VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Trhy budou skutečně vánoční, slibuje vyškovská radnice

Vyškov - Zhruba čtyřicet stánků, z toho osmnáct dřevěných patřících Vyškovu, se vejde na Masarykovo náměstí. Kdo je ale na vánočních trzích letos obsadí a zda budou zaplněna všechna místa, ještě jasné není. Město momentálně vybírá ty správné prodejce. Jako podmínku má, aby šlo o zboží s vyloženě vánoční tematikou. „Rozhodně z nich nechceme udělat s nadsázkou burzu s vrtačkami a záclonami," ujistil vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

OBRAZEM: Lidé se přišli bát do zoo. Za ukázkami Erbenových balad

Vyškov – Nešťastná opuštěná dívka se modlí k Panně Marii. Prosí ji, aby ji vrátila milého z vojny, nebo ukončila její život. Náhle se muž zjeví a chce si ji ještě tu noc vzít. Jak jedna z nejznámějších balad Karla Jaromíra Erbena pokračuje? I to si připomněli ti, kteří se v pátek večer vydali do vyškovského zooparku. Netradiční atmosféra, kdy si rodiče s dětmi prochází zoopark pod rouškou tmy a přitom je čeká několik strašidelných ukázek, byla letos umocněná právě Erbenovými baladami. Třetí ročník Hororek tak opět dostál svému jménu.

Festival sportu, tance, zábavy: z lezecké stěny a lanovky skočí rovnou za volant

Brno /TIPY NA VÍKEND/ - Nejdřív vylezou na lezeckou stěnu, pak se na lanovce spustí přes celý pavilon a nakonec vyzkouší, jak se řídí autobus nebo tramvaj. Například takový program slibuje pro děti a jejich rodiče Festival sportu, tance a zábavy, který v pátek začíná na brněnském výstavišti a potrvá až do neděle.

Výstava s vůní medu zve do Dědic. Včelaření je o pokoře, tvrdí organizátor

Vyškov – Například z výcviku psa nebo pedagogické praxe je zvyklý na to, že co si naplánuje, to také klape. Že on je šéfem a tahounem. „U včel ale lídr nejsem, tam to takhle nefunguje. Udělám něco a myslím si, že je to tak nejlepší, ale včely a práce kolem nich mě přesvědčí o opaku. Se včelami se dá spolupracovat, ale nedají se řídit," směje se včelař a předseda dědického osadního výboru Jiří Wasserburger s tím, že podstatnou roli hraje i samotná příroda. Právě on stojí za Včelařskou výstavou, která po čtyři dny až do neděle trvá v Katolickém domě ve vyškovských Dědicích.

Na Masarykově okruhu uctí burácející motorky tragicky zesnulého Simoncelliho

Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Před pěti lety bezprostřední reakce na tragédii, aktuálně každoroční tradice. Milovníci motosportu vyjedou v pátek v jednu hodinu odpoledne na trať brněnského Masarykova okruhu, aby popáté uctili památku tragicky zesnulého motocyklového závodníka Marca Simoncelliho. Loni vzdalo italskému závodníkovi na okruhu hold přes 3600 lidí.

Dýně děti zdobily i jedly. Křenovický sál zase praskal ve švech

Křenovice /REPORTÁŽ/ – Podesáté. Jubilejně. A znovu ve velkém stylu. Na desátém ročníku dětských podzimních dílniček v Křenovicích nemohla redakce Vyškovského deníku Rovnost chybět. Společenský sál byl v sobotu plný dětí a velmi příjemné atmosféry.

OBRAZEM: Žongléři se vzájemně zdokonalovali. Pomůcku vyrobí i z píchlé duše

Vyškov – Hned třicet amatérských a profesionálních žonglérů všeho věku i pohlaví se sešlo v sobotu odpoledne ve vyškovském Majáku. Na každoroční akci nazvané Kejkle, která si klade za cíl vzájemnou výměnu znalostí a učení se nových triků, nechybělo snad žádné ze známých žonglérských náčiní.

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček nabízí i pohled do budoucnosti figurky

Slavkov u Brna – Byl oblíbený v socialistickém Československu a zemích východního bloku. Úplně první postavička, vyrobená v roce 1976, představovala řemeslo zedníka. Plastová figurka zobrazující různé lidské činnosti se nicméně stala hitem i mezi současnými hračkami. Na rozdíl od původních mají dnešní Igráčci otáčivé zápěstí o tři sta šedesát stupňů.

Pavlovický rybník vydal šedesát metráků kaprů. Hlavně šupináčů

Bohdalice-Pavlovice /REPORTÁŽ/ – Výlovy mají rádi. Podobně jako kapra na talíři. A tak se Ivo Kelnar a Ludmila Vránová ze Slavkova u Brna v sobotu ráno vydali k zadnímu rybníku do Pavlovic. V osm hodin ráno místní spolek Horák odstartoval jeho výlov.

Noční dinopark: děti si mezi ještěry zahrály i bojovou hru

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Některé děsí i za světla. Ani ne tak výškou, jako spíš zvuky, které vydávají. Pod rouškou tmy působí ještě hrůzostrašněji. Jenomže děti, které se vydaly prohlédnout si druhohorní ještěry do nočního dinoparku, mají zřejmě pro strach uděláno.

OBRAZEM: Galerie v Krumlově zve do trampských osad

Moravský Krumlov – Vůně opečených špekáčků i mokrého jehličí dýchá z nové výstavy, kterou připravilo v těchto dnech městské muzeum v Moravském Krumlově. „Výstava přibližuje unikátní fenomén, který byl specifický zejména pro oblast bývalého Československa," přiblížil kurátor výstavy Martin Kuča. Galerii v Knížecím domě zaplnilo bezpočet předmětů, které s trampováním souvisí. Výstava potrvá do konce listopadu. Vstupné je dvacet korun, děti a školní výpravy mají vstup zdarma.

OBRAZEM: V nové expozici o přírodě Vyškovska si lidé osahají i srst zvířat

Vyškov – Zaujmout hlavně děti, i ty nejmenší, a moderním způsobem jim představit přírodu regionu. S takovým cílem se loni pustili do modernizace několik let uzavřené stálé výstavy Příroda Vyškovska vyškovští muzejníci ve spolupráci s několika dalšími odborníky. Výsledek několikaměsíční práce představili v úterý v podvečer na vernisáži. Nová interaktivní expozice oslovila nejen malé návštěvníky, ale i dospělé.

Expozice Příroda Vyškovska brzy otevře. Děti si složí i kostru

Vyškov – Osahají si některé zkameněliny nebo horniny, složí si kostru lišky nebo se zaposlouchají do zvuků přírody. Stálá expozice Muzea Vyškovska je už pár let odinstalovaná. Byla zastaralá i obsahově. Interaktivní expozice Příroda Vyškovska se v úterý dočká slavnostního otevření. Chybět nebudou dotykové obrazovky a tablety. „Původní expozici jsme kompletně odinstalovali. Začali jsme s postupnou obměnou všech expozic, jdeme samozřejmě od těch, které jsou nejméně aktuální a neodpovídají už současným trendům. Takže po expozici věnující se cestovateli Aloisi Musilovi přišla na řadu právě Příroda Vyškovska," přiblížila ředitelka muzea Monika Pelinková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies