VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN VOLEK

Roman Volek / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obecní dům teď Habrovanští potřebují také kvůli sálu

Habrovany - Habrovanští přišli kvůli prodeji hospody o přístup k sálu, ve kterém pořádala obec své akce. Upíná se proto na stavbu nového obecního domu. Ta právě teď začíná.

Trávníky v Nevojicích zkrotí nová sekačka za 200 tisíc

Nevojice – Nový žací stroj pořídí v nejbližší době Nevojice. Nahradí tak dvě původní sekačky, které už jsou kvůli svému stáří ve špatném stavu. „Navíc máme v obci velké travnaté plochy, takže jsme se rozhodli pořídit výkonnější stroj," podotkla starostka Nevojic Jana Hájková.

Kojátečtí se letos bez úvěru neobejdou. Kvůli kanalizaci

Kojátky – V letošním rozpočtu vyčlenili zastupitelé Kojátek peníze především na drobné opravy a udržovací práce. „Orientujeme se totiž zejména na stavbu kanalizace a vodovodu. V dubnu měl být vypsaný dotační titul, ale bohužel se posunul na červenec, tak zatím stále čekáme. Navíc jsme chtěli získat dotaci na stavbu kanalizace a vodovodu současně, abychom nemuseli obec dvakrát rozkopávat," podotkl starosta Kojátek Lubomír Pukl.

Vesnické hospody? Někde druh na vymření

Vyškovsko - Hospoda bývala centrem vesnického dění a někde to tak stále zůstává. Domlouvaly se tam společenské akce, a pokud někdo sháněl řemeslníka, nebylo jistějšího místa. Se změnami ve společnosti se ale dostal provoz vesnických podniků na pomyslnou křižovatku. Lidé chtějí větší rozsah poskytovaných služeb. Proti tomu stojí jejich stále prázdnější peněženky a vysoké náklady na pořízení moderního vybavení.

Sál ve Chvalkovicích znovu žije. Topení už opravili

Chvalkovice – Havárie na rozvodech topení v kulturním domě vystavila loni v zimě stopku všem společenským akcím, které chtěli v budově Chvalkovičtí pořádat. „Dotklo se to hlavně burčákových slavností a vánočního koncertu. Letos jsme pak museli přesunout program k Mezinárodnímu dni žen," posteskl si starosta Chvalkovic Ladislav Horváth.

Nesovice: vypršelo stavební povolení

Nesovice - Nedostatek peněz stojí za dalšími průtahy se stavbou křižovatky na silnici I/50 v Nesovicích. Místní obyvatelé ji přitom neřeknou jinak než křižovatka smrti.

Lidé na Vyškovsku prohlubují studně, mají málo spodní vody

Vyškovsko – Sucho. Slovo, které teď ve velkém skloňují hlavně zemědělci. Život však znepříjemňuje i vodohospodářům a také obyčejným lidem. Na pozoru se mají i hasiči, sezonu vypalování trávy teď totiž nahradilo období táborových ohňů.

Traktor mají skoro jistý, škola musí na opravu zatím počkat

Moravské Málkovice - Hned čtyři žádosti o dotace podalo začátkem roku vedení Moravských Málkovic. Téměř stoprocentní jistotu úspěchu mají u té na pořízení malého traktoru pro úklid obce. „Dotaci na nákup traktoru bychom měli získat na pětadevadesát procent. Součástí nákupu stroje bude i kropička a kartáč na úklid silnic a chodníků," podotkl starosta Moravských Málkovic Jan Bouda.

Náš způsob chválí i zahraniční turisté

Vyškov - Výletníky v přírodě navádí k cíli jako majáky lodě do přístavů. Turistické značky. Samy však na stromech, sloupech nebo kamenech nerostou. O to, aby mohly dobře sloužit, se starají značkaři Klubu českých turistů. Jejich vedoucím na Vyškovsku je už několik desetiletí Jiří Kýn. Dnes se představí v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

Polovina hřiště v Brankovicích ještě čeká na opravu

Brankovice – Dokončení rekonstrukce dětského hřiště u mateřské školy naplánovalo na letošek vedení Brankovic. „Dvorek u školky rozděluje budova na dvě poloviny. Jednu část jsme stihli upravit už loni přes letní prázdniny, letos chceme obnovu dokončit," řekl starosta městyse Vladimír Procházka.

S dotacemi uspěly Otnice jen napůl, obnoví dvě ze tří hřišť

Otnice – Na dvě dětská hřiště pořídí Otnice v následujících týdnech nové hrací prvky. „Původně jsme měli hřiště tři, prolézačky, houpačky a další herní prvky však na nich byly už dlouho a některé z nich dosloužily. Především dřevěné části byly prohnilé. Zůstalo tak funkční vlastně jen hřiště u fotbalového trávníku," vysvětlil důvody zásahu starosta Otnic Pavel Prokop.

Ve Slavkově u Brna opraví hned čtveřici hřišť

Slavkov u Brna – Hned čtyři dětská hřiště se ve Slavkově u Brna dočkají rekonstrukce. O jejich běžnou údržbu, jako jsou třeba nátěry herních prvků, se starají slavkovské technické služby. Na větší opravy si však už město musí najmout specializovanou­ firmu.

Oslava výročí: Modrými nosy se Otničtí chlubí už pět let

Otnice – Uličky můžou být všelijaké, tmavé, úzké, slepé, tajemné. V Otnicích mají uličku, na kterou sedí přídomek veselá. Nikdo z místních ji však neřekne jinak než ulička U Modrých nosů. A ta právě teď slaví pětileté výročí.

Odloučení od rodiny zmírňuje internet. Strach ale zůstává

Bučovice - Na svou další zahraniční misi se zanedlouho vydá praporčík Pavel Konvalinka ze 74. lehkého motorizovaného praporu v Bučovicích. Od manželky a dětí odjede na víc než půl roku.

Budoucnost myslivosti v ohrožení? V Letonicích těžko

Letonice – Myslivci, kterým nedávno začala nová sezona, mají v Letonicích velkou podporu. Do místního nového mysliveckého kroužku totiž chodí asi dvacítka dětí, které chtějí proniknout do tajů této práce. „Kroužek jsme založili ve spolupráci s letonickým mysliveckým sdružením a ředitelkou základní školy. Podnět k tomu dali rodiče, kterým podobná aktivita v obci chyběla," řekl vedoucí mysliveckého kroužku Martin Vlach.

Lidé se připravují na dovolené. Fronty na pas jsou stále delší

Vyškovsko – Letní teploty posledních dní připomněly mnoha lidem z Vyškovska, že je načase nachystat se na letní dovolené. Protože však letos 26. června končí možnost mít děti zapsané v pase rodičů, začínají se na úřadech v regionu tvořit fronty. Vydání pasu totiž trvá měsíc a tak o něj musejí rodiče včas požádat.

Stavbu bytových domů na Zlaté Hoře provázejí komplikace

Slavkov u Brna – Šest bytových domů měla v plánu postavit na slavkovském sídlišti Zlatá Hora firma Čáslava-stav. Už před třemi lety uzavřela se Slavkovem u Brna smlouvu o smlouvě budoucí. Nikdy však nezískala územní rozhodnutí a komplexní pozemková úprava, kterou Slavkov nedávno schválil, vše změnila. Firma přitom v dané lokalitě proinvestovala už statisíce korun.

Pes z útulku: v Rousínově lidé ušetří poplatek za první rok

Rousínov – Dvě stě korun za psa v rodinném domě, osm set za psa v bytě. Tolik platí ročně obyvatelé Rousínova, kteří si domů pořídí zvířecího miláčka. Ti, kteří si však psa vezmou z městského kotce, však první rok na poplatek můžou zapomenout. Takovou úpravu vyhlášky o místních poplatcích schválili na svém posledním zasedání rousínovští zastupitelé. Podobný systém funguje v několika městech sousedních okresů.

Kvůli hluku chce vedení Rousínova přidat na seznam další podnik

Rousínov – Loni na podzim schválilo rousínovské zastupitelstvo obecně závažnou vyhlášku, která upravuje provozní dobu tří podniků. Na posledním zasedání zastupitelé rozhodovali o tom, zda na nepopulární seznam přibude další podnik, diskotéka UB club na Sušilově náměstí. Po bouřlivé diskusi však dodatek k vyhlášce nakonec neschválili.

Rozsáhlý požár lesa hasilo čtrnáct jednotek. Pomáhal i vrtulník

Podivice – Třetí, nejvyšší stupeň požárního poplachu si vyžádal nedělní požár lesa ve vojenském výcvikovém prostoru Březina u Podivic na Vyškovsku. Hlášení přijali hasiči po desáté hodině. Po příjezdu hořela plocha asi sto krát sto metrů, v silném větru se však oheň rychle šířil.

Závodní trati v Pískách vládly vyladěné babety a pionýry

Vícemilice /REPORTÁŽ/ - Na sobotu nachystali členové vícemilického Motoklubu přípravný mistrák babet a pionýrů. I když šlo kdysi o sériově vyráběné stroje, tentokrát se na závodní trati v Pískách sjely mašiny, na kterých byly znát menší nebo i větší zásahy jejich majitelů. Přestože chtěl každý z přihlášených účastníků vyhrát, na trať zavítali hlavně kvůli recesi a zábavě. Stejně jako spousta nadšeně přihlížejících diváků.

Podporu vinařů stvrdí lidé na Vyškovsku podpisem petice

Vyškovsko – Svůj nesouhlas s plánem vlády uvalit spotřební daň na takzvané tiché víno teď můžou svým podpisem pod petici vyjádřit i lidé na Vyškovsku. Některá města regionu už zpřístupnila petiční archy na svých úřadech.

Víkend na Vyškovsku rozburácí řev motorek i středověké bitvy

Vyškovsko - V Habrovanech vyrazí na zteč rytíři, hned na několika místech regionu pak osedlají koně pod kapotou jezdci na motocyklech.

Opravu historického psacího stolu uvidí lidé na vlastní oči

Slavkov u Brna – Netradiční akci nachystal pro návštěvníky slavkovský zámek. Tentokrát můžou přímo při práci sledovat restaurátory, kteří ukáží, jak pod jejich rukama dostává starý nábytek novou tvář. Momentálně odborníci pracují na psacím stole.

Osmdesátikilometrová stezka provede turisty dvěma regiony

Vyškovsko - Nová turistická stezka s délkou přes osmdesát kilometrů povede už letos před prázdninami Vyškovskem, pokračovat bude na Prostějovsku. Vyjde na dva miliony korun.

Děkan Vavro: Aktivity mimo kostel? Za minulého režimu žádné

Slavkov u Brna /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jako děkan působí Milan Vavro ve Slavkově u Brna už patnáctým rokem. Knězem je od roku 1991, ze studií však zná i minulý režim.

Zámky v hledáčku školáků ubývají, lákají je lanová centra

Vyškovsko – Prohlídky hradů a zámků už školáky moc netáhnou, přednost dávají spíš menším adrenalinovým zážitkům. Školám jde o poznávací akce, záleží také na cenách.

Mladík závodil na čtyřkolce i ve vypůjčených botách

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Už šest let zdolává terén a závodní dráhy v sedlech čtyřkolek. Jednou závodil i nemocný, ve vypůjčeném oblečení, na vypůjčeném stroji a v o tři čísla větších botách. Jednadvacetiletý Lukáš Kalous z Vícemilic tehdy i přes nepříznivé okolnosti vybojoval třetí místo. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

OBRAZEM: Bučovická kasárna obsadily ve čtvrtek odpoledne děti

Bučovice - Ve čtvrtek odpoledne se do bučovických kasáren sjeli rodinní příslušníci vojáků, kteří tam slouží.

V Letonicích budou mít nový rozhlas. Čeká jej modernizace

Letonice – Obecní rozhlas v Letonicích čeká v následujících měsících modernizace. Ta se týká nejenom ústředny, ale také způsobu, jakým se bude signál přenášet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT