VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Opraví I/50 ve Slavkově. I s poklopy

Slavkov u Brna – Těsně po rekonstrukci silnice I/50 u Slavkova u Brna před necelými deseti lety řidiči upozorňovali na poklopy od kanalizačních šachet, které jsou výš než povrch silnice a při jízdě dělají problémy. Situace se od té doby příliš nezměnila. Nyní je ovšem reálná šance, že tlumiče aut nebudou tolik trpět, když na poklop najedou. Ředitelství silnic a dálnic, které je majitelem silnice, na příští rok plánuje rekonstrukci takzvaného Holubáku, respektive slavkovského obchvatu.

Neděle přinese změny jízdních řádů. Do Křenovic bude jezdit víc Panterů

Vyškovsko - Jsou prostorné, klimatizované, mají pohodlná sedadla, zásuvky pro laptopy a připojení na internet přes wi-fi. Navíc jsou nízkopodlažní a pro vozíčkáře je v nich připravená nástupní plošina. Nevidomí pak mají k dispozici speciál- ní zařízení pro usnadnění orientace při nástupu. To je jen stručný popis vlakové soupravy RegioPanter, která začne v o dost větším měřítku jezdit mezi brněnským hlavním a křenovickým horním nádražím.

Dva roky po volbách: Vyškov už ví, že parkoviště u hygieny nerozšíří

Vyškov – Revitalizace sídliště Palánek, další části Smetanova nábřeží nebo první etapa Dukelské. Ale také odbahnění malého Kačence, revitalizace škol i rekonstrukce Hřbitovní a Cukrovarské ulice. V polovině volebního období si může čtyřkoalice Vyškova řadu bodů z programového prohlášení odškrtnout jako splněné. I tak má ale spoustu investic ještě před sebou. Uplynulé dva roky ale také ukázaly, že některé body ani do roku 2018 do kolonky hotovo nezařadí.

Kantoři a rodiče? Lidé si novou značku u školy vykládají po svém

Vyškov - S tím, že se zpočátku někdo objeví v protisměru, počítali. Ale že si značku budou vykládat po svém, případně ji začnou ignorovat, nejspíš ne. Cedule s nápisem K+R, tedy Kiss and Ride, u Základní školy Nádražní 5 přitom požaduje jediné. Přijet, nechat vystoupit dítě a hned odjet. Přesto na vyhrazených místech i měsíc po zprůjezdnění Hřbitovní ulice ve Vyškově řidiči stále parkují.

Řidiče u Lhoty zpomalí vjezdová brána. Nejspíš už příští rok

Vyškov – Scénář je v podstatě vždy stejný. Řidič vjede vysokou rychlostí do levotočivé zatáčky, tu nezvládne a narazí do rodinného domu. Nepomáhá ani několik let staré opatření, kdy byla před vyškovskou místní částí Lhota snížená maximální povolená rychlost. I proto donutí řidiče jedoucí od Rychtářova sundat nohu z plynu vjezdová brána.

Obcím v okolí Vyškova chybí autobusové spoje, dál ale mají smůlu

Vyškovsko – Autobusem jezdí často. Víkendy využívá k návštěvě přátel ve Vyškově. Když se chce ovšem cestující Martin Klvač z Vážan dostat zase domů, naráží na problém. Spojů je o sobotách a nedělích podle něj zoufale málo. „Je to nepříjemné a nekomfortní. Musím volat známým nebo to řešit jinou cestou. Velmi bych uvítal, kdyby autobusové spoje posílily hlavně ve večerních hodinách," zdůraznil Klvač.

Rašovičtí chtějí odbočovací pruh. Bojují za něj peticí

Rašovice – Dvě zaklíněné ženy, zraněné batole a ještě další dva lidé. Tak to vypadalo minulou sobotu na silnici I/50 u odbočky na Křižanovice, kde se srazila dvě osobní auta. Nešlo zdaleka o jedinou nehodu, která se v místě za několik posledních let stala. Podle vedení Rašovic, které s Křižanovicemi sousedí, jde o místo častých kolizí. I proto tamní obyvatelé před časem sepsali petici za vytvoření odbočovacích pruhů v úseku.

Otřesy ve Slovanské s opravou zmizí, tvrdí vedení Slavkova

Slavkov u Brna – Denně po ní jezdí těžké náklaďáky z průmyslové zóny. Podle toho také silnice ve Slovanské ulici ve Slavkově u Brna vypadá. Na mnoha místech je zalátaná, někde i děravá. Rekonstrukci město slibovalo na letošní rok. „Na stroje a dělníky čekáme od léta, zatím se neobjevili," sdělila Slavkovanka Taťána Uhlířová.

Nový slavkovský radar bude rychlost na I/50 měřit od ledna

Slavkov u Brna – Původní plán byl v prosinci. Rychlost projíždějících aut v ulici Československého červeného kříže ve Slavkově u Brna budou nicméně nové radary střežit o něco později.

Na autobusovém nádraží budou lidé dál zmrzat. Kvůli vandalismu

Vyškov – Choulit se pod nepříliš velkým přístřeškem na vyškovském autobusovém nádraží, třebaže se teplota venku dostala pod nulu. To už roky večer co večer zažívají autobusoví cestující ve Vyškově, kde se nádražní budova zavírá úderem desáté hodiny. Jako třeba Kateřina Horáková, která má ve městě rodinu. „Samozřejmě je mi zima a vlastně ani nevím, proč halu na noc zamykají. Když mrholí, kolikrát promoknu a poté v mokrém oblečení jedu celou cestu domů," posteskla si s tím, že oceňuje alespoň přístřešek. Zároveň doufá, že po plánované rekonstrukci majitel změní názor na zamykání čekárny.

Úsek v Dukelské byl podle silničářů havarijní. Radnice čekala práce i jinde

Vyškov – Už jen vodorovné značení a hotovo. Vyškované si v uplynulých dnech užili desítky minut popojíždění kvůli pracím na průtahu městem. Pět let po zásadních opravách za desítky milionů korun se na úsek od odbočky k aquaparku až ke křižovatce s Havlíčkovou ulicí vrhla těžká technika. Znovu se ukázalo, že ohleduplnost a trpělivost nepatří mezi ctnosti mnoha řidičů. „Jenže je těžké zůstat v klidu, když je zároveň neprůjezdná Dvořákova ulice a práce pokračují také v okolí Základní školy Nádražní 5. Prostě se zase sešlo několik úseků, kde se tvořily dlouhé fronty," zdůraznil například řidič Vojtěch Cupák.

Obrat vyškovské radnice. Nebezpečný přechod na Nouzce dostane semafory i radar

Vyškov – Je sice blízko autobusové zastávky, ale také nedaleko výjezdu od společnosti Trasko, z níž často míří nákladní auta. A co se týká padesátikilometrové rychlosti, tu mnozí řidiči nedodržují ani náhodou. Sedmdesátka, někdy i devadesátka pro ně nebývají problém. I takové byly reakce čtenářů Vyškovského deníku Rovnost na jeho facebookovém profilu poté, co zveřejnil článek o stížnostech obyvatel vyškovské Nouzky kvůli přechodu.

OBRAZEM: Policie si pořídila mercedes. Pro kontrolu váhy nákladních aut

Jižní Morava - Policisté Jihomoravského kraje ve čtvrtek převzali nové speciální auto pro kontrolu váhy nákladních aut. Stálo pět milionů korun a zaplatil ho Jihomoravský kraj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení