VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Z Nížkovic na Slavkov? Kvůli opravám čeká řidiče objížďka, potrvá dva měsíce

Vyškovsko – Úsek o délce zhruba jednoho a čtvrt kilometru opravili v uplynulých letech. Nyní se Ředitelství silnic a dálnic pustí do zbytku. Rekonstrukce silnice I/54 ze Slavkova u Brna do Nížkovic začne za několik málo dní.

Kozlany zvelebí okolí rybníka. Podmáčené a zarostlé pozemky vystřídá biocentrum

Kozlany – Že uvažují nad stavbou nového rybníka, už Vyškovský deník Rovnost informoval. Kozlanští už ale jeden mají. A ani na něj nezapomínají. Lokalitu u Rostěnického potoka se rozhodli zvelebit. „Chceme rozšířit biocentrum u stávajícího rybníka," vysvětlil starosta obce Karel Pospíšil.

Proměna centra? Ivanovičtí chtějí kašnu, chybí ale peníze

Ivanovice na Hané – Pamatuje lepší časy. Vysazená zeleň po straně je už přerostlá, a celá lokalita tak vyvolává dojem uzavřenosti. O rekonstrukci Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané se mluví roky. Dokonce na ni už byl udělaný i projekt. Město ale v roce 2014 nezískalo dotaci.

Rekonstrukci kulturního domu Málek dokončí díky dotaci. Postaví se i hasičárna

Bohaté Málkovice – Několik let se táhne rekonstrukce kulturního domu Málek v Bohatých Málkovicích. Nyní se obci podařilo dosáhnout na dotaci, díky níž budou podle starostky Marie Hrubé práce brzy u konce.

AKTUALIZOVÁNO

Rekonstrukce Cukrovarské a Hřbitovní ulice: posun oprav, dinoexpres v protisměru

Vyškov /INFOGRAFIKA/ – O rekonstrukci a úpravě dopravy v Cukrovarské a Hřbitovní ulici ve Vyškově se mluví několik let. Jasnější obrysy začala získávat loni. Začít se s ní mělo v červnu. Nyní je však termín posunutý nejdřív na polovinu srpna. Odsouvá se tak i dokončení.

Nesovičtí koupí lanovou dráhu. A chtějí i nové hřiště

Nesovice – Hřiště, které bude pro děti všech věkových kategorií, se rozhodli vytvořit v Nesovicích. To, které je ve vesnici k dispozici v současné době, totiž slouží spíš těm starším. Podle místostarosty Karla Kupky se obec chystá nechat vypracovat projekt. „Než se ale pustíme do realizace, nějakou dobu to potrvá. Proto situaci nyní vyřešíme tím, že pořídíme pro ty nejmenší alespoň dva herní prvky a umístíme je na současné hřiště," sdělil Kupka.

Obec chce místo pro setkávání generací. V centru Lovčiček

Lovčičky – Odpočinout si, popovídat si s vrstevníky a současně se dostat do kontaktu s nejmladšími obyvateli vesnice. To budou moci už zanedlouho lidé z Lovčiček. V centru obce totiž vznikne prostor pro mezigenerační setkávání. „V místě se nachází misijní kříž a velmi pěkná zeleň. My k ní doplníme několik laviček, na které namíříme wi-fi síť. Starší obyvatelé tak zónu využijí k relaxaci, ti mladší si tam zase můžou chodit na internet," nastínil vizi starosta Lovčiček Martin Bartoš s tím, že jednou z variant pak je, že by vedení vesnice postavilo také hřiště pro pétanque.

OBRAZEM: Z areálu orlů je staveniště. Bude mít nový ovál

Vyškov – Původně chtěli začít na podzim, ale odstartovali už začátkem léta. A tak se sportovci i žáci vyškovské Základní školy Nádražní 5, kteří využívají orelské sportoviště ve Hřbitovní ulici ve Vyškově, můžou těšit na opravený areál mnohem dřív.

Konec chátrání topolanské fary. Chtějí v ní garsonky pro zdravotně postižené

Topolany, Vyškov – Nemá žádné využití. Brzy se v ní však zřejmě objeví řemeslníci a za vydatné podpory peněz z Evropské unie získá zázemí pro poskytování pečovatelské a ošetřovatelské služby. Roky nevyužívaná fara v Topolanech se totiž ocitla v hledáčku Charity Vyškov. Plánuje v ní bydlení pro zdravotně postižené a seniory. „Nápad vznikl ve spolupráci s vyškovským děkanátem, který nás informoval, že fara je volná a k dispozici. Domluvili jsme dlouhodobý bezplatný pronájem. Charita by v ní poskytovala služby a bydlení pro zdravotně postižené," potvrdil ředitel vyškovské charity Karel Kosina.

Topolanští mají nové hřiště. Jeho areál může v zimě sloužit i jako kluziště

Topolany – Sportovní hřiště pro trávení volného času jim chybělo. Respektive nikdy nepatřilo obci. O výstavbě nového se v Topolanech mluvilo už zhruba deset let. Prostor pro různé míčové hry tak v sobotu odpoledne čeká slavnostní přestřižení pásky. „Současný areál, který využíváme, mají ve vlastnictví soukromníci. My jsme pouze v nájmu a nemůžeme s ním tak nic dělat. Uskutečnila se i řada jednání o odkupu, ale nikdy to nedopadlo. Kdyby nám zrušili nájemní smlouvu, neměli bychom nic. Proto jsme se rozhodli, že obec na své zahradě postaví víceúčelové sportovní zařízení. Zahrada dosud sloužila jako skladiště nepotřebného materiálu," přiblížil starosta Topolan Vladimír Kudlička.

Z centra Vyškova bude dva roky staveniště. Kvůli rekonstrukci plynovodu

Vyškov – Dva roky života na staveništi čekají na obyvatele Masarykova náměstí ve Vyškově. Už od nadcházejícího jara. Přípravy na rekonstrukci centra města, respektive plynovodu, jsou momentálně v plném proudu. Na jejím konci, podle plánu do závěru roku 2018, se nicméně lidé můžou těšit také na nové chodníky. Mají víc odpovídat historickému rázu centra než ty dosavadní.

Kozlanští lákají mladé na parcely za nízké ceny. Staví se i v dalších obcích

Vyškovsko – Čtyři sta. Zhruba o tolik je podle Českého statistického úřadu Vyškovsko každoročně větší co do počtu obyvatel. Spolu s tím roste i zájem o nové bydlení. Nejvíc se lidé ptají na Slavkov u Brna, jak se shodují realitní makléři. Jako hlavní důvod vidí krátkou vzdálenost od Brna.

Stavba kanalizace začne příští rok. Čistírny asi o něco dřív

Kozlany – Jsou jednou z mála obcí na Vyškovsku, kde se do stavby ještě nepustili. To se však už zanedlouho změní. I Kozlany totiž získaly dotaci na výstavbu splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod. Vzhledem k tomu, že momentálně obyvatelé využívají smíšenou kanalizaci z betonových trub postavenou mezi lety 1968 a 1970, bylo už podle starosty vesnice Karla Pospíšila na čase.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies