VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Obdivovali hory. Na Předvánočním setkání bavil i pan Eda. Jako horolezec Messner

Drnovice – Nechybí v podstatě na žádné akci občanského sdružení Drnka. A tak minimálně v Drnovicích notoricky známý pan Eda bavil i v sobotu navečer návštěvníky Předvánočního setkání, které už tradičně hostil tamní kulturní dům. Tentokrát se ovšem přestrojil za horolezce, cestovatele a spisovatele Reinholda Messnera, který zdolal všech čtrnáct osmitisícovek. Jeho převlek nebyl nahodilý. Hlavním programem akce byla vernisáž výstavy vytvořené z fotografické soutěže s názvem Hory, již Drnka letos vyhlásila.

Gentlemani v Dědicích řeší etiketu a témata zábavná pro muže. Třeba myslivost

Vyškov – Zaměřují se na přednášky, besedy a workshopy na různá témata, která muže baví. Ať už jde o myslivost, vinařství, politiku nebo pravidla kulečníku. Důležitou roli hraje i etiketa. Gentleman club, který sdružuje muže všech věkových skupin, tak dostává svému jménu.

OBRAZEM: V Muzeu Vyškovska představují i téměř zapomenutá řemesla

Vyškov – Kovářství, stolařství, ševcovství, tkalcovství, hrnčířství, ale také třeba pernikářství. Nejen tato tradiční, některá už skoro i zapomenutá řemesla, jsou momentálně k vidění v Muzeu Vyškovska.

OBRAZEM: V Ruprechtově s dětmi řádili pekelníci. Na Čertovské jízdě

Ruprechtov – Udělat trochu rámusu, zásobit se uhlím a postavit pořádnou hranici pro rozdělání ohně. I to jsou dovednosti každého správného čerta. A už je zvládají i děti, které v sobotu dorazily do kulturního sálu v Ruprechtově. Tam se totiž konala nefalšovaná Čertovská jízda.

Pal! Ve Zbýšově zahřměla děla. Francouzi z vesnice vyhnali rakouské vojáky

Zbýšov /REPORTÁŽ/ – Je před bitvou a přes obec prochází sbor generála Langerona. Zaujímá pozice na Prateckém kopci. Severně od Zbýšova večer táboří i jezdecký sbor generála Liechtensteina. Pod jeho ochranou 2. prosince 1805 ruské a rakouské prapory místo opouští. Vojáci ustupují právě přes Zbýšov. Ten je v současnosti jednou z řady obcí, jež si pravidelně odkaz bitvy u Slavkova připomínají. Nejinak je tomu i letos, přesně 211 let po vítězství Francouzů.

Program při bitvě tří císařů: kdo přijede vlakem či autobusem, dostane slevu

Slavkov u Brna – Zábavu od pátečního odpoledne do sobotního večera. Nejen to opět přinese slavkovský program připomínající výročí bitvy tří císařů.

OBRAZEM: Vyškov se rozzářil. Obyvatelé rozsvítili vánoční strom

Vyškov – Téměř patnáct metrů vysoký smrk darovaný Račicemi-Pístovicemi zdobí víc než týden vyškovské Masarykovo náměstí. V neděli vpodvečer centrum města také rozzářil. Na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které zpestřil svým vystoupením vyškovský dětský pěvecký sbor Motýlek, dorazily stovky přihlížejících.

OBRAZEM: Muzeum ovládla vánoční nálada. Provoněly ho svíčky i perníky

Vyškov – Vyrábí z oceli i nerezu. Nejčastěji restauruje a dělá rytiny. Na Vánoční muzejní jarmark do Vyškova však kovář Václav Sládek z Brna přivezl hlavně nože, prstýnky a kovové růže. „Ty sice nevoní, ale zase nikdy neuschnou," usmál se Sládek, který je jedním z dvanácti řemeslníků, již v sobotu dorazili na jarmark na nádvoří k Muzeu Vyškovska a do jeho výstavních sálů v přízemí.

Advent ve Vyškově: prohlídku zoo zpestří vánoční a zimní poezie

Vyškov /INFOGRAFIKA/ – Na víkend má Vyškovanka Eva Staňková jasné plány. Kromě pečení prvního vánočního cukroví a perníčků s rodinou zavítá i na rozsvěcení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Jak říká, předvánoční atmosféru si užívají. Proto nevynechá ani další akce, které vyškovské organizace na období adventu připravily. „Máme rádi troubení koled z věže. Loni jsme to kvůli přípravám nestihli, tak doufám, že letos to vyjde," přeje si Staňková s tím, že s dcerami vyrazí i za čerty a Mikulášem.

OBRAZEM: V Radosti četli dětem. A vytvářeli pohádkové draky

Vyškov – Stačí pár rekvizit a úsměv z tváří dětí nezmizí po celou návštěvu. Své o tom vědí ve vyškovském Mateřském centru Radost, kde si malí návštěvníci poslechli v rámci pohádkového čtení příběh O létajícím dráčku.

Na chůdách i v tradičních maskách. Lidi vyděsí osmdesát rakouských čertů

Židlochovice - O prvním adventním víkendu se židlochovickými ulicemi budou prohánět čerti. Na chůdách i takzvaní krampusové v tradičních rakouských maskách.

Upečou svícen z perníku, vyrobí svíčku z včelího vosku. Na sobotním jarmarku

Vyškov – Ozdobit baňku, vyrobit andělíčky z drátů jako ozdoby na vánoční stromeček, upéct svícen z perníku nebo vytvořit svíčku z včelího vosku. Vánoční tematika však nebude provázet jen dílničky pro děti a dospělé, ale i hlavní bod programu, který na sobotu plánuje Muzeum Vyškovska. Jeho nádvoří oživí už třetí ročník Vánočního muzejního jarmarku.

Adventní akce Česko zpívá koledy se vrací. V Bučovicích zazní i novinka od Gotta

Krásensko, Bučovice – Líbila se moc. A řada obyvatel Krásenska za starostkou obce Hanou Šíblovou chodila a ptala se, zda Krásenští zopakují účast na adventní akci Deníku Rovnost Česko zpívá koledy. Vedení vesnice si tak projekt bere znovu pod svá křídla, zúčastní se už potřetí. „Loni to bylo moc příjemné. Lidé se setkali, zazpívali si, popovídali. Máme vždy napečené perníčky, něco teplého na zahřátí," připomněla Šíblová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení