Vážení čtenáři, přinášíme vám co nejpodrobnější volební zpravodajství, které najdete ZDE

„Do voleb vstupujeme s odhodláním, výrazně zlepšit komunikaci a informovanost obyvatelstva o tom co, jak a proč radnice dělá. Základem důvěry je, dát obyvatelům možnost, kontrolovat činnost svého zastupitelstva. Mají právo vědět, kdo ze zastupitelů pro co zvedl ruku. Anonymita vede ke spekulacím a nedůvěře, navíc svým způsobem vytváří korupční prostředí,“ myslí si kandidát za volební uskupení Pro Rousínovsko Jiří Legner.

Malou komunikaci s Rousínovskými obyvateli přiznává i starosta města František Havíř (KDU-ČSL). „Veškerý čas jsem věnoval práci na nových projektech a práci s dotačními tituly. Málo mi ho zbývalo na setkávání s občany. Pokud bych mohl být opět starostou, tomuto bych chtěl věnovat více času,“ uvedl starosta.

A správná komunikace je někdy opravdu potřeba. Dva roky se totiž lidé z panelového domu číslo 33 na rousínovském sídlišti přeli s městem o to, že nesouhlasí se stavbou parkoviště. Obyvatelé to tenkrát nechtěli dovolit, protože už mají v těsné blízkosti frekventovanou silnici a železniční trať, obávali se také o osud lipového stromořadí.

Podle některých kandidátů je ale problém i v jednání mezi samotnými zastupiteli. „Velké rezervy cítím ve fundovaném jednání některých členů zastupitelstva. Ne všichni zastupitelé si uvědomují, že jsou voleni obyvateli celého města a vystupují jako zástupci pouze části města, kde mají bydliště. Lepší spoluprácí a zapojením všech by se snad dosáhlo jednotlivých cílů s větším klidem a profesionalitou,“ řekl svůj názor lídr Sdružení nezávislých kandidátů Rousínov pro lidi Petr Pupp.

Podle aktuálních zpráv z Ministerstva vnitra by mělo v Rousínově dojít ke zrušení policejní služebny. To je také jedna z věcí, která teď Rousínovské trápí. „Přimlouvám se k nutnosti zachování služebny Policie České republiky v Rousínově,“ vyjádřil se lídr Miroslav Klemsa (KSČM).

Policii ve městě chtějí i zástupci dalších politických stran. „Jestliže zruší služebny státní policie v Rousínově, budeme podporovat posílení městské policie, což si ovšem vyžádá větší finanční zatížení. A na takové provozní aktivity se prostředky těžce hledají a uvolňují,“ nastínil některé plány Pupp.

Je několik dalších věcí, které ještě město za toto volební období nestihlo vyřešit. „Zůstalo ještě několik kostlivců ve skříni. Je to odkanalizování poslední místní části Vítovice. Dále opravy místních komunikací, kde je třeba klást důraz na postupnou obnovu povrchů, a to ve všech sedmi místních částech města rovnoměrně a ve stejné kvalitě,“ upozornil lídr rousínovských Věcí veřejných Zdeněk Šedý.

Toto volební období bylo ale také úspěšné. Hlavně po stránce investičních akcí. „Podařilo se nám s pomocí dotací vybudovat krásný a moderní autobusový terminál, vybudování splaškové kanalizace a čističky, zateplení mateřské školky a Základní školy včetně nových oken, vybudovat cestu pod školou, cestu a chodníky U Stadionu, most ve Vítovicích, cyklostezku na Bechyňské ulici, regenerace parku v Rousínově, dětská hřiště a celá rekonstrukce Židovské čtvrti,“ vyjmenoval úspěšné akce místostarosta Rousínova Jiří Petřík.

To ale nejsou jediné podařené projekty. „Největším kladem členů zastupitelstva bylo, že se dokázali shodnout na nejdůležitějších akcích. K těm patří především vybudování kanalizace a čističky odpadních vod, rozsáhlé úpravy židovské čtvrti, výměna oken a zateplení školní budovy na Habrovanské ulici a budování sportovní haly.

Členové se rovněž dokázali shodnout na pravidlech, podle kterých jsou v Rousínově finančně podporované neziskové organizace,“ potěšilo Julínka.

NÁZORY KANDIDÁTŮ NA PROBLÉMY ROUSÍNOVA SE DOČTETE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU.