Na dvou stém čtyřicátém prvním kilometru ve směru z Brna na Kroměříž u Nezamyslic před polednem narazil tahač s návěsem zezadu do dodávky a traktoru Správy a údržby dálnic, která jela ve středovém pásu dálnice. Traktor sekal vdělícím pásu trávu a dodávka svarovnou světelnou šipkou zajišťovala jeho činnost.

„Dva lidé z nákladního auta a jeden pracovník silniční údržby jsou hospitalizovaní v nemocnici. Na místě zasahovala také rychlá lékařská pomoc a hasiči. Úsek od Ivanovic směrem na Kroměříž je neprůjezdný. Přibližně jednu hodinu ještě bude,“ informoval kolem šestnácté hodiny policista z dálničního oddělení v Ivanovicích na Hané Miloš Kadaník.

Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů. Ti provedli protipožární opatření a sorbentem zasypávali unikající provozní kapaliny. Zproražené nádrže kamionu jímali a přečerpávali vytékající naftu. Záchranářům se podařilo veškerou vyteklou naftu zachytit a zabránit jejímu úniku.

Po dobu zásahu byla dálnice ve směru na Kroměříž na více než pět hodin zcela uzavřena a policisté a silničáři odkláněli dopravu. Nyní je dálnice opět průjezdná.