VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místostarosta se ocitl v kotli

ROUSÍNOV - Na akci Den s Deníkem se někteří lidé pořádně rozohnili. Na Jiřím Petříkovi nenechali suchou nit.

20.4.2007
SDÍLEJ:

Ostrá debata. Šéfredaktor Vyškovského Deníku Michal Sklenář (vpravo) zpovídá rousínovského místostarostu Jiřího Petříka. Toho se ptali také místní a rozhodně nešetřili ani nepříjemnými otázkamiFoto: DENÍK/Petra Cidlinská

Úderem patnácté hodiny se včera odpoledne rozjela na rousínovském náměstí akce Den s Deníkem. Obyvatele města přilákala hlavně jedinečná možnost zeptat se tamního místostarosty Jiřího Petříka na problémy, které je trápí.

Už po krátké chvíli muselo být Jiřímu Petříkovi hodně dusno. Nespokojení obyvatelé ho opravdu nešetřili. Trápí je narůstající vandalismus, stav obecních bytů nebo nepořádek v některých částech města.

Nejvíce se rozohnila Anna Mikulaštíková. „Zajímalo by mě, co se bude dít na hlavní silnici směrem na Brno. Vedle nás je nonstop a řeknu vám, že takový bordel jako v Rousínově není nikde. Když se půjdete podívat do Slavkova nebo do Bučovic, všude je pořádek. Tady je prach a smetí,“ nadávala Mikuláštíková.

Místostarosta jí slíbil, že dohlédne na to, aby tam žádný nepořádek nebyl. Stejně tak přislíbil, že bude řešit potíže s rušením nočního klidu, které trápí zase třeba Libuši Jarošovou. „Kolem místní diskotéky bývá z pátku na sobotu a ze soboty na neděli hrozný hluk, valí se tam proudy nezletilých opilých dětí a rozbíjejí, na co přijdou. Zvoní na zvonky, rozbili nám okno a teď i auto. Chtěla bych vědět, co s tím budete dělat,“ ptala se Jarošová.

Ta si myslí, že problém by vyřešili policisté. A to buď městští nebo státní. Jenomže strážníci by podle místostarosty přišli město draho a posílit hlídky státní policie je nemožné.

Nástin řešení se však podařilo najít. „Ve Slavkově také nemají městskou policii, ale platí si bezpečnostní agenturu,“ namítl šéfredaktor Vyškovského Deníku Michal Sklenář. Petřík uvedl, že o bezpečnostní agentuře popřemýšlí a zjistí, kolik by tato služba stála.

Největším nedostatkem podle většiny lidí je neúnosný provoz a parkování autobusů na náměstí. S otázkou výstavby autobusového nádraží se radnice potýká přibližně dva roky. „My řešíme vznik autobusového nádraží od zavedení integrovaného dopravního systému,“ uvedl rousínovský místostarosta.

Šéfredaktor Vyškovského Deníku Michal Sklenář upozornil na připomínky některých lidí, že město se vznikem autobusového nádraží, které by přetíženému centru ulevilo, zabývá už čtvrtstoletí.

„Nevím, jestli je to pětadvacet let. Ale územní plán, ve kterém byla tato stavba zahrnuta, byl schválený v devětadevadesátém roce. Vyskytl se však problém s příjezdovou cestou,“ vysvětlil Petřík. Podle něj město problém absence autobusového nádraží ve spolupráci s krajem intenzivně řeší.

Na další konkrétní dotazy ohledně hustoty dopravy na rousínovském náměstí odpovídal místostarosta vyhýbavě. Tvrdil, že z pozice města není jednoduché tento problém vyřešit. Podle něj se bude možná dokonce ještě zhoršovat kvůli dálnici a častým nehodám. Město totiž v těchto případech slouží jako objízdná trasa.

Tato odpověď obyvatele příliš neuspokojila. Ale výše zmíněné sliby místní možná potěšily. Připomínky, které obyvatelé zmínili, však nevyplynou do ztracena. „Redaktoři Vyškovského Deníku budou hlídat, jak radnice své sliby plní. Za nějaký čas ji zkontaktují a zeptají se, jak pokročila při řešení jednotlivých problémů,“ řekl na závěr krajský šéfredaktor Deníku Pavel Macků.

20.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Blanenská umělkyně Sylva Tomková. Archivní snímek

Jazz a šrot. Umělci svaří nové sochy z odpadu

Ilustrační foto.

U čerpací stanice hořela malá dodávka. Požár hasiči likvidovali téměř hodinu

Vyškovská nadace Tři brány rozdělí další granty

Vyškov – Už popáté zkouší vyškovská nezisková organizace Paprsek získat peníze z projektu grantového řízení nadace Tři brány, která rozdělí peníze mezi žadatele a jejich projekty.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

AKTUALIZOVÁNO

Kiss and ride? Rodiče školáků stále hledají parkovací místa

Blanensko, Vyškovsko – Marek Novotný občas vyzvedává neteř u jedné ze dvou základních škol v Bučovicích. Běžnou výpomoc příbuzným popisuje jako stresovou záležitost a souhlasí s ním i řada rodičů. „Je to tragédie. Stojí tam kolony aut, lidé parkují, kde se dá, z místa se nedá vymotat,“ řekl Novotný. Připomněl, že problémy mají u dvojice škol na okraji města i řidiči autobusů.

Čtrnáct milionů za úraz? Soud rozhodne za týden, žádost o nový posudek zamítl

Vyškov – Před šesti lety se na Borise Trávníčka svalil při školní exkurzi na židovském hřbitově v Rousínově náhrobní kámen. On zůstal upoutaný na invalidní vozík. Ve čtvrtek dopoledne o odškodném pro poškozeného znovu rozhodoval Okresní soud ve Vyškově. Muž žádá po škole částku ve výši čtrnácti milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení