VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Klidná cesta pro matky s dětmi a cyklisty? Zkratce pro auta mají zabránit značky

Ivanovice na Hané – Namísto odpočinkové zóny zkratka pro řidiče. Tak se dá podle lidí zhodnotit situace na obslužné cestě, která vede od ivanovického hřiště Rozvíz do Hoštic-Heroltic.

Prázdniny znepříjemní řidičům uzavírky. Čekají na ně na dálnicích i silnicích

Jižní Morava – Už za pár dní vypukne společně s prázdninami hlavní sezóna dovolených. Tisíce řidičů z Jihomoravského kraje se vydají s rodinami na cestu za odpočinkem. Na silnicích a dálnicích v Jihomoravském kraji je ale mohou nepříjemně zaskočit opravy.

Zmatky kolem technické kontroly. Emise na Vyškovsku změří jen dvě stanice

Vyškovsko – Dělat fotodokumentace prohlídek aut musí stanice technické kontroly od začátku letošního roku. Řada z nich tak musela pořídit vybavení za tisíce korun. Po této povinnosti přichází další. Diagnostika řídicí jednotky se má od pátku povinně stát součástí emisního protokolu pořizovaného online z auta během zkoušky.

AKTUALIZOVÁNO

Betonárna v Opatovicích jede. A dál budí u Vyškovanů emoce

Vyškov /FOTO/ – Opatovice, Dědická, 9. května, Havlíčkova, Dukelská, Nádražní, náměstí Čsl. armády, Křečkovská. To je oficiální trasa, kterou za den projedou přes Vyškov kvůli betonování při opravě dálnice D1 stovky těžkých nákladních aut společnosti Metrostav. Akce, o níž jako první informoval minulý týden Vyškovský deník Rovnost, vzbudila obavy nejen u vedení Vyškova, ale doslova i paniku mezi obyvateli města.

Policisté soutěžili v řízení křižovatek. Otestovali je i zmatkující řidiči

Brno /REPORTÁŽ/ – Ostrý hvizd píšťalky se ozývá na křižovatce Merhautovy a Provazníkovy ulice v Brně. Uprostřed stojí policista, který se snaží dopravu řídit. A není jediný. Koná se tu totiž krajské kolo soutěže v řízení dopravy policistou.

Cesta na zahraniční dovolenou? Pozor na falešné asistenční služby

Brno – Období letních prázdnin se blíží a s nimi stovky tisíc Čechů vyrazí na dovolenou do oblíbených destinací v Chorvatsku a Itálii.

Opravy dálnice: stovky těžkých aut s betonem projedou téměř denně Vyškovem

Vyškov – Se stáním v kolonách kvůli opravě dálnice D1 u Vyškova většina řidičů počítala. Jakou dopravní zátěž ale přinese její další etapa, to jen tak někdo nečekal. Vyškovští cestáři v těchto dnech přišli se zjištěním, že kvůli betonování rekonstruovaného úseku budou auta převážet materiál přes celý Vyškov včetně některých jeho místních částí.

Na přeznačené cyklostezce zavedou smíšený provoz. Sníží i počet cedulí

Vyškov – Nejdřív problematické majetkoprávní vztahy k pozemkům, poté nešťastně řešené dopravní značení. Loni otevřená cyklostezka propojující vyškovské Smetanovy sady a místní část Dědice už radnici způsobila několik vrásek na čele.

Nové parkoviště a silnice zaberou zahrádky i chodník. Obyvatelé sepisují petici

Vyškov – Návrh jde úplně proti zásadám zdravého bydlení. To hlásají nespokojení obyvatelé vyškovských ulic Na Hraničkách a Puškinova. Radnice chce totiž v lokalitě postavit zhruba sto šedesát nových parkovacích stání a namísto chodníku obousměrnou komunikaci.

Kraj dá 12 milionů na opravu silnice v Medlovicích. Práce začnou v srpnu

Medlovice – Výmoly, ve kterých se po dešti drží voda. Hrboly v zatáčce uprostřed vesnice, které vznikly pravděpodobně v době, když přes obec jezdily plné kamiony z nedaleké pískovny. Silnice třetí třídy procházející Medlovicemi na Vyškovsku připomíná spíš tankodrom. To se má už o letních prázdninách změnit.

Jihomoravské firmy bojují o řidiče. Shání jich stovky

Brno, jižní Morava – Hledá se řidič. Přijmeme do pracovního poměru řidiče kamionu. Hledáte práci? My hledáme řidiče! Takové inzeráty jsou stálice mezi nabídkami zaměstnání i na jižní Moravě.

Premiér Sobotka: Obchvat Bučovic by měl být v kraji prioritou silničářů

Vyškovsko /ROZHOVOR/ – Velkým plus Vyškovska je podle něj nízká míra nezaměstnanosti. Jako problém regionu naopak premiér Bohuslav Sobotka vidí nedostatečnou dopravní infrastrukturu, zejména ve Slavkově u Brna a Bučovicích. Nejen na otázky týkající se těchto oblastí odpovídal Vyškovskému deníku Rovnost v sobotu ve Slavkově u Brna, kam zamířil na oslavy spojené se šestistým výročím udělení městského privilegia.

Řidiči dlouhodobě překračují rychlost. V Bučovicích proto nasadí záznamový radar

Bučovice – Před časem nechali ve městě nainstalovat orientační radary. Ty však nestačily. Řidiči povolenou rychlost překračují dál. A tak Bučovice ve spolupráci s policií vytipovaly dvě místa, kam umístí přístroj, který umí pořídit i záznam.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies