VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba bytového komplexu je přes protest sousedů na spadnutí

Slavkov u Brna – Klidová zóna, při nejhorším rodinné domy. To stále vidí v místě slavkovské lokality Kaunicův dvůr aktivisté ze spolku Zelený Slavkov. Proti stavbě bytového komplexu, který v místě hodlá postavit společnost SKR Stav, bojovali peticí, diskutovali s vedením radnice. Marně.

5.12.2015
SDÍLEJ:

Kaunicův dvůr má nedaleko slavkovského koupaliště nabídnout až 80 bytů.Foto: archiv Deníku

V současné době je příprava stavby v plném proudu. „Při přípravných pracích jsme zjistili, že jednotná kanalizace v sousední Příční ulici je omezeně průtočná. Proto se společnost Vodovody a kanalizace Vyškov rozhodla pro úpravu. S projektem souvisí, protože na tamní potrubí bude komplex napojený," vysvětlil jednatel SKR Stav Ivo Skřivánek.

Přesto už ale město nemůže do projektu výrazněji zasáhnout. „Jedná se o stavbu, která má vzniknout na soukromém pozemku, a radnice má omezené možnosti, jak to ovlivnit. Z naší strany bude velmi důležité opravit především přilehlé komunikace poté, co stavba vznikne. Primární pro nás ani tak není přitáhnout nové obyvatele. Koneckonců se ve Slavkově staví hodně," poukázala slavkovská místostarostka Marie Jedličková s tím, že pro radnici jde o velmi citlivé téma.

Jako obyvatelce Slavkova se jí stavba líbí. „Především je architektonické hledisko zamýšlené stavby totožné s tím, co zde budovali Kaunicové. Na druhé straně ale chápu místní, kteří mají strach kvůli dopravě v této oblasti," dodala Jedličková.

Stejně jako místostarostka na stavbu nemá jednoznačný názor, nejsou jednotní ani všichni Slavkované. Například Miroslavu Hrabovskému se záměr zamlouvá. „Téma bytového komplexu v Kaunicově dvoře vzbuzuje docela velké emoce. Osobně ale nevidím důvod, proč by v této zóně neměly nové byty vzniknout. Jen si myslím, že by měl být zachovaný původní ráz stavby, tedy do čtverce nebo obdélníku," je přesvědčený Hrabovský.

Členové Zeleného Slavkova proti projektu protestují zejména kvůli obavám, že poškodí životní prostředí, i kvůli tomu, že v něm chybí důkladnější řešení dopravní infrastruktury a občanské vybavenosti.

Co se týká samotné stavby, po nabytí zákonných lhůt může začít. Spolek Zelený Slavkov se s tím ovšem stále nesmířil. „Jde o lokalitu, kde měla vzniknout spíš relaxační zóna pro obyvatele. V nejhorším zástavba rodinných domů. Rozhodně proti ní budeme dál bojovat. Spousta lidí stavbu stále nemůže překousnout a obrací se na mě s tím, že chtějí dát najevo svůj nesouhlas," sdělila předsedkyně spolku Ilona Hrbáčková.

Podle ní město udělalo chybu, že pozemek v minulosti prodalo. „Se svěřeným majetkem v tomto případě mělo naložit úplně jinak," podotkla Hrbáčková.

Kaunicův dvůr má nedaleko slavkovského koupaliště nabídnout až 80 bytů.

Podle Skřivánka už stavbu nejspíš zvrátit nejde. Připomínky, které spolek podal, se prý ukázaly jako neopodstatněné. „Jejich vyvracení nás samozřejmě zdrželo. Ale nepovažujeme to za závažný problém," komentoval. Spolek tak neuspěl například s požadavkem, aby v Kaunicově dvoře vzniklo třicet bytových jednotek. Ve finále jich bude téměř osmdesát. „A už nyní je o ně obrovský zájem, zejména mezi staršími lidmi, kteří oceňují blízkost centra města a polikliniky," zmínil jednatel stavební firmy.

Přestože se začátek stavby dost přiblížil, slavkovští úředníci před sebou mají ještě tři územní řízení související s projektem v Kaunicově dvoře. „Jedno se týká vybudování studny uprostřed dvora, druhé žádosti o umístění stavby a třetí rozšíření trafostanice a napojení objektu na elektřinu," vyjmenovala slavkovská mluvčí Veronika Slámová s tím, že ve dvou z nich bylo podané odvolání a čeká se na vyjádření kraje.

ZDENĚK KOUSAL

Autor: Redakce

5.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
AKTUALIZOVÁNO
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Dům v Husově ulici 63 ve Slavkově u Brna hrozí pádem. Je nebezpečí, že s sebou strhne i radnici.

Dům zchátral. Může strhnout i část radnice

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Trenér Trousil se utká s kamarádem Poláchem. Osobku mu nedá

Vyškov – Dost specifický start do Moravskoslezské ligy prožil sobotní soupeř vyškovských fotbalistů FK Hodonín. Zatímco v úvodním kole další z kvarteta nováčků vybojoval v nastaveném čase vítězství 1:0 v Uherském Brodě, doma o ně ve stejné době přišel s Mohelnicí po remíze 1:1. Ztráta dvou bodů na Slovácku mrzí.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení