VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Divně řešený chodník se zužuje. Šlo jen o opravu, rozměry zůstaly, říká úřad

Bučovice – Oprava chodníku, která trvala dlouho a nedopadla podle jejích představ, a také stav vjezdu k domům ve Vinohradské ulici v Bučovicích při úpravách pálily obyvatelku Libuši Benešovou. Za deště auta nemohla vjet do dvora. „Když začalo pršet, udělalo se tam bahno, do kterého auta zapadla. Bylo to zkrátka nešťastné," přiblížila Benešová redakci Vyškovského deníku Rovnost problém, na který upozornila i na webu Bučovic.

Odpočinek u krysaře? Až vyřeší restituce. Nejistý je i osud pivovaru

Vyškovsko – Verzí příběhu je několik. Jedna z nich říká, že bájný krysař odvedl sto třicet dětí z Hamelnu do zaniklé obce Hamlíkov nedaleko Podomí. Jako připomínku legendy chce obec v budoucnu v lesní lokalitě takzvaného Psího žlebu nechat postavit odpočinkové místo pro turisty. Zatím ale musí počkat na vyřešení církevních restitucí.

Mělo být levnější a stát už před rokem. Na hřiště zatím stále čekají

Vyškov – O ulici dál už sice jedno stojí, ale podle Petry Prachařové je naprosto nevhodné pro děti. Jeho povrch je podle ní příliš kamenitý. Vyškovanka tak rozhodně stojí o to, aby hřiště v Joklově ulici vzniklo. Ač poslouží spíš starším ročníkům. „Podle mě bude mít určitě maximální využití. Další možnost sportování uvítáme," podělila se o svůj názor Prachařová. Vyroste v oblasti nové zástavby a sloužit bude široké skupině sportovců.

Workout v Bučovicích: naráz může posilovat až 13 lidí

Blanensko, Vyškovsko – Workoutová hřiště. Stále oblíbenější způsob, jak protáhnout tělo. Sportovci na nich cvičí vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu a nemusí navštěvovat posilovny. Města na Blanensku i Vyškovsku jim vycházejí vstříc a hřiště tohoto druhu tak přibývají.

Konec moknutí. Vyškovské autobusové nádraží bude po rekonstrukci pod střechou

Vyškov – Uvolněné dlažební kostky, oprýskané informační tabule s jízdními řády, zcela chybějící střechy nad ostrůvky. O nedostatcích vyškovského autobusového nádraží už redakce Vyškovského deníku Rovnost několikrát informovala. Podle všeho se nyní blýská na lepší časy.

Obnovu oválu ve Slavkově chystají, ve Vyškově končí

Slavkov u Brna, Vyškov – Už mají vypracovanou projektovou dokumentaci, v současné době tak je rekonstrukce slavkovského atletického stadionu ve fázi stavebního řízení a soutěže na dodavatele. Pokud půjde všechno, jak má, mohli by se dělníci pustit do práce zhruba za měsíc.

Konec jímek. Nové domy Radslavičtí napojí na kanalizaci

Radslavice – Nová zástavba s sebou přináší i nutnost zajištění nezbytného zasíťování pozemků. Své o tom vědí v Radslavicích, kde se v poslední době rozšiřuje možnost nového bydlení. Jenže zatímco domy už stojí, kanalizace a vodovod k některým ještě nevedou. Obecní úřad tak v současnosti pracuje na nápravě.

Cyklostezka do Hodějic: Slavkov už chystá žádost o dotaci

Slavkov u Brna, Hodějice – Stavební povolení je vydané, což je tím hlavním, co posouvá zhruba deset let plánovanou cyklostezku ze Slavkova u Brna do Hodějic blíž k jejímu vybudování. Nyní už totiž město může žádat o dotaci. „V září budeme mít žádost zkompletovanou a budeme se ucházet o peníze z Brněnské metropolitní oblasti, odkud mají putovat peníze hlavně na dopravní stavby, tedy na terminály nebo právě také na cyklostezky," sdělila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Větší komfort pro hospodu i svatebčany. Vzniknou oddělené toalety i kuchyňka

Lysovice – Loni se kulturní dům v Lysovicích dočkal zateplení. Letos pak úpravy pocítí nejen návštěvníci obecní hospody, která v něm sídlí, ale i lidé, co si v něm pronajmou sál. Ten už zažil desítky svateb, oslav narozenin i pohřbů. Právě těmto nájemcům obec nabídne větší komfort v podobě oddělených toalet a kuchyňky.

Slavkované pocítí opravy I/54 do konce srpna. Objížďka zatěžuje i vesnice

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Oblast za železničním mostem trpí pracemi nejvíc. Rekonstrukci silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi tak nepociťují jen firmy, které v dané lokalitě působí, ale také obyvatelé. I přesto, že se někteří spuštění akce obávali, slavkovská radnice zatím hlásí dobré zprávy. Nejenže se jí podařilo vyjednat lepší podmínky, zatím město neochromují ani kolony.

Bazén v Purkyňově napustí na začátku školního roku. Zatím chybí obklady

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Je starý víc než pětačtyřicet let, stejně jako samotná budova. V těchto dnech je ale vypuštěný a v jeho prostorách místo kapek vody poletuje prach. Bazén v Základní škole Purkyňova totiž už několik týdnů prochází kompletní rekonstrukcí.

Konec hrbolům. Po třech letech naléhání opravují cestu na sídlišti Nejedlého

Vyškov – Je ostudou města. Pro chodce je nebezpečná. V prohlubních se drží voda, a když přes ně projedou autobusy, čekající cestující postříká. Takové výhrady měli obyvatelé Sídliště Víta Nejedlého ve vyškovských Dědicích k víc než stometrovému úseku cesty tvořené dlažebními kostkami, která je využívaná jako příjezdová k autobusovým zastávkám.

Trápí je popraskané fasády. Obyvatelé Dědic se chtějí bránit

Vyškov – Když před devíti lety stavěli kanalizaci, objevily se rodině na domě velké praskliny a sesunula se část střechy. Na své náklady vše musela opravit, od nikoho nic jako náhradu škody nedostala. Nyní má obyvatelka Palackého ulice ve vyškovských Dědicích Jarmila Kryštofová znovu obavy z nákladných oprav. Dům jí totiž začal zase praskat. Viník je ale někde jinde. Tentokrát podle ní za potíže může vysoká dopravní zátěž. Kolem jejího domu totiž v posledních týdnech projely tisíce těžce naložených aut. Z betonárky v Opatovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení