Na krku má obvinění ze zneužívání pravomocí veřejného činitele a braní úplatku. Hrozí mu pět let vězení. Případ ještě zdaleka není u konce.

„Vyšetřování stále pokračuje. Případ je teď ve fázi přípravného řízení. Šetření by se mohlo posunout dál přibližně do měsíce. Nic bližšího zatím nemůžu říct,“ uvedl mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma.

Podle brněnského státního zastupitelství Čepán vzal od devětačtyřicetiletého Ukrajince úplatek ve výši osmi tisíc korun.
Spolu s šéfem vyškovské cizinecké policie stíhá žalobce i muže z Ukrajiny, který Čepánovi úplatek dal. Oběma mužům tak hrozí až pět let ve vězení.

Předávání obálky se mělo odehrát přímo v budově cizinecké policie ve Vyškově. Zřejmě se tak nestalo poprvé, protože hned po činu zadrželi podpláceného policistu pracovníci inspekce ministra vnitra.

Podle dostupných informací Deníku Rovnost po Čepánovi pracovníci inspekce „pásli“ už déle. Nikdo z inspekce ale neřekl, jak dlouho.
Za Čepánem přišel Ukrajinec, který chtěl zvýhodnit ve správním řízení, tedy urychlit žádost k povolení pobytu na území České republiky. Zřejmě věděl, že nic není zadarmo, a tak si promptní vyřízení žádosti zaplatil.

„Čepán si měl od muže z Ukrajiny převzít osm tisíc korun,“ informoval státní zástupce Petr Bejšovec z Okresního státního zastupitelství Brno-venkov, který případ dozoruje.

Vedení vyškovské cizinecké policie má na starosti jiný pracovník.