VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL KOČÍ

Michal Kočí / Vyškovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sportovcem Vyškova zvolili nohejbalistu Müllera. Získal tituly mistra světa

Vyškov – Byl součástí týmu, který ovládl loňské mistrovství světa v nohejbale v trojicích i mezi jednotlivci. První místo nohejbalistům uteklo pouze v souboji dvojic. Český reprezentant a vyškovský rodák Martin Müller zejména díky tomu ovládl tradiční městskou anketu Sportovec Vyškova 2016.

Dělejte dál lidem radost, vyzval bučovický revival Karel Gott

Bučovice – Radku a Josefe, dělejte dál lidem radost mými písněmi. Lepší gratulaci si duo Karel Gott revival Morava nemohlo snad ani přát. Přišla od nejpovolanějšího: Karla Gotta. Formace totiž letos oslavila deset let na scéně. „Takový pozdrav má pro nás obrovskou hodnotu. V nadsázce vždy říkáme, že vyšší než naše maturitní vysvědčení," usmívá se zpěvák Josef Bouda, který je spolu s klávesistou a zpěvákem Radkem Vernerem od roku 2006 po hudební stránce napevno spojený s regionem.

Smetanovo nábřeží: vadí nám hrboly a díry, ozývá se od řidičů

Vyškov – Jako na houpačce si často připadá řidič Mojmír Novák, když projíždí páteřní komunikací na vyškovském Smetanově nábřeží. Vadí mu zejména výškové rozdíly. „Začíná to už podél hasičské zbrojnice, kde je velká propadlina. Zásahy si lokalita určitě zaslouží," upozornil šofér.

Jako rybička. Bartošek vyrobil třicáté kovové přání, motiv ho napadl v nemocnici

Křenovice – S nápadem letošního přání mu pomohla nepříjemná zkušenost. Nějakou dobu si poležel v nemocnici, kde ho napadlo, že pro nadcházející rok by se všichni jeho příbuzní, přátelé nebo obchodní partneři měli cítit jako rybička. Z kovu umělecký kovář a restaurátor Oldřich Bartošek z Křenovic znovu vyrobil péefko, tentokrát v tradičním poselství několikrát skloňuje slovo zdraví.

AKTUALIZOVÁNO

Po nehodě zůstal v hořícím autě zaklíněný řidič. I přes snahu záchranářů zemřel

Zelená Hora /FOTOGALERIE/ – Mrtvý mladý řidič a zcela uzavřená silnice. Krátce po středeční páté hodině odpolední se na silnici mezi Pustiměří a Zelenou Horou srazilo osobní auto a linkový autobus. Muž zůstal do příjezdu hasičů v autě.

Vánoce: změny v dopravě, velké obchody zavřené dva a půl dne

Vyškovsko – Na Štědrý den, na Štěpána a na Silvestra uzavřou sběrné dvory. Co se ale týká vývozů odpadů, ty vyškovská svozová společnost Respono zajistí v příštím týdnu přesně podle svozového plánu. I v pondělí na druhý svátek vánoční. Přestože letos svátky připadají hlavně na víkend, i tak někde musí lidé počítat s omezením.

Tvrdil, že nic nepil. Podle policistů měl starší muž přes dvě promile

Vyškov – Za volant nepatří, ale stále to mnozí nechápou. Testem na alkohol nebo drogy neprojdou řidiči na Vyškovsku zejména o víkendech. Výjimkou však nebývají ani všední dny. „Ve středu dopoledne totiž vyškovská policejní hlídka zastavila přímo ve Vyškově fiat. U šedesátiletého řidiče naměřil odborný přístroj víc než dvě promile alkoholu. Šofér to však tvrdošíjně popíral. Podrobil se tedy ve vyškovské nemocnici odběru krve," prohlásila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová. Ve čtvrtek jejich výsledek neznala.

Čtyřicet nehod za den. Na jižní Moravu přišel sníh, mráz a led

Jižní Morava – Nejen sněhu, ale i dopravních nehod na jihomoravských silnicích v neděli přibylo. Za havárie může také zvýšený provoz o posledním adventním víkendu. Meteorologové varují před dalším sněžením a mrznoucím mrholením.

Odolné modely zahradní železnice hučely, vláčky lákaly i dospělé

Milešovice /REPORTÁŽ/ – Vydrží v létě, v zimě. Jezdí na pětačtyřiceti­milimetrové koleji a je velmi odolná. Zahradní železnice v měřítku 1:22,5 s označením G. Dnes se vyrábí dokonce i sněžný pluh, takže není problém si trať protáhnout od sněhu. „Jednou byla bouřka a první věc, která se hned po ní rozjela na dětském dni, byly vláčky. Opucovali jsme koleje od bláta a děti mohly jezdit. Akorát mi šéfová po akci nadávala, že se chtěla vysprchovat, přitom já koupelnu obsadil s vláčky, které jsem omýval," směje se organizátor setkání Richard Klepárník z Klubu modelářů železnic Brno I, který zahradní železnici představuje doma v Milešovicích.

Děti už mají teplý oběd. Školy z Vyškovska na výzvy slyší

Vyškovsko - Druhým školním rokem řeší případy, kdy je placení obědů pro školáka příliš velkým zásahem do rodinného rozpočtu. Vedení Základní školy Purkyňova ve Vyškově se osvědčila obecně prospěšná společnost Women for Women, která platí obědy vybraným sociálně znevýhodněným dětem už přes tři roky. Školy mají v poslední době v otázce víc možností. „Spolupráce s organizací se nám osvědčila. Je formou peněžního daru, který si musíme nechat schválit na radě města," prohlásil ředitel školy Luděk Höfer s tím, že počet žáků, kteří by jinak neobědvali teplé jídlo, roste.

OBRAZEM: Benefiční večírek pomůže dětskému domovu

Vyškov – Organizuje akce pro různé firmy, domluvil se proto s několika přáteli, že by uspořádali menší večírek. Benefiční. Pro dobrou věc. Lukáš Trnavský tak oslovil několik mladých Vyškovanů, kteří v něčem vynikají. Ve vyškovském RAMI Cafe se tak návštěvníci v sobotu večer mohli zaposlouchat do hlasu Anety Surkové, sledovat klavírní techniku Dalimila Ševčíka, prohlédnout si prodejní výstavu obrazů Markéty Eliášové nebo si připomenout knižní prvotinu Deník kantora bývalého sportovního redaktora Vyškovského deníku Rovnost Davida Macha, který několik výtisků nabídl k prodeji.

Stávka odborářů? Není jasné, kterých pošt se dotkne

Vyškovsko - S balíkem chodí na poštu docela často. Kromě jedné z brněnských i na tu vyškovskou. A při pohledu na vyvolávací systém, na kterém svítí čísla výrazně nižší, polévá Radku Novotnou pot. „Můj rekord na vyškovské poště je zhruba pětadvacet zákazníků přede mnou. Navíc se to kolikrát vůbec nehýbe. Je mi jasné, že chybí zaměstnanci. Jenže ve finále vždy všechno odnesou lidé, kteří si nějaký dopis musí přijít vyzvednout," upozornila Novotná.

AKTUALIZOVÁNO

U Kučerova a Hodějic bourala auta: zranilo se šest lidí

Vyškovsko – Havárie osobního auta zaměstnala v sobotu před osmou hodinou ráno dvě jednotky hasičů. Profesionálové z Vyškova a Bučovic pomohli v Kučerově s ošetřením tří zraněných lidí. „Auto skončilo na střeše mimo silnici. Na místě jsme udělali protipožární opatření a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem," popsala mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková, podle níž byl provoz na silnici řízený kyvadlově.

Řidiče mělo vyděsit káně. Pro spolujezdkyni letěl vrtulník

Prusy-Boškůvky – Řidič, do jehož auta zřejmě narazil pták, skončil s autem v pátek krátce po jedné hodině odpolední ve stromě. Zranil se, stejně jako žena, která seděla vedle něj. „Spolujezdkyně je zraněná vážně. Přiletěl pro ni vrtulník záchranné služby," informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Stadion postaví firma z Rousínova. Lidé si zabruslí možná už koncem roku 2017

Vyškov – Cena a délka výstavby. Dvě kritéria, ke kterým vedení vyškovské radnice přihlíželo v případě nabídek pro výstavbu a provozování zimního stadionu. Koncesní smlouvu už vyškovští zastupitelé podpořili. Město ji uzavře se společností Zimní stadion Vyškov z Rousínova. „Jde o dceřinou společnost firmy H+H, která staví a provozuje stadiony nejen v Česku, ale i v zahraničí. Není tedy nijak neprověřená. Pokaždé si kvůli účetnictví zakládá dceřinou společnost. Tímto završujeme víc než dvouleté úsilí," potvrdil starosta města Karel Goldemund.

Auto v plamenech zkomplikovalo dopravu. Řidič vyvázl z hořícího vozu bez zranění

Slavkov u Brna – Požár osobního auta zaměstnal ve čtvrtek v devět hodin ráno tři jednotky hasičů. Auto začalo hořet na silnici vedoucí ze Slavkova u Brna do Křenovic.

Střelba a smrt řidiče v kradeném autě? Policisté na zloděje čekali, říká svědek

Lovčičky – Zbystřil, když uviděl modré policejní majáky. Před nimi zpozoroval ujíždějící auto. Střelba, která v pondělí v podvečer ukončila život muže jedoucího v kradeném autě, se podle zjištění redakce Vyškovského deníku Rovnost odehrála u Lovčiček.

Chybí učitelé prvního stupně. I kvůli nízkým platům

Vyškovsko – Do výběrového řízení se přihlásili tři uchazeči. Učitelka, kterou vybral, ovšem nekomunikovala, nezvedala mu telefon. Nakonec musel ředitel vyškovské Základní školy Na Vyhlídce Miloslav Brtníček učit měsíc sám. Redakcí Vyškovského deníku Rovnost oslovení ředitelé se shodují, že stále víc škol se potýká s nedostatkem kvalifikovaných odborníků.

Rousínovský umělec Zugar spojil na nové výstavě ženskost s cyklem fotografií

Rousínov – Olejomalbami zachycuje ženskost a krásu něžného pohlaví. I proto rousínovský umělec Pavel Zugar nazval svou autorskou výstavu Růžová krása. V Galerii na Staré radnici ovšem představí i druhou část své tvorby: cyklus fotografií.

Česko zpívá koledy: živý betlém ve Slavíkovicích bude plný zvířat. Kvůli dětem

Rousínov – Loni dorazilo 250 lidí. Nejen díky několika lákadlům, ale také perfektní organizaci. V rousínovských Slavíkovicích se letos znovu připojují k adventnímu projektu Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem.

OBRAZEM: Vojáci se rozloučili s Vyškovem. Kolona táhne na Hlubočany

Vyškov – V pondělí do města přijela rakouská kavalerie, o den později se už v centru Vyškova objevila replika osmiliberního francouzského děla, aby vzápětí vypukla komponovaná dobová ukázka nazvaná Vyškov v roce 1805. Do města přijel i car Alexandr, kterého díky své podobě opět ztvárnil slovenský akademický malíř Vladimír Zabel. Středeční dopoledne pak patřilo malé přehlídce dobových vojsk.

Adventní akce Česko zpívá koledy se vrací. V Bučovicích zazní i novinka od Gotta

Krásensko, Bučovice – Líbila se moc. A řada obyvatel Krásenska za starostkou obce Hanou Šíblovou chodila a ptala se, zda Krásenští zopakují účast na adventní akci Deníku Rovnost Česko zpívá koledy. Vedení vesnice si tak projekt bere znovu pod svá křídla, zúčastní se už potřetí. „Loni to bylo moc příjemné. Lidé se setkali, zazpívali si, popovídali. Máme vždy napečené perníčky, něco teplého na zahřátí," připomněla Šíblová.

Oprava bývalého stavebního podniku: služebna policie i byty vzniknou společně

Vyškov – Původní majitel počítal se 46 byty. Část z nich však podle vedení vyškovské radnice nevyhovuje vyhlášce o technických požadavcích na stavby, proto je třeba budovu bývalého Okresního stavebního podniku v Žižkově ulici rekonstruovat. Tím dojde ke snížení počtu bytů. Město jich původně zamýšlelo vytvořit přes dvacet, z technických důvodů jich nakonec vznikne osmnáct. Zastupitelstvo města nyní schválilo aktualizovaný investiční záměr.

OBRAZEM: Návštěvníci zooparku si už fotí mláďata lamy krotké

Vyškov – Pozorní návštěvníci vyškovského zooparku si už ve výběhu nedaleko vstupu všimli dvou mláďat lamy krotké. Jedna ze samiček domestikovaného sudokopytníka, který se v dospělosti vyznačuje vysokou odolností vůči drsným podmínkám a vytrvalostí v přenášení nákladů, ovšem měla komplikovanou cestu na svět.

Mobily ve školách vadí: zatím zakazují nahrávání. Řeší i kyberšikanu

Vyškovsko – V hodinách mobil vypnutý, o přestávkách žádné nahrávání nebo fotografování. Telefon ale používat můžou. Zatím. Zlatou střední cestu volí na Základní škole Letní pole ve Vyškově v otázce užívání mobilních telefonů.

Sprejer řádil na dvou místech Vyškova, čmáral zelenou barvou

Vyškov – Škody za desítky tisíc korun napáchají ročně sprejeři majitelům domů, mostů, vagónů nebo autobusových zastávek na Vyškovsku. Naposledy řádil vandal hned na dvou místech Vyškova. V uplynulých dnech zelenou barvou posprejoval vstupní dveře dvou domů. „U druhého z nich to navíc odnesly i domovní zvonky a fasáda. Výtvarná tvořivost neznámého sprejera se přitom omezila na čáry a kosočtverce," informovala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Opilá dvojice rozbila výlohu potravin v Nesovicích. Dovnitř už to ale nešlo

Nesovice – Posilnili se něčím ostřejším a v podnapilém stavu se vydali k prodejně potravin v Nesovicích. Jenže až po zavírací době. Platit za cigarety a alkohol tak rozhodně nechtěli. Takový nápad se ve čtvrtek kolem půlnoci zrodil v hlavách dvojice mužů, v pondělí o něm informovala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová. „Výlohu prodejny rozbili házením kamenů. Nepodařilo se jim však otvorem dostat dovnitř, pokusili se tak alespoň dosáhnout na cigarety a drobné mince v pokladně," popsala mluvčí.

OBRAZEM: Vyškované si na panelech připomenou historii knihovny

Vyškov – Druhé podlaží Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově je mimo jiné věnované historii samotné instituce, která si připomíná 120. výročí veřejného fungování. „Zájemci na šesti informačních panelech naleznou také podrobnosti o Akademickém feriálním spolku, bez něhož by knihovna v polovině devadesátých let předminulého století nevznikla. Texty jsme doplnili kopiemi dobových fotografií, archivními materiály a novinovými články," vyjmenovala za knihovnu Zdeňka Adlerová.

Slunce, seno ve Švábenicích. Apollo se změnou žánru uspělo

Švábenice /REPORTÁŽ/ – „Předsedo! Ať mě živočichář nedráždí." – „Václav, pro cizí jenom Václav!" – „Furt králíka, každej den máme králíka! Ani Pinďa to už nežere." Milovaný i nenáviděný. Ohrnovat nos je snadné, nicméně komedie a pohádky z dílny Zdeňka Trošky z osmdesátých let nestárnou. Milovníci bodrého humoru co půl roku usedají k televizním obrazovkám a sledují, jak Troška s nadhledem zachytil „vesnický život". Slyšel na něj také jeden z nejpopulárnějších divadelních souborů v regionu: Apollo Tučapy.

AKTUALIZOVÁNO

U Křižanovic se střetla dvě auta. Přistával vrtulník, zranilo se i batole

Křižanovice – Pět zraněných lidí si vyžádala sobotní dopravní nehoda u Křižanovic. Ve čtyři hodiny odpoledne se v místě srazila dvě osobní auta. U kolize zasahovali profesionální hasiči z Bučovic a Slavkova u Brna i několik sanitek. Přistával také vrtulník.

OBRAZEM: Vyškovem projely hadrové Velorexy. Stroje mířily do zooparku

Vyškov – Cítí benzin z nádrže, vnímá vítr, který se ze všech stran opírá do plachet stroje. Jiří Vondrák z Chocně v Pardubickém kraji na velouše, hadráka, hadraplán nebo splašené trubky, jak mnozí legendární Velorexy nazývají, nedá dopustit. Zhruba s dvacítkou dalších strojů se představil na sobotním dvouhodinovém srazu v areálu Zooparku Vyškov. Naposledy byl na podobné akci v roce 2004. Pak Velorex zazimoval na řadu let do stodoly a nejezdil. „Letos jsem tradici obnovil. Sjíždí se nás dvacet až šedesát hadráků. Pořádáme několik srazů v roce," prohlásil Vondrák.

Úsek v Dukelské byl podle silničářů havarijní. Radnice čekala práce i jinde

Vyškov – Už jen vodorovné značení a hotovo. Vyškované si v uplynulých dnech užili desítky minut popojíždění kvůli pracím na průtahu městem. Pět let po zásadních opravách za desítky milionů korun se na úsek od odbočky k aquaparku až ke křižovatce s Havlíčkovou ulicí vrhla těžká technika. Znovu se ukázalo, že ohleduplnost a trpělivost nepatří mezi ctnosti mnoha řidičů. „Jenže je těžké zůstat v klidu, když je zároveň neprůjezdná Dvořákova ulice a práce pokračují také v okolí Základní školy Nádražní 5. Prostě se zase sešlo několik úseků, kde se tvořily dlouhé fronty," zdůraznil například řidič Vojtěch Cupák.

Slavit venku půjde jen s vyhláškou, pohledy na ni se ovšem liší

Vyškovsko - Svatebčané se chtějí bavit do noci, přitom mnohdy se veselí koná i v areálu slavkovského zámeckého parku. Nově tak musí někdo ze svatebčanů zajistit, aby měli případné rušení nočního klidu zanesené ve vyhlášce. Alespoň tak to nyní vnímá město. „Zámek, který poskytuje pronájem prostor, je o novince bude dopředu informovat. Když budou mít zahradní party, budeme jim navrhovat, že si můžou produkci po desáté hodině přesunout do interiéru zámku," popsala mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová.

Škoda za desítky tisíc korun. Zloději si odnesli autobaterie i kabelku

Vyškov, Bučovice – Kradli v autech, ale pokaždé je zaujalo něco jiného. Víkendovému zloději to majitelka navíc znovu výrazně usnadnila. Přilákala ho taška ponechaná na sedadle spolujezdce.

Drogy vařil přímo v centru Vyškova. Policisté čekají na výsledky expertíz

Vyškov – Vyškovští kriminalisté odhalili další drogovou varnu. Podaří se jim to sice v několika případech ročně, jenže tahle sídlila podle zjištění redakce Vyškovského deníku Rovnost přímo v centru Vyškova na Masarykově náměstí. „Při domovní prohlídce jsme našli zbytky varny. Zajistili jsme sušené rostliny, pravděpodobně marihuanu, i zbytky bílého prášku, zřejmě pervitinu. Vyšetřování je na počátku. Zatím jsme s třicetiletým mužem nezahájili trestní stíhání, protože čekáme na výsledky expertíz," potvrdila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Vánoční speciály: ve Slavkově vyzkouší pivo, které chutnalo carevně

Vyškovsko – Vznikl v době vlády carevny Kateřiny Veliké, která si jeho chuť oblíbila natolik, že si ho nechala dovážet do Ruska. Hodí se ke kaviáru nebo mořským plodům, ale také grilovaným a uzeným pokrmům. Nyní ho budou mít možnost ochutnat i lidé z Vyškovska. Slavkovský pivovar tento druh zlatavého moku upravil a už na přelomu podzimu a zimy představí Slavkovský Russian Imperial Stout 16% veřejnosti.

Diskusi Vyškov kvůli vulgaritám změní. Lidé se budou muset registrovat

Vyškovsko – Chcete-li se k diskusi na městských stránkách připojit, nejprve se zaregistrujte. To nově vzkazuje vyškovská radnice obyvatelům města. K přechodu z anonymní na registrovanou diskusi ji vedly zejména vulgarismy i příspěvky pod jmény jiných obyvatel. Změnu nastavuje právě v těchto dnech.

Demolice stadionu: hokejisté hledají led jinde, amatéři sehrají méně zápasů

Vyškov – Ve Vyškově sezonu nedohrají. Ani ji vlastně neodstartovali. Odešli na hostování a hrozí, že se na vyškovský led už nikdy nevrátí. Když už, tak jako soupeři. Taková je realita mladých hokejistů z Městského bruslařského klubu Vyškov v otázce demolice zimního stadionu, kdy na část této a na celou příští sezonu přijdou o vlastní led. „Pochopitelně si zvyknou na jiné prostředí, jiný systém a spoluhráče, a občas bývá těžké se vracet," poznamenal vyškovský trenér a sekretář klubu Jiří Kurial.

Spousta zakázek a nedostatek zaměstnanců. Firmy z Vyškovska dál zoufale hledají

Vyškovsko – Kvalitního kuchaře hledali zhruba rok a půl. Pokud nechtějí někoho, kdo jednu cibuli loupe a krájí pět minut, je trh práce podle nich vyčerpaný. „Na Vyškovsku je nejnižší nezaměstnanost za dlouhé roky, což má právě i svou odvrácenou tvář. Kde momentálně pociťujeme velký problém, je jednoznačně pozice zedník nebo právě kuchař," řekla mluvčí vyškovské firmy Staeg Monika Švehlová.

Zkoušel to jako pracovník energetické společnosti. A v domácnostech kradl

Drnovice – Se scénářem, který byl velmi podobný, uspěl už mnohokrát. Okradení starších manželů z Drnovic ovšem bylo, zdá se, jeho posledním. Vyškovští kriminalisté totiž minulý týden zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže. Podvodník se vydával za pracovníka energetické společnosti. „Do domácnosti manželů se pod záminkou vrácení přeplatku za odběr elektrické energie vloudil v červenci. Nechal si předložit dokumenty týkající se odběru elektřiny a manžele zaměstnal tak, aby zůstal v místnosti, kde měli peníze, sám. Z peněženky jim pak ukradl hotovost," popsala krádež v pondělí mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

V Rousínově bouralo během odpoledne šest aut, žena byla po nehodě v šoku

Rousínov – Tři osobní auta se střetla v neděli po čtvrté hodině odpoledne v Rousínově.

Výstava s vůní medu zve do Dědic. Včelaření je o pokoře, tvrdí organizátor

Vyškov – Například z výcviku psa nebo pedagogické praxe je zvyklý na to, že co si naplánuje, to také klape. Že on je šéfem a tahounem. „U včel ale lídr nejsem, tam to takhle nefunguje. Udělám něco a myslím si, že je to tak nejlepší, ale včely a práce kolem nich mě přesvědčí o opaku. Se včelami se dá spolupracovat, ale nedají se řídit," směje se včelař a předseda dědického osadního výboru Jiří Wasserburger s tím, že podstatnou roli hraje i samotná příroda. Právě on stojí za Včelařskou výstavou, která po čtyři dny až do neděle trvá v Katolickém domě ve vyškovských Dědicích.

OBRAZEM: Poznali se u lázeňského klavíru. Improvizační recitál spojil dva umělce

Vyškov – Oba se před několika měsíci léčili v lázních, sešli se u piana a po hudební stránce si začali velmi dobře rozumět. A řekli si, že budou spolupracovat. Rodák z Olomouce Martin Látal, který ve vyškovském Světě klavírů vystupoval už loni, nabídl Jiřímu Berčíkovi, který je majitelem sbírky historických klavírů, improvizační recitál.

Za pokoj ve slavkovském hotelu zaplatil. Jako "suvenýr" si ale odnesl televizi

Slavkov u Brna – Účet za ubytování sice dopředu zaplatil, ale zřejmě si chtěl ponechat i nějakou hodnotnou památku na pobyt v jednom ze slavkovských hotelů. Jedenačtyřicetiletý muž si z něj v uplynulých dnech neodnesl ručník nebo mýdlo, zlákala ho rovnou televize.

OBRAZEM: Vyškovští školáci si užili netradiční vyučování. I se smrtkou

Vyškov – Namalované obličeje, většinou černé oblečení poseté pavouky, čarodějnické klobouky, paruky v ohnivých barvách i děsivá smrtka. Žádné Bradavice. Ale poctivá vyškovská Strašidelná párty. Místy pochmurnou atmosféru v úterý okamžitě rozzářily smějící se děti. V některých třídách Základní školy Vyškov, Nádražní 5, probíhalo vyučování před pěti volnými dny podle trochu jiných pravidel.

Čtveřice řádila přes léto po celém Vyškovsku. Ukradla i bazén

Vyškovsko – Byli čtyři a napáchali řadu škod. Například v létě ukradli dokonce bazén i s příslušenstvím z pozemku ve Vyškově. K tomu si přibrali solární lampu, alkohol i elektroniku. Ve Švábenicích pak o pár dní později znovu přelezli plot a vnikli na pozemek u domu, kde z bazénové přístavby vzali vodní vysavač. Na sousední parcele se pak vloupali do zahradní chatky. A bylo toho mnohem víc. „Aby mohli jezdit krást, obstarávali si pohonné hmoty opět krádežemi. V Ivanovicích na Hané, Vyškově i Rousínově odčerpávali ze zaparkovaných aut benzín i naftu. Poškodili vždy palivovou nádrž a pohonné hmoty si odvezli v připravených kanystrech," prohlásila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Majitelé domu kvůli zloději přišli o stovky tisíc korun

Vyškovsko – Přelezl plot, dostal se na zahradu a využil žebřík, který na ní našel. Vlezl tak na balkon a odtud už snadno do rodinného domu v Rousínově. Ze zloděje je tak od čtvrtečního večera tak trochu boháč.

Do dodávky sedl bez řidičáku. Muž nakonec zkusil policistům utéct

Otnice – Zkoušel i utéct, ale nebylo mu to nic platné. Věděl proč. Za volant dodávky totiž osmatřicetiletý muž sedl, aniž by vlastnil řidičský průkaz. A to se mu ve čtvrtek odpoledne nevyplatilo. „Slavkovská policejní hlídka zastavovala dodávku značky Fiat Ducato po šestnácté hodině poblíž Otnic. Protože však její řidič dobře věděl, co udělal, na výzvu k zastavení nereagoval," popsala událost mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Bučovičtí odhalí další čtyři Kameny zmizelých

Bučovice – Myšlenka uctít oběti holocaustu položením pamětního kamene před dům, v němž nacisty zavražděný člověk naposledy bydlel před deportací do koncentračního tábora, vznikla už na počátku devadesátých let. Německý umělec a autor projektu Kameny zmizelých Gunter Demnig mnohé z nich i sám instaloval. Nyní jsou už ve stovkách měst.

Konec omezení. Dálnice D1 u Vyškova bude od pondělí bez dělníků

Vyškovsko – Je prakticky jedno, zda jede z Brna směrem na Vyškov nebo naopak na Vysočinu. Dálnice D1 je v obou směrech plná dělníků, těžké techniky a řady omezení. Řidič David Král, který cestuje po celé republice, si na neustálé uzavírky už tak nějak zvykl. „Je to ale velmi nepříjemné. Musím vždy počítat s výraznou časovou rezervou, na tuzemské dálnice se nedá spolehnout," upozornil řidič.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT