VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA GRYCOVÁ

Alena Grycová / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tenisté opraví oplocení kolem kurtů. Za pomoci dotace města

Vyškov - Stotisícovou dotaci pro Tenisový klub Vyškov schválili nedávno vyškovští zastupitelé. Peníze půjdou na oplocení areálu kurtů ve Smetanových sadech. Stávající už je totiž v nevyhovujícím stavu.

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne kraj

Vážany nad Litavou – Anonymy, podezření na podjatost, soud. Bývalá motokrosová dráha ve Vážanech nad Litavou proti sobě už před řadou let postavila vedení obce a spolek SVS Delta Racing Team. Ten do lokality naváží suť a místní dráhu nenazvou jinak než skládka. Tuny materiálu se sesouvají na cizí pozemky a ohrožují i blízký poldr.

Na místě kulturního domu vyroste sad. Stromky zasadí školáci

Bohdalice-Pavlovice – Dřív sloužila jako kulturní dům. Nyní už dělníci budovu u návsi v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku srovnali se zemí. Jak vysvětlil starosta obce Vlastimil Rožnovský, byla už v dezolátním stavu. Místo po někdejším centru dění dlouho prázdné nezůstane.

Školám i obcím pomůžou miliony. Slavkovské bojiště rozdělí 117 milionů korun

Blanensko, Vyškovsko – Na půdě nad obecním úřadem chtějí postavit tři byty. S pracemi za zhruba čtyři miliony korun obec čekala na dotaci Místní akční skupiny Slavkovské bojiště. Kvůli ní museli v Hruškách na Vyškovsku prodloužit i stavební povolení. Prodlevy jsou u konce. Společenství obcí, firem i jednotlivců získalo 117 milionů z Evropské unie, které rozdělí do rozvoje oblasti.

Bezpečnější přecházení u školy? Semafor bude stát na jaře, slíbila radnice

Vyškov - Mluvilo se o něm už před rokem. Zatím však na přechodu u školy semafor nestojí. V Tyršově ulici ve Vyškově se má ale objevit už na jaře. „Ještě čekáme na stavební povolení,“ konstatoval místostarosta města Břetislav Usnul.

Do oka jim padla i brána od hřbitova. O víkendu řádili na Vyškovsku zloději

Vyškovsko – Kosmetické balíčky, několik holicích strojků i pět plastových lahví s pivem. To všechno si chtěl v sobotu odnést muž z jednoho z vyškovských obchodních domů. Ovšem bez zaplacení. I přesto, že prošel pokladnami, na parkovišti ho dostihla ostraha.

Má roztroušenou sklerózu a rakovinu. Pojišťovna matce platit léčbu odmítá

Vyškov – Zhruba před deseti lety jí lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Přesto v září 2013 porodila zdravého syna. Dnes osmadvacetiletou Michaelu Grimovou z Lysovic však o půl roku později začalo bolet pod pravými žebry. Nyní podstupuje chemoterapii kvůli rakovině. A pojišťovna odmítá zaplatit biologickou léčbu, která ženě dává naději na uzdravení.

Krátké intervaly semaforu? Zdržení jen ve špičce, tvrdí šéf silničářů

Tučapy – Víc aut projíždějících obcí a zejména bezpečnost dětí ze školy řeší už několik dní v Tučapech. Kvůli rekonstrukci silnice II/430 před obcí ve směru od Vyškova si řidiči musí pár minut postát. A někteří proto raději místo od začátku oprav v druhé půlce října objíždí přes Nemojany a intravilán Tučap.

Bývalá zdravotnická škola bude Vyškova. Její budoucnost představí do konce roku

Vyškov – Devět milionů čtyři sta šedesát tisíc korun si musí připravit vyškovská radnice. Kvůli obavám z toho, že z bývalé zdravotnické školy ve vyškovských Dědicích vznikne ubytovna, se vedení města rozhodlo zúčastnit se výběrového řízení Jihomoravského kraje na její koupi. A jako jediný účastník ho vyhrálo.

Drolící asfalt komplikuje zametání sněhu nebo listí. Nádvoří proto nově vydláždí

Vyškov - Při úklidu nádvoří hrozilo převrácení malotraktoru nebo zničení radlice na sníh. Novou podlahou ve sportovní hale proto investice do vyškovské Základní školy Purkyňova nekončí. U zahradního pavilonu ještě letos nechá vedení školy opravit nádvoří.

Regenerace sídliště Dukelská: vedení města už podalo žádost o dotaci

Vyškov - Vyškovská radnice se připravuje na třetí a závěrečnou etapu regenerace sídliště Dukelská. Práce se budou týkat vnitrobloku mezi Sportovní a Jarní ulicí. Město už na ně podalo žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj.

Po divadle na víno? Kvůli průtahům při rekonstrukci otevře restaurace do Vánoc

Vyškov - Po divadelním představení sejít ze schodů a dát si třeba skleničku vína. Na to už několik měsíců čekají návštěvníci Besedního domu ve Vyškově. Po rekonstrukci zázemí restaurace, kterou zajistilo Městské kulturní středisko Vyškov, totiž její provozovatelka Marie Kašíková ještě neotevřela.

Po rudé Austrálii čilý vodní svět. V zoo lidé uvidí pod hladinou štiku i sumce

Vyškov – Klokani se v nové expozici Austrálie zabydleli, a tak vedení vyškovského zooparku řešilo, čím nalákat návštěvníky v příštím roce. Z výletu od protinožců se vydají zpět domů. Zoo je seznámí s typickými místními sladkovodními rybami.

AKTUALIZOVÁNO

První veřejné bruslení na novém stadionu? Na Mikuláše, slibuje město

Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Osmnáct kabin, ledová plocha s mezinárodními parametry, nejmodernější technologie chlazení, samonosná střešní konstrukce. Na čtyřech tisících metrech čtverečních plochy vyrostl nový vyškovský zimní stadion. Podle předpokladů otevírá v listopadu.

AKTUALIZOVÁNO

Konec biflování. Na středních školách vzniknou třídy s alternativní výukou

Jižní Morava /ANKETA/ – Práce v týmu a rozvíjení dovedností namísto učení nazpaměť z knih. Alternativní způsoby výuky chtějí v některých třídách středních škol a gymnázií systémově zařadit krajští radní. Jde o první takovou snahu mezi kraji.

Konec objíždění mýtných bran kamiony. Kraj chystá zákaz tranzitu mimo dálnice

Vyškovsko – Kraj se chystá vyloučit tranzit ze svých silnic na Vyškovsku. Uleví se městům, obcím i silnicím. Dopravci ale se zákazem nesouhlasí.

Studnická studentka je metalová miss. Hudební styl ji zaujal agresivními zvuky

Studnice - Do soutěže o nejkrásnější metalistku se prý přihlásila z legrace. Šestnáctiletá Šárka Plisková ze Studnic však porotu zaujala natolik, že se stala letošní Miss Metalshop. „Zkrátka jsem chtěla zkusit štěstí a zadařilo se,“ usmívá se Plisková, kterou kromě metalové hudby a módy zajímá třeba tetování.

Měsíce objížděk: Nosálovskou ulici uzavřou, Purkyňovu však už zprůjezdní

Vyškov - Dosud sloužila jako jedna ze dvou hlavních objížděk uzavřené silnice druhé třídy v Purkyňově ulici ve Vyškově. Od středy už ale řidiči na Nosálovskou neodbočí. Začne totiž další etapa rekonstrukce Purkyňovy. Zaměří se právě na úpravu cesty v křižovatce.

Chodce u nemocnice srazilo couvající auto. Zranilo ho

Vyškov – Přecházel silnici ve směru od nemocnice. Padesátiletého muže v Purkyňově ulici ve Vyškově ale srazilo auto. „Jeho řidič vycouvával z parkoviště u nemocnice. Pravděpodobně se dostatečně nepodíval dozadu a na chodce nacouval a zranil ho,“ přiblížila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová

Zbrojnice dobrovolných hasičů dostala novou fasádu. Úpravy skončí na 150. výročí

Vyškov - Zmodernizovat vjezd do dvora, vyměnit plot a zpevnit dvůr. Už jen to zbývá dokončit na hasičské zbrojnici vyškovských dobrovolníků. Příští rok, kdy slaví své sto padesáté výročí, tak završí několikaleté úpravy objektu.

Pomáhají předčasně narozeným miminkům. Dobrovolníci jim pletou ponožky

Vyškov - Už zhruba šedesát párů ponožek pro předčasně narozená miminka nastřádali k čtvrtku ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka od dobrovolníků. Určené jsou pro novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Nové tobogány ve Vyškově budou se světelnými efekty, zní z radnice

Vyškov, Blansko - Když šla Jarmila Zavadilová s vnoučaty před pár dny do vyškovského bazénu, nestačila se divit. Tam, kde bývaly tobogány, zůstalo prázdné místo. „Nejdřív jsem měla obavy, že je zrušili, děti na nich rády dovádějí. Ptala jsem se dalších návštěvníků a ti říkali, že jde o výměnu. To jsem ráda, protože původní tam byly řadu let,“ uvedla Zavadilová.

Opravy u Domova Hvězda: lidé se projdou po nových chodnících a lépe zaparkují

Hvězdlice - Na lepší chůzi okolo Domova Hvězda se můžou těšit obyvatelé Hvězdlic. Opravy chodníků jsou v plném proudu. V místě navíc přibude i několik parkovacích stání určených pro návštěvníky domova.

Odpřisáhnou věrnost republice. Vojáci na akci předvedou i obrněná vozidla

Vyškov - Milovníci vojenské techniky a uniforem zamíří v pátek na Masarykovo náměstí ve Vyškově. Koná se tam slavnostní přísaha šesti set vojáků z kurzů základní přípravy tamní vojenské akademie.

Kučerovští přestěhují úřad a nabídnou zázemí školám. V bývalé hospodě

Kučerov - V obci stojí už od devatenáctého století. Sídlila v ní hospoda, řezník i kadeřnictví. Budova v centru Kučerova na Vyškovsku však už od roku 1987, kdy se restaurace přestěhovala, nemá uplatnění. To má změnit rekonstrukce.

Konec skanzenu ve Vyškově. Oprava vlakového nádraží začala dřív

Vyškovsko, Blanensko /FOTOGALERIE/- V roce 1996 jezdil Daniel Kristejn z vyškovského vlakového nádraží na vojnu. Jak říká, od té doby se tam nic nezměnilo. „Když jsem v budově začal před čtyřmi lety podnikat, vypadala úplně stejně. Je to takový skanzen,“ uvedl provozovatel tamní trafiky. Stejně jako řada cestujících uvítal zprávu o rekonstrukci budovy. Ta oproti předpokladům začala už letos.

AKTUALIZOVÁNO

Radost i zklamání. Hnutí ANO s přehledem zvítězilo i na Vyškovsku

Vyškovsko – Radost, euforie i pocit dobře odvedené práce. Tak to v sobotu v podvečer vypadalo v brněnském volebním štábu hnutí ANO 2011. Výsledky voleb tam sledovala i ředitelka bohdalické základní školy Karin Šulcová, jejíž jméno figurovalo na kandidátní listině strany. „S výsledky jsme velmi spokojení, jsou vynikající,“ okomentovala Šulcová.

Marefské hřiště je hotové. Za stavbu zaplatilo vedení Bučovic půl milionu korun

Bučovice – Víceúčelové hřiště v místní části Bučovic, v Marefách, má za sebou slavnostní otevření. Na dokončení ale chyběly tamním sokolům peníze. Ty jim proto poskytla formou dotace bučovická radnice.

Oprava Staré silnice? Při nehodách na dálnici hrozí potíže, obávají se řidiči

Vyškovsko, Blanensko – Někdo ji nazývá tankodromem, pro většinu řidičů je to jedna z nejhorších silnic druhé třídy na Vyškovsku. Do začátku dlouho očekávaných oprav úseku silnice II/430 mezi Tučapami a Vyškovem zbývá jen pár dní, odstartuje v pondělí. Radost z vyhlídky na příjemnější jízdu však některým řidičům kalí obavy z komplikací při nehodách na dálnici D1.

Řidič srazil na přechodu čtyřletou dívku. Skončila s lehkým poraněním hlavy

Rousínov – Pro teprve čtyřletou holčičku museli do Rousínova v pondělí po páté hodině odpoledne záchranáři. Na přechodu pro chodce ji totiž srazilo auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT