VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Konec pokut. Chodci už zrekonstruovanou Hřbitovní ulicí bez problémů projdou

Vyškov – Na jedné straně dva měsíce plné porušování předpisů, na straně druhé období, za které musela firma pracující na rekonstrukci Hřbitovní a Cukrovarské ulice ve Vyškově stihnout první etapu prací. Ta nyní skutečně končí. A lidé tak už nemusí obcházet uzavírku na hlavní spojnici mezi Základní školou Nádražní 5 a autobusovým nádražím přes křižovatku.

Platit parkovné textovou zprávou? Zájem u řidičů je téměř nulový

Bučovice – Od zavedení další možnosti, jak zaplatit v Bučovicích parkovné, uplynuly čtyři týdny. Novinka plateb pomocí krátkých textových zpráv ovšem zatím moc velký zájem mezi řidiči nevzbudila. Za první měsíc provozu ji využili pouze čtyři řidiči. „Aktuálně evidujeme výdělek šedesát korun, což se rovná čtyřem platbám. Za neúspěch to nepovažuji, protože tyto způsoby placení zatím považujeme za doplňkové," okomentovala vedoucí bučovického oddělení správy majetku Dagmar Janíčková.

Hrboly ve Vyškově po opravě D1 vyhladí. Skoro za tři miliony

Vyškov – Vyjeté koleje, vytlačené vlny asfaltu. Tak vypadá několik měsíců po ukončení činnosti betonárky v Opatovicích silnice na celé trase mezi vyškovskou místní částí a dálnicí D1. Právě z Opatovic stovky těžkých aut denně vozily beton na opravu dálnice.

Konec omezení. Dálnice D1 u Vyškova bude od pondělí bez dělníků

Vyškovsko – Je prakticky jedno, zda jede z Brna směrem na Vyškov nebo naopak na Vysočinu. Dálnice D1 je v obou směrech plná dělníků, těžké techniky a řady omezení. Řidič David Král, který cestuje po celé republice, si na neustálé uzavírky už tak nějak zvykl. „Je to ale velmi nepříjemné. Musím vždy počítat s výraznou časovou rezervou, na tuzemské dálnice se nedá spolehnout," upozornil řidič.

AKTUALIZOVÁNO

Mikrokoberec budí rozpaky. Podle řidičů je příliš hlučný

Vyškovsko /FOTO/ – Když jede řidič Tomáš Rožek z Vyškova směrem na Drnovice, tvrdí, že se stále nepřestává divit. Rozporuplné pocity v něm několik týdnů vyvolává nový povrch silnice, takzvaný mikrokoberec. „Z počátku jsem si myslel, že určitě nepůjde o finální verzi. Jakmile však na silnici přibyly pruhy, pochopil jsem, že ano. Netuším, v čem jsou pozitiva, zato vím, že když po silnici projíždím, cítím se jak pilot vrtulníku," popsal úsek řidič Rožek.

Místo hřiště parkoviště. Na palánku přibudou desítky nových míst

Vyškov – Šestatřicet parkovacích míst začalo v uplynulých dnech vznikat v zadní části hřiště mezi Rostěnickým potokem a bytovými domy s čísly popisnými 189 až 191 na vyškovském sídlišti Palánek. Dvě z nich budou vyhrazená pro tělesně postižené.

Obchvat Bučovic v zásadách chybí. Nejdřív je potřeba schválit územní plán

Bučovice – Řešit silnici I/50 v Bučovicích, a to přeložkou. Taková informace vyplývá z nových zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, které jeho zastupitelé schválili minulý týden. Tedy těsně před krajskými volbami. Podle některých byly odsouhlasené narychlo, a jejich znění kritizovali.

U městského úřadu zaparkuje o devět aut víc. Půlhodina zdarma platí

Rousínov - Víc parkovacích míst v centrální části města. To požadovali obyvatelé Rousínova po vedení radnice. Jejich přání vyslyšelo. Momentálně je tak v plném proudu výstavba dalších devíti stání v prostoru před městským úřadem. Hotovo má být nejpozději v polovině října.

Výmoly ze dvou průtahů zmizí. Po několika letech čekání

Holubice, Podomí – Od cedule po ceduli. Silnice druhé třídy směrem od Vyškova na Senetářov se v Podomí dočká opravy. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje dostane ještě letos injekci ve výši pětatřiceti milionů korun na opravy silnic nižších tříd. Sumu už posvětili krajští zastupitelé. Na Vyškovsku zmizí výmoly v Holubicích, dočkají se také v Podomí. „Průtah se měl opravovat už před pár lety. Když se rekonstruovala silnice Podomí–Drnovice, práce skončily u naší cedule, protože se vědělo, že chystáme stavbu kanalizace. Takže jsme byli ze záměru vyjmutí. Se silničáři jsem ji řešila už dlouho, je to hlavní tah. Silnice je ve velmi špatném stavu," potvrdila starostka Podomí Kateřina Ševčíková.

Pokuty nepomohly. Na Hřbitovní dohlédne i policie

Vyškov – Nenechali volný průchod, ať se tedy nediví, že místo obcházíme po silnici. Když člověk spěchá na autobus, nemá čas jít podchodem. I takové názory zaznívají od lidí, kteří se ani po téměř třech týdnech nesmířili s uzavírkou Hřbitovní ulice. Respektive přechodu, po kterém byli zvyklí přecházet od Základní školy Nádražní 5 směrem k autobusovému nádraží ve Vyškově. Brání jim v tom plot. Důvodem je rekonstrukce lokality. Řada chodců tak místo obchází frekventovanou křižovatkou. A nepomáhají ani pokuty.

Řidiči už nebudou potřebovat mince. Za parkování nyní zaplatí i mobilem

Bučovice – Už nějakou dobu zastupitelé Bučovic hlasují prostřednictvím tabletů. A i když to občas dělá problémy, jsou jediným městem na Vyškovsku, které tento systém má. Nyní zavádějí další moderní novinku. Ta už se dotkne i obyvatel, respektive řidičů. Sice v tomto případě Bučovice nebudou v regionu průkopníkem, už brzy ale budou mít šoféři možnost platit parkovné pomocí textových zpráv.

Nový ekologičtější benzín podle mechaniků zničí stará auta

Vyškov – Automechanik Alexander Buno z Pustiměře je majitelem BMW M3 z roku 1998. Auto se snaží udržovat v co nejlepším stavu. Zvyklý je tankovat Natural 95. Ten má ale z Česka během tří let zmizet. Nahradí ho nový benzín s názvem E10 s deseti procenty lihu. Ten však, jak Buno tvrdí, může jeho auto poškodit. „Podle mě je nesmysl ho zavádět. Rozhodnout o tom mohli snad jen lidé, kteří autům vůbec nerozumí. Testy, které dělali v Německu, prokázaly, že E10 dokáže zničit i auto z roku 2003," rozhořčil se Buno.

Cesta je po výstavbě v havarijním stavu. Při opravě u ní postaví i nový chodník

Heršpice – Shodnou se na tom všichni. Vedení obce i lidé. Přibližně třistametrový úsek cesty od školy k hřišti opravu nutně potřebuje. Na největší letošní investici se v Heršpicích vrhnou ještě tento měsíc. Přibyde k ní i nový chodník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení