VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Opravy dálnice D1: ve Vyškově čekají řidiče kolony a komplikace

Vyškov – Technická závada na semaforech a snížení počtu jízdních pruhů na dálnici D1 ve směru od Brna. Dva faktory, které v pondělí ráno zásadně ovlivnily dopravu ve Vyškově. Pomalu pohybující se kolony však podle všeho nebudou v následujících týdnech výjimkou.

Silnici u Drnovic vylepší mikrokoberec. Technologii využijí na opravy poprvé

Drnovice – Výmoly, díry a trhliny na silnicích trápí jihomoravské řidiče na stovkách kilometrů cest. Pomoci mají takzvané mikrokoberce. Krajští radní odsouhlasili jedenáct míst na jihu Moravy, kde speciální povrch vyzkouší. „Tuto techniku zatím naše Správa a údržba silnic nevyužila. Jde o kladení asfaltobetonových nebo cementobetonových povrchů v místech, kde se doposud odstraňovaly závady formou odfrézování starého povrchu," prohlásil radní Antonín Tesařík.

Položil balvany, aby mu lidé neparkovali na pozemku. Vymezují třímetrový průjezd

Vyškov – Vadila mu velká projíždějící auta, traktory i fakt, že v době konání fotbalových zápasů mu na pozemku lidé parkovali. Aby tomu zabránil, umístil vyškovský zemědělec Jiří Krutílek na kraj cesty, která se nachází na jeho pozemku v Dědicích, balvany.

Silničáři malují středové čáry. Pro větší bezpečnost a lepší orientaci řidičů

Vyškovsko – Naznačení středové čáry? Někteří řidiči na silnicích třetích tříd nevěřili svým očím. Vyškovská oblast Správy a údržby silnic totiž začala před časem obnovovat a na některých místech nově dělat středovou dělicí čáru.

Opravy dálnice D1 u Vyškova? Obavy mají spíš v Rousínově

Vyškovsko – Za pár dní to znovu začne. Dlouhé minuty popojíždění krokem, přepínání rádia, chvíle úplného stání, sledování hodinek. Stovkám řidičů, kteří budou využívat úsek mezi sjezdy na Vyškov z dálnice D1, cesta za volantem opět pořádně zhořkne.

Letní opravy: řidiče čekají další omezení na D1 a uzavírky na silnicích

Jižní Morava – Pokládání nového asfaltu nebo opravy mostů. Uzavírkám se přes léto nevyhnou ani silnice a dálnice v Jihomoravském kraji. „Uzavírka znamená kolaps dopravy široko daleko," varuje už nyní starosta Kuřimi na Brněnsku Drago Sukalovský, kolem jehož města vede opravovaná silnice I/43.

Sídliště Hraničky: 160 parkovacích míst? Obyvatelům vadí, že na úkor zeleně

Vyškov – Propadlé chodníky, nemoderní vzhled, počmárané lavičky, polorozpadlá pískoviště i problémy s parkováním. Některá vyškovská sídliště stále potřebují miliony korun na zlepšení vzhledu, jiná prošla výraznou obnovou.

Na hrbolech si mohou poškodit auta. Opravu přejezdu odbyli, nadávají Bučované

Bučovice – Čtyři měsíce trvala loňská rekonstrukce trati z Brna do Nesovic. Zprůjezdněná byla v prosinci. A s ní i opravené přejezdy. Některé jsou ale podle řidičů odfláknuté. Například jeden v bučovické místní části Marefy. Před uzavírkou, kterou si práce vyžádaly, byl podle místních v pořádku. Nyní mají strach, že si na něm přinejmenším odřou podvozek auta.

Blokové čištění: ve dvou vyškovských ulicích rozdali pokuty za šedesát tisíc

Vyškov – Maxima Gorkého a Purkyňova. Dvě vyškovské ulice, které s převahou převálcovaly ty ostatní. I když nejde o prvenství, kterým by se zrovna chtěly chlubit. Respektive řidiči, kteří v ulicích parkují. Jedná se totiž o dvě nejhorší vyškovské lokality co do počtu odstavených aut při letošním blokovém čištění ulic po zimě.

V Kobeřicích doplní značení. Kvůli bezpečnosti dětí

Kobeřice u Brna – Ulice U Chaloupek v Kobeřicích u Brna je podle starosty Romana Hanáka odjakživa jednosměrná. Stejně jako malé náměstí v jejím středu, kde ale vznikají komplikace. „Místní vědí, že i v této části jde o jednosměrku. Ale pokud tudy projíždí někdo poprvé, stává se, že se v půlce ulice otáčí, protože zjistí, že vjel do zákazu," přiblížil starosta.

Ať pro dodávku používá průjezd, chtějí lidé. S parkováním jim má pomoci petice

Ivanovice na Hané - Průjezd plný odpadků a dalších věcí, takže nájemníci jednoho z domů včetně majitele, který v něm má obchod, svá auta nechávají jinde. Na parkovišti u radnice, kde je jen sedm míst. A jejich sousedé z okolních domů, kde nejsou vjezdy, musí stát v ulici. Tam ale omezují provoz.

Místa obsadí vojáci. Zoufalí řidiči si proto vytváří parkoviště sami, ze štěrku

Vyškov – Je tělesně postižený, s pohybem má velké problémy. Když pro něj na Sídliště Víta Nejedlého ve vyškovských Dědicích přijede sanitka, musí zůstat stát s rozsvícenými majáky na silnici.

Vyškov trápí kolony: Žižkova ulice je zavřená, řidiči zákazové značky neřeší

Vyškov – Kolona od kruhového objezdu v Kroměřížské po semafor v Nádražní ulici ve Vyškově. Tedy v délce asi jednoho kilometru. Cesta, která autem běžně trvá dvě minuty, v pondělí před osmou ráno zabrala čtvrt hodiny. Podobná situace se opakovala i v odpolední špičce. A ještě několik dní zřejmě bude. Důvodem je oprava povrchu silnice v Žižkově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies