VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA GRYCOVÁ

Alena Grycová / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Návrat do dětství: Už ve dvanácti jsem jezdil s traktorem, vzpomínal muž v muzeu

Hoštice-Heroltice /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Psal se rok 1921, když z výrobní linky německé firmy Heinrich Lanz sjel první traktor Lanz Bulldog. Před nastartováním motoru bylo nutné letlampou rozpálit spodní část hlavy motoru. Přestože dnes už by se asi nikomu nechtělo na nahřátí asi dvacet minut čekat, najde se pořád dost jeho obdivovatelů. Svědčí o tom skupina lidí, kteří v sobotu kolem historického traktoru v areálu Muzea historických strojů v Hošticích-Herolticích postávají a těší se, až ujede prvních pár metrů.

Skladatele Tučapského připomíná gramofonová deska ze slavného studia Abbey Road

Vyškov – Narodil se 27. března 1928 v Opatovicích. Jak sám ve svém životopise uvedl, v rodné obci prožil krásné dětství. Hudební skladatel, dirigent, pedagog a čestný občan Vyškova Antonín Tučapský by se letos dožil devadesátého jubilea. Při této příležitosti se jeho děti Jana a Vladimír rozhodli uspořádat výstavu.

Nehoda u Kobeřic: kamionu praskla pneumatika, srazil se s osobním autem

Kobeřice u Brna – Jel po silnici I/54 ve směru na Kyjov. V úrovni Kobeřic u Brna však nákladnímu autu praskla pneumatika. K nehodě, která se stala v úterý krátce po desáté hodině dopoledne, vyjížděli jihomoravští policisté. „Po prasknutí pneumatiky řidič přejel do protisměru a srazil se s osobním autem. Při srážce se zranil jeden člověk z osobního auta,“ přiblížil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nedání přednosti: dodávka na boku, zraněného řidiče vyprostili záchranáři

Křenovice – Dodávka převrácená na bok, přílet vrtulníku. Tak to vypadalo v pondělí po desátého hodině dopoledne v Sokolské ulici v Křenovicích. Srazila se v ní právě dodávka s osobním autem. „Důvodem bylo nedání přednosti v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Dědice se bouří proti bourání bývalé zdravotnické školy

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Město se bálo, aby budovu bývalé zdravotnické školy ve vyškovské místní části Dědice nezískal podnikatel, který by tam ubytoval problémové nájemníky. Proto ji odkoupilo od kraje. Pak ale přišlo s návrhem, který se obyvatelům nelíbí. Budovu za devět a půl milionu chce zbourat. Místní podepisují petici proti demolici.

Vyškovská zoo láká na nová mláďata. Návštěvníky přivítá třeba Jan a Alex

Vyškov – Loni si přivezli tři samice a jednoho samce. První zdařilý odchov vzácného skotu cachena na sebe nenechal dlouho čekat. Začátkem března se ve vyškovském zooparku narodil býček.

Nový dinosauří model měří třicet metrů

Vyškov – Podle vědců dosahoval třiatřiceti až devětatřiceti metrů délky. Je tak jedním z největších dosud objevených dinosaurů v historii. Argentinosaurus, známý také jako Argentinský ještěr, žil zhruba uprostřed křídy asi před šestadevadesáti miliony let. Model obrovského kolosu ve čtvrtek poprvé přivítal návštěvníky ve vyškovském dinoparku.

Za vraždou ve Vyškově stály osobní spory. Pachatel se sám udal policistům

Vyškov – Dvojice mužů na sebe nejdřív fyzicky zaútočila. Následně jeden z nich při řešení konfliktu sáhl po noži. Pravděpodobně osobní spory stály za čtvrteční vraždou muže středního věku ve Vyškově. Pachatel se policistům sám nahlásil.

Plánují opravit sněhové zábrany na zámku. Kvůli bezpečnosti lidí

Slavkov u Brna - Předejít na další zimu problémům se snaží ve Slavkově u Brna. Aby se sníh nesesouval ze střechy tamního zámku, rozhodli se investovat do nových střešních zábran.

Mrtvý muž v areálu pod Duklou: zemřel nejspíš při loupežném přepadení

Vyškov /FOTOGALERIE/– Zapáskovaný prostor, záchranná služba, policejní auta a auto městské policie. Tak to od rána vypadá v areálu pod hotelem Dukla v Dědické ulici ve Vyškově. Podle potvrzených informací Deníku Rovnost v místě zemřel člověk.

Odborníci ve Vyškově zkoumají, čím útočník v Anglii otrávil ruského agenta

Vyškov – Na vyšetřování, kdo útočil ve Spojeném království na bývalého ruského agenta v britských službách Sergeje Skripala a jeho dceru, se podílí Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení ve Vyškově. Analyzuje, kterou látku útočník použil a jak.

Ve Vyškově mizí stromy. Kácí je kvůli chorobám i suchu

Vyškov - V první řadě jde o bezpečnost lidí. Tak vysvětluje mluvčí radnice ve Vyškově Michal Kočí důvod, proč od začátku roku z ulic města zmizelo několik stromů. „Byly ve špatném stavu. Na vině jsou choroby a sucho,“ uvedl.

Na dětském karnevalu řádil i dědeček. Chlapec našel inspiraci u svého prarodiče

Vyškov /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Šouravý krok, shrbená záda, ťukání hůlky o zem. Kdo by si myslel, že se na maškarní karneval nemůže přijít pobavit i dědeček, byl by na omylu. V sokolovně ve vyškovských Dědicích v sobotu odpoledne řádí spolu s ostatními dětmi a aktivně se zapojuje do všech soutěží.

U Nemojan se srazila dvě auta. Zraněný skončil v nemocnici, silnici uzavřeli

Nemojany - Dopravní nehoda dvou osobních aut zkomplikovala v pondělí odpoledne dopravu u Nemojan. Na místě byla kvůli srážce uzavřená silnice.

Na nákup na náměstí přes lávku? Raději jinam, říkají ve Vyškově

Vyškov – První etapu měli dokončit v loňském roce. Jak už Deník Rovnost informoval, opravy vyškovského Masarykova náměstí a přilehlých ulic se však protáhly. Kvůli neočekávaným problémům. Stavaře zaskočily třeba základy původních domů. Letos tak dodavatelská firma musí dokončit nejen úseky, které loni nestihla, ale i ty, které zahrnuje druhá etapa.

Většina rozhodla. Vyškov se bude zabývat demolicí zdravotnické školy

Vyškov – Cíl je jasný. Vytvořit z bývalé zdravotnické školy v Dědicích bydlení pro staré lidi se zvláštním režimem. Cestu, jakou se k němu vydají, v pondělí volili vyškovští zastupitelé. Stáli mezi dvěma možnostmi. Buď mohli nechat objekt zbourat a postavit nový, nebo jej zrekonstruovat, zbourat internát a zajistit dostavbu. Jednadvacet zastupitelů zvolilo první variantu.

Kamiony se vyhýbají mýtu, ničí silnice. Mezi Drysicemi a Holubicemi je zakážou

Vyškovsko – Sice se vyhnou mýtným branám, ale ničí cesty a zatěžují obce a města. Jihomoravský kraj se proto rozhodl tranzitní dopravu v úseku mezi Drysicemi a Holubicemi omezit. Jak už Deník Rovnost informoval, naváže na omezení mezi Prostějovem a Drysicemi, kam tranzit nesmí.

Bývalá zdravotnická škola: problém dělají výškové rozdíly, studie říká zbourat

Vyškov – Zbourat a postavit nový, nebo rekonstruovat? Před touto otázkou stojí vyškovští zastupitelé v tomto volebním období už podruhé. Po rozhodnutí o osudu zimního stadionu nyní stojí před otázkou budoucnosti bývalé zdravotnické školy v Dědicích. Hlasovat o ní budou v pondělí na veřejném zasedání.

Text plný pomluv na adresu starosty Lovčiček? Rozhodne soud

Lovčičky – Jsem přesvědčená, že starosta je špatný hospodář. To tvrdí obyvatelka Lovčiček Milada Pacnerová, která napsala dopis spoluobyvatelům. V jeho závěru vyzývá ke zvážení toho, koho budou v nadcházejících komunálních volbách volit. Starosta Martin Bartoš ho však považuje za pomlouvačný.

Výhra pomůže se záchranou životů. Za třicet tisíc koupí resuscitační figuríny

Vyškov - Třicet tisíc korun, které můžou zachránit lidský život. To je výhra, kterou získal vyškovský oblastní spolek Českého červeného kříže díky hlasování v jednom z obchodních domů ve Vyškově. Zákazníky zaujal jeho projekt a do hlasovacích tubusů mu vhodili nejvíc žetonů. Za peníze spolek koupí figuríny, se kterými bude učit oživování.

Pomáhá lidem, teď potřebuje sama pomoc. Charita dostane 60 tisíc na nové kotle

Vyškov - Poskytují pomoc potřebným, nyní ji však potřebují sami. Vyškovská charita, která sídlí v Morávkově ulici, má problém s vytápěním objektu.

Ležela na lavičce, hrozilo, že umrzne. Opilá žena nadýchala přes tři promile

Kozlany – Víc než tři promile alkoholu naměřili policisté ženě, která v pondělí večer usnula na lavičce před obecním úřadem v Kozlanech.

Dva zranění u Heršpic: jeden z řidičů nadýchal přes dvě promile

Heršpice - Víc než dvě promile nadýchal řidič fordu, který se v úterý o půl jedné odpoledne srazil s dalším osobním autem na silnici I/54 u Heršpic. „Oba řidiči jsou zranění. Osmatřicetiletého řidiče auta značky Ford už záchranáři převezli do vyškovské nemocnice,“ přiblížila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Žena spojí radnici s obyvateli. A pomůže řešit vztahy v domově

Vyškov - Pomoci napravit narušené mezilidské vztahy a zajistit lepší spojení s městem. To je úkol nové sociální pracovnice, která nastoupila do Domova s pečovatelskou službou ve vyškovské Polní ulici. O novince přednedávnem rozhodla vyškovská radnice.

Vyškov plánuje postavit nový chodník. Naváže na cyklostezku

Vyškov - S opravami chodníků a cest počítá vedení Vyškova i v městských místních částech. A chybět nemá ani výstavba nových. Například nového dvě sta metrů dlouhého chodníku, který naváže na cyklostezku ve Smetanových sadech, se dočkají obyvatelé Dědic. Končit bude na začátku Jízdárenské ulice.

Sociální služby v kraji budou dostupnější. Na úkor rozvoje obcí

Blanensko, Vyškovsko – Sedm dní v týdnu dvanáct hodin denně. Sociální služby, zejména pečovatelské, budou dostupnější. To je záměr Jihomoravského kraje do dalších let. Nárůst však představuje i navýšení nákladů. O přibližně padesát milionů korun. Na platbě se mají podílet obce.

Důstojnější smuteční síň má nový řečnický pult i úryvek ze Zahradníčkovy básně

Vyškov - Získal Cenu města Brna za užité umění, Cenu Masarykovy Akademie umění, Cenu za skleněnou plastiku v Cambridge a několik zlatých medailí za expozice v Alžírsku, Bagdádu a Basileji. Sklářský výtvarník Valér Kováč z Ostrova u Macochy na Blanensku se postaral i o nedávnou obnovu smuteční obřadní síně ve vyškovských Dědicích.

Byty místo vaření piva nebo snad prodej? Fámy, říká správce vyškovského pivovaru

Vyškov, Černá Hora – Místo kvasných kádí byty. Majitel chce prastarý vyškovský pivovar prodat. Zprávy, které se šíří městem, ale popřelo ministerstvo zemědělství, které prostřednictvím své společnosti Jihomoravské pivovary objekt spravuje.

Při přepadení vyhrožoval obsluze benzínky nožem. Po muži pátrají policisté

Vyškovsko, Blanensko – Bylo chvíli před půlnocí a pomalu se chystali zavřít. Znenadání se ale na benzínce objevil muž v kapuci a v ruce držel nůž. Chtěl peníze. Obsluha čerpací stanice OMV v Dědické ulici ve Vyškově mu je dala. Měli strach.

U Holubic se srazilo auto s náklaďákem. Nehoda si vyžádala dva zraněné

Holubice – K nehodě osobního auta a kamionu u Holubic vyjížděli ve čtvrtek krátce po jedenácté hodině policisté a hasiči. Nehoda se stala u cementárny na křižovatce se silnicí I/50. „Osobní auto skončilo po srážce mimo silnici,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT