VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Vyškované nadělovali koním z Piafy. Podpořili i terapeutickou dílnu

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Jablka, mrkve nebo tvrdé pečivo nosí lidé koním do vyškovského Šafářského dvora v průběhu celého roku. Nicméně jde převážně o klienty Piafy, kteří do areálu docházejí na různé terapie. Jako už tradičně krátce před Vánocemi mají možnost pamlsky zvířatům donést i ti, kteří se do něj běžně nepodívají. Díky Vánoční nadílce ve stáji.

Obdivovali hory. Na Předvánočním setkání bavil i pan Eda. Jako horolezec Messner

Drnovice – Nechybí v podstatě na žádné akci občanského sdružení Drnka. A tak minimálně v Drnovicích notoricky známý pan Eda bavil i v sobotu navečer návštěvníky Předvánočního setkání, které už tradičně hostil tamní kulturní dům. Tentokrát se ovšem přestrojil za horolezce, cestovatele a spisovatele Reinholda Messnera, který zdolal všech čtrnáct osmitisícovek. Jeho převlek nebyl nahodilý. Hlavním programem akce byla vernisáž výstavy vytvořené z fotografické soutěže s názvem Hory, již Drnka letos vyhlásila.

Gentlemani v Dědicích řeší etiketu a témata zábavná pro muže. Třeba myslivost

Vyškov – Zaměřují se na přednášky, besedy a workshopy na různá témata, která muže baví. Ať už jde o myslivost, vinařství, politiku nebo pravidla kulečníku. Důležitou roli hraje i etiketa. Gentleman club, který sdružuje muže všech věkových skupin, tak dostává svému jménu.

OBRAZEM: V Muzeu Vyškovska představují i téměř zapomenutá řemesla

Vyškov – Kovářství, stolařství, ševcovství, tkalcovství, hrnčířství, ale také třeba pernikářství. Nejen tato tradiční, některá už skoro i zapomenutá řemesla, jsou momentálně k vidění v Muzeu Vyškovska.

OBRAZEM: V Ruprechtově s dětmi řádili pekelníci. Na Čertovské jízdě

Ruprechtov – Udělat trochu rámusu, zásobit se uhlím a postavit pořádnou hranici pro rozdělání ohně. I to jsou dovednosti každého správného čerta. A už je zvládají i děti, které v sobotu dorazily do kulturního sálu v Ruprechtově. Tam se totiž konala nefalšovaná Čertovská jízda.

Pal! Ve Zbýšově zahřměla děla. Francouzi z vesnice vyhnali rakouské vojáky

Zbýšov /REPORTÁŽ/ – Je před bitvou a přes obec prochází sbor generála Langerona. Zaujímá pozice na Prateckém kopci. Severně od Zbýšova večer táboří i jezdecký sbor generála Liechtensteina. Pod jeho ochranou 2. prosince 1805 ruské a rakouské prapory místo opouští. Vojáci ustupují právě přes Zbýšov. Ten je v současnosti jednou z řady obcí, jež si pravidelně odkaz bitvy u Slavkova připomínají. Nejinak je tomu i letos, přesně 211 let po vítězství Francouzů.

Program při bitvě tří císařů: kdo přijede vlakem či autobusem, dostane slevu

Slavkov u Brna – Zábavu od pátečního odpoledne do sobotního večera. Nejen to opět přinese slavkovský program připomínající výročí bitvy tří císařů.

OBRAZEM: Vyškov se rozzářil. Obyvatelé rozsvítili vánoční strom

Vyškov – Téměř patnáct metrů vysoký smrk darovaný Račicemi-Pístovicemi zdobí víc než týden vyškovské Masarykovo náměstí. V neděli vpodvečer centrum města také rozzářil. Na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které zpestřil svým vystoupením vyškovský dětský pěvecký sbor Motýlek, dorazily stovky přihlížejících.

OBRAZEM: Muzeum ovládla vánoční nálada. Provoněly ho svíčky i perníky

Vyškov – Vyrábí z oceli i nerezu. Nejčastěji restauruje a dělá rytiny. Na Vánoční muzejní jarmark do Vyškova však kovář Václav Sládek z Brna přivezl hlavně nože, prstýnky a kovové růže. „Ty sice nevoní, ale zase nikdy neuschnou," usmál se Sládek, který je jedním z dvanácti řemeslníků, již v sobotu dorazili na jarmark na nádvoří k Muzeu Vyškovska a do jeho výstavních sálů v přízemí.

Advent ve Vyškově: prohlídku zoo zpestří vánoční a zimní poezie

Vyškov /INFOGRAFIKA/ – Na víkend má Vyškovanka Eva Staňková jasné plány. Kromě pečení prvního vánočního cukroví a perníčků s rodinou zavítá i na rozsvěcení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Jak říká, předvánoční atmosféru si užívají. Proto nevynechá ani další akce, které vyškovské organizace na období adventu připravily. „Máme rádi troubení koled z věže. Loni jsme to kvůli přípravám nestihli, tak doufám, že letos to vyjde," přeje si Staňková s tím, že s dcerami vyrazí i za čerty a Mikulášem.

OBRAZEM: V Radosti četli dětem. A vytvářeli pohádkové draky

Vyškov – Stačí pár rekvizit a úsměv z tváří dětí nezmizí po celou návštěvu. Své o tom vědí ve vyškovském Mateřském centru Radost, kde si malí návštěvníci poslechli v rámci pohádkového čtení příběh O létajícím dráčku.

Na chůdách i v tradičních maskách. Lidi vyděsí osmdesát rakouských čertů

Židlochovice - O prvním adventním víkendu se židlochovickými ulicemi budou prohánět čerti. Na chůdách i takzvaní krampusové v tradičních rakouských maskách.

Upečou svícen z perníku, vyrobí svíčku z včelího vosku. Na sobotním jarmarku

Vyškov – Ozdobit baňku, vyrobit andělíčky z drátů jako ozdoby na vánoční stromeček, upéct svícen z perníku nebo vytvořit svíčku z včelího vosku. Vánoční tematika však nebude provázet jen dílničky pro děti a dospělé, ale i hlavní bod programu, který na sobotu plánuje Muzeum Vyškovska. Jeho nádvoří oživí už třetí ročník Vánočního muzejního jarmarku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení