VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Konec jímek. Nové domy Radslavičtí napojí na kanalizaci

Radslavice – Nová zástavba s sebou přináší i nutnost zajištění nezbytného zasíťování pozemků. Své o tom vědí v Radslavicích, kde se v poslední době rozšiřuje možnost nového bydlení. Jenže zatímco domy už stojí, kanalizace a vodovod k některým ještě nevedou. Obecní úřad tak v současnosti pracuje na nápravě.

Cyklostezka do Hodějic: Slavkov už chystá žádost o dotaci

Slavkov u Brna, Hodějice – Stavební povolení je vydané, což je tím hlavním, co posouvá zhruba deset let plánovanou cyklostezku ze Slavkova u Brna do Hodějic blíž k jejímu vybudování. Nyní už totiž město může žádat o dotaci. „V září budeme mít žádost zkompletovanou a budeme se ucházet o peníze z Brněnské metropolitní oblasti, odkud mají putovat peníze hlavně na dopravní stavby, tedy na terminály nebo právě také na cyklostezky," sdělila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Větší komfort pro hospodu i svatebčany. Vzniknou oddělené toalety i kuchyňka

Lysovice – Loni se kulturní dům v Lysovicích dočkal zateplení. Letos pak úpravy pocítí nejen návštěvníci obecní hospody, která v něm sídlí, ale i lidé, co si v něm pronajmou sál. Ten už zažil desítky svateb, oslav narozenin i pohřbů. Právě těmto nájemcům obec nabídne větší komfort v podobě oddělených toalet a kuchyňky.

Slavkované pocítí opravy I/54 do konce srpna. Objížďka zatěžuje i vesnice

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Oblast za železničním mostem trpí pracemi nejvíc. Rekonstrukci silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi tak nepociťují jen firmy, které v dané lokalitě působí, ale také obyvatelé. I přesto, že se někteří spuštění akce obávali, slavkovská radnice zatím hlásí dobré zprávy. Nejenže se jí podařilo vyjednat lepší podmínky, zatím město neochromují ani kolony.

Bazén v Purkyňově napustí na začátku školního roku. Zatím chybí obklady

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Je starý víc než pětačtyřicet let, stejně jako samotná budova. V těchto dnech je ale vypuštěný a v jeho prostorách místo kapek vody poletuje prach. Bazén v Základní škole Purkyňova totiž už několik týdnů prochází kompletní rekonstrukcí.

Konec hrbolům. Po třech letech naléhání opravují cestu na sídlišti Nejedlého

Vyškov – Je ostudou města. Pro chodce je nebezpečná. V prohlubních se drží voda, a když přes ně projedou autobusy, čekající cestující postříká. Takové výhrady měli obyvatelé Sídliště Víta Nejedlého ve vyškovských Dědicích k víc než stometrovému úseku cesty tvořené dlažebními kostkami, která je využívaná jako příjezdová k autobusovým zastávkám.

Trápí je popraskané fasády. Obyvatelé Dědic se chtějí bránit

Vyškov – Když před devíti lety stavěli kanalizaci, objevily se rodině na domě velké praskliny a sesunula se část střechy. Na své náklady vše musela opravit, od nikoho nic jako náhradu škody nedostala. Nyní má obyvatelka Palackého ulice ve vyškovských Dědicích Jarmila Kryštofová znovu obavy z nákladných oprav. Dům jí totiž začal zase praskat. Viník je ale někde jinde. Tentokrát podle ní za potíže může vysoká dopravní zátěž. Kolem jejího domu totiž v posledních týdnech projely tisíce těžce naložených aut. Z betonárky v Opatovicích.

Do kostela už lidé nepůjdou za deště blátem. V Holubicích staví novou cestu

Holubice – Sice mají téměř tříleté zpoždění a se stavbou zpočátku nesouhlasili všichni dotčení lidé, přesto se problémy podařilo vyřešit a do konce roku má být hotová. Řeč je o nové komunikaci v Holubicích.

Hrne se do ní voda z celého města a je zarostlá. Slavkov vyčistí a rozšíří stoku

Slavkov u Brna – Při přívalovém dešti na konci května měli někteří obyvatelé Slovákovy ulice ve Slavkově u Brna ve sklepě vody po kolena. Další průtrž mračen město zasáhla ve středu večer. Přestože nebyla tak vydatná jako před dvěma měsíci, stejně jako tehdy si vyžádala výjezd hasičů. „Zasažených bylo deset až patnáct domů. Kolegové vodu odčerpávali kalovými čerpadly. Lidé jí měli ve sklepech kolem deseti centimetrů," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Jak poukazují obyvatelé, problémy se zaplavenými sklepy nastávají v podstatě pokaždé, když víc zaprší.

Kanalizace na Vyškovsku: výstavba stála už dvě miliardy

Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Projekt společné čistírny odpadních vod, na němž se podílejí obce sdružené do dobrovolného svazku obcí Ligary, konkrétně Heršpice, Hodějice, Křižanovice, Němčany a Nížkovice, je definitivně u konce. Ve čtvrtek se dočkala svého slavnostního otevření. „Není úplně běžné, aby mělo několik obcí společnou čistírnu. Leckde ji spravují různé společnosti, například vodovody a kanalizace," poukázal starosta Heršpic a předseda svazku Jiří Ziegler.

Sousoší svatého Floriána čekají závěrečné opravy. Po čtyřech letech

Ivanovice na Hané – Oprava balustrády a návrat posledních tří soch. Už jen to čeká sousoší svatého Floriána na Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané. Rekonstrukce, která začala před čtyřmi lety, se pomalu chýlí ke konci. „Počítali jsme s dokončením v příštím roce a zatím se renovace odehrává podle plánu," je spokojený ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

Nové hřiště budou mít Kojátečtí do listopadu. Vyjde levněji, než obec myslela

Kojátky – Milion čtyři sta tisíc korun. Přibližně na tolik má vyjít nové kojátecké víceúčelové hřiště. Oproti původnímu předpokladu asi o milion levněji. Obec ho nicméně musí postavit bez dotace, jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, nedosáhla na ni. Nedávno starosta Lubomír Pukl uvedl, že letos zřejmě nevznikne.

Lhotečtí budou mít chodník. Po patnácti letech čekání

Vyškov – Celý život chodí příkopem, aby je nesrazilo auto. Někteří obyvatelé vyškovské místní části Lhota tak už ani nevěří, že se chodníku v rizikovém úseku mezi vodárnou a autobusovou zastávkou dočkají. „Mluví se o ní už hodně dlouho. Ve spodní části Lhoty žiji čtyřiadvacet let a požadavky místních na stavbu chodníku pamatuji už asi před patnácti lety," uvedla obyvatelka Marie Pořízková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies