VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Pot, slzy, adrenalin. Extrémně pálivé Chillibraní posouvá laťku lidských výkonů

Brno - Na brněnském koupališti Riviéra bude v sobotu pálit nejen slunce, ale i jídlo. V areálu se uskuteční pátý ročník festivalu pálivého Chillibraní. Letos se návštěvníci akce mohou poprvé i vykoupat, protože bazény Riviéry zůstanou napuštěné díky předpovědi teplého víkendu.

Bučovický zámek ožil noční atmosférou. Lidem zahrál Pozdní sběr i Druhá tráva

Bučovice /REPORTÁŽ/ – Netradiční čas, netradiční program. Někde lákají na noční prohlídky, jinde na divadelní kusy, komponované programy s rytířskými kláními i ohňovými show nebo hudební vystoupení. Státní zámek v Bučovicích vsadil hlavně na poslední jmenované. Hradozámecká noc, která se letos po celé republice konala v noci ze soboty na neděli, měla znovu dokázat, že památky jsou místa neustále živá.

Plavání, cyklistika, běh. Náročný triatlonový závod komplikovalo tropické počasí

Slavkov u Brna – Manžel byl právě na trati, její dvě děti už soutěžily dopoledne. Rodina Terezie Zatloukalové z Rousínova se v sobotu odhodlala postavit na start slavkovského AusterlitzMana. Desátý ročník triatlonové soutěže se konal v areálu slavkovského koupaliště a golfového hřiště.

OBRAZEM: Na táboře se děti zdokonalovaly v baseballu

Bučovice – Tábor s baseballovým zaměřením končí v pátek na hřišti u bučovické základní školy. Přihlásit se na něj mohl kdokoliv, ale pro členy baseballového klubu Pelikans Bučovice se podle trenérů jednalo víceméně o povinnost. Každý den se trenéři snažili o pestrý program. „Děti by nebavilo každý den pořád dokola dělat ty stejné věci jako na tréninku. Proto jsme zvolili spíše formu nejrůznějších her," sdělil trenér Pelikánů Tomáš Vykoukal. A celý tábor i zhodnotil. „Dětí bylo tak akorát a počasí vyšlo perfektně. Celkově jsme s akcí velmi spokojeni," dodal.

Dřív byly v každé vzdělanější rodině. Muzeum ukazuje historická divadla a loutky

Vyškov – Nejstarším prezentovaným divadlem je stínové z roku 1890. Kromě toho ale lidé na vyškovské výstavě Muzea Vyškovska uvidí i další historické loutky, maňásky a divadla.

Císaře Karla IV. zvěční v komiksu. Rodinné týmy se už mohou hlásit

Vyškov - Propojit život Karla IV. a komiks. To napadlo pracovníky Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově. Rodinné týmy se tak zanedlouho promění ve scenáristy a ilustrátory.

OBRAZEM: Mini městečko ve Vyškově děti seznámilo se světem peněz

Vyškov – Třicet stanovišť rozdělených do dvou částí: na ta, kde děti pracují a kde nakupují. To bylo Mini městečko, ve kterém se po dvě odpoledne bavili návštěvníci parku Smetanovy sady ve Vyškově. Cílem organizátorů bylo zasvětit děti do světa peněz. „Jde o prázdninový program, který pořádáme čtvrtým rokem. Kromě Vyškova ho děláme i ve Slavkově u Brna, Ivanovicích na Hané, Bučovicích a Kojetíně," přiblížil za pořadatele, Apoštolskou církev Vyškov, pastor Viktor Baláž.

OBRAZEM: Napoleon slavil, přijela jeho druhá manželka i stovky vojáků

Slavkov u Brna – Řemeslný jarmark, košt vín, ukázky výcviku vojsk, bitevní střet v parku i večerní slavnost s promítáním různých scén na hladinu spodního bazénu a vodní stěnu. Napoleon Bonaparte znovu ve Slavkově u Brna slavil své narozeniny, tentokrát se návštěvníci museli spokojit s přítomností Marie Luisy Habsbursko-Lotrinské, která se v devatenácti letech stala jeho druhou ženou. Bitevní ukázka nicméně byla k vidění i bez francouzského státníka a vojevůdce. Přiblížila, jak rakouská vojska ustupovala od Wagramu, u kterého bitva přinesla rozhodnutí rakousko-francouzské války.

OBRAZEM: Návštěvníci pouti můžou vidět i přehlídku bonsají

Vyškov – Miniaturní stromek mající kouzlo starého stromu. I tak je možné definovat bonsaj. Jejich kouzlu propadl například Jaroslav Navrátil z Manerova, který už jich má doma kolem sedmdesáti. A jedenáct z nich vybral na výstavu, kterou pořádá v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově. „Pozvání na ni přijalo sedm vystavovatelů z Brna, Prostějova i od Uherského Hradiště. Samozřejmě nechybí ani z Vyškovska. Těžko říct, který strom na ní je nejkrásnější. Každý totiž máme svoje vidění. Někomu se líbí miniaturky, jiným zase vyšší stromky. Jsou tady ale i kousky staré třicet až čtyřicet let," poukázal Navrátil.

Perseidy: Noční podívanou si lidé mohou užít na hvězdárně

Vyškov – Co to je meteorický roj a meteory? Kde se vzal název Perseidy a kdo byl Perseus? A proč se jim říká také Slzy svatého Vavřince? Nejen na tyto otázky lidem odpoví vedoucí vyškovské hvězdárny Dobromila Patáková. Srpnové noci jsou totiž známé větším počtem meteorů viditelných na obloze. Nejvíc jich lidé uvidí právě v pátek, kdy vrcholí meteorický roj Perseid.

Napoleonské hry ve Slavkově připomenou i císařovu druhou ženu

Slavkov u Brna – Její pratetu Marii Antoinettu, která vedla jako francouzská královna poněkud rozmařilý život, hladový lid stejně jako jejího muže, krále Ludvíka XVI., svrhl z trůnu a devět měsíců po něm byla popravena. Proto se francouzská císařovna pocházející z Rakouska ve své nové domovině necítila příliš dobře. Francouzi ji podle všeho přijali velmi chladně a ona se nemohla zbavit pocitu, že by také mohla skončit u kata. Právě osobnost Marie Luisy Habsbursko-Lotrinské, která se v devatenácti letech stala druhou ženou Napoleona Bonaparta, připomenou sobotní Napoleonské hry ve Slavkově u Brna.

Slavný útok s Pacandou a Švancarou pomohl nemocnému Šimonovi

Bučovice /FOTOGALERIE/ – Zatímco na trávníku rozdávali přihrávky borci jako Lothar Matthäus nebo Diego Maradona, několik nadšenců z bučovických Vícemilic se právě při příležitosti fotbalového mistrovství světa v Itálii rozhodlo znovu v místní části poskládat fotbalovou jedenáctku. Psal se rok 1990 a od té doby tak každé nedělní dopoledne ve Vícemilicích žijí fotbalem.

Krvavá historie zvýší tep v zámeckém podzemí při nočních prohlídkách

Slavkov u Brna – Jak upíra poznat i jak se mu ubránit? Kdy použít česnek, kdy cibuli a z jakého dřeva je nejlepší vyrobit naostřený kůl? Také o tom je slavkovská zámecká výstava Dracula a ti druzí, která mimo jiné láká hlavně na historické souvislosti příběhů, které mají skutečný základ.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies