„Žena měla podlitiny na hlavě, trupu a dolních končetinách. Synovo násilí se projevovalo nejen v rodinném domě v Kojátkách, často před zraky svých sourozenců. Napadal ji i v místním pohostinství a na návsi,“ informoval tiskový mluvčí Okresního ředitelství policie ve Vyškově Alois Gryc.

Ten zároveň doplnil, že jeho kolegové násilníka obvinili z trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném domě. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. O dva dny později však útočník svoje arogantní jednání vůči matce zopakoval. Navíc se k tomu značně posilnil.

„Policisté mu v dechu naměřili 2,86 promile alkoholu. Odvezli ho potom do brněnské protialkoholní záchytné stanice. Následně rozhodli o zákazu vstupu po dobu deseti dnů do společného rodinného domu. To platí také pro bezprostřední okolí,“ informoval vyškovský policejní mluvčí.

Policisté vyslechli také starostku Kojátek Jarmilu Tesařovou. „Skoro nic o tom nevím, protože jsem u toho nebyla. Ale také jsem slyšela, že ji napadl i v pohostinství a nadával jí třeba i na ulici. Útočníka jsem viděla naposledy v neděli ráno, nemám tušení, kde se teď zdržuje,“ řekla Tesařová.