VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

5.1.2017

Také na Vyškovsku udeří mrazy. Vodaři varují před haváriemi

Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Stačí jen nedovřené okno do sklepa a majitel bude sčítat škody kvůli prasklému potrubí. I takový následek můžou mít silné mrazy, které na několik dní sevřou region. Vodaři vyzývají, aby lidé chránili své vodovodní přípojky. „V devadesáti procentech zamrznou v trvale neobydlené místnosti, kde lidé zapomenou zavřít okno," přiblížil ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář.

4.1.2017

Skatepark z parku zmizel. Kvůli demolici zimního stadionu

Vyškov – Přesune se? Zůstane vůbec? S těmito otázkami se lidé obracejí na pracovníky Turistického informačního centra ve Vyškově. Týkají se skateparku, který sousedil se zimním stadionem. Nedávno kvůli demolici a výstavbě nového sportoviště zmizel.

4.1.2017

Vyškovská nemocnice uzavřela pro návštěvy interní oddělení

Vyškov – Zatímco zkraje týdne vyškovská nemocnice hlásila, že všechna oddělení jsou pro návštěvy otevřená, od středy už to neplatí. Vedení organizace se rozhodlo uzavřít interní oddělení.

4.1.2017

Sněhové jazyky se tvoří jen na severu Vyškovska. Jinak je situace klidná

Vyškovsko – Osobní auto sice sjelo mimo vozovku, nikdo se však při havárii nezranil. Středeční sněhová nadílka na Vyškovsku si zatím vyžádala jen jednu nehodu. Stala se na dálnici D1 zhruba na 235. kilometru o půl osmé ráno. A jak hlásí vyškovští cestáři, silnice prvních tříd jsou v regionu mokré, ale sjízdné bez omezení. Uzavřená je tradičně jen komunikace druhé třídy mezi Drnovicemi a Podomím. Pro auta nad dvanáct tun. Pokrytá je souvislou vrstvou sněhu.

4.1.2017

Bohdalice pokračují v obnově školy, Málkovičtí dostaví sklady

Bohdalice-Pavlovice, Bohaté Málkovice – Loni se pustili do úprav základní školy. I pro letošek jsou tak plány vedení Bohdalic-Pavlovic jasné. V pracích hodlají pokračovat. Konkrétně se jedná o rekonstrukci oken a vnějšího pláště budovy.

4.1.2017

Vyškovsko zasáhla střevní viróza. O léky proti průjmům je o třetinu vyšší zájem

Vyškovsko – Začíná to lehkou nevolností. Téměř z minuty na minutu se udělá pacientovi hůř a v mnoha případech stráví bezesnou noc na toaletě. Vyškovsko postihla střevní viróza.

3.1.2017

Jubilantům opět osobně popřejí. K významným výročím dostanou blahopřání

Ivanovice na Hané – Co pět let navštěvovali všechny jubilanty, kteří se dožili víc než sedmdesáti let. Po devadesátce dokonce každý rok. Obyvatelé Ivanovic na Hané od komise pro občanské záležitosti dostávali drobné dárky. Od roku 2000 však začaly přibývat zákony na ochranu osobních údajů, které obcím znemožnily využívat osobní údaje o jubilantech a ti se tak návštěvy nedočkali. Zhruba od poloviny letošního roku však začal platit nový zákon, díky kterému se obce o oslavencích znovu dozvědí.

3.1.2017

Plesová sezona začíná: V Kozlanech zazpívá i Petr Kolář

Vyškovsko, Blanensko – Zpíval jim už například Stanislav Hložek nebo Petr Kotvald. Ani letos Kozlanští o svou hvězdu na pódiu nepřijdou. Na obecní ples si pro letošek pozvali Petra Koláře. Možná právě proto je už k dispozici jen minimum vstupenek. „Přitom se ples koná až v únoru. Zájem bývá v posledních letech skutečně obrovský," potvrdil starosta Kozlan Karel Pospíšil.

3.1.2017

Tobogány nechají vyměnit. Budou osvětlené a možná i delší

Vyškov – Vyškovský aquapark navštěvuje Olga Vysloužilová pravidelně. Nejčastěji se svými vnoučaty. A přestože je s vodní atrakcí relativně spokojená, několik tipů k vylepšení má. „Zdá se mi, že je uvnitř občas poměrně chladno. A také jsem si všimla, že sem tam nefungují sprchy, jsou ucpané. Prostor si nějakou větší investici města zaslouží," je přesvědčená Vyškovanka.

2.1.2017

Ředitel charity Karel Kosina změnil působiště. Pracuje pro hospic

Vyškov – V charitě pracoval od roku 2000, od ledna 2013 na pozici ředitele vyškovské pobočky. Nyní Karel Kosina změnil působiště. „Dostal jsem nabídku pracovat pro Hospic svaté Alžběty v Brně. Tématem hospicové péče se zabývám řadu let a rozhodl jsem se věnovat jí naplno," řekl.

2.1.2017

Haškův exnáměstek Celý nastoupí u rolnického a lesnického fondu

Brno - Bývalý náměstek hejtmana Jihomoravského kraje a lídr KDU-ČSL v loňských podzimních volbách Roman Celý bude nově působit v Podpůrném a garančním rolnickém a lesnickém fondu (PGRLF). Nastoupí na manažerské pozici, sdělil dnes redakci. Celý zamířil po volbách do opozičních lavic. KDU-ČSL přitom jednala s ANO o koalici, nakonec ji vítěz voleb ANO vytvořilo s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno.

2.1.2017

Obuvník vynalezl boty, které mohou prodloužit život. Tvoří svaly a šetří tělo

Snovídky – Biomechanická bota, která respektuje morfologii chodidla. Uhlíkatá stélka s jamkou pro palcový kloub. Nebo také šestinohá židle, jež napomáhá vytvářet svalovou hmotu. K tomu slouží i obuv s kinetickou energií, kterou nyní jako novinku Josef Hanák ze Snovídek uvádí na trh.

AKTUALIZOVÁNO
2.1.2017

Město chce opravit interiér bočních kaplí vyškovského kostela

Vyškov – V kaplích zvlněná podlaha, štuková výzdoba a výmalba stropů poškozená zatékáním. Interiér bočních kaplí kostela vyškovského Nanebevzetí Panny Marie nebyl zásadněji opravovaný od jejich výstavby, tedy od počátku 20. století. I proto je radnice zařadila do dotačního Programu regenerace městské památkové zóny. Odtud jsou z rozpočtu ministerstva kultury poskytované příspěvky na opravy kulturních památek.

1.1.2017

Vyškované přivítali rok 2017 u ohňostroje v centru. Show viděli i ve Slavkově

Vyškovsko – Asi sedmiminutový ohňostroj přilákal první den roku 2017 na Masarykovo náměstí ve Vyškově obrovské množství lidí. Zaplnili takřka celé centrum. „Chodíme se dívat každoročně, máme to jako tradici. Vždycky se potkáme se spoustou přátel, popřejeme si. Jsem ráda, že město ohňostroj pořádá až v podvečer na Nový rok. O silvestrovské půlnoci by se mi z tepla domova asi nechtělo," usmála se například Jana Skálová.

1.1.2017

Centrem Bučovic opět hřměly motory. Čtyřkolkáři zavřeli sezonu

Bučovice /REPORTÁŽ/ – Křížem krážem projeli Slovensko, kde je jízda v terénu na čtyřkolkách zakázaná. Vždy ale získali povolení od strážníků. A také Rumunsko, kam se každoročně Jan Soldán a Rostislav Kalous vracejí. Stejně jako poslední den v roce na bučovické náměstí Svobody. Tam na už tradičním srazu pořádaném Motoklubem Vícemilice, jehož jsou členy, spolu s dalšími kolegy a kolegyněmi předvádějí, co tyto stroje dokáží. A vozí na nich i nejmenší návštěvníky. Nejinak je tomu v sobotu.

31.12.2016

Smetanovo nábřeží: vadí nám hrboly a díry, ozývá se od řidičů

Vyškov – Jako na houpačce si často připadá řidič Mojmír Novák, když projíždí páteřní komunikací na vyškovském Smetanově nábřeží. Vadí mu zejména výškové rozdíly. „Začíná to už podél hasičské zbrojnice, kde je velká propadlina. Zásahy si lokalita určitě zaslouží," upozornil šofér.

30.12.2016

Ve Slavkově chtějí postavit obchodní centrum. Narážejí kvůli provozu na I/50

Slavkov u Brna – Prodejna potravin, drogerie, obchod s oblečením, další s domácími potřebami a také rozšířené stávající zahradní centrum. Všechno na jednom místě. Zatímco jeden investor, který plánoval ve Slavkově u Brna postavit supermarket, od záměru upustil, přichází další – Billa má zájmem vytvořit v takzvané křenovické aleji obchodní dům.

30.12.2016

Večírek ve stylu Gatsbyho: místa ještě mají

Vyškovsko – Lidé si toužili vynahradit období úzkosti v první světové válce, navštěvovali kavárny, bary, tančili ve víru jazzové hudby a fox-trotu. Přišla vlna módy krátkých sestřihů, dámy, které se nenechaly ostříhat, si vlasy sepínaly do drdolů. Úspěch slavily i sukně ke kotníkům nebo končící těsně pod koleny a šaty se sníženým pasem. Na hlavě pak nechyběla čelenka nebo malý klobouk cloché. Dvacátá léta minulého století si už v sobotu připomenou v Rousínově. Tamní Underground beach club pořádá Silvestr ve velkolepém stylu Velkého Gatsbyho.

29.12.2016

Největší akce Vyškovska v příštím roce: nový zimní stadion

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ - Kanalizace v areálu bývalého rousínovského učiliště v Tyršově ulici, kde se nyní nachází část základní školy, je sdružená. Záměrem města je nechat ji oddělit, aby byla splašková a dešťová zvlášť. Radnici se letos podařilo získat dotaci z Jihomoravského kraje, a tak se do akce pustí hned v lednu. Půjde o jednu z největších investic Rousínova v příštím roce.

29.12.2016

Konec bruslení ve Vyškově: zbývají už jenom tři dny

Vyškov – Už jen tři dny zbývají do úplného uzavření vyškovského zimního stadionu. K 31. prosinci svůj provoz definitivně ukončí. Převezme ho firma Zimní stadion Vyškov, která je vítězným koncesionářem a nový zimní stánek tak má ve Vyškově nejen postavit, ale i patnáct let provozovat.

29.12.2016

Jako rybička. Bartošek vyrobil třicáté kovové přání, motiv ho napadl v nemocnici

Křenovice – S nápadem letošního přání mu pomohla nepříjemná zkušenost. Nějakou dobu si poležel v nemocnici, kde ho napadlo, že pro nadcházející rok by se všichni jeho příbuzní, přátelé nebo obchodní partneři měli cítit jako rybička. Z kovu umělecký kovář a restaurátor Oldřich Bartošek z Křenovic znovu vyrobil péefko, tentokrát v tradičním poselství několikrát skloňuje slovo zdraví.

29.12.2016

Ceny energií na jižní Moravě: za pět let klesly, plyn dokonce až o třetinu

Jižní Morava – Ceny elektřiny i plynu ve srovnání s rokem 2012 klesly. Podle analytiků za to může propad na světových trzích nebo regulace.

28.12.2016

Na nenadálé situace nově upozorní Slavkovany mobilní rozhlas

Vyškovsko – Když se na Slavkov u Brna poženou přívalové deště, budou obyvatelé, kteří se přihlásí k nové službě, v podstatě první, kdo o nich bude vědět. Radnice se totiž od příštího roku rozhodla zavést mobilní rozhlas. Podle starosty města Michala Boudného bude v provozu už od ledna. „Považujeme ji za nejrychlejší způsob, jak naše obyvatele informovat o aktualitách," poznamenal Boudný.

28.12.2016

Mechanici ze Slavkova mají nový model auta, cukráři mixéry

Slavkov u Brna – Pro někoho neobvyklý vánoční dárek, pro automechaniky ze slavkovské integrované střední školy však pořádná výzva. To je stavebnice auta Kaipan, který nedávno dostali jako dárek pod pomyslný vánoční stromeček. Motor, převodovka, nápravy, brzdy, elektroinstalace a několik dalších dílů pochází ze Škody Favorit. Karoserie s výztužným rámem, světla, sedadla, zpětná zrcátka jsou pak původní. Do sestavení modelu se studenti pustí už zanedlouho. „Konkrétně hned v lednu tak, abychom mohli provozuschopné auto na jaře představit veřejnosti," oznámila ředitelka školy Vladislava Kulhánková.

28.12.2016

Za ohňostroj mimo schválený termín hrozí ve Slavkově vysoká pokuta

Vyškovsko – Několikatisícové pokuty i zákaz činnosti ve městě. Takové sankce hrozí těm, kdo se nebudou ve Slavkově u Brna řídit vyhláškou, kterou na podzim schválili zastupitelé. Vychází z novely zákona o rušení nočního klidu a týká se i ohňostrojů. A přestože byla radnice při plánování povolených termínů v případě vítání Nového roku benevolentní, jindy mají lidé vesměs smůlu.

27.12.2016

Slevy začínají. Lidé za dobré ceny koupí třeba oblečení na hory

Vyškov – Když si chce Vyškovanka Andrea Foldynová udělat radost, vyrazí na nákupy. Momentálně potřebuje hlavně dobré zimní boty. „Plánujeme jet zanedlouho na hory, takže by se mi nějaké kvalitní a teplé hodily," okomentovala.Na nákup může vyrazit například do prodejny obuvi na vyškovském Masarykově náměstí. Úterkem v ní totiž podobně jako v řadě dalších obchodů odstartovaly povánoční výprodeje.

26.12.2016

Za odpad zaplatí Vyškované v novém roce stejně jako letos: 580 korun

Vyškov – Za vodu lidé v příštím roce zaplatí stejně jako letos, cena tepla se má v některých městech včetně Vyškova dokonce snížit. S další dobrou zprávou pro obyvatele přichází vyškovská radnice nyní. Hlouběji do peněženek lidé nesáhnou ani v případě poplatku za svoz komunálního odpadu. Zůstává ve stejné výši jako letos.

25.12.2016

Kříž nebyl vidět. Od trati ho proto přesunuli k chodníku do Purkyňovy ulice

Vyškov – Dlouhé roky byl ukrytý očím veřejnosti. Kříž, který se nacházel u trati u podjezdu ve vyškovské Purkyňově ulici, možná zaznamenalo jen několik cestujících, kteří kolem něj projížděli vlakem. V uplynulých dnech však dostal nové místo. U nájezdu k blízkému silu.

24.12.2016

OBRAZEM: Děti přinesly na úřad radost. Jeho pracovníkům zazpívaly

Vyškov – Byly už například v notářské kanceláři, domově důchodců i Knihovně Karla Dvořáčka. A ve středu dorazily k vyškovským úředníkům z oddělení občanských průkazů. Děti ze Základní školy Havlíčkova Vyškov dospělé navštěvují pravidelně.

23.12.2016

Svátky na Vyškovsku: v Křenovicích děti zabaví pastýři, dospělé noční koledování

Křenovice – Je dílem jednoho z místních obyvatel. Postavy, které ho tvoří, jsou vyrobené z lamina. Kromě svaté rodiny v něm lidé můžou obdivovat tři krále, pastýře, ovce a další, kteří se malému Ježíškovi přišli poklonit. Řeč je o křenovickém velkém malovaném betlému, jenž už několik let pravidelně od období adventu zkrášluje dvůr obecní hospody. A stejně jako v uplynulých letech také letos u něj budou na Štědrý večer znít koledy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies