VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Košty pálenek odstartuje na Vyškovsku Štrúdlobraní

Vyškovsko - Mnozí pěstitelé z Vyškovska mají vyrobené pálenky a chystají se na košty. První bude už za pár dní. Podle palírníků je na co se těšit.

18.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Petra Novotná

Hlavní sezona ve většině pálenic v regionu skončila a někteří majitelé slivovic, třešňovic, meruňkovic a dalších druhů ovoce v tekutém stavu se budou chlubit svými produkty. První příležitost budou mít za týden, v ivanovické místní části Chvalkovice na Hané.

„Máme připravenou akci nazvanou Štrúdlobraní a košt slivovice, která se uskuteční příští pátek. Jako osadní výbor ji pořádáme poprvé. Nebude se soutěžit jen o nejlepší slivovici, ale i štrúdl. Zatím se nám zájemci o účast příliš nehrnou, ale věřím, že se to změní. Sám jsem loni pálil, mám pocit, že byl dobrý rok," zval předseda chvalkovického osadního výboru Bohumil Čumpl.

Někteří provozovatelé palíren se na loňskou sezonu tak optimisticky nedívají. „Z pohledu výtěžnosti i kvality výsledných pálenek ji hodnotím spíš jako průměrnou. Chyba nebyla v ovoci, to bylo dobré, ale spíš v počasí," naznačil majitel pálenice a moštárny v Drnovicích Miloš Bastl.

Kvalitní ovoce

Uvedl třeba příklad švestek, u kterých došlo kvůli teplému podzimu k octovému kvašení. „Někteří pěstitelé je totiž podle svých tradic pálí až v lednu, což se kvůli teplu projevilo na kvalitě," přiblížil Bastl. Naopak velice dobré podle něj byly produkty, u nichž výrobci měřili kvas cukroměrem. „A také těch, kteří ho uchovávali v chladu, třeba ve sklepě," dodal.

Podle zahrádkářů sice nebyl uplynulý rok co do počasí nejlepší, protože bylo sucho, ale urodilo se velké množství kvalitního ovoce. „Z toho měla šanci vzniknout velmi dobrá pálenka. Třeba švestky byly krásně dozrálé," oponoval Bastlovi předseda slavkovského svazu zahrádkářů Jiří Svoboda s tím, že jakákoliv loňská kořalka, která se k němu dostala, byla vynikající.

Souhlasil s ním například i Karel Kopecký z Krásenska, který podle svých slov ochutnal poměrně dost loňských pálenek z různých druhů ovoce. „Snad všechny byly dobré. V dnešní době už myslím nikdo ani špatnou slivovici nedělá," je přesvědčený Kopecký.

Destilát ovlivňuje podle majitele pálenice z Drysic Rudolfa Klanici několik aspektů. „Důležité je, aby lidé měli kvalitní ovoce, ze kterého je potřeba vyrobit dobrý kvas. O něj se musí dobře starat, aby ho nenapadla plíseň. Je také nutné ho přiměřeně dosladit. To se dnes dělá automaticky, protože kvalita ovoce už není taková, jak byla dřív," naznačil Klanica. To odmítá třeba Čumpl. „Přílišnému doslazování bych se raději vyhnul. To už pak není slivovice," kroutil hlavou předseda chvalkovického osadního výboru.

Podle Bastla je mezi některými pěstiteli, kteří své ovoce zkapalňují, rozšířený ještě další nešvar dochucování trestěmi.

Obavy z trestí

„Sice to není podložené, ale je všeobecně známé, že se stávají situace, kdy si někteří soutěžící na koštech tímto způsobem upravují své produkty. Je velmi těžké poznat, které byly upravené, a které ne, takže hodnocení nemusí být úplně spravedlivé. Proto nejsem přílišným zastáncem těchto akcí," vysvětlil Bastl.

Příliš jim neholduje ani Kopecký. „Sám slivovici nepálím. I když v místě, kde bydlím, je takových jako já málo. Pálenku mám rád, košty ale navštěvuji pouze výjimečně, protože sám nepřispívám vzorky a necítím se na to, abych někoho hodnotil, zase tak moc tomu nerozumím," přiznal obyvatel Krásenska.

Zatímco se uplynulá sezona, co se týká pálení, spíš povedla, do blízké budoucnosti se odborníci dívají s obavami. Na vině je počasí. „Pokud začnou stromy pučet a potom pomrznou, může to ovlivnit celou budoucí úrodu. Je ale pravda, že takové starosti míváme každý rok," potvrdil Klanica.

Obavy neskrývá ani Svoboda. „Pořád čekáme, jestli začne mrznout, ale předpovědi jsou stále nepříznivé. Pokud přijdou mrazy třeba až v květnu, veškerá budoucí úroda pomrzne. Stejně nepříznivě bych to ale viděl i v případě, že by nemrzlo vůbec. Pak hrozí, že vegetace začne příliš brzy a včely nestihnou květy opylovat. Mohlo by to také znamenat přemnožení plísní, různých chorob a jiných škůdců, takže bychom museli rostliny mnohem víc ošetřovat chemickými postřiky," neskrýval obavy slavkovský zahrádkář.

Autor: Michaela Munzarová

18.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalový stadion v Drnovicích. Ilustrační foto.
22

Drnovický stadion je opět na prodej. Cena? O polovinu víc, než při dražbě

Brněnská přehrada. Povodně 2002.

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu spor mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Servírku v baru agresor tahal za vlasy. Pak jí dal pěstí pod oko

Vyškov – Podle servírky se už při předešlých návštěvách choval nevhodně. A v sobotu večer situace vygradovala. Silně opilého hosta baru v jednom z vyškovských sídlišť tak servírka odmítla obsluhovat a věnovala se ostatním. „To muže naštvalo a zatáhl šestatřicetiletou ženu za vlasy," sdělil velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Šetřete vodou, vyzvala další obec. Studničtí zákaz respektují

Studnice - K šetření pitnou vodou už vyzvalo své obyvatele i vedení Studnic. To zakázalo zalévat jí zahrádky, plnit bazény nebo například umývat auta.

Opravy kina? Jen dílčí, vadí opozici. Zatím chybí třeba nové toalety a kabiny

Boskovice – Chybějící zázemí pro vystupující, málo toalet. To jsou podle některých opozičních zastupitelů hlavní vady čerstvě opraveného letního kina v Boskovicích na Blanensku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies