VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice plánují cyklostezky

Vyškovsko – aktualizováno - Radnice měst i obcí okresu plánují výstavbu nových stezek pro cyklisty.

19.3.2008
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Deník

Milovníci bicyklů letos zřejmě získají nové příležitosti, kde si protáhnout kostru a zpevnit svalstvo.

Rousínovští už mají několik let vypracovanou studii, podle které by se v budoucnosti měly pomocí cyklostezek propojit všechny tamní místní části se základní školou. „Hodně dětí totiž v teplých měsících jezdí do školy na kole, před budovou jich stává i stovka. Chceme, aby se žáci do školy dostávali co nejvíc bezpečně,“ objasnila tajemnice rousínovské radnice Ludmila Havlíčková.

S budováním cyklostezek nezůstávají letos pozadu ani Vyškovští. Úplně nová cesta za patnáct milionů korun pro příznivce cyklistiky povede z centra města z Mlýnské ulice do průmyslové zóny. Další hlavní trasy přes Vyškov už mají úředníci zaznačené v aktuálním generelu cyklodopravy.

Naopak obyvatelé Slavkova nemají k dispozici zatím žádnou cyklostezku. Přes město vedou jen dvě cyklotrasy zřizované krajem. Tamní úředníci ovšem už delší dobu pracují na studii jízdní stezky mezi Slavkovem a Hodějicemi. Měla by vést podél cesty směrem na Němčany a následně kolem silnice E50.

Ačkoliv ve Slavkově je vznik cyklostezky ještě během na dlouhou trať, Bučovičtí se jí letos možná dočkají. Měla by navázat na chodník vedoucí z Bučovic do Klobouček, odbočit za průmyslové podniky a kopírovat řeku Litavu až k místní části. „Všechno je odvislé od toho, jestli získáme dotace. Myslím si ale, že to letos uskutečníme,“ uvedl místostarosta Oldřich Holásek.

OTÁZKA PRO

tiskovou mluvčí vyškovské radnice Danu Bednářovou Jak nová cyklostezka přispěje k bezpečnosti dopravy ve Vyškově?

Jak nová cyklostezka přispěje k bezpečnosti dopravy ve Vyškově?

Stavba oddělí cyklistický provoz od automobilového, přispěje k usměrnění cyklistické dopravy a zvýší bezpečnost cyklistů. Součástí úprav je i přestavba chodníku v průmyslové zóně, který spojuje Průmyslovou a Tovární ulici se zónou Sochorova II, na společnou stezku pro cyklisty a chodce. Vybudujeme i parkovací pruh pro stání asi deseti aut podél řadové zástavby v Olomoucké ulici. Díky zúžení silnice vznikne zklidňující dopravní prvek. Vyřešíme i úpravy pro pohyb handicapovaných tam, kde se kříží pěší a cyklistické trasy.

Autor: Martina Vilímová

19.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rys Kryštof je dál v krasu. O kořist se dělí.
6

Rys Kryštof loví srnce v Moravském krasu. O kořist se dělí

Ilustrační foto.

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Jižní Morava - Rozdělat táborák a uvařit si v přírodě při kempování jídlo nebo spustit ohňostroj mohou Jihomoravané opět bez obav. Stav zvýšeného nebezpečí vzniku požárů kvůli suchu i vysokým teplotám totiž v úterý ve dvě hodiny odpoledne jihomoravský hejtman Bohumil Šimek odvolal.

Punkeři odjeli z Vyškova, sysli dostali jablka

Vyškov – Ospalé sysly hudba nerušila. Na rozdíl od některých Vyškovanů, kteří diskutují na sociálních sítích o Festu Pod Parou, jenž se na marchanickém letišti konal od minulého čtvrtka. Obyvatelé se už potřetí rozdělili na dva tábory. Část se rozčiluje nad hlasitou produkcí, druzí se je snaží uklidnit. „Jednou za rok se to dá vydržet,“ uvedla například Mirka Dingová.

Křenovický domov pro staré obyvatele už dostává svou podobu

Křenovice - Starší obyvatelé Křenovic se pravděpodobně už příští rok dočkají začátku stavby nového domova pro seniory. Vedení Křenovic už zadalo vypracování jeho architektonického návrhu.

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení