VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Vlaky z Brna do Veselí nad Moravou pojedou rychleji

Jižní Morava – Rychlejší a pohodlnější dopravu mezi Brnem a Veselím nad Moravou má zajistit modernizace takzvané Vlárské dráhy. Vlaky tak nově pojedou po kompletně elektrizované trati. „Cílem je dopravu zrychlit, v důležitých uzlech by na sebe měly také komfortně navazovat vlaky a autobusy," uvedl Radek Čech ze Správy železniční dopravní cesty. V některých rovných úsecích vlaky pojedou rychlostí 140 kilometrů za hodinu.

K domům se Pustiměřští dostanou také díky dotaci. Cesta vznikne do dubna

Pustiměř – Už začali. I díky krajské pokladně letos v Pustiměři dokončí komunikaci v lokalitě zvané Pod Vodojemem, kde vznikla nová zástavba domů. „V jedné části dosud chybí. Z vlastních peněz by to bylo obtížné zaplatit, tři miliony korun půjdou z krajské dotace. Zbývajících asi šest milionů zaplatí obec," nastínil starosta Miloš Nevřala.

Beze změny. Chodci musí autům v ulici Jana Šoupala stále uskakovat

Vyškov – Od začátku roku museli řešit devatenáct přestupků. Ulice Jana Šoupala ve Vyškově, která propojuje prostor mezi kostelem a Masarykovým náměstím, je stále lákadlem pro řidiče, kteří si chtějí zkrátit cestu. K vjezdu do pěší zóny je navíc často nabádá i navigace. A přestože už loni Vyškovský deník Rovnost na problematiku upozorňoval, chodci musí autům stále uskakovat.

Bezpečí i rozvoj. Vyškovu pomůže nový generel dopravy

Vyškov – Stávající je starý třináct let a je tak poplatný době svého vzniku. Neodráží každoroční nárůst dopravy, rozvoj města ani řešení požadavků a potřeb obyvatel Vyškova. Právě tyto argumenty stály za rozhodnutím vyškovské radnice vytvořit nový generel dopravy. Ten má určit zejména hlavní problémy v dopravě ve Vyškově a navrhnout jejich řešení.

Konec pokut. Chodci už zrekonstruovanou Hřbitovní ulicí bez problémů projdou

Vyškov – Na jedné straně dva měsíce plné porušování předpisů, na straně druhé období, za které musela firma pracující na rekonstrukci Hřbitovní a Cukrovarské ulice ve Vyškově stihnout první etapu prací. Ta nyní skutečně končí. A lidé tak už nemusí obcházet uzavírku na hlavní spojnici mezi Základní školou Nádražní 5 a autobusovým nádražím přes křižovatku.

Platit parkovné textovou zprávou? Zájem u řidičů je téměř nulový

Bučovice – Od zavedení další možnosti, jak zaplatit v Bučovicích parkovné, uplynuly čtyři týdny. Novinka plateb pomocí krátkých textových zpráv ovšem zatím moc velký zájem mezi řidiči nevzbudila. Za první měsíc provozu ji využili pouze čtyři řidiči. „Aktuálně evidujeme výdělek šedesát korun, což se rovná čtyřem platbám. Za neúspěch to nepovažuji, protože tyto způsoby placení zatím považujeme za doplňkové," okomentovala vedoucí bučovického oddělení správy majetku Dagmar Janíčková.

Hrboly ve Vyškově po opravě D1 vyhladí. Skoro za tři miliony

Vyškov – Vyjeté koleje, vytlačené vlny asfaltu. Tak vypadá několik měsíců po ukončení činnosti betonárky v Opatovicích silnice na celé trase mezi vyškovskou místní částí a dálnicí D1. Právě z Opatovic stovky těžkých aut denně vozily beton na opravu dálnice.

Konec omezení. Dálnice D1 u Vyškova bude od pondělí bez dělníků

Vyškovsko – Je prakticky jedno, zda jede z Brna směrem na Vyškov nebo naopak na Vysočinu. Dálnice D1 je v obou směrech plná dělníků, těžké techniky a řady omezení. Řidič David Král, který cestuje po celé republice, si na neustálé uzavírky už tak nějak zvykl. „Je to ale velmi nepříjemné. Musím vždy počítat s výraznou časovou rezervou, na tuzemské dálnice se nedá spolehnout," upozornil řidič.

AKTUALIZOVÁNO

Mikrokoberec budí rozpaky. Podle řidičů je příliš hlučný

Vyškovsko /FOTO/ – Když jede řidič Tomáš Rožek z Vyškova směrem na Drnovice, tvrdí, že se stále nepřestává divit. Rozporuplné pocity v něm několik týdnů vyvolává nový povrch silnice, takzvaný mikrokoberec. „Z počátku jsem si myslel, že určitě nepůjde o finální verzi. Jakmile však na silnici přibyly pruhy, pochopil jsem, že ano. Netuším, v čem jsou pozitiva, zato vím, že když po silnici projíždím, cítím se jak pilot vrtulníku," popsal úsek řidič Rožek.

Místo hřiště parkoviště. Na palánku přibudou desítky nových míst

Vyškov – Šestatřicet parkovacích míst začalo v uplynulých dnech vznikat v zadní části hřiště mezi Rostěnickým potokem a bytovými domy s čísly popisnými 189 až 191 na vyškovském sídlišti Palánek. Dvě z nich budou vyhrazená pro tělesně postižené.

Obchvat Bučovic v zásadách chybí. Nejdřív je potřeba schválit územní plán

Bučovice – Řešit silnici I/50 v Bučovicích, a to přeložkou. Taková informace vyplývá z nových zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, které jeho zastupitelé schválili minulý týden. Tedy těsně před krajskými volbami. Podle některých byly odsouhlasené narychlo, a jejich znění kritizovali.

U městského úřadu zaparkuje o devět aut víc. Půlhodina zdarma platí

Rousínov - Víc parkovacích míst v centrální části města. To požadovali obyvatelé Rousínova po vedení radnice. Jejich přání vyslyšelo. Momentálně je tak v plném proudu výstavba dalších devíti stání v prostoru před městským úřadem. Hotovo má být nejpozději v polovině října.

Výmoly ze dvou průtahů zmizí. Po několika letech čekání

Holubice, Podomí – Od cedule po ceduli. Silnice druhé třídy směrem od Vyškova na Senetářov se v Podomí dočká opravy. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje dostane ještě letos injekci ve výši pětatřiceti milionů korun na opravy silnic nižších tříd. Sumu už posvětili krajští zastupitelé. Na Vyškovsku zmizí výmoly v Holubicích, dočkají se také v Podomí. „Průtah se měl opravovat už před pár lety. Když se rekonstruovala silnice Podomí–Drnovice, práce skončily u naší cedule, protože se vědělo, že chystáme stavbu kanalizace. Takže jsme byli ze záměru vyjmutí. Se silničáři jsem ji řešila už dlouho, je to hlavní tah. Silnice je ve velmi špatném stavu," potvrdila starostka Podomí Kateřina Ševčíková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení