VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem o zimní stadion mají dva koncesionáři. Vítěz bude známý v listopadu

Vyškov – Necelé tři měsíce. Tak dlouho ještě můžou lidé chodit bruslit na vyškovský zimní stadion. Posledního prosince se jeho dveře uzavřou. A o několik dnů později už na něj nastoupí dělníci. Příprava demolice a výstavby nového sportovního stánku města jde dle vedení radnice podle plánu. Momentálně je v běhu koncesní řízení, ze kterého vzejde nejen stavitel, ale současně i provozovatel budoucí novinky.

11.10.2016
SDÍLEJ:

Vizualizace zimního stadionu ve Vyškově. Ilustrační foto.Foto: Městský úřad Vyškov

Právě koncesní řízení zahájili v srpnu. Má dva stupně. „První zahrnoval oznámení o zahájení řízení, kdy jsme vyzvali dodavatele k prokázání požadované kvalifikace. Ve druhém stupni pak budou kvalifikovaní dodavatelé podávat své nabídky," přiblížila mluvčí vyškovské radnice Dana Ryšánková.

Jak doplnil starosta města Karel Goldemund, aktuálně vše pokračuje podle plánu. „Koncem listopadu má být známý vítěz řízení," vzkázal šéf radnice.

V závěru pak na základě výběrového řízení schválí vítěze radní. Poté musí výsledek odsouhlasit ministerstvo financí. „A to proto, že nejde o klasickou veřejnou zakázku. Řízení tak neprobíhá podle zákona o veřejných zakázkách, ale podle zákona o koncesních smlouvách. Dodavatel totiž stadion postaví a pak ho bude ještě patnáct let provozovat," vysvětlil jednatel brněnské společnosti Ikis, která pro město zajišťuje zadání zakázky, Jiří Kudělka.

135,5
milionu je maximální částka, kterou můžou zájemci nabídnout v koncesním řízení na stavbu a provoz zimního stadionu. Kdo nabídne vyšší, bude z řízení vyřazený. Sumu mu město uhradí ve splátkách do sedmi let.

Ministerstvo má na vyjádření šedesát dnů. Poté budou ještě výsledek schvalovat vyškovští zastupitelé.

Podle plánů radnice pak má stavba začít v lednu. „Věříme, že se to podaří dodržet a na začátku roku skutečně začneme. Všechno k tomu zatím spěje. Máme dva kandidáty, kteří se budou o zakázku ucházet v užším kole," sdělil starosta.

O jaké společnosti se jedná, však kvůli závazku zachovávání mlčenlivosti Ikis sdělit nemůže. „Navíc je ještě v běhu koncesní řízení. Až po jeho skončení výsledek zveřejní zadavatel, tedy město," upřesnil Kudělka.

S lednovým zahájením stavby už počítá i Správa majetku města Vyškova, která má stadion na starosti. A přestože už zahájili bruslení pro veřejnost, oproti klasické sezoně jsou termíny vypsané jen do konce prosince. „Sezona tak letos bude kratší o tři měsíce. Běžně se chodívalo bruslit do konce března. Co se pak týká hokejistů, ti už se snaží sehnat nějaké nouzové řešení, kde by mohli sezonu dohrát," nastínil ředitel Správy Jaroslav Hastík.

Jak dodal, následná příprava na demolici už bude v rukou koncesionáře. „My k 31. prosinci ukončíme provoz a vše ostatní, co se bude dít, už bude na něm," upřesnil Hastík.

Kromě hokeje a veřejného bruslení nový stadion nabídne i restauraci, prostory pro fitness a šatny pro hokej, volejbal, tenis a fotbal. „Po koncesionáři také požadujeme zajištění sportovních aktivit pro žáky základních škol," poznamenala mluvčí Vyškova.

ZÁRUKY PRO MĚSTO

Radnice se snaží také co nejvíc snížit rizika plynoucí z případné insolvence vybraného koncesionáře a s tím spojeného možného zdržení výstavby nebo komplikací při provozu. „Výstavba bude zajištěná bankovní zárukou, neopomeneme smluvní sankce, případně možnost převedení zimního stadionu ihned po jeho výstavbě do výlučného vlastnictví města. Co se pak týká reklamací a vad stadionu, bude je jako zhotovitel a následný provozovatel a správce řešit koncesionář," dodala Ryšánková.

V červnu loňského roku stáli vyškovští zastupitelé před otázkou, zda se přiklonit k totální rekonstrukci stadionu, nebo jeho novostavbě. Zvolili druhou možnost, jak podotkli, vzhledem k nedostatečné statice nosné konstrukce. V říjnu pak městský architekt zastupitelům představil první obrysy novostavby.

Její součástí bude restaurace, mění se i vstup do objektu. Sportovci do něj budou přicházet ze středu parkoviště. Návštěvníci pak bočním vstupem z pravého dolního rohu. Součástí návrhu je i dostatek šaten.

Vznikne také dalších sedmdesát parkovacích míst. Letos v dubnu pak představitelé města schválili jít cestou koncesní smlouvy.

Autor: Alena Grycová

11.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
AKTUALIZOVÁNO
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Dům v Husově ulici 63 ve Slavkově u Brna hrozí pádem. Je nebezpečí, že s sebou strhne i radnici.

Dům zchátral. Může strhnout i část radnice

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Trenér Trousil se utká s kamarádem Poláchem. Osobku mu nedá

Vyškov – Dost specifický start do Moravskoslezské ligy prožil sobotní soupeř vyškovských fotbalistů FK Hodonín. Zatímco v úvodním kole další z kvarteta nováčků vybojoval v nastaveném čase vítězství 1:0 v Uherském Brodě, doma o ně ve stejné době přišel s Mohelnicí po remíze 1:1. Ztráta dvou bodů na Slovácku mrzí.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení