VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA VILÍMOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé se konečně dočkají přechodu

Slavkov u Brna - Netrpělivé čekání na mezeru mezi jedoucími auty nebo riskantní přebíhání mezi nimi už nebude trápit Slavkovany, kteří často přecházejí silnici v tamní křižovatce Tyršovy a Čelakovského ulice.

Šéf cizinecké policie čelí obvinění z korupce

Brno, Vyškov - Vedoucího vyškovské cizinecké policie Michala Čepána nadřízení na konci srpna propustili.

Stát dává peníze na památky

Slavkov u Brna - Alespoň některé kulturní památky Slavkovska možná budou mít zanedlouho o něco lepší vzhled.

Vyškovsko: Učitelů je velmi málo, mají nízký plat

Vyškovsko - Nízký plat. To je hlavní důvod, proč ve třídách chybí učitelé. Shoduje se na tom vedení většiny základních škol vyškovského okresu.

Radnice plánují cyklostezky

Vyškovsko – aktualizováno - Radnice měst i obcí okresu plánují výstavbu nových stezek pro cyklisty.

Radní odsouhlasili návrh rozpočtu

Slavkov u Brna - Slavkovští úředníci už sestavili návrh rozpočtu města pro letošní rok.

Vážany: Za halu načerno pokuta

Vážany nad Litavou - Slavkovští úředníci zjistili, že majitelé haly postavené načerno ve Vážanech nad Litavou ji dokonce užívají k podnikání.

Vychytralý mladík neunikl odhalení

Olšany - Dvaadvacetiletý řidič z Ivanovic na Hané se v neděli 16. března v noci pokusil obelstít policisty, aby u něj nezjistili pozitivní zkoušku na alkohol. To se mu ovšem nepodařilo.

Město přispěje na sociální služby

Vyškov - Taky v letošním roce bude vyškovská radnice pokračovat v podpoře poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, pečovatelské služby nebo azylového domu pro ženy a matky s dětmi v tísni, který byl otevřený v roce 2006.

Kaple Žarošských bude chátrat dál

Bučovice - Kaple Žarožských v Bučovicích je v žalostném stavu. Letos se to rozhodně nezmění.

Lidé: Dodavatel tepla nás šidí

Vyškov – aktualizováno - Ze tří set dvanácti na pět set pět korun. Tak narostla za čtyři léta částka, kterou musejí platit obyvatelé domů Na Hraničkách za jednotku tepla městské společnosti Bytové hospodářství.

Hanslianová: Sanitka se dostane všude bez potíží

Vyškovsko - Čtyři sanitky rychlé pomoci vyjíždí dennodenně k pacientům na územním oddělení Vyškova.

Funkcionáři nemají za členství odměny

Vyškovsko - Mnohým z nich nejde o peníze. Alespoň to tedy tvrdí. Většina z nich by ale uvítala některé změny.

Odbornice poučí o starém Egyptě

Vyškov - Přednášku na téma, které tu ještě nebylo, si budou moct zájemci vyslechnout dnes o půl páté odpoledne v prvním poschodí Muzea Vyškovska ve Vyškově. Nese název Památky starověkého Egypta.

Miliony jdou na životní prostředí

Vyškov - Téměř polovinu peněz, které letos vyškovská radnice investuje do oblasti životního prostředí, tvoří výdaje na svoz, likvidaci a sběr odpadů.

Centrum pořádá jarní burzu

Heršpice - Mateřské centrum Ententyky v Heršpicích pořádá ode dneška další burzu s dětským oblečením, hračkami, sportovními potřebami a dalšími věcmi.

Větrníky: Investor už jedná s úřady

Bošovice - aktualizováno - Ačkoliv ještě na podzim loňského roku měli slavkovští úředníci o dlouhodobém záměru větrných elektráren v Bošovicích jen neoficiální informace, teď už se ledy pohnuly.

Orlovna zůstane beze změny

Vyškov - Zázemí vyškovského Orla působí na mnohé jako pěst na oko a podle všecho ani neodpovídá projektu. Lidé si na ně ale zřejmě budou muset zvyknout.

Z vesnice zmizel pomník padlých

Nemochovice - Bronzová pamětní deska věnovaná obětem druhé světové války, která byla umístěna na žulovém podstavci u autobusové zastávky v Nemochovicích, už nepoutá oči kolemjdoucích.

Zloděj vykradl vyškovské byty

Vyškov - O elektroniku a peníze v české i cizí měně přišli obyvatelé panelového domu ve vyškovské Tyršově ulici.

Agresivní muž útočil ve vesnici

Nesovice - Na pondělní večer jistě nadosmrti nezapomene sedmačtyřicetiletá obyvatelka Nesovic.

Sportovci získají lepší zázemí

Vyškov - Modernější areál, nová lezecká stěna nebo lepší zázemí pro diváky. Příznivci sportu se letos mají ve Vyškově na co těšit.

Nížkovice: Práce lidem zůstane

Nížkovice - Podniku Moravská vzduchotechnika se zřejmě pro své zaměstnance podařilo najít náhradní halu. Z té nížkovické je totiž v květnu vyprovodí nový majitel.

Hasiči uklízeli a otevírali byt

Vyškovsko - Hasičská jednotka z Vyškova v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne vyjížděla k otevření dveře jednoho z bytů v tamní ulici Na Hraničkách.

Památky: Sezona pomalu ale jistě klepe na dveře

Vyškovsko: Lidé se dočkají tradičních akcí i novinek. Chybět nebudou koncerty ani výstavy.

Košt: Nejlépe pálili Letoničtí

Letonice - (aktualizováno) - Na tradiční soutěži o nejlepší slivovici nechyběly kvalitní lihoviny, uzeniny ani dobrá nálada.

Lidem neteče teplá voda

Vyškov - Vyškované z nových bytovek v Hybešově ulici jsou už dlouho bez teplé vody. Vinu odmítá jak stavební firma, tak i provozovatel vodovodu.

Řidič srazil mladou dívku

Vyškov - Téměř pod koly auta skončila jednadvacetiletá Vyškovanka na přechodu v tamní Brněnské ulici ve čtvrtek navečer.

Zákaznice přišla o peníze i doklady

Vyškov - Další zákaznice vyškovské Hypernovy doplatila na svoji nepozornost a přišla tak téměř o jedenáct tisíc korun.

Kraj myslí i na záchranné složky

Vyškov - V budově bývalého okresního úřadu ve Vyškově se tento týden uskutečnilo setkání starostů z Vyškovska s čelnými představiteli kraje. Hejtman Stanislav Juránek ho využil k tomu, aby informoval o záležitostech týkajících se složek integrovaného záchranného systému.

Cizinky získají v obci ubytovnu

Bohdalice – Pavlovice - Ze zchátralých bohdalických kasáren by letos měla být ubytovna pro ukrajinské pracovnice tamního podniku. V obci z toho lidé mají rozporuplné pocity.

Opraví chodníky, bude také vysílač

Milešovice - Jakmile to jen trochu počasí umožnilo, objevili se na návsi v Milešovicích dělníci. Radní se rozhodli investovat do opravy chodníků nebo obnovy kapličky.

Těžká technika z lesů okresu nezmizí

Vyškovsko - aktualizováno - Kroky ke zlepšení zdravotního stavu lesů na Vyškovsku se dějí. Do dokonalosti má situace však stále daleko.

Z rozpočtu Vyškova půjde hodně peněz do bydlení

Vyškovsko - Sto deset milionů získá letos vyškovská radnice z privatizace městského bytového fondu. Aby zajistila jejich návrat do oblasti bydlení v okresním městě, rozhodla se je vložit do fondu bydlení.

Pomník padlých v Dědicích se vrátí na svoje původní místo

Vyškov - Dědice - U monumentu odkazujícího na oběti světových válek se budou obyvatelé Dědic zastavovat opět na tamním náměstí Svobody.

Město podpoří školy a kulturu

Vyškov - Přes devět milionů na mateřinky, skoro čtyřicet milionů na základní školy a čtyřiadvacet milionů do kultury. Takové částky se do zmíněných oblastí letos rozhodla investovat vyškovská radnice.

Vyškov: Firmy rozšíří výrobu

Vyškov - Kolem dvou set padesáti nových pracovních míst by do dvou let mělo vzniknout ve Vyškově. Nabídnou je tamní podniky Rami a Hestego.

Kamerový systém se okresnímu městu osvědčil

Vyškovsko - Pro někoho Velký bratr zasahující do soukromí, pro jiného záruka bezpečnosti. Kamerový systém si pochvaluje vyškovská radnice a městská policie.

Rozpočet: Nejvíc získají sportovci

Vyškov - Některým žadatelům o dotace z neziskového sektoru okresního města se nelíbí, že do oblasti sportu putují nadměrné částky.

Voda přestane ohrožovat domy

Vyškov – Hamiltony - aktualizováno - Obyvatelé vyškovské místní části Hamiltony se snad po mnoha letech dočkají úprav tamního potrubí.

Klubovna potřebuje opravu

Slavkov u Brna - Skauti a skautky ze slavkovského střediska by rádi podnikli potřebné úpravy svojí klubovny na tamním sídlišti Nádražní.

Dědice: Z hrušní zbyly jen pařezy

Vyškov/Dědice - Dělníci o víkendu pokáceli desítky letitých hrušní ve vyškovské místní části Dědice. Tamní obyvatelé se zlobí. O takovém zákroku prý neměli ani tušení.

Školáci stále čekají na nové hřiště

Slavkov u Brna - Jestliže se slavkovské radnici podaří získat dotaci z regionálního operačního programu, budou mít žáci tamní Základní školy Tyršova konečně nové moderní hřiště.

Piafa možná přijde o ranč

Vyškov - Sdružení Piafa má obavy, že přijde o zázemí na Ranči Čára ve Vyškově. Některé prostory chce totiž získat tamní zoopark.

Vyškovští zastupitelé schválili rozpočet

Vyškov - aktualizováno - Pětadvaceti hlasy pro a žádnými proti odsouhlasili dnes vyškovští zastupitelé rozpočet pro letošní rok.

Nehoda omezila provoz na dálnici

Vyškovsko - Kolony a uzavření jednoho jízdního pruhu si vyžádala dopravní nehoda, která se stala včera krátce po třinácté hodině na dálnici D1.

Proniknout do škol je docela snadné

Vyškovsko - Přestože jsou u vchodu do vyškovských škol vrátnice, jejich pracovníci si přicházejících lidí moc nevšímají. Vstupu téměř nic nebrání.

Do Vyškova se dere další market

Vyškov - aktualizováno - V okresním městě chce vybudovat nové obchodní centrum jedna přerovská společnost. Byl by to už šestý supermarket v tamní lokalitě.

Vyškovský kostel čekají další úpravy

Vyškov - Zabezpečení, odvlhčení, temperování, zlepšení akustiky a přístavba. To všechno v budoucnosti čeká vyškovský hřbitovní kostel Panny Marie.

Luleč: Silnice bude bez bláta

Luleč - Prakticky celoročně je silnice z Drnovic do Lulče pod nánosem bahna. Někteří situaci dokonce přirovnávají k dobám řepných kampaní. Na nástrahy v podobě bláta a štěrku řidiči z okolí nadávají už dlouho.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT