Pohled jako z hororu čekal na několik obyvatel Křenovic ve čtvrtek při večerní procházce přírodou. Na stromě v polích za vesnicí směrem na Slavkov našli oběšeného muže.

„Byl to pravděpodobně zhruba třiapadesátiletý příslušník ukrajinské národnosti. Měl u sebe nějaké doklady, ale protože tam tělo viselo již delší dobu a bylo ve značném stádiu rozkladu, pravou totožnost určí až pitva. Cizí zavinění jsme nezjistili. Přizveme soudního znalce, výsledky pitvy budeme znát do čtrnácti dní,“ informoval vrchní inspektor vyškovské policie Radim Kalivoda.

O uvedeném neštěstí se podle všeho v Křenovicích ještě ve čtvrtek příliš nevědělo. Tamní úřednice totiž byly ze zprávy doslova šokované. „To se k nám opravdu ještě nedoneslo. Takové věci se přitom šíří rychle, " uvedla Eva Marková z Obecního úřadu v Křenovicích.

„Náš starosta je na dovolené, ani místostarosta to určitě vědět nebude. Ani doktor, jinak bychom se to od něj dověděly. Nevím, jestli v naší vesnici pobývali nějací Ukrajinci, možná sem tam u sebe někdo nějakého ubytoval,“ dodala Marková.

Stejně byli zaskočení i obyvatelé vesnice. „Proboha, tak to jsem opravdu netušila. Ani to, zda u nás nějací Ukrajinci byli. Podobný případ si ani nevybavuji, snad kdysi dávno se někdo oběsil v domě naproti obchodu,“ vzpomněla si třeba Anna Janáčková.

Jeden z křenovických zastupitelů Oldřich Bartošek byl však v obraze. „Našli ho u dolního vlakového nádraží, takže to vypadá, že přijel odněkud vlakem. Rozhodně si nemyslím, že by se u nás zdržoval. Teď ve vesnici totiž žádní Ukrajinci nejsou. Není tu ani žádná stavební firma, která by je třeba zaměstnávala,“ vysvětlil Bartošek.