VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAVID MACH

David Mach / Vyškovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Atletické naděje z AHA potvrdily svůj talent

Třinec – Bronzová „placka" pro mladý talent, další dvě lichotivá umístění s příslibem do budoucna a v neposlední řadě titul vicemistra pro oddílového odchovance. Bilance atletického klubu AHA Vyškov z mistrovství republiky juniorů a dorostu není vůbec k zahození.

Kouč florbalistů Ivanovic: Máme tým na to, abychom patřili mezi lídry

Ivanovice na Hané /ROZHOVOR/ – Druhá půlka sezony sice výstavní nebyla, ivanovičtí florbalisté ale regionální ligu bezpečně udrželi a pak si vychutnali sladkou tečku za sezonou. Ovládli turnaj pod otevřeným nebem Open Fair Vyškov, kde porazili všechny konkurenty z regionu.

Fotbal je celý můj život, bavím se jím už od mlada

Vyškov /ROZHOVOR/ – Každý vyškovský fanoušek ví, o kom je řeč. A nejen ten fotbalový, protože za svoji dlouholetou práci v klubu dostal Jan Nedělník i mnoho společenských ocenění. To poslední z rukou představitelů MFK Vyškov k blížícímu se životnímu jubileu devadesáti let.

Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou?

Vyškovsko /ANKETA/ – Rádi čtete rozhovory se sportovci z Vyškovska, ale chybí vám v nich dotaz, který byste položili vy? Chcete se něco dozvědět zrovna o svém oblíbenci, ale ještě jste rozhovor s ním v našich novinách neviděli? Pak právě teď přišel váš čas!

Změny. Nemojanský kros má novou trať i favority

Nemojany – Ještě trošičku náročnější trať než obvykle, úmorné náročné vedro a překvapení v tom, který ze soupeřů na start dorazí. To čeká všechny účastníky tradičního Nemojanského krosu, jehož letošnímu ročníku bude patřit právě sobotní dopoledne.

O bod, ale bez problémů. Vyškovské volejbalistky slaví postup

Rosice – Krůčků k vysněnému cíli udělaly během sezony nespočet, před posledními dvěma měly ale vyškovské volejbalistky problémy se sestavou i s uklidněním svých nervů. Zvládly to. A odměna? Nic menšího než místenka v nejvyšší krajské soutěži pro příští ročník.

Open Fair Vyškov ovládli florbalisté Ivanovic na Hané

Vyškov - Vyškovská orlovna hostila maratón bitev pod otevřeným nebem. Prestižní tečka za sezonou nevyšla Bučovicím, překvapil finalista z Rousínova.

Šéf florbalových Ivanovic Hedvík: Loňská prohra v nás stále vře. Chceme odplatu

Vyškov – Jako benjamínci se ve florbalové regionální lize rozhodně nechovali. Florbalisté Ivanovic vlétli po postupu do třetiligové společnosti jako uragán a drželi se na úplné špici tabulky. Až druhá polovina soutěže je stlačila do klidného středu celkového pořadí za okresního rivala z Bučovic.

Zlatý hattrick. Osolsobě zářil mezi elitou

Třinec – Šest cenných kovů, z toho tři zlaté v podání jednoho mladého muže a celá řada dalších umístění v nejlepší desítce výsledkových listin disciplín. Bilance atletů AHA Vyškov z mistrovství Moravy a Slezska starších žáků a žákyň v Třinci je velmi zajímavá.

Loňský výsledek byl zklamáním. Chceme ho zlepšit

Rousínov /ROZHOVOR/ – Na čelo tabulky příliš nepomýšleli. Věděli, že jako benjamínci to ve vybrané krajské ligové společnosti budou mít spíš o tom nepotopit se do sestupových vod. A to se florbalovému Rousínovu povedlo.

Volejbalistky uhájily díky dvěma vítězstvím s Kometou šanci na krajský titul

Vyškov - Vyškovské ženy pod vysokou sítí měly v neděli nečekaně namále v dvojduelu proti Kometě Brno. Z těžké pozice se ale dokázaly dostat a v přímém boji o prvenství vyzvou Břeclav.

Open Fair Vyškov amatérských týmů vyhrály Bučovice

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Zpočátku trochu vrtkavé počasí a ve finiši také pár napnutých nervových soustav na hřišti, hlavně ale florbalový svátek pro všechny hráče a desítky příchozích fanoušků. Taková byla první část dvoudílného Open Fair Vyškov 2016.

Vyškovští se loučili ve velkém stylu. Čtyřmi zásahy

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Přesvědčivá výhra, spousta dalších šancí, oslavné momenty před výkopem i v přestávce a spokojení fanoušci, kteří odměnili hráče potleskem za dílčí bitvu i celou sezonu.

Tečka za povedenou sezonou? Florbalisté Slavkova chtějí uspět na Open Fair

Slavkov u Brna /ROZHOVOR/ – Rok od roku vyzrálejší. Letos dokonce s postupovým razítkem. Sezona slavkovských florbalistů byla nejen podle šéfa oddílu Jana Šíchy jednoduše povedená. Podpořily to i výsledky nadějného klubového mládí. Ale ještě mají před sebou jeden cíl spojený s příštím víkendem, tedy prestižním turnajem pod otevřeným nebem ve vyškovské orlovně Open Fair Vyškov a kláním registrovaných týmů: minimálně obhájit třetí místo z loňska.

Vyškovští fotbalisté uzavřou sezonu už v pátek. Mluví jen o výhře

Vyškov – Kdo se chystal na tradiční sobotní fotbalové odpoledne na stadion Za Parkem, musí rychle změnit plány. Závěrečná ligová bitva sezony v podání MFK Vyškov startuje už v pátek. V roli soupeře dorazí Třebíč.

Podmínkou je jen hrát férově. Jde o florbalový zážitek, zve Dengler

Vyškov /ROZHOVOR/ – Spojení hry pod otevřeným nebem „open air" a pohodové hry v rámci pravidel a zásadami lidskosti „fair play". Tak zní podle samotných organizátorů základní myšlenka nově vybudované tradice florbalových turnajů pod otevřeným nebem Open Fair Vyškov. Po loňské premiéře v podobě nultého ročníku přichází ten oficiálně „první". A jak jeden z pořadatelů David Dengler prozrazuje, je se na co těšit.

Fotbalisté Vyškova se s Kroměříží trápili. Rozhodli dvěma brankami v závěru

Vyškov – Dlouho to vypadalo, že navzdory velkému tlaku fotbalisté MFK pevnou kroměřížskou defenzivu neprolomí. Povedlo se to až dvakrát v závěru, jednou šťastně, podruhé fantastickou ranou do horního růžku.

AKTUALIZOVÁNO

Drtivý závěr. Vyškov přetlačil Tatru a po 22 letech získal mistrovský titul

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Několik obratů ve skóre, bitva o každý metr území, po trošku opatrném začátku boj na ostří nože, dokonce dvě červené karty a spousta krásných ragbyových okamžiků. Finále extraligy mezi Vyškovem a hostující Tatrou Smíchov toho nabídlo během osmdesáti minut opravdu hodně. Po závěrečném hvizdu sudího vybuchly oslavy domácích, kteří vyhráli 29:20 a po 22 letech získali mistrovský titul.

Ztrát už bylo dost. Vyškovští fotbalisté chtějí proti Kroměříži urvat tři body

Vyškov, Kroměříž – Hráče MFK Vyškov v sobotu čeká souboj celků ze středu tabulky. Kroměříž už jednou dokázali porazit, tentokrát to chtějí zopakovat před vlastními fanoušky.

Titul na dosah. Ragbisty Jimi čeká finálová bitva

Vyškov /UVNITŘ ROZHOVOR/ – Skalní fanoušci už o ní možná věděli, ostatní vyškovští příznivci hry se šišatým míčem v ni doufali. Řeč je o aktuální síle ragbistů RC Jimi. Ta totiž vynesla mužstvo až do finále extraligy proti Tatře Smíchov. Bitvu o republikový primát bude v sobotu hostit areál Jana Navrátila.

Rozdíly se trochu smažou. Ale jasným cílem je opět vítězství

Bučovice – Úspěšná, i když bez kýženého vítězného konce. Taková byla sezona třetiligových bučovických florbalistů. Ale ta stále neskončila.

Rozhodla ztráta z prvního poločasu. Vyškov prohrál s Uničovem 1:2

Uničov - Chybělo málo a vyškovští fotbalisté si přivezli z Uničova cennou remízu. Jenže gól Holuba těsně po přestávce nestačil, a tak MFK tentokrát vyšel naprázdno.

Druhý pokus vyšel. Nohejbalista Müller obhájil zlato v trojicích

Karlovy Vary – Ještě asi úplně neodeznělo zklamání z těsně prohraného finále šampionátu dvojic a je tu hřejivá náplast titulu z trojic. Vyškovský nohejbalista Martin Müller dokázal se svými parťáky z modřického klubu projít vítězně celým republikovým turnajem trojic, a to až na jednu výjimku naprosto hladce.

Nohejbalistovi Martinu Müllerovi chyběl k obhajobě zlata jediný míč

Nymburk – Přidal další položku do rozsáhlého seznamu úspěchů své výjimečné kariéry, přesto prožívá trochu smíšené pocity. K dalšímu českému titulu totiž měl nohejbalista Martin Müller nejblíž, jak to jen v tomto sportu jde.

Hokejový tým, to je druhá rodina, říká mladá reprezentantka Vozdecká

Vyškov /ROZHOVOR/ – Všechno to kdysi začalo tím, že se chtěla jen vyrovnat staršímu bratrovi. Jenže dnes už je sympatická Eliška Vozdecká stabilní členkou ligových týmů, ať už toho smíšeného z Kroměříže, nebo ryze ženského z Blanska. A co víc, už ví, jaký je to pocit hrát s lvíčkem na prsou proti nejlepším hráčkám světa. Talentovaná šestnáctiletá gymnazistka je tak jednoznačně jedním z nejvýraznějších „produktů" vyškovského hokeje posledních let, a to je ještě pořád na začátku kariéry. „Miluji tu hru, je to o kolektivu, hraje tam roli týmový duch," odůvodnila zasvěcení svého života sportovnímu dění na zimních stadionech.

Florbalové mládí Slavkova zazářilo mezi českou špičkou

Benešov – Skvěle zvládnuté okrskové, okresní, pak krajské kolo a nakonec i vítězná kvalifikace o místenku v prestižním finálovém turnaji. Taková byla cesta mladých slavkovských florbalistů hrajících pod ZŠ Komenského mezi nejužší elitu školních týmů ze všech koutů České republiky.

Florbaloví sokoli z Ivanovic na Hané zastavili sérii porážek

Morkovice-Slížany – Ještě na začátku nového roku se jim do myslí vkrádala fantastická myšlenka na boj o titul a postup. Po pěti porážkách v řadě jsou ovšem rádi, že zastavili svůj „sešup dolů" tabulkou regionální ligy. Ivanovičtí florbalisté pořádali o víkendu turnaj šesté skupiny regionální ligy v hale v Morkovicích-Slížanech s jediným a o to důležitějším cílem: Konečně se psychicky zvednout a připsat si po sérii neúspěchů nějaký ten bod. Povedlo se, i když až ve druhém utkání dne proti Gullivers Sokol Brno B.

Velká florbalová odplata. Bučovice pokořily Ivanovice na Hané

Vsetín – Měla to být původně florbalová sešlost předvánoční, nakonec se k ní už hodí spíše přívlastek „jarní". Tak či tak měla hodně napovědět a možná i rozhodnout o osudu třetí ligy z pohledu Vyškovska. Stalo se.

Okresní florbalové derby si podmanil Slavkov, smutek v Ivanovicích

Letovice, Morkovice – Vzestup a pád. To první platí o Slavkovských, negativní posun tabulkou je aktuální u Rousínova. Jihomoravská liga florbalistů pokračovala v Letovicích pro Vyškovsko velmi zajímavým střetem.

Florbalisté Rousínova i Brankovic zůstali bez bodu. Snaha je málo, zní z týmů

Dubňany, Letovice – Jejich florbalové mise tentokrát neskončily kýženým bodovým ziskem. Rezervní tým rousínovského Euro nářadí v Dubňanech a také brankovičtí Black Arrows v Letovicích oba své zápasy jihomoravské soutěže prohráli.

Velký florbalový souboj má konečně termín. Možná jej stihne stihne i Dufek

Vyškovsko – Souboj na ostří nože. Bitva, která klidně může rozhodnout o titulu. Každopádně vyhecovaný duel o florbalové Vyškovsko. To je odložený třetiligový střet Ivanovic na Hané a Bučovic. Už víme, kdy vypukne. V tomto týdnu rozhodla příslušná svazová komise, že první březnovou neděli a bude jej hostit hala ve Vsetíně.

Je to vrchol kariéry, říká o loňském roku nejlepší sportovec Vyškova Müller

Vyškov – Na začátku loňského roku tréninkový výpadek a hledání motivace. Jenže pak se Martin Müller rozjel k unikátu, který na sportovní scéně jen těžko hledá obdoby. Vyškovský nohejbalista v modřických barvách posbíral v jediném roce tři republikové tituly a také jeden evropský. Vše pak zakončil sladkou tečkou na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec Vyškova 2015, kde po zásluze triumfoval.

Florbalové Ivanovice na Hané zažily střeleckou explozi

Jedovnice – Čtyřiadvacet přesných zásahů. To je gólová porce, kterou si dokázali připsat hráči ivanovického áčka za jediný den. Při jednom turnaji, tedy jen ve dvou zápasech.

Divoký futsalový večer měl remízový konec

Vyškov – Jen těžko smazatelné třígólové manko. Hrozba, že každý další faul znamená penaltu pro soupeře. A marné hledání toho správného receptu na překonání obranného bloku protivníka. Futsalisté vyškovského týmu Brikety-pelety Štěpán zažívali v posledním zápase roku proti brněnskému Arsenalu ještě osm minut před závěrečným hvizdem těžkou situaci. Domácí se z ní ale v pátek večer dostali i díky hattricku kapitána Pánka a téměř dokonali velký obrat.

Florbalové derby se změnilo v drama. Favorizovaný Slavkov ho ale nakonec zvládl

Jedovnice – Geograficky je dělí jen sedm kilometrů, konkurenční boj mezi nimi určitě funguje. Tedy alespoň co se sportovní branže týče. To potvrzují i střety Slavkova a Rousínova ve florbalové lize mužů. Ten čerstvý z haly v Jedovnicích přinesl kromě urputné bitvy i spoustu krásných akcí a zajímavou podívanou do poslední minuty.

Začíná volba Sportovce Vyškova 2015. V nominaci je řada nováčků, obhájce chybí

Vyškov – Tucet jednotlivců a sedm nejen statečných kolektivů. Nominační nabídka městské ankety Sportovec Vyškova je i pro letopočet s pětkou na konci opravdu pestrá.

Risk se vyplatil. Amoři vezou z Ostravy remízu

Ostrava – Bitva do posledního dechu na hřišti i v hledišti. A v její poslední minutě vyškovská hra vabank, která přinesla kýžené vyrovnání. Jednoduše druholigový duel amorů v Ostravě stál za to.

Basketbalisté uhájili proti Šlapanicím vedení

Vyškov - Vyškovský tým se rozloučil s kalendářním rokem těsným vítězstvím. Až čtrnáctibodový náskok se v posledních minutách pořádně ztenčil.  

Florbalistu Ladislava Dufka čeká delší pauza. Asi až do června

Bučovice – Dlouhé roky táhne jako jedna z opor florbalové Bučovice k vítězným zápasům, triumfům, titulům a úspěšným sezonám. Příštího půl roku se ovšem sokoli budou muset bez něj obejít.

Vyškovský Mikulášský běh vyhráli favorizovaný Kocourek a překvapivě Janulíková

Vyškov – Mikuláš, anděl a čert. Známá sestava, jejíž čas přijde na řadu až první prosincový víkend. Ale tahle trojice posílená o dalšího anděla, která má očividně ráda královnu sportu, měla napilno už v sobotu. Vyškovský stadion a přilehlý park totiž hostily za jejich přítomnosti Mikulášský běh.

Basketbalisté si poradili s Brodem i Kroměříží

Vyškov – Do sezony vkročili levou nohou, z prvních čtyř zápasů třikrát prohráli. Nápravu ovšem od té doby sjednávají excelentně. Vyškovští basketbalisté si při víkendovém dvojzápasu připsali plný bodový zisk a opět jdou v tabulce výš.

Amor mířil za výhrou. Ale přišel velký kolaps

Vyškov – Pocit zmaru, velmi těžko pochopitelný výpadek, prohra už téměř vyhraného zápasu. Amoři budou chtít na sobotní futsalový večer hodně rychle zapomenout. Zažili totiž na vlastní kůži neskutečný obrat druholigového nováčka z Hodonína a navíc ve svém domácím prostředí.

Ligoví florbalisté zažili vítězství i prohry. Jsou první a pátí

Křenovice, Bystřice pod Hostýnem – Shodně hrají o čelo tabulky, do hlav se jim možná pomalu vkrádají myšlenky boj o titul. Ale jejich dvojzápas stoprocentní nebyl. Ivanovičtí i bučovičtí florbalisté si na různých turnajích šesté divize regionální ligy připsali výhru i porážku.

Vyškovský boxer Ivachov své plány netají. Z mistrovství republiky chce zlato

Vyškov /ROZHOVOR/ – Od týmových sportů, jako je hokej nebo florbal, přešel záměrně k tvrdším odvětvím, přes box se chtěl dostat dokonce až k drsným MMA zápasům. Jenže v ringu mezi provazy už zakotvil. A třiadvacetiletý Tomáš Ivachov udělal velmi dobře, patří ve své těžké váze k favoritům na český titul.

Ztráceli jsme doma zbytečně body

Vyškov /ROZHOVOR/ – Po podzimní části mají o bod více než loni. Jsou na tom také o dvě příčky lépe než v minulé ligové sezoně, která pro ně byla nováčkovská.

Vyškov uzavřel podzim výhrou

Vyškov /FOTOGALERIE/ – První půli měli slabší. Těsně před přestávkou museli skousnout dva slepené góly hostů, navíc po vlastním nedůrazu. A poslední půlhodinu dohrávali jen v desíti lidech. Přes to všechno vyškovští fotbalisté v poslední bitvě kalendářního roku dokráčeli ke kýženému cíli.

Futsalisté Amoru Vyškov si spravili náladu. Odnesli to třinečtí futsalisté

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Blesková odpověď. Ve všech týmových sportech jednoznačně nejlepší způsob, jak reagovat na inkasovaný gól. Prostě jak se vyhoupnout zpět do sedla a soupeře srazit do kolen. O staré známé pravdě se v sobotu večer ve Vyškově k jejich smůle přesvědčili futsalisté Třince.

Florbalové derby přineslo ivanovickou radost

Morkovice-Slížany /FOTOGALERIE/ – Pro mnohé určitě velké překvapení. Pro jiné možná další ivanovický posun kupředu ve stylu několika posledních vzájemných bitev, v nichž tradiční bučovický favorit už neměl takovou výkonnostní převahu jako dřív.

Florbalová liga nabídne velké okresní derby

Bučovice, Ivanovice na Hané – První s druhým. Zkušený ligový harcovník proti dravému benjamínkovi. Kombinační poziční styl versus běhavé a důrazné mládí. Ale hlavně nejzajímavější florbalový zápas Vyškovska. To je víkendový střet Bučovic a Ivanovic na Hané.

Ivanovický florbal těší úvod sezony. Bodovaly i rezervy

Ivanovice na Hané, Brankovice – Elitní výběr si vzal volno, další dvě klubová družstva jej ale výsledkově v nižších soutěžích dokonale nahradila. Florbaloví sokoli z Ivanovic na Hané jsou aktuálně maximálně spokojeni. V Brankovicích, které sehrály první dva zápasy sezony, naopak panuje zklamání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT