VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Studnice se rozrostou o sedm domů. Obec musí ještě zasíťovat pozemky

Studnice – Loni koupili velký pozemek, který rozparcelovali na několik menších. Jednotlivá stavební místa prodali. Podařilo se jim je obsadit převážně mladými lidmi z obce.

Kanceláře v bývalém úřadu? Nejdřív v květnu, říká kupec

Vyškov - Smlouvu už podepsali. Nyní firma RC Reinvest, respektive její dceřiná společnost RC Pitesti jako kupec bývalého okresního úřadu ve Vyškově, čeká na podpis zástupce státu. „Vše musí projít klasickým administrativním kolečkem. Předpokládám, že v dubnu by mohl být prodej odsouhlasený. A v květnu bychom mohli figurovat na listu vlastníků," odhadl ředitel společnosti Josef Ondrůšek.

Největší letošní investice. Holubice chtějí dostavět chybějící kilometr chodníku

Holubice – Zhruba na tři miliony korun má vyjít největší letošní investice, kterou plánují v Holubicích. Ke čtyřem kilometrům chodníků má letos přibýt poslední, kilometrová část. „Pracujeme na získání stavebního povolení a také doufáme, že se nám podaří získat dotaci," sdělil holubický starosta Stanislav Přibyl.

Bohdalice pokračují v obnově školy, Málkovičtí dostaví sklady

Bohdalice-Pavlovice, Bohaté Málkovice – Loni se pustili do úprav základní školy. I pro letošek jsou tak plány vedení Bohdalic-Pavlovic jasné. V pracích hodlají pokračovat. Konkrétně se jedná o rekonstrukci oken a vnějšího pláště budovy.

Ve Slavkově chtějí postavit obchodní centrum. Narážejí kvůli provozu na I/50

Slavkov u Brna – Prodejna potravin, drogerie, obchod s oblečením, další s domácími potřebami a také rozšířené stávající zahradní centrum. Všechno na jednom místě. Zatímco jeden investor, který plánoval ve Slavkově u Brna postavit supermarket, od záměru upustil, přichází další – Billa má zájmem vytvořit v takzvané křenovické aleji obchodní dům.

Konec bruslení ve Vyškově: zbývají už jenom tři dny

Vyškov – Už jen tři dny zbývají do úplného uzavření vyškovského zimního stadionu. K 31. prosinci svůj provoz definitivně ukončí. Převezme ho firma Zimní stadion Vyškov, která je vítězným koncesionářem a nový zimní stánek tak má ve Vyškově nejen postavit, ale i patnáct let provozovat.

Místo selských staveb Ivanovice chtějí moderní dům. S byty i restaurací

Ivanovice na Hané – Zhruba dvě století pomáhají utvářet ráz centra Ivanovic na Hané. Tři stará rozsáhlá selská stavení, která se nacházejí uprostřed Palackého náměstí naproti fary, nicméně možná už v příštím roce čeká demolice. Objekty mají podle vize vedení města ustoupit moderní multifunkční stavbě.

Stadion postaví firma z Rousínova. Lidé si zabruslí možná už koncem roku 2017

Vyškov – Cena a délka výstavby. Dvě kritéria, ke kterým vedení vyškovské radnice přihlíželo v případě nabídek pro výstavbu a provozování zimního stadionu. Koncesní smlouvu už vyškovští zastupitelé podpořili. Město ji uzavře se společností Zimní stadion Vyškov z Rousínova. „Jde o dceřinou společnost firmy H+H, která staví a provozuje stadiony nejen v Česku, ale i v zahraničí. Není tedy nijak neprověřená. Pokaždé si kvůli účetnictví zakládá dceřinou společnost. Tímto završujeme víc než dvouleté úsilí," potvrdil starosta města Karel Goldemund.

Chodník jako ze zlata: čtyřsetmetrový úsek ve svahu vyšel na 4,5 milionu korun

Vyškov – Nachází se ve svahu, proto se jeho cena vyšplhala na několik milionů korun. Právě z toho důvodu o něm starosta Vyškova Karel Goldemund prohlásil, že stojí tolik, jako by byl ze zlata. Nejdražší chodník ve střední Evropě, jak říká, je hotový. Obyvatelé vyškovské místní části Lhota na něj čekali patnáct let.

Po čtyřiceti letech má sídliště moderní hřiště. Chybí už jen položit povrch

Vyškov – Popraskaný a vydutý asfalt, zrezivělý a částečně zborcený plot prorostlý náletovou zelení. To ale není konečný výčet stavu víc než čtyřicetiletého hřiště na Sídlišti Víta Nejedlého v Dědicích. Osvětlení na silničních sloupech nebylo funkční a přístupový chodník vlastně ani nebyl vidět. Vzhledem k tomu, že jeho stav nesplňoval ani základní požadavky na sportovní vybavení, rozhodl se ho Vyškov nechat opravit.

Ivanovice rozšíří Dům s pečovatelskou službou. O osm bytů za dvacet milionů

Ivanovice na Hané – Přibližně sedmdesát lidí čeká v současné době na ubytování v Domě s pečovatelskou službou v Ivanovicích na Hané. Situace se podle starosty Vlastislava Drobílka dlouhodobě nemění. „Místa se uvolňují v podstatě jen v případě, že klient zemře. Proto jsme se rozhodli situaci alespoň trochu zlepšit," přiblížil Drobílek. Změnu má přinést objekt s bezbariérovými byty.

Kulturní dům v Drnovicích může mít i výtah. Zastupitelé už vybrali studii

Drnovice – Taneční, výstavy, plesy, schůze i divadelní představení. Kulturní dům v Drnovicích toho za pětašedesát let své existence zažil hodně. Kompletní rekonstrukci však ne. Vedení obce už k ní má ale reálně nakročeno. Ve středu zastupitelé odsouhlasili studii, která podobu rekonstrukce představuje.

Obnovu sídliště Dukelská zdržují dotace. Přitom už za rok měla končit

Vyškov – Program regenerace zastupitelé schválili v roce 2014. V násle­dujícím roce město dokončilo první etapu. Na zbývající dvě si však obyvatelé musí počkat. Přestože obnova vnitrobloku mezi Sportovní, Letní a Jarní ulicí na vyškovském sídlišti Dukelská byla v plánu na letošek, dělníky v místě obyvatelé nepotkali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení