VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Nové obvody určí, do které školky dítě patří. I tak budou mít rodiče na výběr

Vyškov – Nemáme místo. I takové odmítnutí slýchávaly matky nejen ve vyškovských mateřských školách. Změnit to má novela školského zákona, respektive jí stanovené povinné vytvoření školských obvodů.

OBRAZEM: Andělé pomáhali. Vyškovská škola Morávkova přispěje nemocným dětem

Vyškov – K mání byly sošky ze skla, z peříček i perníku. Žáci je vyrobili hlavně proto, aby pomáhaly. Základní škola Morávkova ve Vyškově se rozhodla pomoci Nadačnímu fondu Krtek, který funguje při klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Uspořádala proto akci Škola plná andělů.

Vojenské lesy studentům přispějí na studium. Absolventům pak garantují práci

Vyškovsko – Má podpořit mladé ve studiu lesnických profesí. V uplynulých dnech státní podnik Vojenské lesy a statky spustil stipendijní program, který má studentům pomoci pokrýt náklady na střední školu. Určený je pro mladé lidi z Vyškovska se zájmem o práci v lokalitách, kde podnik hospodaří.

OBRAZEM: Školu ovládla vánoční atmosféra. Žáci si užívali jarmark

Vyškov – Něco vyrobili v hodinách výtvarné výchovy, něco v družině a část také doma s rodiči nebo prarodiči. Všechny vánoční ozdoby, adventní věnce, cukroví a spoustu dalších drobných dárků pak v úterý odpoledne žáci Základní školy Nádražní 5 ve Vyškově nabízeli na Vánočním jarmarku.

Chybí učitelé prvního stupně. I kvůli nízkým platům

Vyškovsko – Do výběrového řízení se přihlásili tři uchazeči. Učitelka, kterou vybral, ovšem nekomunikovala, nezvedala mu telefon. Nakonec musel ředitel vyškovské Základní školy Na Vyhlídce Miloslav Brtníček učit měsíc sám. Redakcí Vyškovského deníku Rovnost oslovení ředitelé se shodují, že stále víc škol se potýká s nedostatkem kvalifikovaných odborníků.

O prospěchu, chování i absenci žáka se rodiče dovědí i z webu

Vyškovsko – Mají interaktivní tabule, tablety v hodinách už také používají běžně. A od začátku školního roku některé školy z Vyškovska zavedly i elektronické třídní knihy nebo žákovské knížky. „Jde o nový trend, ke kterému postupně určitě přejdou všechny školy. My jsme v září začali s třídními knihami, a to jak na prvním, tak i na druhém stupni," sdělil ředitel Základní školy 711 v Bučovicích Přemysl Kašpar.

Školní jídelnu v Ivanovicích na Hané zvládli obnovit za pět dní

Ivanovice na Hané – Staré jídelní stoly, těžké a hlučné židle, oprýskané zdi. Tak vypadala ještě nedávno téměř třicet let stará jídelna Základní školy v Ivanovicích na Hané umístěná v její přístavbě. Tento týden ji vedení školy zpřístupnilo po modernizaci.

Děti ze školky vyráběly ozdoby na dědický vánoční strom. Poprvé bude jehličnan

Vyškov – Vyškovská místní část Dědice bude mít letos poprvé jehličnatý vánoční strom. Smrk, který pochází z lesa z podivického katastru a daroval ho myslejovický hajný Josef Výmola, už se tyčí uprostřed tamního náměstí Svobody. V sobotu ho Dědičtí společně rozsvítí. Ještě předtím na něm ale přibudou ozdoby, které v uplynulých dnech vyrobily děti z Mateřské školy Dědická.

Mobily ve školách vadí: zatím zakazují nahrávání. Řeší i kyberšikanu

Vyškovsko – V hodinách mobil vypnutý, o přestávkách žádné nahrávání nebo fotografování. Telefon ale používat můžou. Zatím. Zlatou střední cestu volí na Základní škole Letní pole ve Vyškově v otázce užívání mobilních telefonů.

Základní uměleckou školu chce Slavkov v Bonapartu. Kvůli stísněným prostorům

Slavkov u Brna – Městská knihovna funguje na slavkovském zámku od nepaměti. V horizontu několika let se to ale může změnit. Slavkov u Brna si v současné době nechává zpracovávat studii proveditelnosti týkající se změn ve Společenském centru Bonaparte. Zahrnovat má kromě jiného i možnost přemístění knihovny do jeho prostor.

OBRAZEM: Křížky a kolečka. Žáci se utkali v turnaji v piškvorkách

Vyškov – Zúčastnit se může každý středoškolák a žák osmé a deváté třídy. Je třeba jen sestavit pětičlenný tým a pořádně trénovat. Nic náročného, stačí čtverečkovaný papír a tužka.

O hodinu více pohybu má zabránit obezitě. I ve Veselí

Veselí nad Moravou – Základní škola Hutník ve Veselí nad Moravou se nedávno zapojila do pokusného ověřování programu Hodina pohybu navíc. „Vedení školu přihlásilo, protože zastává názor, že každá hodina pohybu navíc prospívá dětem všeho věku," prohlásila zástupkyně ředitele Šárka Vávrová.

Základní škola Tyršova ve Slavkově bude bez bariér. Díky přístavbě

Slavkov u Brna – Téměř polovinu dětí, které se k nim letos hlásily do první třídy, museli v Základní škole Tyršova ve Slavkově u Brna odmítnout. Důvod: nedostatečná kapacita. Tu mají stanovenou na tři sta čtyřicet dětí. Na začátku školního roku praskala škola doslova ve švech. „Dvě děti se odstěhovaly, takže jich k nám teď chodí 338. Z těch, co k nám přišly na zápis do první třídy, jsme museli odmítnout sedmnáct. Šlo o děti z jiných spádových oblastí. Ty ze Slavkova, které k nám spádově patří, jsme samozřejmě přijali," sdělil ředitel školy Jiří Půček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení