Minulý víkend proběhl v Brně Motosalon 2024, na nějž se přišly podívat tisíce návštěvníků. Samozřejmě u toho byl i Deník. Kromě jiného nás zaujala expozice Jawy, která představila současnost i budoucí záměry této významné značky. Více o této akci si můžete přečíst v tomto článku ZDE.

Níže už vám ale přinášíme přehled motoristických událostí, na které se můžete vypravit na začátku března 2024.

Víkendové akce

Harfák
Kdy: 7. 3. od 19 hodin
Kde: Praha, Galerie Harfa
Pražský regionální sraz BMW Auto klubu Česká Republika.

Filmfest Velorex
Kdy: 8. až 10. 3.
Kde: Budětsko, Kulturní dům
Dvanácté setkání s filmy, které točí sami velorexáři.

Mezinárodní den žen v Cabrio Gallery
Kdy: 9. 3. od 9 hodin
Kde: Dobřenice
Oslava jara v Carbio Gallery.

Amater Endurance Cup
Kdy: 9. 3.
Kde: Most, Autodrom
První závod seriálu.

Czech Drive
Kdy: 9. a 10. 3. od 10 hodin
Kde: Kroměříž, Výstaviště
Výstava moderních a historických vozidel.

Burzy

Burza
Kdy: 9. 3. od 7 hodin
Kde: Hodonice

Burza
Kdy: 10. 3. od 7 hodin
Kde: Kámen, letiště

Burza
Kdy: 10. 3.
Kde: Valy u Přelouče

Probíhající výstavy a akce

Unhošť plná motorek
Kdy: do 20. 3.
Kde: Unhošť, Melicharovo vlastivědné muzeum
Výstava věnovaná historii automotoklubu bude zahájena vernisáží 8. 2. v 18 hodin.

Ariel v českých zemích
Kdy: do 30.3.
Kde: Brno, Technické muzeum
Co: V Technickém muzeu v Brně probíhá výstava s názvem „ Ariel v českých zemích“, která na ploše 600 m² představuje návštěvníkům anglickou značku motocyklů, jež se vyráběla už od roku 1901 a od dvacátých let 20. století byla dovážena i do českých zemí. Velká část výstavy je věnována prezentaci konkrétních motocyklů, a to v působivém počtu cca 40 kusů. Zájemci se seznámí i s dobovými originály, jako jsou vývěsní cedule, vlajky, součástky, motory či dobové prospekty a fotografie. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým Ariel klubem. Jde o zcela mimořádnou událost, kdy je možné vidět tolik strojů značky Ariel na jednom místě. Výstava tohoto typu ještě u nás nikdy v takovém rozsahu nebyla uspořádaná. Členové klubu totiž motocykly vystavují spíše krátkodobě, neboť jejich majitelé na nich většinu času jezdí.

Bond in Motion
Kdy: do 31. března
Kde: Praha, Výstaviště Holešovice
Co: Výstava více než pětatřicet vozidel, která se objevila po boku nejslavnějšího špiona světa z šedesátileté filmové historie o Jamesi Bondovi. Mezi vozidla patří Goldfinger Aston Martin DB5, No Time To Die Superleggera DBS, Q Boat z The World Is Not Enough a Little Nellie z You Only Live Twice. Do 18. 2. platí prázdninové slevy 10 % na rodinné vstupné.

Výstava Na pole – na motokole
Kdy: do 15. 4.
Kde: Ostrava-Vítkovice, Národní zemědělské muzeum
Co: Na výstavě můžete zavzpomínat na maloobjemové motocykly a mopedy československé výroby z let 1950-1989 coby dopravních prostředků pro přepravu zaměstnanců JZD a státních statků do práce. Připomenout si můžete i dvě desítky Jednotných zemědělských družstev, které v minulosti vznikly na území ostravské aglomerace. Výstava je koncipována jako příspěvek k životnímu stylu zemědělců v druhé polovině 20. století, kdy převládal nedostatek dvoustopých osobních dopravních prostředků.

TATRA - nákladní i osobní automobily na plakátech a v prospektech, 1945-2024
Kdy: do 12. 5.
Kde: České Budějovice, Jihočeské muzeum
Výstava prezentuje část sbírek milevského publicisty a sběratele Martina Kupce zaměřenou na nákladní a osobní vozy značky Tatra.

Bezpečnost především. 50 let crash testů vozů Škoda
Kdy: do 26. 5.
Kde: Praha, Národní technické muzeum
Co: Výstava prezentuje tematiku zkušebních nárazových testů, které u nás byly poprvé uskutečněny v roce 1972 u vozů Škoda. Podrobně popisuje jejich historii, technická vybavení pracovišť i současnou podobu testování bezpečnosti vozů ŠKODA AUTO.

Udržitelnost
Kdy: do 16. 6.
Kde: Mladá Boleslav, Škoda Muzeum
Výstava představuje závazky společnosti v oblasti udržitelnosti. Je také příležitostí k veřejné premiéře zcela nového modelu Kodiaq, který je nyní poprvé nabízen rovněž s plug-in hybridním pohonem.

Pořádáte motoristickou akci a chcete, aby se objevila v pravidelných tipech na webu denik.cz/auto? Nebo vaše akce právě proběhla a chcete ji ve fotogalerii představit čtenářům Deníku? Pak nám o ní pošlete informace na e-mail: jiri.humplik@denik.cz