Honičku jak vystřiženou s amerických akčních filmů včera zažilo Vyškovsko. Policie se snažila zastavit opilce za volantem kamionu. Podařilo se jí to až za půl hodiny za cenu dvou zraněných mužů zákona a poničených aut.

Celá záležitost začala u Marchanic, kde řidič kamionu nedal při vyjíždění z vedlejší silnice přednost policistovi v civilu, který zrovna jel do práce.

„Kolega se za ním vydal ve svém voze. Na pomoc zavolal posily z bučovického obvodního oddělení. Společně zastavili kamion až na křižovatce u Katolického domu v Bučovicích. Policista v civilu vystoupil z vozu a chtěl motoristu zkontrolovat. Když otevřel dveře kamionu, řidič se rozjel a srazil ho,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Přitom narazil do policejního automobilu, který mu blokoval cestu, poškodil jeho registrační značku, rozbil zadní sklo a poranil vedoucího bučovického obvodního oddělení. Ten však ještě nasedl do auta a kamion pronásledoval směrem ke Slavkovu. Požádal o pomoc rousínovskou policii. Honička skončila na holubickém kopci.

„Policisté zjistili, že řidič měl dvě promile alkoholu v krvi. Kolegu v civilu sanitka odvezla do vyškovské nemocnice. Tam skončil také vedoucí bučovického obvodního oddělení. Zásah trval asi půl hodiny,“ doplnil Gryc.

Akci policie sledovali svědkové. „Všiml jsem si policejní Fabie s rozbitým předkem u bučovického nonstopu. Pak jsem pokračoval v cestě do Brna a na holubickém kopci jsem už viděl, že policajti kamion zastavili,“ řekl Miroslav Režný z Bučovic.

Na místě spatřil dvě nebo tři policejní auta a jedno bylo poničené zezadu. „Kamion měl na plachtě nápis Hanzalík.cz a myslím, že měl budějovickou značku,“ dodal Režný.

Ten se podivil tomu, jaké místo si policisté zvolili k zastavení kamionu v Bučovicích. „Proč toho magora stavěli hned vedle přechodu pro chodce, jsem nepochopil. Mohl tam klidně někoho zabít,“ domnívá se Režný.

Zraněné muže zákona po zásahu přijali lékaři na chirurgické ambulanci vyškovské nemocnice. Podle vedoucího oddělení Františka Jagoše utrpěli lehká zranění. „Nešlo o žádné zlomeniny, pouze pohmožděniny hrudníku a břicha. Zůstanou u nás maximálně týden,“ uvedl Jagoš.