to zatraceně drahé kopnutí.

OBRAZEM: Kvůli rekonstrukci musí chodci k autobusovému nádraží jinudy

Vyškov – Na autobusové nádraží nebo třeba na kroužky vyškovského Majáku nyní musí lidé volit jinou trasu. Od přechodu u Základní školy Nádražní 5 se totiž tímto směrem nevydají. Zabrání jim v tom plot.

Nová průmyslová zóna ve Veselí nabídne místo až dvanácti firmám

Veselí nad Moravou – Plán? Nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická ve Veselí nad Moravou vyroste vedle té stávající. „Navazovala by na průmyslový prostor Kollárova, kde by zabírala celou plochu mezi silnicemi směrem na Kozojídky a I/54 na Blatnici," popsal záměr radnice místostarosta Petr Kolář.

Nové cyklostezky: spojení Vyškova s Pustiměří je u ledu, peníze půjdou do školky

Vyškovsko – Propojení Vyškova s Pustiměří cyklostezkou je v plánu už dlouhou dobu. Už jen kvůli lidem, kteří jezdí za prací do vyškovské průmyslové zóny. Starosta Pustiměře Miloš Nevřala však uvedl, že stavba stezky zatím není na pořadu dne. „Nyní se musíme zaměřit na jiné investiční akce. Například na rozšíření kapacity mateřské školy," vysvětlil Nevřala.

Práce na dálnici u Vyškova skončí o týden dřív. Dělníci stihli i uhasit požár

Vyškovsko – Když před několika týdny startovala rekonstrukce silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi, město tvrdilo, že práce, které omezí provoz právě u Slavkova, skončí nejpozději poslední prázdninový den. Termín dodavatel nejen dodržel, ale o několik dní uspíšil. Dřív nejspíš skončí i rekonstrukce dálnice D1 u Vyškova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení