VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Pokuty nepomohly. Na Hřbitovní dohlédne i policie

Vyškov – Nenechali volný průchod, ať se tedy nediví, že místo obcházíme po silnici. Když člověk spěchá na autobus, nemá čas jít podchodem. I takové názory zaznívají od lidí, kteří se ani po téměř třech týdnech nesmířili s uzavírkou Hřbitovní ulice. Respektive přechodu, po kterém byli zvyklí přecházet od Základní školy Nádražní 5 směrem k autobusovému nádraží ve Vyškově. Brání jim v tom plot. Důvodem je rekonstrukce lokality. Řada chodců tak místo obchází frekventovanou křižovatkou. A nepomáhají ani pokuty.

Řidiči už nebudou potřebovat mince. Za parkování nyní zaplatí i mobilem

Bučovice – Už nějakou dobu zastupitelé Bučovic hlasují prostřednictvím tabletů. A i když to občas dělá problémy, jsou jediným městem na Vyškovsku, které tento systém má. Nyní zavádějí další moderní novinku. Ta už se dotkne i obyvatel, respektive řidičů. Sice v tomto případě Bučovice nebudou v regionu průkopníkem, už brzy ale budou mít šoféři možnost platit parkovné pomocí textových zpráv.

Nový ekologičtější benzín podle mechaniků zničí stará auta

Vyškov – Automechanik Alexander Buno z Pustiměře je majitelem BMW M3 z roku 1998. Auto se snaží udržovat v co nejlepším stavu. Zvyklý je tankovat Natural 95. Ten má ale z Česka během tří let zmizet. Nahradí ho nový benzín s názvem E10 s deseti procenty lihu. Ten však, jak Buno tvrdí, může jeho auto poškodit. „Podle mě je nesmysl ho zavádět. Rozhodnout o tom mohli snad jen lidé, kteří autům vůbec nerozumí. Testy, které dělali v Německu, prokázaly, že E10 dokáže zničit i auto z roku 2003," rozhořčil se Buno.

Cesta je po výstavbě v havarijním stavu. Při opravě u ní postaví i nový chodník

Heršpice – Shodnou se na tom všichni. Vedení obce i lidé. Přibližně třistametrový úsek cesty od školy k hřišti opravu nutně potřebuje. Na největší letošní investici se v Heršpicích vrhnou ještě tento měsíc. Přibyde k ní i nový chodník.

Auto mi na přechodu málem přejelo prsty, tvrdí muž. Spolek chce v místě semafory

Vyškov – Když musí Josef Šanda z vyškovské Nouzky přejít přes jediný přechod, který v celé v lokalitě mají, pokaždé doufá, že se to obejde bez úhony. Jak upozorňuje, nejenže přechod přes průtah městem v Brněnské ulici, která Nouzku protíná, není vidět, ale řidiči ho navíc téměř vůbec nerespektují. Často se tak stává, že zatímco ho v jednom směru auto pustí, to v druhém bez problémů projede a mine ho jen pár centimetry.

Děti přecházející v Bučovicích přes rušnou silnici od Slavkova střeží nový radar

Bučovice - Řidičům se nedodržování rychlosti na silnici I/50 při vjezdu do Bučovic směrem ze Slavkova u Brna nově prodraží. Město se totiž rozhodlo kvůli neohleduplnému chování šoférů vůči chodcům pořídit silniční radarový rychloměr.

Chodník jako ze zlata. Obyvatelé Lhoty se k zastávce dostanou bezpečněji

Vyškov – Před lety požadovali umístění autobusové zastávky u vodárny. To však z technických ani dopravních důvodů nešlo. Obyvatelé spodní části vyškovské místní části Lhota proto přišli s požadavkem na chodník, díky kterému by se bezpečně dostali na stávající zastávku u bývalé školy. Právě chodník totiž v nebezpečném úseku plném rychle projíždějících aut chybí. Lhotečtí na něj čekali zhruba patnáct let. Tento týden se však poprvé kopne do země. A bude to zatraceně drahé kopnutí.

Alkohol za řídítky? Cyklisté pili vždycky, říkají vinaři

Jižní Morava – Má stálé zákazníky, kteří k němu do vinařství pravidelně jezdí po cyklostezce z Brna. „Dobře si pamatuji například na jednoho asi devadesátiletého Brňana. Už několik let k nám jezdí jen na kole. Zastaví se tu, dá si vždy jednu skleničku vína, dalších pět litrů si nakoupí s sebou, spokojeně odjede a vrátí se zase za týden pro další zásoby," vypráví o pravidelném poutníkovi za vínem Jiří Ruibar, jednatel vinařství Rajhradské klášterní z Rajhradu, který leží asi třináct kilometrů jižně od Brna.

Auta u slavkovských škol ohrožují děti. Křižovatku možná pohlídá kamera

Slavkov u Brna – Mezi chodcem a autem občas zůstává prostor tak úzký, že jím není možné prostrčit ani ruku. Tak komentuje situaci vznikající na přechodu pro chodce u křižovatky Tyršovy a Malinovského ulice ve Slavkově u Brna šéf strážníků Petr Smejsík. Řidiči v místě málokdy dávají přednost. „Často se odtamtud ozývá skřípění kol, jak motoristé usilovně brzdí, aby chodce nesrazili," poukázal.

Nové cyklostezky: spojení Vyškova s Pustiměří je u ledu, peníze půjdou do školky

Vyškovsko – Propojení Vyškova s Pustiměří cyklostezkou je v plánu už dlouhou dobu. Už jen kvůli lidem, kteří jezdí za prací do vyškovské průmyslové zóny. Starosta Pustiměře Miloš Nevřala však uvedl, že stavba stezky zatím není na pořadu dne. „Nyní se musíme zaměřit na jiné investiční akce. Například na rozšíření kapacity mateřské školy," vysvětlil Nevřala.

Práce na dálnici u Vyškova skončí o týden dřív. Dělníci stihli i uhasit požár

Vyškovsko – Když před několika týdny startovala rekonstrukce silnice I/54 mezi Slavkovem u Brna a Nížkovicemi, město tvrdilo, že práce, které omezí provoz právě u Slavkova, skončí nejpozději poslední prázdninový den. Termín dodavatel nejen dodržel, ale o několik dní uspíšil. Dřív nejspíš skončí i rekonstrukce dálnice D1 u Vyškova.

Vodaři zapomněli v ulici zábranu. Několik týdnů ztěžovala provoz

Vyškov – Červenobílá zábrana omezující provoz trápila několik týdnů obyvatele Moravské ulice ve Vyškově. Na silnici ji podle zjištění Vyškovského deníku Rovnost zapomněli vodaři, kteří tam opravovali kanalizaci. Na problém upozornil obyvatel ulice Ludvík Petrilák. „Zábrana je tady přes dva měsíce, přitom oprava skončila před šesti týdny. Zbytečně tady omezuje a ohrožuje provoz," napsal muž.

Snáze se dostanou k poliklinice nebo na Černovické terasy. Přibudou nové spoje

Vyškovsko – Dostat se snadněji k poliklinice. Přesně to mají ve Slavkově u Brna zajistit nové autobusové spoje, které na trase začnou jezdit. A nejde o jedinou novinku, na kterou se můžou těšit autobusoví cestující z Vyškovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení