VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyškovská sídliště jsou zastaralá

Vyškov -/AKTUALIZOVÁNO/- Prostranství okolo vyškovských sídlišť jsou zanedbaná. Radnice je chce postupně opravovat. Rodina Voňkova se dennodenně musí dívat z okna svého panelového bytu na sídlišti Osvobození na přerostlé křoví, rozbité chodníky, přeplněná parkoviště a pár zrezivělých prolézaček.

24.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Klára Alešová

Vyškovská sídliště vznikala na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Podle toho také jejich okolí vypadá. Místo chodníků v trávě vyšlapané cestičky, absolutně žádné stezky pro cyklisty. Jen málokde je hřiště pro děti nebo odpočinková plocha. Radnice si tyto nedostatky uvědomuje a chce je napravit.

„Dozvěděli jsme se, že by se okolí sídliště mělo brzy začít upravovat. Už to opravdu potřebuje,“ řekla Dana Voňková.

Vyškovský městský úřad má v plánu rozsáhlejší úpravy nejen na sídlišti Osvobození, ale i v Sochorově ulici. Regenerace čeká také lokality Dukelská, Palánek a Smetanovo nábřeží. „V rozpočtu si na tyto zásahy letos radnice vyhradila zhruba dvanáct milionů korun. Úpravy se dotknou zejména zlepšení parkování, silnic pro auta, pěší i cyklisty a rozšíření zelených ploch. Radní schválili investiční záměry na druhou etapu, takže nezůstane pouze u letošních úprav,“ řekla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Na sídlišti Osvobození nejprve projde opravou část nad obchodním domem Moravan. Především zde vzniknou nová parkovací místa. Město nechá upravit silnici. Zruší nevyhovující a nevyužívaná dětská hřiště a nahradí je novými na vhodnějším místě. Nezapomene ani na nová stanoviště pro kontejnery. Mezi bloky vytvoří parkovou a odpočivnou plochu.

„Svůj investiční záměr má nově i sídliště Sochorova. V první etapě plánujeme úpravy páteřní silnice, parkovacích stání, osvětlení, výstavba ploch pro tříděný odpad i osazení laviček,“ uvedla Bednářová a dodala, že radnice pracuje také na záměru regenerace sídliště Víta Nejedlého.


Rodina Voňkova se dennodenně musí dívat z okna svého panelového bytu na sídlišti Osvobození na přerostlé křoví, rozbité chodníky, přeplněná parkoviště a pár zrezivělých prolézaček.

Vyškovská sídliště vznikala na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Podle toho také jejich okolí vypadá. Místo chodníků v trávě vyšlapané cestičky, absolutně žádné stezky pro cyklisty. Jen málokde je hřiště pro děti nebo odpočinková plocha.
Radnice si tyto nedostatky uvědomuje a chce je napravit.

„Dozvěděli jsme se, že by se okolí sídliště mělo brzy začít upravovat. Už to opravdu potřebuje,“ řekla Dana Voňková.
Vyškovský městský úřad má v plánu na sídlišti Osvobození rozsáhlejší úpravy za jedenáct milionů korun. Nejprve projde opravou část nad obchodním domem Moravan. Především tam vzniknou nová parkovací místa. Město nechá upravit silnici. Zruší nevyhovující a nevyužívaná dětská hřiště a nahradí je novými na vhodnějším místě. Nezapomene ani na nová stanoviště pro kontejnery. Mezi bloky vytvoří parkovou a odpočinkovou plochu.
Dalších dvanáct a půl milionu spolknou letošní úpravy sídlišť Dukelská, Palánek a Smetanovo nábřeží.

„Dotknou se zejména zlepšení parkování, silnic pro auta, pěší i cyklisty a rozšíření zelených ploch. Radní schválili také investiční záměry na druhou etapu. Pravděpodobně se bude pokračovat už příští rok,“ řekla tisková mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Radnice nezanedbá i další sídliště. Jejich opravy plánuje do blízké budoucnosti. „Svůj investiční záměr má nově i sídliště Sochorova. Letos se bude připravovat projekt. A připravuje se i investiční záměr na úpravy sídliště Víta Nejedlého,“ dodala Bednářová.
Prvními úpravami prošlo už koncem loňského roku sídliště v Tyršově ulici.

„Město nechalo udělat umělý kopec, který bude v zimě sloužit dětem k sáňkování a vytvořilo asfaltovou plochu na míčové hry. Děti mají možnost hrát si v ohrádce s dětskými atrakcemi. Mladé rodiny s dětmi to určitě ocení, přesto si myslím, že tak velké sídliště by si zasloužilo další modernizaci,“ řekla obyvatelka sídliště Kateřina Fialová.

Podle Bednářové se však má na co těšit. Sídliště Tyršova by se mělo ještě letos také dočkat dalších úprav.

Autor: Šárka Dubská

24.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

První vertikální farma. Firma vypěstuje ekologické saláty v patrech nad sebou

Vyškovské Sídliště Víta Nejedlého. Ilustrační foto.

Auta vojáků blokují sídliště. Pomůže rezidenční zóna, zní z armády

Uspořádání Grand Prix? Rekordních 70 milionů od státu. Z dotace splatí i dluh

Brno – Rekordní příspěvek sedmdesát milionů korun získá letos brněnská Grand Prix od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podle zástupců Brna a Jihomoravského kraje by letošní ročník měl být ziskový. Zbylé peníze by poté Spolek pro GP, který v Brně závody pořádá, měl využít pro pokrytí ztráty osmadvaceti milionů korun z loňského roku.

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Vyškovský turnaj basketbalových veteránů? Žádná plážovka

Vyškov – Pod bezednými koši vyškovské haly v Nádražní ulici sice bylo o pár kilogramů a roků víc než při mistrovských utkáních, ale zápal a chuť po vítězství si se souboji o body v ničem nezadaly. Vyškovský basketbalový klub uspořádal tradiční mezinárodní turnaj veteránů a s tradičními účastníky posledních let. Mezinárodní punc Memoriálu Vlastimíra (27. ročník) a Zdeňka (4.) Ščudlových opět dodal tým z Košic, obhajovat přijeli Prostějovští, Brno vyslalo old boys z Líšně a samozřejmě nechyběl početněji nejsilnější domácí tým.

AKTUALIZOVÁNO

Šnečí tempo budování dálnic? Hlavně kvůli zpožděnému územnímu plánu, tvrdí

Jižní Morava – Hlavní příčinou současných průtahů při přípravě stavby nových dálnic a silnic první třídy v Jihomoravském kraji je zrušení schválených zásad územního rozvoje před téměř pěti lety. Shodují se na tom zástupci Ředitelství silnic a dálnic i poslanec a místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu Jaroslav Klaška.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies