VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Osadní výbory chválí: komunikace s městem se zlepšila

Vyškov – Zapomínají na nás. Slíbili návštěvu, ale nepřijeli. Jednají o nás bez nás. I takové výtky padaly zhruba před rokem a půl směrem k vyškovské radnici od osadních výborů místních částí města.

Topolanští se dohodli. Starosta po klidném zasedání zůstává

Topolany – Situace z loňského podzimu se neopakovala. Ustavující zasedání zastupitelstva, které se konalo v Topolanech v pondělí po opakovaných červnových volbách, prý bylo prosté bouřlivých emocí. Po tři čtvrtě roce tak má obec zase své zástupce.

Krajské volby 2016: o křeslo hejtmana může usilovat i brněnský primátor Vokřál

Jižní Morava – Vokřál, Hašek a Juránek. Mezi těmito jmény se mohou už za zhruba patnáct měsíců rozhodovat jihomoravští voliči. Ačkoli strany ještě lídry kandidátek do krajských voleb v příštím roce zveřejnit nechtějí, podle zjištění Brněnského deníku Rovnost je možné, že souboj o hejtmanské křeslo mezi sebou svedou právě tito tři muži.

Rousínovská radnice chce počkat na loterijní zákon. Návrh vyhlášky opět neprošel

Rousínov – Za svým slovem si stojí. Už zhruba před rokem rousínovský zastupitel Pavel Švejnoha prohlásil, že návrh na obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje provozování loterií a jiných podobných her na celém území města, bude podávat opakovaně. A činí tak dál: návrh projednávali zastupitelé i na svém posledním zasedání. Třebaže neprošel, diskuze na téma je stále živá.

Sdružení se nakonec stáhlo, Dědice zůstávají místní částí Vyškova

Vyškov – Nejdřív emotivní diskuse, odvážné vize, po půl roce však už jen ticho po pěšině. Vidina vlastní samosprávy, peněz i územního plánu se rozplynula. Aktivity sdružení Naše Dědice za odtržení vyškovské místní části od okresního města utichly. Důvodem je podle iniciátorů akce hlavně nulový zájem lidí.

Je to škoda, lidé byli na podzim zklamaní, znělo z topolanské volební komise

Topolany /REPORTÁŽ/ – Úprava zahrady u obecního úřadu, z které má vzniknout multifunkční hřiště, prodej stavebních parcel, pozvednutí kulturního vyžití v obci, budoucnost obchodu, ale i třeba nákup nových titulů do obecní knihovny. Bez souhlasu zastupitelstva nejde téměř nic. Jenže zvolení kandidáti nenašli loni na podzim společnou řeč, trojice zástupců Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj Topolan, která se v říjnových komunálních volbách dostala do sedmičlenného zastupitelstva, složila mandát a lidé tak musejí k urnám znovu.

Topolanští vyrazí volit své zastupitele. Podruhé

Topolany – Bez řádně zvoleného vedení, bez peněz a investičních akcí. To je už víc než půl roku osud Topolan. Místo toho, aby zastupitelé plánovali opravy a další akce, se nyní připravují na nové volby. Ty se uskuteční v sobotu a snad po měsících nejistoty přinesou odpověď na otázku, kdo se postaví do čela vesnice.

Vyškovská koalice po půl roce zveřejnila cíle. Chce třeba opravit Nádražní ulici

Vyškov – Budeme důrazně požadovat po správci vodních toků jejich údržbu a čistotu. Osvětlíme a bezbariérově upravíme další přechody. Budeme dál podporovat asistenty pro volný čas a mimoškolních aktivit v jednotlivých školách. To je jen zlomek priorit, které si vytyčili představitelé Vyškova pro aktuální volební období.

Jihomoravští Starostové a nezávislí možná půjdou do krajských voleb bez TOP 09

Jižní Morava – Hnutí Starostové a nezávislí v Jihomoravském kraji možná pro krajské volby v příštím roce sestaví samostatnou kandidátku. V posledních volbách starostové kandidovali spolu s TOP 09, se kterou získali pět mandátů mezi pětašedesáti zastupiteli.

Vedení slavkovských technických služeb převezme Petr Zvonek

Slavkov u Brna – Nemá před sebou jednoduchý úkol, jeho předchůdce podle mnohých i jeho samého nastavil laťku vysoko. Řeč je o Petru Zvonkovi, který vystřídá v čele Technických služeb Slavkova u Brna Radoslava Lánského. Ten organizaci vedl celých pětadvacet let a nyní odchází do penze. O jmenování Zvonka do funkce rozhodla v pondělí rada města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies