VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Solidní účast a hlavně zajímavé chutě. Lidé zkusili 70 kilo guláše

Bučovice /REPORTÁŽ/ – Šestnáct soutěžních týmů a nespočet milovníků masových kostek v kořeněné omáčce. Tak vypadalo sobotní gulášové zápolení na soutěži Marefské gulášek v bučovické místní části Marefy. Už hodinu před začátkem ochutnávky se nad celým areálem vznáší charakteristická vůně pomalu vařeného masa. „Už aby to bylo. Na guláš mám strašnou chuť, čím déle tu sedím, tím větší hlad mám," směje se od piva David Čermák z Bučovic. Dočká se.

OBRAZEM: Minerály nalákaly do muzea davy. Lidé nakupovali i obdivovali

Vyškov – Ametyst, achát, kalcit nebo třeba galenit. I takové nerosty byly k vidění na burze minerálů v Muzeu Vyškovska. Celou sobotu byly dvě místnosti muzea zaplněné drahými kameny a šperky z nich. Setkání si nenechala ujít Irena Pokorná z Vyškova. „Původně jsem se přišla podívat na kameny, ale nakonec jsem si koupila i jeden krásný řetízek ozdobený různými nerosty. Člověk nemusí být znalec, aby dokázal ocenit krásu minerálů nebo výrobků z nich," podotkla Vyškovanka.

Týden knihoven: Vyškovská oslaví 120. výročí

Vyškov – Návštěvní den. Legendární zábavný pořad v podání Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna. Vyškovská knihovna se přenese zpět do minulosti a nabídne ukázky jejich písní i děl. A to díky akci Týden knihoven, která startuje v pondělí a letos vstupuje do 20. ročníku. Tématem je Braňte knihu a Retrománie.

Bošovský koláč lákal, populární olipy z tácků rychle mizely

Bošovice /REPORTÁŽ/ – Její prababička s nimi v roce 1927 vyhrála národní soutěž za nejlevnější zákusek. Není svatba, křtiny, Velikonoce nebo hody, aby se na nich neobjevily. Ryze bošovický artikl. Olipy. Jsou levné, ale pracné. „Na plech se maluje O, proto olipa. Hospodyňka musí dbát o to, aby těsto bylo tenké, posype jej mákem nebo anýzem, za horka se peče a za horka motá. Kdo přijde, často bere olipy jako první," těší Annu Ludíkovou, která stejně jako řada jiných bošovických hospodyněk umí olipy bravurně.

Atmosféru podtrhne tma. Dinopark znovu láká na noční prohlídky

Vyškov – Inspiraci našli u jiných zoo. Sami ale chtějí dopřát v noci zvířatům klid, a tak se rozhodli uspořádat noční prohlídky dinoparku. Ty se loni setkaly s takovým úspěchem, že si netradiční atmosféru mezi dinosaury lidé užijí i letos. A to už od pátku.

Umělé dýchání byl šok, raději chtěl živou vodu. Hasiči slavili jubileum

Nesovice /FOTOGALERIE/ – Začali lednovým hasičským bálem, pokračovali karnevalem a dětským dnem na hasičské téma. V pátek měli na pořadu dne slavnostní schůzi, kde rozdali vyznamenání a věrnostní stužky. Oslavy stodvacátého výročí existence sboru dobrovolných hasičů z Nesovic však vrcholí v sobotu. Na hřišti je k vidění historická technika, nechybí ani požár a ukázky hašení.

OBRAZEM: Hlavní roli hrálo v zooparku ovoce. Třeba v buchtách nebo marmeládách

Vyškov – Domácí marmelády, pečené čaje, čerstvě napečené koláče. Ve vyškovském zooparku v sobotu odpoledne výjimečně nehráli hlavní roli jeho zvířecí obyvatelé, ale zejména tradiční české ovoce. Malé i velké návštěvníky totiž lákalo na takzvanou Ovocnou póť.

OBRAZEM: Vyškovskou kapli zaplnily unikátní flakony od parfémů

Vyškov – Skoro tisíc kusů toaletního skla a víc než patnáct set kusů komerčního skla od 16. století po současnost. To je sbírka flakonů a toaletního skla Eriky Bubeníkové Přikrylové, která je k vidění v kapli svaté Anny v Dukelské ulici ve Vyškově.

Největší vinařský svátek v republice. Znojmo zaplní desetitisíce milovníků vína

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Jeden z největších svátků vína, Znojemské historické vinobraní, začíná už v pátek odpoledne. Pořadatelé očekávají až osmdesát tisíc návštěvníků. V článku najdete i další víkendové tipy z celé jižní Moravy.

Ve vyškovském parku si lidé zahrají golf s talířem. Už příští rok

Vyškov – Vychází z pravidel klasického golfu. Jenže místo holí a míčků hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do discgolfového koše, jenž odpovídá golfové jamce. Kdo projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, stává se vítězem. Takzvaný discgolf si lidé příští rok zahrají i ve Vyškově.

OBRAZEM: Rytíři ve Vyškově přenesli diváky do středověku

Vyškov – Nejen sledovat souboje rytířů, ale také si zajezdit na jejich koních. I to mohli ve středu v podvečer lidé, kteří dorazili na prostranství před Rašnerovou pekárnou v Brněnské ulici ve Vyškově. To se změnilo v kolbiště. Spolek Excalibur, který tam pořádal show, diváky přenesl o několik staletí zpátky v čase, do středověku.

Armádní oslavy ve Vyškově: vojáci naučili, jak se dostat z auta na střeše

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Je sobota kolem desáté ráno, obloha jako vymetená a z ní se na Vyškov snáší první výsadkář. Je jedním z několika, jejichž cílem bude oproti předchozím rokům místo Masarykova náměstí zámecká zahrada. Záhy už z ní míří zástupy lidí do vyškovského centra. Právě tam si letos armáda připomíná dvacetileté výročí od vzniku vojenské akademie ve městě a osmdesát let od zahájení činnosti Pluku útočné vozby 2 v Dědicích.

Na Voříškiádě hodnotili poslušnost nebo zuby. Hledali nejlepšího psa bez průkazu

Bohdalice-Pavlovice – Psům všech barev a velikostí patřila sobota v Bohdalicích, kde se konal už osmý ročník Voříškiády. Na křížence, kterých se dostavilo okolo čtyřiceti, čekala řada soutěží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies