VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

12.12.2016

Bárek jako radní končí. Nahradila ho ředitelka Majáku Nováková

Vyškov – Radním Vyškova byl od roku 2010. Čtyřiapa­desátiletý sociální demokrat Ivo Bárek se však rozhodl funkce vzdát. Jako místopředseda Senátu České republiky by podle svých slov nezvládal skloubit pracovní povinnosti.

12.12.2016

Program vánočních trhů je kompletní. Lidé uvidí žonglérského mistra, ohňovou šou

Vyškov – Má za sebou stovky vystoupení, desítky workshopů a vystupoval už v pěti zemích Evropy. Mistr České republiky v žonglování s kužely Dominik Grohmann z Hrušek rozhodně není vyškovskému publiku neznámý. Představil se například na akci Knihovny Karla Dvořáčka, ale i na Pouti k bažině v Drnovicích. Už zanedlouho budou lidé obdivovat jeho žonglérské umění i fireshow na Masarykově náměstí. Na vánočních trzích.

12.12.2016

Ivanovice rozšíří Dům s pečovatelskou službou. O osm bytů za dvacet milionů

Ivanovice na Hané – Přibližně sedmdesát lidí čeká v současné době na ubytování v Domě s pečovatelskou službou v Ivanovicích na Hané. Situace se podle starosty Vlastislava Drobílka dlouhodobě nemění. „Místa se uvolňují v podstatě jen v případě, že klient zemře. Proto jsme se rozhodli situaci alespoň trochu zlepšit," přiblížil Drobílek. Změnu má přinést objekt s bezbariérovými byty.

11.12.2016

Společné zpívání koled? V Kojátkách vrchol adventu. Stejně jako v Lysovicích

Kojátky, Lysovice – Sál kulturního domu nazdobili kvůli koncertu Pěveckého sboru Antonína Tučapského. A tak letos Lysovičtí změnili místo, kde budou ve středu od šesti hodin večer zpívat koledy s Deníkem Rovnost.

11.12.2016

Vyškované nadělovali koním z Piafy. Podpořili i terapeutickou dílnu

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Jablka, mrkve nebo tvrdé pečivo nosí lidé koním do vyškovského Šafářského dvora v průběhu celého roku. Nicméně jde převážně o klienty Piafy, kteří do areálu docházejí na různé terapie. Jako už tradičně krátce před Vánocemi mají možnost pamlsky zvířatům donést i ti, kteří se do něj běžně nepodívají. Díky Vánoční nadílce ve stáji.

11.12.2016

Obdivovali hory. Na Předvánočním setkání bavil i pan Eda. Jako horolezec Messner

Drnovice – Nechybí v podstatě na žádné akci občanského sdružení Drnka. A tak minimálně v Drnovicích notoricky známý pan Eda bavil i v sobotu navečer návštěvníky Předvánočního setkání, které už tradičně hostil tamní kulturní dům. Tentokrát se ovšem přestrojil za horolezce, cestovatele a spisovatele Reinholda Messnera, který zdolal všech čtrnáct osmitisícovek. Jeho převlek nebyl nahodilý. Hlavním programem akce byla vernisáž výstavy vytvořené z fotografické soutěže s názvem Hory, již Drnka letos vyhlásila.

10.12.2016

Bez škůdce. Při obnově zámeckého parku v Bohdalicích našli naopak chráněný hmyz

Bohdalice-Pavlovice – Žádný škůdce, chráněný hmyz naopak ano. Na to, jaké živočišné druhy se nacházejí v bohdalickém zámeckém parku, si před časem nechalo vedení vesnice vypracovat studii.

10.12.2016

Zkrášlení i lepší průchodnost centra. Obtěžující reklamy ve Slavkově skončí

Vyškovsko – Zákaz umisťování reklam ve tvaru písmene A. Omezení vystavování zboží před obchody a na fasádách. A také konec blikajících nebo trubicových světelných reklam na výlohách. Povoleno bude jen citlivé podsvícení. Nejen tyto změny s sebou přinesou nová pravidla, kterými chce slavkovská radnice upravit podobu reklam v památkové zóně města.

10.12.2016

OBRAZEM: Andělé pomáhali. Vyškovská škola Morávkova přispěje nemocným dětem

Vyškov – K mání byly sošky ze skla, z peříček i perníku. Žáci je vyrobili hlavně proto, aby pomáhaly. Základní škola Morávkova ve Vyškově se rozhodla pomoci Nadačnímu fondu Krtek, který funguje při klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Uspořádala proto akci Škola plná andělů.

10.12.2016

Žloutenka stále řádí. Chybí vakcíny, hlásí nejen lékárny

Vyškov – Jde o agresivní infekci, člověka může zabít za pár hodin od prvních příznaků. Mnoho nakažených se i po vyléčení po celý život potýká s následky, jako jsou třeba amputace končetin nebo hluchota. K nejohroženějším patří děti. Přestože je možné se proti meningokokovi typu B očkovat, vakcíny chybí. Na Vyškovsku podle dětské lékařky Anežky Bahníkové z Vyškova už zhruba čtyři až pět měsíců.

9.12.2016

Vojenské lesy studentům přispějí na studium. Absolventům pak garantují práci

Vyškovsko – Má podpořit mladé ve studiu lesnických profesí. V uplynulých dnech státní podnik Vojenské lesy a statky spustil stipendijní program, který má studentům pomoci pokrýt náklady na střední školu. Určený je pro mladé lidi z Vyškovska se zájmem o práci v lokalitách, kde podnik hospodaří.

9.12.2016

Opraví I/50 ve Slavkově. I s poklopy

Slavkov u Brna – Těsně po rekonstrukci silnice I/50 u Slavkova u Brna před necelými deseti lety řidiči upozorňovali na poklopy od kanalizačních šachet, které jsou výš než povrch silnice a při jízdě dělají problémy. Situace se od té doby příliš nezměnila. Nyní je ovšem reálná šance, že tlumiče aut nebudou tolik trpět, když na poklop najedou. Ředitelství silnic a dálnic, které je majitelem silnice, na příští rok plánuje rekonstrukci takzvaného Holubáku, respektive slavkovského obchvatu.

9.12.2016

Kulturní dům v Drnovicích může mít i výtah. Zastupitelé už vybrali studii

Drnovice – Taneční, výstavy, plesy, schůze i divadelní představení. Kulturní dům v Drnovicích toho za pětašedesát let své existence zažil hodně. Kompletní rekonstrukci však ne. Vedení obce už k ní má ale reálně nakročeno. Ve středu zastupitelé odsouhlasili studii, která podobu rekonstrukce představuje.

8.12.2016

Gentlemani v Dědicích řeší etiketu a témata zábavná pro muže. Třeba myslivost

Vyškov – Zaměřují se na přednášky, besedy a workshopy na různá témata, která muže baví. Ať už jde o myslivost, vinařství, politiku nebo pravidla kulečníku. Důležitou roli hraje i etiketa. Gentleman club, který sdružuje muže všech věkových skupin, tak dostává svému jménu.

8.12.2016

Neděle přinese změny jízdních řádů. Do Křenovic bude jezdit víc Panterů

Vyškovsko - Jsou prostorné, klimatizované, mají pohodlná sedadla, zásuvky pro laptopy a připojení na internet přes wi-fi. Navíc jsou nízkopodlažní a pro vozíčkáře je v nich připravená nástupní plošina. Nevidomí pak mají k dispozici speciál- ní zařízení pro usnadnění orientace při nástupu. To je jen stručný popis vlakové soupravy RegioPanter, která začne v o dost větším měřítku jezdit mezi brněnským hlavním a křenovickým horním nádražím.

8.12.2016

OBRAZEM: V Muzeu Vyškovska představují i téměř zapomenutá řemesla

Vyškov – Kovářství, stolařství, ševcovství, tkalcovství, hrnčířství, ale také třeba pernikářství. Nejen tato tradiční, některá už skoro i zapomenutá řemesla, jsou momentálně k vidění v Muzeu Vyškovska.

8.12.2016

Jiní jen přihlíželi. Vojín z vyškovské posádky ženě zachránil život

Vyškov – Ženu v bezvědomí uložil do stabilizované polohy, zajistil dýchací cesty a přivolal zdravotníky. Díky pohotové reakci jí zachránil život. Vojín Jiří Chromulák, který je účastníkem kurzu základní přípravy ve Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově, tak ve středu za záchranu lidského života dostal ocenění.

7.12.2016

Knihovna pomáhá malému dítěti. Lidé můžou nosit víčka

Vyškov – V létě díky dobrovolným pletařkám odeslali organizátorům akce Upleť čtverec tři krabice čtverců. V září mohli lidé jejím prostřednictvím přispět nadačnímu fondu Světluška. Nákupem drobností se nashromáždilo přes dva tisíce korun. Vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka však pomáhat nepřestala. Nyní se zaměřila na podporu nemocného třináctiměsíčního Lukáška.

7.12.2016

Nejnižší cena působila potíže. Ve Slavkově už využili změnu zákona kvůli opravám

Vyškovsko – Při prvním výběrovém řízení na firmu, která zateplí slavkovský dům s pečovatelskou službou, kladlo město maximální důraz na cenu. Byla jediným kritériem, a tak vyhrála společnost s nejnižší cenovou nabídkou. Přestože zákon obcím umožňoval zohledňovat i jiná kritéria, měly obavy například z důvodu, že kvůli vyšší ceně zakázky nedostanou dotace.

7.12.2016

OBRAZEM: Školu ovládla vánoční atmosféra. Žáci si užívali jarmark

Vyškov – Něco vyrobili v hodinách výtvarné výchovy, něco v družině a část také doma s rodiči nebo prarodiči. Všechny vánoční ozdoby, adventní věnce, cukroví a spoustu dalších drobných dárků pak v úterý odpoledne žáci Základní školy Nádražní 5 ve Vyškově nabízeli na Vánočním jarmarku.

7.12.2016

Dva roky po volbách: Vyškov už ví, že parkoviště u hygieny nerozšíří

Vyškov – Revitalizace sídliště Palánek, další části Smetanova nábřeží nebo první etapa Dukelské. Ale také odbahnění malého Kačence, revitalizace škol i rekonstrukce Hřbitovní a Cukrovarské ulice. V polovině volebního období si může čtyřkoalice Vyškova řadu bodů z programového prohlášení odškrtnout jako splněné. I tak má ale spoustu investic ještě před sebou. Uplynulé dva roky ale také ukázaly, že některé body ani do roku 2018 do kolonky hotovo nezařadí.

6.12.2016

Kozlanští při Koledách zapálí svíčky, Slavkov rozezní i flétny

Vyškovsko - Sice zpívali bez hudebního doprovodu, nicméně měli dirigentku. Loni se v Kozlanech projektu Deníku Rovnost Česko zpívá koledy kromě tamního Klubu seniorů zúčastnila také řada dalších obyvatel vesnice, mezi nimi i jedna z učitelek kozlanské mateřské školy. „Byli jsme lehce nesourodé těleso, každý zpíval jinak, a tak seskočila z pódia a začala nás usměrňovat, dirigovala," vzpomínala s úsměvem členka kozlanského klubu seniorů Dana Krištanová.

6.12.2016

Kantoři a rodiče? Lidé si novou značku u školy vykládají po svém

Vyškov - S tím, že se zpočátku někdo objeví v protisměru, počítali. Ale že si značku budou vykládat po svém, případně ji začnou ignorovat, nejspíš ne. Cedule s nápisem K+R, tedy Kiss and Ride, u Základní školy Nádražní 5 přitom požaduje jediné. Přijet, nechat vystoupit dítě a hned odjet. Přesto na vyhrazených místech i měsíc po zprůjezdnění Hřbitovní ulice ve Vyškově řidiči stále parkují.

6.12.2016

Sbírka pro psy začala. Víc než množství stanice ocení kvalitu krmení

Vyškov - Loňská pokryla zhruba tři čtvrtiny výdajů na krmení. Pro velký úspěch proto vyškovský zoopark jako provozovatel záchytné stanice vyhlásil už čtvrtý ročník vánoční sbírky pro opuštěné psy. Jako obvykle můžou lidé přispět hračkami, pamlsky, dekami, ale hlavně krmením.

6.12.2016

Vánoční strom: ve Vyškově je k dostání i za padesát korun

Vyškovsko – V dětství si Vyškovan Petr Fárský nedokázal představit Vánoce bez živého vánočního stromu. Jak říká, patřil neodmyslitelně k pravé sváteční atmosféře. „Voněl po celém bytě a i zvuk padajících jehliček měl co do sebe," vzpomínal.

5.12.2016

Studentka oslnila závinem z tuňáka. Postoupila do republikového kola soutěže

Slavkov u Brna – Propojila tuňáka, listové těsto, papriku, pesto, sýr a rukolu. Její závin Anet porotu oslnil. A tak se studentka Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Aneta Vyhnánková dostala mezi patnáct postupujících z celé republiky do finále 4. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku.

5.12.2016

Třídění Vyškovanů bylo opět nadprůměrné. Město získalo třetí místo

Vyškov – Od pomyslného stříbra je dělilo jen dva a půl bodu. Je zjevné, že obyvatelé Vyškova v třídění odpadů nepolevují. Několik posledních let se totiž v celokrajské soutěži My třídíme nejlépe, pořádané obalovou společností Eko-kom, umísťuje Vyškov na předních příčkách. Letos získal třetí místo, v jeho kategorii byly lepší pouze Břeclav a Kyjov.

5.12.2016

Řidiče u Lhoty zpomalí vjezdová brána. Nejspíš už příští rok

Vyškov – Scénář je v podstatě vždy stejný. Řidič vjede vysokou rychlostí do levotočivé zatáčky, tu nezvládne a narazí do rodinného domu. Nepomáhá ani několik let staré opatření, kdy byla před vyškovskou místní částí Lhota snížená maximální povolená rychlost. I proto donutí řidiče jedoucí od Rychtářova sundat nohu z plynu vjezdová brána.

4.12.2016

O parkovišti u okresu budou jednat. Předkupní právo má Vyškov

Vyškov – Zatímco s budovou mají jasné plány, ve kterých jim brání už jen nedokončená administrativa, co se týká přilehlého parkoviště, tam je ještě čeká jednání. Dceřiná firma RC Pitesti vyškovské společnosti RC Reinvest, která projevila zájem o budovu bývalého okresního úřadu ve Vyškově, stojí i o tuto plochu. Předkupní právo na ni ale má vyškovská radnice.

4.12.2016

OBRAZEM: V Ruprechtově s dětmi řádili pekelníci. Na Čertovské jízdě

Ruprechtov – Udělat trochu rámusu, zásobit se uhlím a postavit pořádnou hranici pro rozdělání ohně. I to jsou dovednosti každého správného čerta. A už je zvládají i děti, které v sobotu dorazily do kulturního sálu v Ruprechtově. Tam se totiž konala nefalšovaná Čertovská jízda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies