VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Kadeřník a posilovna? Nově zřejmě v bývalém okresním úřadu ve Vyškově

Vyškov – V roce 1928, kdy byla postavena, patřila k nejmodernějším. Sídlil v ní třeba berní a katastrální měřický úřad, četníci, ale i zvěrolékař. A to až do posledního dne války, kdy při osvobozování Vyškova vyhořela. Znovu zprovozněná byla v roce 1948. O třicet let později rozhodlo stranické vedení, že ji rozšíří o přístavbu okresního národního výboru. A nyní bývalý okresní úřad ve Vyškově přejde poprvé do rukou soukromníka. Vyškovské společnosti RC Reinvest.

Oprava bývalého stavebního podniku: služebna policie i byty vzniknou společně

Vyškov – Původní majitel počítal se 46 byty. Část z nich však podle vedení vyškovské radnice nevyhovuje vyhlášce o technických požadavcích na stavby, proto je třeba budovu bývalého Okresního stavebního podniku v Žižkově ulici rekonstruovat. Tím dojde ke snížení počtu bytů. Město jich původně zamýšlelo vytvořit přes dvacet, z technických důvodů jich nakonec vznikne osmnáct. Zastupitelstvo města nyní schválilo aktualizovaný investiční záměr.

Rampa u Moravanu je hotová. Vyžádala si víc peněz

Vyškov – O tři sta sedmdesát tisíc se zvýšila cena za práce na původní části rampy. Za spojovací chodník pak radnice zaplatila přes šest set dvacet tisíc. Celkové zvýšení ceny za výstavbu pěší rampy namísto starého a nebezpečného schodiště u obchodního domu Moravan ve vyškovských Dědicích tak dosáhlo téměř milionu korun. Radnice za ni zaplatila přes dva miliony sedm set sedmdesát tisíc. Stavební práce jsou nyní definitivně hotové.

Hráz v Opatovicích: přístup Vyškovanům zřejmě povolí po dvouleté rekonstrukci

Vyškov – Přestože byla plánovaná na letošní rok, nakonec poprvé kopnou do země až na jaře. Za odložení začátku v historii první rekonstrukce vodní nádrže ve vyškovských Opatovicích prý může hlavně zdlouhavá administrativa. S termínem dokončení se pak podle všeho odsouvá i vyřešení otázky, která zajímá nejen Opatovické a Vyškovany. Zpřístupnění hráze pro veřejnost.

Zelenohorští opraví chodník podél pálenice. Zaměří se i na sportoviště

Zelená Hora – Je centrem společenského dění obce. Postavený byl v šedesátých letech minulého století a nedávno se dočkal rekonstrukce. Kulturnímu domu v Zelené Hoře však stále chybí nové topení v sále. Toho se má dočkat ještě letos.

Kulturní dům byl podle Nemochovických ostudou. Opravy završí nová fasáda

Nemochovice – Už dva roky Nemochovičtí rekonstruují budovu kulturního domu. V příštím roce mají práce podle starosty Lubomíra Hofírka skončit. „Loni jsme se pustili do sklepních prostor, letos jsme rekonstruovali interiér. Změny se dočkaly také toalety a vyměnili jsme i všechna okna a dveře," vyjmenoval Hofírek.

Základní škola Tyršova ve Slavkově bude bez bariér. Díky přístavbě

Slavkov u Brna – Téměř polovinu dětí, které se k nim letos hlásily do první třídy, museli v Základní škole Tyršova ve Slavkově u Brna odmítnout. Důvod: nedostatečná kapacita. Tu mají stanovenou na tři sta čtyřicet dětí. Na začátku školního roku praskala škola doslova ve švech. „Dvě děti se odstěhovaly, takže jich k nám teď chodí 338. Z těch, co k nám přišly na zápis do první třídy, jsme museli odmítnout sedmnáct. Šlo o děti z jiných spádových oblastí. Ty ze Slavkova, které k nám spádově patří, jsme samozřejmě přijali," sdělil ředitel školy Jiří Půček.

Poklepání kamene: ve Slavkově oficiálně začala rekonstrukce atletického stadionu

Slavkov u Brna – Přestože se dělníci pustili do práce už zhruba před deseti dny, dlouho očekávaná rekonstrukce slavkovského atletického stadionu, respektive její první etapa, začala oficiálně v pondělí. Poklepáním základního kamene. Vyjít má zhruba na pětadvacet milionů korun a dělníci musí areál opustit do konce roku.

Konec pokut. Chodci už zrekonstruovanou Hřbitovní ulicí bez problémů projdou

Vyškov – Na jedné straně dva měsíce plné porušování předpisů, na straně druhé období, za které musela firma pracující na rekonstrukci Hřbitovní a Cukrovarské ulice ve Vyškově stihnout první etapu prací. Ta nyní skutečně končí. A lidé tak už nemusí obcházet uzavírku na hlavní spojnici mezi Základní školou Nádražní 5 a autobusovým nádražím přes křižovatku.

Práce na domě s pečovatelskou službou vyjdou dráž. Slavkov opraví i balkony

Slavkov u Brna – Důchodkyně Věra Janoušková bydlí v Domě s pečovatelskou službou v Polní ulici ve Slavkově u Brna od doby, kdy vznikl. Tedy přes dvacet let. Je ráda, že budova má nové dveře a vyměněná okna. Když k nim ale přiloží ruku, jakmile rtuť na venkovním teploměru začne klesat, cítí zimu. Objekt totiž zatím není zateplený. Změnit se to mělo letos, radnice nicméně akci odložila. „Musíme dát jiný druh zateplení, než jsme původně zamýšleli. A zadruhé jsme se rozhodli, že k akci připojíme i rekonstrukci balkonů," odůvodnil slavkovský starosta Michal Boudný.

Stadion bude celý, ujišťuje vedení Slavkova. Město má v rezervách 35 milionů

Slavkov u Brna – Rozšíření Základní školy Tyršova, cyklostezka do Hodějic a druhá etapa rekonstrukce atletického stadionu. Už nyní vedení Slavkova u Brna ví, jaké akce budou pro město příští rok stěžejní. V plánu je třeba také rekonstrukce suterénu Společenského centra Bonaparte. Právě ta může být ohrožená. Kvůli stadionu.

Místo hřiště parkoviště. Na palánku přibudou desítky nových míst

Vyškov – Šestatřicet parkovacích míst začalo v uplynulých dnech vznikat v zadní části hřiště mezi Rostěnickým potokem a bytovými domy s čísly popisnými 189 až 191 na vyškovském sídlišti Palánek. Dvě z nich budou vyhrazená pro tělesně postižené.

Z chátrající pošty vznikne penzion. O jeho podobě pomáhali rozhodnout lidé

Rousínov – Najdou se ještě pamětníci, kteří zažili dobu, kdy sloužila původnímu účelu. Nyní stačí jediný pohled a každému je jasné, že budova ve středu Sušilova náměstí v Rousínově má nejlepší léta za sebou. Stará pošta má dnes narušenou statiku, její zdi se rozestupují, chybí trámy a strop se propadá. „Je z ní zbor," konstatoval rousínovský důchodce, který kdysi do budovy chodil telefonovat. „Teď by bylo nejlepší srovnat ji se zemí," myslí si.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení