VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA DAŇKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Majitelka útulku: Svou práci beru jako poslání

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Alžběta Humlíčková věnuje veškerý svůj volný čas zvířatům. Doma v bučovické místní části Marefy mají s manželem útulek Tibet. Opuštěným zvířatům pomáhají každým dnem.

Může se chlubit výstavou i kalendářem

Vyškov, Nemochovice – Peking a Velká Čína. Přesně tak se jmenuje výstava fotografií Aleny Havránkové, kterou si mohou lidé prohlédnout v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově.

Někteří budou stahovat rychleji

Vyškovsko – Většina mobilních operátorů a dalších poskytovatelů internetových služeb se pokouší neustále zlepšovat své technologie a zkvalitňovat své nabídky. Mobilní operátoři letos na Vyškovsko přichází s takzvaným signálem 3G.

OBRAZEM: Výstava Hudebních obrazů

Vyškov - V Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově vystavuje v prvním i druhém podlaží své obrazy mladý brněnský umělec Vladimír Kiseljov. Jeho výstavu s názvem Hudební obrazy mohou lidé zhlédnout až do 13. května letošního roku. Šestadvacetiletý Kiseljov maluje obrazy inspirované vlastními prožitky.

V kronice z Velešovic jsou citlivé údaje

Velešovice – Bývalý velešovický kronikář František Mráz se nepohodl s vedením obce. To ho po čase odvolalo. Prý kroniku nevedl dobře. Navíc obvinil jednoho ze zastupitelů, že mu ukradl dva svazky z roku 1999. Celou věc tak šetřila policie, která rozhodla, kdo má pravdu.

Hluk z myčky skončí. Srovnají ji se zemí

Vícemilice – Stavební úřad má na základě rozhodnutí státu odstranit mycí jednotku ve Vícemilicích. Majitel chce letitý spor ukončit. Sousedé mu ale nevěří.

Muž chtěl krádeží potěšit ženu

Vyškov – Prodavači ve středu přistihli v drogerii muže, který se rozhodl odejít bez placení. Proto se obrátili na policii.

OBRAZEM: Děti bojovaly jazykem

Vyškov – Studenti základních škol a nižších ročníků gymnázií prezentovali dnes své školy v konverzační soutěži v anglickém jazyce, která se konala na Domě dětí a mládeže Vyškov. Den zahájili poslechovým cvičením a pak si vylosovali téma jako u maturity, připravili se a několik minut o něm hovořili se zkoušejícími.

Chtějí zateplit školku i základní školu

Švábenice – Vedení obce Švábenice v loňském roce zateplilo tamní úřad městyse včetně půdy. Podle starosty Josefa Kubíka to je nyní hodně poznat. Proto se v zateplování rozhodli pokračovat.

Opravují poslední kapličku. Ve Vítovicích

Rousínov – Vedení města Rousínova se rozhodlo postupně opravit všechny kapličky, které v něm jsou. Letos už je na řadě poslední. V současné době hledají odborníky, kteří za výhodnou cenu památku zrenovují.

Velešovičtí dokončili řadu projektů. Letos plánují další

Velešovice – Opravený kulturní dům, dostavěná kanalizace, nové parkoviště a opravená další část chodníku. To už se Velešovickým podařilo úspěšně dokončit. Na tento rok mají ale hned další plány, jak zvelebit obec a potěšit její obyvatele.

Řidička čelně narazila do Tranzitu

Bohdalice–Pavlovice – Čelním střetem dvou vozidel skončila v úterý krátce po polední jízda čtyřiačtyřicetileté řidičky u místní části obce Bohdalice-Pavlovice Manerov.

Ve Švábenicích začnou zase dělat sýr

Švábenice /AKTUALIZOVÁNO/ - Mlékárna ve Švábenicích by měla být konečně nového majitele. Ten chce pokračovat ve výrobě sýrů. A nabídne několik pracovních míst. Ještě letos.

Velešovičtí zateplili budovu školky a kulturního domu

Velešovice – Vedení obce Velešovice postupně pracuje na zvelebování svých budov a veřejných prostranstvích. Podařilo se jim například zateplit mateřskou školku nebo kulturní dům. Vše dokázali hlavně díky dotacím. Nejmenším obyvatelům obce tak už určitě nebude zima.

Šéf Vyškovských služeb rezignoval

Vyškov /AKTUALIZOVÁNO/ - Ředitel Vyškovských služeb David Olejníček končí ve funkci ředitele a jednatele společnosti, která patří městu. Učinil tak po dlouhodobé nespokojenosti ze strany vedení vyškovské radnice. Rada města proto nyní hledá jeho nástupce.

Plánují opravit osvětlení obce

Bohaté Málkovice – Spousta věcí má určitou životnost a jednou za čas je třeba je vyměnit. Zub času už se projevil třeba i na osvětlení v obci Bohaté Málkovice. Vedení obce proto udělalo plány a požádalo o dotaci.

OBRAZEM: Dětský karneval ve Vyškově

Vyškov – Sobotní odpoledne patřilo v okresním městě dětským karnevalům. Rodiče s dětmi se mohli účastnit Župních šibřinek v Dědicích, kde mohly děti vyhrát třeba živého zakrslého králíčka, karnevalu s Večerníčkem v Domě dětí a mládeže Vyškov nebo se pobavit s klauny v Besedním domě, odkud jsou pořízené fotografie. Setkání připravilo ke svému desátému výročí Mateřské centrum Radost.

Na okolí Olšan budou lidé shlížet z věže

Olšany – Krásné okolí Olšan láká nejednoho návštěvníka k zajímavým výletům. Brzy se ale má stát pro turisty i místní ještě atraktivnějším. Budou totiž moci navštívit třeba vyhlídkovou věž.

OBRAZEM: Umělci vystavují obrazy a plastiky

Vyškov - Své abstraktní obrazy vystavuje nyní v Turistickém informačním centru ve Vyškově akademický malíř Jan Pospíšil spolu s plastikami prostějovského rodáka Dušana Kamzíka. Výstavu mohou zájemci zhlédnout až do 27. února. Pospíšilovy obrazy mohla veřejnost vidět už loni na výstavě ve Hřbitovním kostele ve Vyškově.

O víkendu se konají akce pro celou rodinu

Vyškovsko – Třetí únorový víkend se opět ponese ve stylu plesů a zábav. Na své si ale přijdou i ti nejmenší, kteří se mohou zúčastnit několika karnevalů.

Další vyškovští lékaři stáhli výpověď

Vyškov – Tři vyškovští lékaři, kteří se připojili k výzvě Děkujeme, odcházíme, stáhli svoje výpovědi do konce ledna. Během února je následovali další čtyři kolegové. Z celkového počtu šestadevadesáti lékařů, včetně externistů, jich hrozí výpovědí ještě čtyřicet.

Město s penězi na opravu školy v rozpočtu nepočítalo

Bučovice – Bučovická základní škola měla už nějaký čas problémy s vlhkostí a podobnými nešvary. Proto se ji její vedení po dohodě s vedením města rozhodlo opravit.

Lásku k futsalu v něm probudil otec

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Futsal, fotbal, tvorba webových stránek, repování a tvorba vlastní hudby. To jsou koníčky Martina Petlacha

Obce z Vyškovska opět soutěží se svými weby

Vyškovsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Čtyři zástupci z okresu letos zkouší štěstí v soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky. Loni krajské kolo vyhrálo třeba okresní město.

Vyškovská nemocnice nabízí slevy rodinám s dětmi a seniorům

Vyškov – Zástupci Jihomoravského kraje se snaží různými způsoby zvýhodnit své obyvatele. Nabízí jim proto různé karty, za které mohou získat slevy. Na seniorpas nebo Rodinný pas dokonce i ve vyškovské nemocnici.

Velešovickou kroniku posoudili odborníci

Velešovice – Před deseti lety se stal František Mráz kronikářem Velešovic. Od té doby neodevzdal vedení obce ale ani jednu kroniku. Jednoho dne ale na setkání obyvatel se zástupci obce donesl dokončený svazek kroniky z roku 1999.

Nešťastný vápeník utonul v bažinách

Drahanská vrchovina /POVĚSTI VYŠKOVSKA/ - V dávných dobách si naši předkové vydělávali tím, že své výrobky vozili několik mil na trh nebo svoje zboží prodávali po vesnicích. Stejně tak to dělali i rolníci z Drahanské vrchoviny.

Zajistí bezpečnou dopravu dětí do škol

Drahanská vrchovina – Zástupci mikroregionu Drahanská vrchovina myslí na svoje nejmenší obyvatele. Byli by rádi, aby školáci mohli do škol cestovat bezpečně a necítili se nikde ohrožení. Na úpravách už pracují nějakou dobu. Ty nejdůležitější by měli vyhodnotit letos.

Centrum pomáhá narkomanům denně

Vyškov - Pracovníci vyškovského protidrogového centra ještě víc pomáhají závislým. Ročně vymění až 5000 stříkaček.

Křenovice chtějí vydat další publikaci o dění v obci

Křenovice – Život v obci Křenovice je velmi pestrý. Proto se ho tamní vedení rozhodlo zdokumentovat. V loňském roce vydalo brožurku Barevné Křenovice, která mapuje část života obce. Letos plánují zhotovit další.

Po Vyškově je rozmístěných devět kontejnerů na textil

Vyškov – Každý člověk ročně vyprodukuje několik kilogramů starého šatstva. To pak většinou končí buď v charitě a nebo jako směsný odpad. V České republice ale existuje jedna firma, která se zabývá sběrem textilu. Znovu se podle ní z něj dá využít i padesát procent. S tou nyní město Vyškov uzavřelo smlouvu.

Mobil mají jen na ozdobu. Není u nich signál

Vyškovsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Na některých vesnicích mají lidé stále problém dovolat se mobilním telefonem. I na četné žádosti lidí s tím ale operátoři nic nedělají. Jde ale i o lidské životy.

Školy mohou získat zdarma kuchařky pro děti

Vyškovsko – Děti na některých základních školách mají možnost se v určitých předmětech naučit něco málo uvařit. Malé kuchaře tak mají třeba v Podomí nebo také na Purkyňově škole ve Vyškově. Díky novému projektu mohou školy získat pro děti kuchařky zdarma.

Budoucí prvňáčky odměnili jízdou na koních

Vyškov /FOTOGALERIE/ - Sluneční paprsky lákají už od rána k tomu, aby se člověk šel alespoň na chvíli projít ven. Ideální počasí třeba pro návštěvu Šafářova dvora ve Vyškově, kde pořádá nedělní Den otevřených dveří sdružení Piafa, jež se zabývá péčí o handicapované s pomocí zvířat.

Stát dá víc peněz na památky

Vyškovsko – Kostel v Drnovicích, chrám v Dědicích, kaplička v Hamiltonech. To jsou příklady památek v okolí Vyškova, které dali dělníci do pořádku díky zvláštnímu programu ministerstva kultury. Stačí si říct o peníze. Letoch jich dá stát o dost víc.

Prvňáčky Piafa odmění jízdou na koni, bude se i tančit

Vyškovsko - Kromě tanečních akcí nabízí víkend třeba vážanské trhy. Odměna čeká také na děti, které šly do prvních tříd. Svezou se na koni.

Zloděj ukradl motorové pily

Koběřice u Brna – V noci ze čtvrtka na pátek se neznámý pachatel vloupal do stodoly v obci Koběřice.

OBRAZEM: Zora Pardyová vystavuje ve vyškovské knihovně

Vyškov – Brněnská rodačka, která vystudovala pedagogickou školu se umělecké činnosti věnovala do roku 1992 naplno. Po krátké pauze se k ní znovu vrátila a věnuje se jí intenzivně posledních pět let. Vystavuje v různých galeriích a každoročně se účastní i klapky zlínského filmového festivalu.

Obce zlepšují webové stránky

Vyškovsko –Hned několik měst a obcí z Vyškovska zdokonaluje svoje weby. Mají poskytovat víc aktuálních informací, být komfortnější a graficky pohlednější.

Dívka dá za šaty i osmnáct tisíc korun

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Vyškované Tomáš Rada a Žaneta Brizgalová mají společného koníčka, kterým je klasický tanec. Oba studenti nižšího gymnázia ve Vyškově jsou ve své kategorii nejúspěšnějšími zástupci z Vyškovska. Postupně se propracovávají mezi republikovou špičku.

V Pustiměři kácí na hřbitově túje

Pustiměř – Protože není sníh, pustili se pracovníci i v Pustiměři do jarních venkovních prací. Na tamním hřbitově například začali kácet túje. To ale znepokojilo některé obyvatele obce, kteří požádali Vyškovský deník, aby zjistil, co se děje.

Pod tíhou sněhu větve praskaly a ohrožovaly chodce

Křenovice – Jako většina měst a obcí, i v Křenovicích se, jen co trošku opadl sníh, začali věnovat zeleni. Jako první přišlo ale na řadu kácení.

Nejlépe opravená památka může být z Vyškovska

Vyškovsko – Jihomoravský kraj zveřejnil seznam staveb, které se ucházejí o titul nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje. Na rozdíl od loňska, kdy v této soutěži zástupci Vyškovska chyběli, se objevily hned tři přihlášené památky.

Plánují nalákat mladé čtenáře

Vyškov – Skupina lidí se rozhodla založit při vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka občanské sdružení. Jeho cílem je hlavně probudit u dětí zájem o dobrou knížku.

Na Vyškovsku kdysi řádily divé ženy

Studnice /POVĚSTI VYŠKOVSKA/ – Za dlouhých zimních večerů se rodina scházela u krbu či kamen, aby si povídali různé příběhy a příhody. Byly to časy trošku jiné.

Policie kontroluje nové lékárničky a propadlé řidičáky

Vyškovsko - Policie na Vyškovsku za první měsíc dopadla hned několik hříšníků, kteří měli starou nebo žádnou autolékárničku. S řidičským oprávněním si někteří také hlavu nelámou.

Nezaměstnanost znovu vzrostla

Vyškovsko – V prosinci přisuzoval úřad práce nezaměstnanost skončení sezónních prací. Tehdy činila ve vyškovském okrese devět a dvě desetiny procenta.

Skrz parkoviště zatékalo do mateřské školy

Křenovice – Nemilá situace nastala v obci Křenovice. Parkoviště, které se nachází u tamní mateřské školy bylo ve velmi špatném technickém stavu. Skrz praskliny a vlivem dalšího opotřebení povrchu začala do škvír téct voda, která když zmrzla, tak se praskliny rozšiřovaly.

Nahé ženy musí z Hodějic pryč

Hodějice - Krajský soud v Brně rozhodl o odstranění sousoší Větrný prach u firmy Fenstar v Hodějicích. Slavkovský stavební úřad v současné době řeší, jak a kdy se tak stane.

V deseti lidech zvládnou ročně až 340 akcí

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Ludmila Nováková působí už od roku 1983 v Domě dětí a mládeže ve Vyškově. Na pozici ředitelky se nevyhne administrativě, přesto si stále najde čas pro práci s dětmi, u které si odpočine.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT