VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Do jídelny musí dál chodit jinam. Co bude s budovou na náměstí, Bučovičtí neví

Bučovice – Nahoře byty, dole obchody. To, že by ovšem školu na Komenského náměstí koupili, si nedokáží představit. Několikaleté úsilí o úplné opuštění budovy vstupuje do své poslední etapy. Zahájení letošního školního roku tak bylo na Gymnáziu a Obchodní akademii Bučovice spojeno s přesunem žáků akademie do areálu v Součkově ulici, do kterého chodí gymnazisté.

Zvedni se od počítače. O lese se děti poučí přímo mezi stromy

Vyškovsko – Hry, kvízy, soutěže o ceny pro děti. Inspirace na výlety i nápady na hry mezi stromy pro rodiče. A také výukové materiály a nabídka akcí pro učitele. To je nový web společnosti Vojenské lesy a statky, který spustily se začátkem školního roku. Má nalákat děti do přírody a odkázat na lesní pedagogiku, kterou společnost provozuje.

OBRAZEM: Žáci mají nové třídy. V areálu bývalého nábytkářského učiliště

Rousínov – Areál nábytkářského učiliště v Tyršově ulici získal Rousínov zhruba před pěti lety od Jihomoravského kraje. Částečně převodem a zbylou část koupil. Asi za dvanáct milionů. Následně vedení města přemýšlelo, jak areál využít.

Tyršova po třiceti letech: s moderními učebnami i učiteli

Vyškov – Pamatuje její úplné začátky. Tehdy stál mladý učitel Zdeněk Pitela za katedrou třetím rokem. A přestože je tomu už třicet let, dodnes si vybavuje, jak v roce 1986 pomáhal do Základní školy Tyršova ve Vyškově stěhovat nábytek. Nyní je jejím ředitelem a pod jeho taktovkou se chystají oslavy jubilea.

Oprava školy za dvacet milionů. Speciální učebnu plánují dokončit do zimy

Kobeřice u Brna – Obří investici v hodnotě přes dvacet milionů korun právě dokončují v Kobeřicích u Brna. Mateřská a základní škola prochází velkou rekonstrukcí. Důvod je stejný jako v jiných obcích Vyškovska: buď zvyšující se počet žáků, nebo prostory nevyhovující normám. U zastaralé kobeřické budovy platí nakonec obě varianty. „Podařilo se nám získat dotaci od ministerstva školství v hodnotě asi osmnácti milionů korun. Zbytek zaplatí obec. Jedná se o nadčasové řešení," sdělil starosta Kobeřic Roman Hanák.

Dostupné drogy: testovat na ně chtějí žáky od 2. stupně

Vyškov – V naší škole jsme problémy se studenty, kteří by přišli do vyučování pod vlivem drog, nikdy neřešili. Nicméně v dnešní době si mladí tyto látky dokáží poměrně snadno obstarat. Taková reakce zazněla z úst ředitele Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické ve Vyškově Václava Klementa na dotaz, zda by nechal studenty ve škole testovat na přítomnost drog.

Konec výuky v Dědicích: studenti se přesunuli do budovy v Komenského ulici

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Tři velké, tři malé a tři odborné učebny, kabinety, šatny, toalety, únikové schodiště. Práce na výstavbě zázemí pro studenty vyškovského zdravotnického lycea a oboru zdravotnický asistent jsou u konce. Z vyškovských Dědic se tak přesunuli do sloučených škol.

Sladkosti ve školách děti stále ještě dostanou. Například v bufetu

Vyškov – Zákon už sice platí, co je ale nezdravou potravinou, nestanovuje. A tak se i děti z Vyškovska, ačkoliv už ve školách nemají přístup k automatům se sladkostmi, stále k těmto pochoutkám můžou dostat. Ve školních bufetech.

Maturity si v kraji zopakuje méně studentů. I díky doučování

Jižní Morava – Někdo září, někdo v září. Známé úsloví se nyní nejspíš vybaví studentům, kteří opakují maturitu. Opravné termíny se rychle blíží, druhý pokus mají už tento měsíc. Podle nově zveřejněných výsledků pořádající organizace maturit Cermat, které má Deník Rovnost k dispozici, si zkoušku z dospělosti letos zopakuje méně studentů v kraji než loni.

Studentům práce přes rok moc nevoní. Neslyší ani na peníze navíc

Vyškovsko – Školní rok startuje, brigády končí. S návratem do školních lavic o ty celoroční podle redakcí Vyškovského deníku Rovnost oslovených firem chybí zájem. Například ve vyškovském Hestegu sháněli podle personální ředitelky Evy Vavrouchové zhruba pět studentů. Marně. „Nenašli jsme žádného. Dnešním mladistvým se zkrátka asi rukama pracovat nechce," vyjádřila se Vavrouchová.

Ministryně Valachová: Inkluze ukázala, že vzdělávání běží naprosto přirozeně

Brno – Navýšení platů učitelů, zákaz prodeje nezdravých potravin ve školách či přestupy handicapovaných dětí v souvislosti s novelou o inkluzivním vzdělávání. To vše od letošního září zavádí ministerstvo školství.

Kroužky: Rousínov jich chystá dvakrát víc, v Bučovicích si budou hrát na kutily

Vyškovsko - Drátování a korálkování, klavír nebo výtvarné činnosti. I to jsou novinky, na které se už nyní můžou těšit děti z Rousínova. Zatímco loni nově otevřené odloučené pracoviště vyškovského Majáku nabízelo zhruba pět kroužků, letos jich bude dvojnásobek.

OBRAZEM: Jak to vypadá v lidské hlavě? Žáci vystavují malby nebo plastiky

Bučovice – Výstava zejména kreseb na téma Svět v hlavě se až do druhé poloviny října koná v bučovické základní umělecké škole.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení