VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

OBRAZEM: Třináctý ročník vánoční výstavy hned na začátku zaznamenal rekord

Vyškov – Letošní motto zní: Do Vánoc oděná. I proto návštěvníky upoutají zejména panny se sukněmi z větví jehličnanů ozdobených baňkami a světýlky. Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka zahájila tradiční prodejní vánoční výstavu, kde si lidé můžou nakoupit třeba dekorace nebo drobné dárky pod stromeček.

AKTUALIZOVÁNO

Vánoční koledy: ve Slavíkovicích zpívali andělé a dorazil i živý velbloud

Vyškovsko /REPORTÁŽ/ – Do jaké země a jakého období spadají kořeny zdobení adventního věnce? Je středa pár minut po šesté hodině večer a právě tuto informaci se lidé dozvídají z úst ředitele vyškovské umělecké školy Aleše Musila. Ten na Masarykovo náměstí přišel se svým synem Alešem podpořit adventní akci Deníku Rovnost Česko zpívá koledy.

Nesem vám noviny... Jižní Morava si zazpívá na 68 místech vánoční koledy

Jižní Morava /ANKETA/ – Zpříjemnit adventní čas si mohou lidé s Deníkem Rovnost již pošesté při zpívání pěti koled. Jihomoravané společně s dalšími tisícovkami nadšenců si na rekordních 783 místech po celé republice a 68 ve svém kraji společně vychutnají sváteční atmosféru. Ve středu od šesti hodin večer.

Program vánočních trhů je kompletní. Lidé uvidí žonglérského mistra, ohňovou šou

Vyškov – Má za sebou stovky vystoupení, desítky workshopů a vystupoval už v pěti zemích Evropy. Mistr České republiky v žonglování s kužely Dominik Grohmann z Hrušek rozhodně není vyškovskému publiku neznámý. Představil se například na akci Knihovny Karla Dvořáčka, ale i na Pouti k bažině v Drnovicích. Už zanedlouho budou lidé obdivovat jeho žonglérské umění i fireshow na Masarykově náměstí. Na vánočních trzích.

Vyškované nadělovali koním z Piafy. Podpořili i terapeutickou dílnu

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Jablka, mrkve nebo tvrdé pečivo nosí lidé koním do vyškovského Šafářského dvora v průběhu celého roku. Nicméně jde převážně o klienty Piafy, kteří do areálu docházejí na různé terapie. Jako už tradičně krátce před Vánocemi mají možnost pamlsky zvířatům donést i ti, kteří se do něj běžně nepodívají. Díky Vánoční nadílce ve stáji.

Obdivovali hory. Na Předvánočním setkání bavil i pan Eda. Jako horolezec Messner

Drnovice – Nechybí v podstatě na žádné akci občanského sdružení Drnka. A tak minimálně v Drnovicích notoricky známý pan Eda bavil i v sobotu navečer návštěvníky Předvánočního setkání, které už tradičně hostil tamní kulturní dům. Tentokrát se ovšem přestrojil za horolezce, cestovatele a spisovatele Reinholda Messnera, který zdolal všech čtrnáct osmitisícovek. Jeho převlek nebyl nahodilý. Hlavním programem akce byla vernisáž výstavy vytvořené z fotografické soutěže s názvem Hory, již Drnka letos vyhlásila.

Gentlemani v Dědicích řeší etiketu a témata zábavná pro muže. Třeba myslivost

Vyškov – Zaměřují se na přednášky, besedy a workshopy na různá témata, která muže baví. Ať už jde o myslivost, vinařství, politiku nebo pravidla kulečníku. Důležitou roli hraje i etiketa. Gentleman club, který sdružuje muže všech věkových skupin, tak dostává svému jménu.

OBRAZEM: V Muzeu Vyškovska představují i téměř zapomenutá řemesla

Vyškov – Kovářství, stolařství, ševcovství, tkalcovství, hrnčířství, ale také třeba pernikářství. Nejen tato tradiční, některá už skoro i zapomenutá řemesla, jsou momentálně k vidění v Muzeu Vyškovska.

OBRAZEM: V Ruprechtově s dětmi řádili pekelníci. Na Čertovské jízdě

Ruprechtov – Udělat trochu rámusu, zásobit se uhlím a postavit pořádnou hranici pro rozdělání ohně. I to jsou dovednosti každého správného čerta. A už je zvládají i děti, které v sobotu dorazily do kulturního sálu v Ruprechtově. Tam se totiž konala nefalšovaná Čertovská jízda.

Pal! Ve Zbýšově zahřměla děla. Francouzi z vesnice vyhnali rakouské vojáky

Zbýšov /REPORTÁŽ/ – Je před bitvou a přes obec prochází sbor generála Langerona. Zaujímá pozice na Prateckém kopci. Severně od Zbýšova večer táboří i jezdecký sbor generála Liechtensteina. Pod jeho ochranou 2. prosince 1805 ruské a rakouské prapory místo opouští. Vojáci ustupují právě přes Zbýšov. Ten je v současnosti jednou z řady obcí, jež si pravidelně odkaz bitvy u Slavkova připomínají. Nejinak je tomu i letos, přesně 211 let po vítězství Francouzů.

Program při bitvě tří císařů: kdo přijede vlakem či autobusem, dostane slevu

Slavkov u Brna – Zábavu od pátečního odpoledne do sobotního večera. Nejen to opět přinese slavkovský program připomínající výročí bitvy tří císařů.

OBRAZEM: Vyškov se rozzářil. Obyvatelé rozsvítili vánoční strom

Vyškov – Téměř patnáct metrů vysoký smrk darovaný Račicemi-Pístovicemi zdobí víc než týden vyškovské Masarykovo náměstí. V neděli vpodvečer centrum města také rozzářil. Na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které zpestřil svým vystoupením vyškovský dětský pěvecký sbor Motýlek, dorazily stovky přihlížejících.

OBRAZEM: Muzeum ovládla vánoční nálada. Provoněly ho svíčky i perníky

Vyškov – Vyrábí z oceli i nerezu. Nejčastěji restauruje a dělá rytiny. Na Vánoční muzejní jarmark do Vyškova však kovář Václav Sládek z Brna přivezl hlavně nože, prstýnky a kovové růže. „Ty sice nevoní, ale zase nikdy neuschnou," usmál se Sládek, který je jedním z dvanácti řemeslníků, již v sobotu dorazili na jarmark na nádvoří k Muzeu Vyškovska a do jeho výstavních sálů v přízemí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies