VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zdravotnictví

Lidé stále dluží vyškovské nemocnici za poplatky. Aktuálně 300 tisíc

Vyškov – Prostřednictvím upomínek, někdy i soudní cestou. Přestože se vyškovské nemocnici daří snižovat dluh pacientů, kteří jí stále neuhradili už téměř rok zrušené regulační poplatky, nedoplatek se pořád pohybuje ve stovkách tisíců korun.

Zubařů na Vyškovsku přibylo, déle se ale čeká na prohlídku

Vyškovsko – I když byli nespokojení, moc na výběr neměli. Změnit zubaře třeba v rámci Vyškova bylo ještě před pěti lety nad lidské síly. Nyní je situace poněkud jiná. V regionu je přes padesát stomatologů, což je v porovnání s předchozími lety podle předsedy představenstva vyškovské stomatologické komory Jiřího Wolfa poměrně uspokojivé číslo. „A někteří z nich přijímají nové pacienty," potvrdil Wolf.

Sociální služby? Státní kontroly přitvrdí v boji proti nelegálním ubytovnám

Jižní Morava – Jak se popasovat s rozšířenými pravomocemi v otázce sociálních služeb? Klíčovou otázku od ledna řeší Jihomoravský kraj i vedení obcí. Rozhodují nově o tom, které služby dostanou dotaci a které si peníze musí najít jinde. Některým poskytovatelům na jižní Moravě se to nelíbí a stěžují si.

Vyškov chce další defibrilátory, mimo registr jsou k ničemu

Vyškov – Elektrickým výbojem obnoví činnost srdce a může tak zachránit život. Jak ale upozorňují záchranáři, pokud u nich není externí defibrilátor zaregistrovaný, je v podstatě k ničemu. „V kritické situaci totiž dává operátorka vědět záchranářům, kde se nejbližší přístroj nachází. Ví však jen o těch, které máme zapsané v registru," upozornila mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Nové CT letos v nemocnici koupit nestihnou. Vedení překvapily i toalety

Vyškov – Šetrnější počítačová tomografie, projektová příprava na rekonstrukci ORL a neurologie nebo obnova výtahů a sociálního zařízení polikliniky. Plánů dost, ale do konce roku se ve vyškovské nemocnici stihne jen jeden z nich: výměna výtahů.

Zbytečné výjezdy záchranářů: lidé po nich požadují i recepty na léky

Vyškovsko – Zhruba tři až čtyři tisíce korun stojí výjezd zdravotnické záchranné služby. Přestože je určená pro akutní případy, její zaměstnanci se poměrně často setkávají s tím, že ji lidé zneužívají. „Volají třeba i tehdy, když mají dlouhodobé problémy, a mnohdy předpokládají, že je lékař v sanitce uzdraví. Požadují po něm i recepty, které vydávat nesmí," potvrdila mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová.

Salmonelóza na Vyškovsku: zatím hlásí jen tři nakažené

Vyškovsko – Domácí majonéza, nepečené cukroví nebo tatarák. Oblíbené pokrmy českých domácností, které si mnozí nedokážou upřít. Jenže také klasika, kvůli které lidé stráví v tom lepším případě několik hodin na toaletě. V tom horším v nemocnicích. Se salmonelózou.

Vosy letos trápí alergiky i sadaře víc. Hasiči vyjíždí likvidovat hnízda častěji

Vyškovsko - Jedna, dvě, nebo i pět vos, které se topí ve sklenici se sladkou limonádou. Tento obrázek se naskýtá každé prázdniny. Vosy každoročně znepříjemňují v letních měsících pobyt v přírodě. Letos je však agresivita vos, včel nebo sršní ještě vyšší. Díky teplé zimě a dlouhotrvajícímu suchu. V ohrožení jsou alergici, ale přemnožení bodavého hmyzu škodí i sadařům.

U vody ubylo komárů, Méně je i klíšťat. Vadí jim horko

Vyškovsko – Co do počtu komárů Vyškovsko nepatří mezi nejrizikovější lokality v kraji, přesto i tam dokáže bodavý hmyz pobyt v přírodě značně znepříjemnit. „Po sekání trávy na zahradě mám pravidelně několik štípnutí. Bydlím poblíž řeky Haná, takže komárům se nejde nevyhnout. V létě, když jsou stále otevřená okna, používám elektrický repelent. Ale ani ten stoprocentně neochrání," svěřil se třeba Miroslav Skřivánek.

Defibrilátor může zachránit život. Chtějí ho mít i v Hruškách

Vyškovsko – Naposledy minulý víkend byli policisté na Vyškovsku nucení použít automatizovaný externí defibrilátor. Vyžádal si to případ v Ivanovicích na Hané.

Darované krve má vyškovská nemocnice stále dost. Můžou ji posílat i jinam

Vyškov - Zatímco některé nemocnice v republice trápí nedostatek dárců krve, vyškovská stále hlásí opak. „Ročně evidujeme přibližně pět a půl tisíce odběrů. Posledních pět let se zájem o dárcovství drží zhruba na stejné úrovni, takže podobná čísla očekáváme i letos. Dobrovolných dárců je v naší nemocnici zaregistrovaných zatím kolem tří tisíc," vyčíslila primářka hematologicko-transfuzního oddělení vyškovské nemocnice Růžena Závodná.

Šetří vodou, perou u dcery. Studna je skoro vyschlá

Vyškovsko - Studnu mají hlubokou jednadvacet metrů. Dědeček prý vždy připomínal, že Ruprechtov stojí na skále, a aby se dostal k vodě, musel ji prostřílet. Běžně mají Antlovi z Ruprechtova ve studni hladinu ve dvou metrech. Dnes jsou sotva na čtvrtině.

S mamografem pomáhají kampaně. Některé ženy se vyšetření přesto bojí

Vyškovsko – Karcinom prsu vede v současnosti nechvalný žebříček nejčastějších rakovinotvorných onemocnění u žen. Prevenci mnohdy podceňují a na kontroly ani po písemném pozvání ženy v rizikovém věku nechodí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení