VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Supermarket se Slavkovu vzdaluje. Investor prodává pozemek

Slavkov u Brna – Poslední věc, která chyběla investorovi, aby mohl začít se stavbou supermarketu ve Slavkově u Brna, bylo stavební povolení na úpravu křižovatky v ulici Československé armády. To získal téměř před třemi měsíci. Tehdy také mluvčí města Veronika Slámová řekla, že kruhový objezd, který byl podmínkou pro stavbu prodejny, může i s ní začít vznikat okamžitě. Areál bývalého cukrovaru, kde má vyrůst, včetně příjezdové cesty, nicméně staveniště zatím nepřipomíná ani vzdáleně.

Zoopark opět odsouvá vznik pavilonu Austrálie. Stavba je příliš staticky náročná

Vyškov – Nejprve chtěli vše stihnout na hlavní letní sezonu. Pak vedení Zooparku Vyškov stavební práce přehodnotilo a oznámilo, že nový pavilon Austrálie bude přístupný až na podzim. Nyní se letošní plány zbortily úplně. Investice se přesouvá do příštího roku.

Ve školce v Hruškách přidají umyvadla, záchody i sprchu. Kvůli hygieně

Hrušky – Víc umyvadel a záchodů a také sprchový kout. Na to se můžou těšit děti, které chodí do mateřské školy v Hruškách. Vedení vesnice totiž musí vylepšit její sociální zařízení. „A to z podnětu hygieny," sdělil starosta Hrušek Jan Kauf.

Opravy dálnice: stovky těžkých aut s betonem projedou téměř denně Vyškovem

Vyškov – Se stáním v kolonách kvůli opravě dálnice D1 u Vyškova většina řidičů počítala. Jakou dopravní zátěž ale přinese její další etapa, to jen tak někdo nečekal. Vyškovští cestáři v těchto dnech přišli se zjištěním, že kvůli betonování rekonstruovaného úseku budou auta převážet materiál přes celý Vyškov včetně některých jeho místních částí.

Hezčí prostor před muzeem? V plánu je revitalizace předzámecké zahrady

Vyškov – Neutěšený stav nádvoří je minulostí. Rozbahněnou plochu nahradila dlažba. I nadále se ovšem prostor před vyškovským zámkem, kde sídlí Muzeum Vyškovska, dočká úprav. Jen tentokrát krajské peníze vystřídají městské. Vedení vyškovské radnice totiž počítá s revitalizací takzvané předzámecké zahrady.

Nové parkoviště a silnice zaberou zahrádky i chodník. Obyvatelé sepisují petici

Vyškov – Návrh jde úplně proti zásadám zdravého bydlení. To hlásají nespokojení obyvatelé vyškovských ulic Na Hraničkách a Puškinova. Radnice chce totiž v lokalitě postavit zhruba sto šedesát nových parkovacích stání a namísto chodníku obousměrnou komunikaci.

Slavkov může opravovat atletický stadion. V první etapě za 26 milionů korun

Slavkov u Brna – Atletický stadion sice k hodinám tělesné výchovy využívají, za příliš důstojný ho ale nejen vedení Základní školy Komenského ve Slavkově u Brna nepovažuje. A i když její ředitel Vladimír Soukop tvrdí, že pro děti je důležitější pohyb než terén, po kterém běhají, jako zastupitel města s velkou pravděpodobností zvedne ruku pro přijetí dotací z ministerstva školství a Jihomoravského kraje na rekonstrukci sportoviště.

Kraj dá 12 milionů na opravu silnice v Medlovicích. Práce začnou v srpnu

Medlovice – Výmoly, ve kterých se po dešti drží voda. Hrboly v zatáčce uprostřed vesnice, které vznikly pravděpodobně v době, když přes obec jezdily plné kamiony z nedaleké pískovny. Silnice třetí třídy procházející Medlovicemi na Vyškovsku připomíná spíš tankodrom. To se má už o letních prázdninách změnit.

Návrh územního plánu Rousínova? Může mi zničit podnik, bojí se muž

Rousínov – Před časem si Rousínovan Michal Svoboda postavil na svém pozemku halu pro skladování. Jako majitel výkupny kovů v Zahradní ulici ji využívá při svém podnikání. V současnosti se však obává nejen zmařené investice, ale i omezení v podnikání. V návrhu územního plánu se oblast, v níž se jeho pozemky nachází, mění ze smíšené zóny bydlení s podnikáním na zónu městskou. „A v té je zákaz skladování. Pokud se kvůli změně skladování zakáže, pak mi zkolaudovaná hala k ničemu nebude a pro mě se stane jen zmařenou investicí," podotkl Svoboda.

Pod cestou přes Kalvárii zpevní podloží. Oprava se prodraží

Bučovice – Využívají ji chodci i technické služby města. Cestu, která vede z bučovické ulice U Škol přes Kalvárii dolů na Slavkovskou ulici, čeká rekonstrukce. „V loňském roce jsme U Škol dělali první etapu opravy komunikace, touto částí nyní pokračujeme," upřesnila vedoucí bučovického odboru majetku, rozvoje a investic Dagmar Janíčková.

AKTUALIZOVÁNO

Konec čekání v dešti. Na zastávce postaví přístřešek, lidé by uvítali i světlo

Bučovice – Autobus u nich sice staví, což cestující z bučovických místních částí Marefy a Kloboučky vítají, ovšem při nepřízni počasí se nemají kam schovat. Vedení bučovické radnice se jim proto rozhodlo vyjít vstříc.

Dětí je víc. V Křenovicích rozšíří školu

Křenovice – Budova ve Václavské ulici v Křenovicích slouží podle potřeby buď mateřské, nebo základní škole. Podle toho, ve kterém případě zrovna kapacita nestačí. Aktuálně jsou v ní dvě třídy mateřské školy. To se však už od příštího školního roku změní. Mateřinka Bratří Mrázků se dočká nástavby, do které se všech pětadvacet dětí přesune. Do uvolněných tříd pak budou po pěti letech směřovat žáci základní školy.

Nejméně stavebních povolení? Zastaralé územní plány, myslí si developerka

Brno – S kladným výsledkem a povolením ke stavbě odcházelo ze stavebních úřadů v prvních třech měsících nejméně lidí za poslední dva roky. Na jižní Moravě totiž úředníci podle zjištění Statistického úřadu vydali výrazně méně povolení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies