VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL SKLENÁŘ

Michal Sklenář / Brněnský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Legendární německý kulomet rachotí jako šicí stroj. Rudá armáda dobyla Brno

Ořechov /VIDEO/ - Nadšenci do vojenské historie v sobotu opět uspořádali rekonstrukci bitvy z období druhé světové války v Army Parku v Ořechově na Brněnsku.

OBRAZEM: Tatry i ferrari. Lidé v Bučovicích obdivovali veterány

Bučovice – Nablýskaný chrom a lak, skrz otevřené dveře a poklopy pohled na čalounění beze smítka či válce motoru. Automobiloví nadšenci v pondělí předvedli své miláčky v Bučovicích na Vyškovsku. Akce byla součástí prvomájových oslav ve městě.

Test Rovnosti: Cesta z východu do Brna? Na kole rychleji, říká si řidič

Vyškovsko, Brněnsko /NA VLASTNÍ KŮŽI/ – Pichlavé tóny budíku probouzí do začátku pracovního týdne moji mysl. Jakmile se vzpamatuje, upne se k jediné starosti: jak se dnes asi zase dostanu do práce. Neúnavné úsilí úředníků rozkopat cokoli, aby vyčerpali dotace z operačních programů, změnilo třicetikilometrovou cestu z Bučovic do Brna v ryzí dobrodružství.

Rodiče ji týrali, potvrdila sestra ženy z Milonic

Milonice – Sestra údajně vězněné ženy z Milonic na Vyškovsku Deníku Rovnost potvrdila týrání 
v rodině. Advokát ženy požaduje peněžní náhradu. Vyškovská policie případ stále šetří.

Osmiletý řidič ničil o Velikonocích auta a ohrožoval chodce

Vyškov – Škodu za sto čtyřicet tisíc korun způsobil osmiletý chlapec, který o Velikonočním pondělí ukradl auto ve Vyškově a vydal se na cestu městem ještě s pětiletým a sedmiletým kamarádem. Jako první o případu informovala televize Prima Family.

Kvůli parkování hrozí u přechodu nehody

Vyškov – Hned několik problematických míst ve Vyškově komplikuje život chodcům i motoristům. Řešení existuje, nebude ovšem hned.

Středověká kamna nejen hřála. Byla uměleckým dílem

Vyškov /FOTOGALERIE/ - Bájná zvířata, portréty šlechticů, rostlinné i náboženské náměty zdobily kachle kamen, u nichž si hřáli kosti šlechtici a bohatí měšťané v dobách rytířských turnajů. Jejich krásu teď můžou obdivovat i návštěvníci Muzea Vyškovska ve Vyškově. Včera totiž slavnostní vernisáží odstartovalo výstavu nazvanou Za krásou, která hřeje – Gotické a renesanční kachle Moravy.

Na Vyškovsko přiletěli kormoráni. Rybáři jsou nešťastní

Vyškovsko – Na Vyškovsku se v poslední době objevují hejna kormoránů. Podle rybářů působí značné škody. Obrana proti těmto chráněným vodním ptákům je dost obtížná.

Na Vyškovsko už přiletěli poslové jara

Vyškovsko – Ačkoliv po několika teplejších dnech spadly teploty opět téměř k nule, opěřenci už cítí příchod jara. Na Vyškovsko se tak vrátili první tažní ptáci.

Jičínská: Fantazie dětí mě pokaždé překvapí

Krásensko /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Zdeňka Jičínská je sice učitelka, ale tak trochu zvláštní. Spolu se svými kolegy nenutí děti biflovat poznatky, neznámkuje, místo definic se snaží, aby se žák k závěrům dopracoval sám. Je totiž šéfkou Rychty Krásensko.

Hanácký statek roste. Brány otevře v červnu

Vyškov – Vyškovský zoopark s dinoparkem patří mezi největší turistická lákadla v Jihomoravském kraji, navštívily je už statisíce lidí. Letos tato atrakce nabídne zájemcům ještě víc než modely prehistorických ještěrů a procházku mezi výběhy domácích zvířat z celého světa.

Vandal řádil na hřbitově

Slavkovsko – Jako pominutý řádil dosud neznámý vandal na jednom ze hřbitovů na Slavkovsku.

Zloděj porazil dvě prasata

Otnice – Jen oči pro pláč zbyly jednomu chovateli z Otnic na Vyškovsku.

Cestáři už sčítají škody po zimě

Vyškovsko – Zima se neblaze podepsala na stavu silnic na Vyškovsku. Cestáři sehnali peníze na to, aby některé z nich dali do pořádku.

Ochrana zámku je přísná. Až moc

Slavkov u Brna – Areál slavkovského zámku je národní kulturní památkou, zámecký park navíc i významnou přírodní lokalitou. To znamená prestiž. A taky spoustu starostí, které původně asi nikdo nečekal.

Veřejné práce? Jen pro nové lidi

Vyškovsko – Úřady práce zpřísňují podmínky pro udělování dotací na veřejně prospěšné práce. Řadě obcí se to nelíbí. Bojí se, že přijdou o osvědčené lidi.

Potřeboval náčiní na zabijačku

Olšany – Nezvaný host způsobil velkou škodu majiteli jedné z rekreačních chat v Olšanech.

Absolventy škol zdrtila krize

Vyškovsko – Především učni doplatili v posledních letech na důsledky ekonomické recese. Dokládají to údaje úřadu práce. Zřejmě se ale už blýská na lepší časy.

Zbila dceru, musela z bytu

Vyškovsko – Také příslušnice něžného pohlaví pronásledují ostatní členy rodiny. Přesvědčili se o tom opakovaně vyškovští policisté.

Policisté zmařili plány zlodějů

Vyškov – Vydělat si na úkor druhých chtěli dva zloději z Vyškovska. V budově bývalého vyškovského statku si vyhlédli železné plechy a elektromotor.

Kvůli náledí převrátil auto

Slavkov u Brna, Pístovice – Náledí v úterý ráno zaskočilo několik řidičů. Před Slavkovem u Brna ve směru od Rousínova před serpentinami havaroval po sedmé hodině řidič auta značky Fiat.

Slavkov vystaví napoleonské zbraně. Unikáty

Slavkov u Brna – Dělníci se pustili do úprav slavkovského předzámčí, kde bude nová napoleonská expozice. Hotová má být v roce 2013. Město na ni získalo velkou dotaci z Evropské unie

Obleva zase škodí vodovodnímu potrubí

Vyškovsko – Změna počasí vždycky přidělá vrásky vodařům. Také tentokrát nepřálo výrazné oteplení vodovodnímu potrubí.

Divočáků je moc, bažanti vymírají

Vyškovsko – Vyšly první statistiky úlovků za poslední loveckou sezonu. Zatímco černá zvěř je přemnožená, na polích dál ubývá zajíců i bažantů. Nepřálo jim počasí.

Divočáků je moc, bažanti vymírají

Vyškovsko – Vyšly první statistiky úlovků za poslední loveckou sezonu. Zatímco černá zvěř je přemnožená, na polích dál ubývá zajíců i bažantů. Nepřálo jim počasí.

Nadšenci letos nocovali v bahně

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Už pět let se scházejí recesisté, aby strávili jednu zimní noc na vrcholu zvaném Urbánek nad Slavkovem.

Košt v Olšanech: Slivovice musí být kulatá

Olšany /FOTOGALERIE/ - Už pátý ročník koštu pálenek se konal v sobotu v Olšanech. I když byla letošní sezona pálení ovocných destilátů jedna z nejhorších za poslední léta, na pátém koštu pálenek v Olšanech se sešlo hned čtyřiatřicet vzorků.

Znalci vyberou nejlepší slivovici

Vyškovsko – Tento víkend nabízí celou řadu zajímavých akcí. Například košt pálenek, městskou zabijačku či nocování v přírodě.

Důchodce ukradl v obchodě jedno jablko

Vyškov – Kuriózní případ řešili strážníci v pátek v jednom z vyškovských supermarketů.

Dívka se už s houslemi skamarádila

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Jitka Kneslová z Bučovic si oblíbila obtížný hudební nástroj. Zvládnout hru na housle ale stálo spoustu dřiny

Ceny rodinných domů padají

Vyškovsko – Kdo si počkal s nákupem rodinného domu na Vyškovsku do dnešních dní, ten rozhodně neprohloupil. Potvrzuje to nabídka realitních kanceláří i sami makléři. Zatímco ceny domů klesají, u bytů tento trend zatím není tak výrazný.

Omezování pošt skončí v Drysicích

Drysice – V Drysicích pošta zrušila svou pobočku. Teď tam zaniklo i výdejní místo. Obyvatelé jsou tak v některých případech odkázaní na poštu v Pustiměři.

Arkáda je na prodej. Za 20 milionů

Bučovice – Známý bučovický podnik plánoval majitel vloni otevřít, nyní ho nabízí kupcům. Město i zámek si přejí, aby byla Arkáda co nejdřív v provozu

Památka vypadá jak po bombardování

Slavkov u Brna – Někdejší zámecký dvůr ve Slavkově u Brna se rozpadá. Majitel se ho chce zbavit, to ale nepřipustí památkáři.

Přátelé knihovny založili sdružení

Vyškov – Propagovat četbu knih hlavně mezi dětmi, to je hlavní úkol nového vyškovského občanského sdružení Klub přátel Knihovny Karla Dvořáčka.

Úřady mají být štíhlejší a vstřícnější

Vyškovsko – Města na Vyškovsku nemají už delší dobu peněz nazbyt. Potřebují šetřit. Nemusí to zrovna znamenat propouštění, spíš efektivnější práci úředníků. Jak zjistit, kde jsou rezervy? Pomocí personálního auditu. To sice není zrovna levná záležitost, i na ní lze ale uspořit.

Bonapart zase osiří, obávají se Slavkovští

Slavkov u Brna – Vedení Slavkova poukazuje na zanedbaný stav tamního Společenského domu. Na vině je podle něj spoluvlastník budovy, společnost Prelax. Prý se chystá budovu opustit. Firma to odmítá.

Cena za ochranu před povodní: čtvrt miliardy

Slavkov u Brna – Slavkovská radnice chystá sérii opatření, které mají bránit město před přívalovými dešti. Podle ekologů jde o zbytečně nákladné řešení

V muzeu bude pokoj, kde přespal Napoleon

Kovalovice – Oblast Slavkovského bojiště bude pro turisty zas o něco atraktivnější. Koho už nebaví výlety na zámek ve Slavkově u Brna nebo na Mohylu míru, může vyrazit na Starou poštu nedaleko Rousínova.

Prastaré příběhy zase promlouvají

Vyškov /POVĚSTI VYŠKOVSKA/ - Doba multikin, kabelových televizí a stahování filmů přes internet moc nepřeje ústní lidové tradici. Pověsti si kdysi vyprávěli lidé za dlouhých zimních večerů třeba při draní peří nebo krájení křížal. Dnes jsou většinou zapomenuté, a to je určitě škoda. Naštěstí se stále i na Vyškovsku najdou lidé, kteří pověsti sbírají a dokonce je i knižně vydávají. Abychom si připomněli tyto krásné příběhy dávno zašlých časů, zahájili jsme dnes tento nový seriál

Bílé volavky si oblíbily Kačenec

Vyškov – Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, vypuštěný rybníky Kačenec ve Vyškově přilákal volavky popelavé. Novinkou je, že se tam objevilo i několik volavek bílých.

Bioplynová stanice dostala zelenou

Nížkovice – Úřady už nebudou hodnotit záměr zemědělců vybudovat biplynovou stanici v Nížkovicích podle zákona o posuzování vlivu stavby na životní prostředí. Záměr tak dostal posvěcení Jihomoravského krajského úřadu.

Policisté kontrolují chaty na Vyškovsku

Vyškovsko /FOTOGALERIE/ - Policisté v úterý dopoledne vyrazili na průzkum chatových oblastí v okolí Lulče, Nemojan a Ruprechtova.

Bojiště bude propagovat i Stará pošta

Slavkovské bojiště – Především lepší propagaci a víc peněz na pořádání akcí s tematikou napoleonských válek. To jsou hlavní cíle nového sdružení Slavkovské bojiště – Austerlitz, jež tvoří Slavkov u Brna, Prace a Tvarožná. Ačkoliv existuje už déle než půl roku, zatím nemá na svém kontě žádné konkrétní výsledky. Má se to ale změnit.

Vyráběl pervitin. Skončil v cele

Vyškov – Přímo při rozdávání drog dopadli vyškovští kriminalisté jednoho z vyškovských narkomanů. Ten podle dosavadních poznatků pravděpodobně omamné látky nejen distribuoval, ale také vyráběl.

Řidiči o víkendu popíjeli před jízdou

Vyškovsko – S opilci za volantem měli opět o víkendu co do činění policisté na Vyškovsku.

Ždánický les do Natury? Ani omylem

Vyškovsko, Hodonínsko - Stát neprosadil oblast Ždánického lesa na seznam evropsky významných lokalit Natura 2000, takže se v nejbližší době nedočká přísnější ochrany.

Lesní práce komplikuje počasí

Vyškovsko – Neobvykle teplý leden zkomplikoval práci lesníkům. Především kvůli tomu, že jsou rozbahněné cesty a do lesa se tak těžko dostává technika.

V boji za svobodu položily život tisíce lidí

Vyškovsko /VYŠKOVSKO VE VÁLCE/ - Období druhé světové války bylo nejtragičtějším v dějinách Vyškovska. Osvobození od nacistické tyranie si vyžádalo strašné oběti

Důchodci naletěli na starý trik

Vyškovsko – Podvodníci, kteří se zaměřují na nejzranitelnější oběti, stále řádí na Vyškovsku. Důchodce okradli o tisíce korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT