VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA GRYCOVÁ

Alena Grycová / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Žena spojí radnici s obyvateli. A pomůže řešit vztahy v domově

Vyškov - Pomoci napravit narušené mezilidské vztahy a zajistit lepší spojení s městem. To je úkol nové sociální pracovnice, která nastoupila do Domova s pečovatelskou službou ve vyškovské Polní ulici. O novince přednedávnem rozhodla vyškovská radnice.

Vyškov plánuje postavit nový chodník. Naváže na cyklostezku

Vyškov - S opravami chodníků a cest počítá vedení Vyškova i v městských místních částech. A chybět nemá ani výstavba nových. Například nového dvě sta metrů dlouhého chodníku, který naváže na cyklostezku ve Smetanových sadech, se dočkají obyvatelé Dědic. Končit bude na začátku Jízdárenské ulice.

Sociální služby v kraji budou dostupnější. Na úkor rozvoje obcí

Blanensko, Vyškovsko – Sedm dní v týdnu dvanáct hodin denně. Sociální služby, zejména pečovatelské, budou dostupnější. To je záměr Jihomoravského kraje do dalších let. Nárůst však představuje i navýšení nákladů. O přibližně padesát milionů korun. Na platbě se mají podílet obce.

Důstojnější smuteční síň má nový řečnický pult i úryvek ze Zahradníčkovy básně

Vyškov - Získal Cenu města Brna za užité umění, Cenu Masarykovy Akademie umění, Cenu za skleněnou plastiku v Cambridge a několik zlatých medailí za expozice v Alžírsku, Bagdádu a Basileji. Sklářský výtvarník Valér Kováč z Ostrova u Macochy na Blanensku se postaral i o nedávnou obnovu smuteční obřadní síně ve vyškovských Dědicích.

Byty místo vaření piva nebo snad prodej? Fámy, říká správce vyškovského pivovaru

Vyškov, Černá Hora – Místo kvasných kádí byty. Majitel chce prastarý vyškovský pivovar prodat. Zprávy, které se šíří městem, ale popřelo ministerstvo zemědělství, které prostřednictvím své společnosti Jihomoravské pivovary objekt spravuje.

Při přepadení vyhrožoval obsluze benzínky nožem. Po muži pátrají policisté

Vyškovsko, Blanensko – Bylo chvíli před půlnocí a pomalu se chystali zavřít. Znenadání se ale na benzínce objevil muž v kapuci a v ruce držel nůž. Chtěl peníze. Obsluha čerpací stanice OMV v Dědické ulici ve Vyškově mu je dala. Měli strach.

U Holubic se srazilo auto s náklaďákem. Nehoda si vyžádala dva zraněné

Holubice – K nehodě osobního auta a kamionu u Holubic vyjížděli ve čtvrtek krátce po jedenácté hodině policisté a hasiči. Nehoda se stala u cementárny na křižovatce se silnicí I/50. „Osobní auto skončilo po srážce mimo silnici,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Dopravní problémy: vyprošťování převráceného kamionu u Nížkovic uzavřelo silnici

Vyškovsko /FOTOGALERIE/ - Cestování autem se stalo ve středu odpoledne pro mnohé řidiče z Vyškovska noční můrou. Kvůli sněhu a náledí vyjížděli jihomoravští hasiči k velkému počtu nehod.

Prostor mezi zámkem a zahradou poslouží relaxaci, k muzeu povede lepší cesta

Vyškov - Pohodlnější přístup k muzeu má lidem ve Vyškově zajistit oprava prostoru mezi tamním zámkem a zámeckou zahradou. Navíc nabídne i další možnosti k odpočinku.

Polevy? Podle barev nebo jako kytičky. Pečení sušenek v Majáku byla dámská jízda

Vyškov /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Odvážit, smíchat suché ingredience, přidat vajíčka a máslo. Nechat odležet v lednici, vyválet tenké těsto a pustit se do vykrajování. Postup je jasný. A děvčatům, která si v pondělí dopoledne přišla upéct do vyškovského Střediska volného času Maják sušenky, jde práce hezky od ruky. I když je mají upatlané od těsta.

Lidé poběží pro nemocnou matku. Na podporu biologické léčby

Lysovice – Michaela Grimová z Lysovic na Vyškovsku trpí rakovinou. Jak už Deník Rovnost informoval, přestože jí lékaři dali naději, pojišťovna ji zhatila. Biologickou léčbu odmítla proplatit. Obec tak pro mladou matku uspořádala sbírku, pomoct se jí rozhodli i další.

OBRAZEM: Rodačka ze Lhoty představuje své fotografie. Láká i na snímky z Londýna

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Na první pohled možná obyčejné, na ten druhý však zachycují scenérie v hlubších souvislostech. Fotografie přírody Jitky Bařinové jsou k vidění v galerii Turistického informačního centra ve Vyškově.

Od lékaře? Lidem ve Vyškově chybí víc autobusových spojů

Vyškov – Když jde důchodkyně Dana Palátová ve Vyškově k lékaři, nejdřív si pečlivě nastuduje jízdní řád. Pokud se však na vyšetření zdrží déle, než očekávala, má smůlu. „Bydlím nedaleko Dukelské ulice. Do nemocnice musím jezdit autobusem, nohy už mi neslouží, jak bych chtěla. Jenže už několikrát se mi stalo, že mi autobus v osm od nemocnice ujel. A tak jsem musela hodinu čekat, než pojede další,“ poukázala.

Cyklistka skončila v nemocnici. Nedala přednost autu na hlavní silnici

Vyškov – K nehodě osobního auta a cyklistky vyjížděli v pátek krátce před jednou hodinou odpoledne vyškovští policisté. Srážka se stala na vyškovském Sídlišti Osvobození.

Kamaráda chlapci zachránili z ledové vody. Šlo o život

Hlubočany /ANKETA/ – Jako často ve volných chvílích spolu vyrazili ven. Ten den si trojice kamarádů z Hlubočan na Vyškovsku hrála na honěnou. Jeden z nich najednou spadl do hluboké protipožární nádrže. Další dva neztratili hlavu a vytáhli ho. V sobotu dvacátého ledna mu zachránili život.

Změny názvů ulic s sebou nesou jen problémy, vysvětluje podnikatel

Vyškovsko - Byl předsedou vlády, která podepsala 248 rozsudků smrti. K nejkontroverznějším krokům jeho prezidentského úřadování patří měnová reforma z roku 1953. Jedním z mála měst, které má po Antonínu Zápotockém pojmenovanou ulici, je Vyškov. Respektive jeho místní část Dědice.

Semafory v Brněnské? Už na jaře, slíbila vyškovská radnice

Vyškov - Zajistit bezpečnější přecházení dětí ze Základní školy Tyršova, plánuje od loňska vedení vyškovské radnice. K přechodu přes silnici nechá umístit semafor. „Všechno běží, jak má. Momentálně je žádost na stavebním úřadu, od kterého čekáme povolení. Nepochybně semafory stihneme nainstalovat ještě v letošním roce,“ ujistil místostarosta Vyškova Břetislav Usnul.

Žena upadla a nemohla vstát. Našli ji až po dvou dnech na podlaze

Mouřínov - Upadla tak nešťastně, že nebyla schopná vstát. Dva dny tak jednatřicetiletá žena z Mouřínova ležela na podlaze. „Až v pondělí navečer za ní přišli dva chlapci. Nikdo jim neotevíral i když se doma svítilo,“ přiblížila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Peníze na platy řidičů chybí, kraj dopravcům nepřispěje. Nemá z čeho

Blanensko, Vyškovsko – Dopravcům dochází peníze, které dostali od kraje na dorovnání navýšení mezd řidičů autobusů.

Chceme debatovat, vzkázali Vyškovaní radnici. Tradici obnovíme, slíbuje město

Blanensko, Vyškovsko – Společnou diskuzi i dotazníky postrádá ve svém městě Vyškovan Jaroslav Vocelka. Tvrdí, že místní politici se málo zajímají o názory běžných lidí. Před časem položil dotaz na fóru městského webu. Odpověď dostal po šestnácti dnech. Podobně mluví i další obyvatelé. Třeba Jakub Veselý. „Diskuzní fórum omezili. Zdá se mi, že reagují jen na to, na co chtějí. Ani nepamatuji, kdy se naposled konala beseda,“ vyjádřil se.

Řidič u Pustiměře nezvládl řízení. S autem narazil do sloupu

Pustiměř – Minimálně dva cestující se zranili při nedělní havárii osobního auta Opel Astra u Pustiměře. Dvacetiletý řidič tam před pátou hodinou odpoledne nezvládl řízení a narazil do sloupu. 

Těsné vítězství. V Heršpicích získal Miloš Zeman jen o jeden hlas víc

Vyškovsko – Miloš Zeman, podobně jako v celé České republice, oslovil voliče i na Vyškovsku. V drtivé většině obcí mu do urny hodilo svůj hlas víc voličů než jeho soupeři Jiřímu Drahošovi. Někde bylo vítězství velmi těsné, jinde ho získal s obrovským náskokem. Oproti předchozímu kolu prezidentských voleb se v okrese vyskytlo hned několik obcí, kde voliče víc oslovil jeho protikandidát Drahoš.

Regionální pivo na čepu chybí. Pípy drží velké pivovary

Blanensko, Vyškovsko – Petr Doseděl z Vyškova má rád dobré pivo z malých regionálních pivovarů. Sehnat je ale v místní hospodě nebo restauracích je podle něj jako hledat jehlu v kupce sena. „Regionální piva na čepu nejsou. Zdá se mi, že se jich hospodští bojí. Všichni chtějí jen velké značky, ale aby zkusili i něco jiného, to ne,“ tvrdí muž.

Volební účast je vyšší než v prvním kole. Mladé ale volba prezidenta neoslovila

Vyškovsko, Blanensko - Ve městech na Vyškovsku dorazilo k sobotní desáté hodině dopoledne přes pětapadesát procent voličů. Například ve volební místnosti v Základní škole Purkyňova ve Vyškově mají vyšší volební účast než v první kole. „Dosud vše bylo v pořádku, jen jedna paní neměla občanský průkaz. Nechala si dělat novou, naštěstí už byla vyrobená, tak si pro ni zašla na městský úřad,“ vzpomínala zapisovatelka volební komise Hana Setinská.

Na Vyškovsku a Blanensku odvolila téměř polovina lidí. Nejméně v Adamově

Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Miloš Zeman nebo Jiří Drahoš? Dvě jména, která v uplynulých dvou týdnech budila řadu emocí. A také dva kandidáti na prezidenta, mezi kterými začali lidé vybírat úderem včerejší druhé hodiny odpoledne.

Auto bez řidiče se rozjelo. Srazilo starou ženu

Milonice – Nehoda, při které auto bez řidiče zranilo chodkyni, se stala v pátek po třetí hodině odpoledne v Milonicích. Řidička Citroenu totiž vystoupila a auto se po chvíli rozjelo. „Ujelo asi patnáct metrů. Poté srazilo sedmaosmdesátiletou chodkyni,“ popsala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Firmy v problémech: lidí je málo, firmy pro ně musí do škol

Blanensko, Vyškovsko – Dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v Jihomoravském kraji, snadná a rychlá doprava do Brna, konkurence řady velkých firem. I to jsou příčiny, proč zaměstnavatelé na Vyškovsku musí doslova bojovat o nové lidi s žádanou kvalifikací. A na sousedním Blanensku je situace podobná.

Při prodeji kočárku přišla žena o 20 tisíc. Internetových podvodníků přibývá

Blanensko, Vyškovsko – Peníze předem? A na účet ve Španělsku? Ochotně je poslal. Touha po legendární mototorce Jawa 350 California byla silnější. Šestapadesátiletý muž z Letovicka tak před koncem loňského roku přišel o sto tisíc korun. Naletěla ale i řada dalších.

Máme nejvyšší návštěvnost za osm let, hlásí vyškovský akvapark

Vyškov – Zhruba o čtrnáct tisíc lidí víc než v roce 2016 navštívilo loni vyškovský akvapark. Čísla ukazují jasně: jde o nejvyšší návštěvnost za posledních osm let. „Téměř čtvrt milionu příchozích, to je výborné,“ prohlásil spokojeně místostarosta Vyškova Břetislav Usnul.

Sečteno. Koledníci v Tříkrálové sbírce na Vyškovsku vybrali víc peněz než loni

Vyškovsko – V Drnovicích skoro osmapadesát tisíc, v Krásensku třináct tisíc, ve Studnicích téměř čtrnáct. Vyškovské charitě lidé v Tříkrálové sbírce darovali víc peněz než loni. Její pracovníci v pondělí sečetli poslední kasičky. Výsledek? 698 tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT